Česko – Dánsko 7:0 (kon.) | Slovensko – Lotyšsko 3:1 (kon.) | USA – Finsko 1:4 (kon.)
Švédsko – Švýcarsko 4:3 (po s.n.)
po s.n.
Švédsko
4:3 (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Švýcarsko
Středa 28.12.2011, 23:30Mistrovství světa do 20 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:30.

Pěkný večer. Třetím dnem dnes pokračuje mistrovství světa juniorů v Kanadě. V Calgary se od 23:30 SEČ střetne reprezentace Švédska a Švýcarska.

Švédsko: Gustafsson (Forsberg A.) - Klefbom, Brodin, Claesson, Klingsberg, Granberg, Nemeth, Backman - Larsson, Sundström, Friberg - Karlsson, Zibanejad, Rakell - Nordström, Rensfeldt, Thorell - Boyce Rotevall, Collberg, Forsberg F., Rask.

Švýcarsko: Meili (Wolf) - Marti, Trutmann, Hachler, Kukan, Vermeille, Sutter, Baltisberger - Martschini, Bartschi, Walser - Vejmin, Bertschy, Richard - Bertaggia, Haas, Andrighetto - Hofmann, Amstutz, Schneuwly, Simion.

Rozhodčí: Croft (USA), Šindler (CZE) - Carlson (CAN), Gabauer (CZE).

00:01

00:41
    Hru zatím přerušily jen dvě zakázaná uvolnění Švédska.

01:06
    Vynikající zákrok švýcarského gólmana, který se rychle přesunul proti dorážce Zibanejada.

02:17
    Švédové se ženou do útočné třetiny, ovšem narážejí na soupeřovu obranu.

03:44
    První zákrok švédského gólmana. Nahození Švýcarska jej však příliš neohrozilo.

05:08
    Střela Claessona od modré byla zblokována a Meili nemusel vůbec zasahovat.

06:15
    Simon prověřil švédského gólmana z mezikruží. Ten vyrazil puk za branku.

07:11
    Tři korunky jsou zatím aktivnějším týmem, což se dalo čekat. Na střely vedou 10:4.

08:01
    Rensfeldt zavezl puk do útočné třetiny, ale nedokázal zakončit.

10:04
    Na druhé straně to zkoušel Martschini. Jeho nahození však Gustafsson v klidu vyrazil hokejkou.

12:04
    Hra zatím na kráse příliš nepobrala. Puk se často pohybuje ve středním pásmu, a když už se nějakému týmu podaří vystřelit, gólmani bez problémů zasáhnou.

13:39
    Přesilovka pro Švédsko. Vyloučen Vermin (SUI) - 2 minuty za hákování.

13:39
    Bartschi opouští střídačku, pravděpodobně má něco s kolenem.

14:23
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Žluté barvy využívají přesilovou hru. MAX FRIEBERG obdržel přesnou přihrávku a z hranice kruhu překonává gólmana. Asistence: Ludvig Rensfeldt, John Klinberg.

16:13
    Švédsko se dál žene do útoku, ovšem od svého prvního gólu kloudně nevystřelilo.

17:59
    Thorell ani Rensfeldt z bezprostřední blízkosti švýcarského gólmana nepřekonali.

19:32
    Nemethovu střelu do modré zachytil bránící hráč.

20:00

Další třetina začne přibližně v 0:23.

První dějství nepřineslo příliš pohlednou hru. Švédové těží z jediného gólu, který vstřelili během přesilové hry.

Střely na branku v první třetině - 17:8.

20:01

21:59
    Dvě minuty druhé třetiny jsou pryč a na ledě se zatím nic převratného nestalo. Obraz hry se nezměnil.

22:46
    Bude se vylučovat. Na trestnou míří Forsberg F. (SWE) - 2 minuty za sekání.

23:45
    Minuta z přesilovky Švýcarska je pryč a Gustafsson neměl v brance zatím žádnou práci.

24:26
    Pět na tři. Vyloučen Rakell (SWE) - 2 minuty za hákování.

24:37
    Z bezprostřední blízkosti dorážel Sutter, ale kotouč skončil v klíně gólmana.

24:46
    Tým Tří korunek je ve čtyřech a kotouč daleko od Gustafssona.

25:14
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Dean Kukan našel najíždějícího JOELA VERMINA do mezikuží a tenm střelou pod beton vyrovnává v přesilovce. Asistence: Dean Kukan.

26:55
    Rakell (SWE) musí na trestnou lavici - 2 minuty za napadení.

27:35
    Švýcaři odehráli prvních třicet sekund přesilovky v útočném pásmu, ovšem nevystřelili a Švédové nyní vyvážejí puk.

28:43
    Klefbom vybojoval vhazování v útočné třetině, když vystřelil z mezikruží do klína gólmana.

28:55
    Tři korunky jsou v plném počtu.

29:45
    Nyní přesilovka Švédů. Vermeille (SUI) - 2 minuty za nedovolené bránění.

30:51
    Vermin šel ve vlastním oslabení na gólmana, ale byl blokován dojíždějícím obráncem a nedokázal se prosadit.

31:45
    Zibanejad pálil z první, kotouč se od švýcarského gólmana jen odrazil. Soupeř je kompletní.

32:51
    Druhé dějství je více vyrovnané než to první. Svědčí o tom i poměr střel - 8:6.

34:22
    Další trest uděluje hlavní sudí. Potrestán Andrighetto (SUI) - 2 minuty za sekání.

35:18
    Švédové pálí o sto šest. Především od modré čáry, ale většina puků ke švýcarskému gólmanovi ani nedoletí, neboť jsou zablokovány bránícími hráči.

36:11
    William Karlsson poslal puk ihned po vhazování na modrou Mittiasi Backmanovi, který se střelou vůbec neváhal a s pomocí teče JOAKIMA NORDSTRÖMA rozvlnil podruhé síť za švýcarským brankářem. Asistence: Mattias Backman, William Karlson.

38:13
    Vyloučen Bertschy (SUI) - 2 minuty za hákování.

39:05
    Švýcaři opakovaně vyhazují. Soupeři nedávají moc prostoru ke střele.

39:56
    Čtyři sekundy před sirénou se bude vhazovat před Gustafssonem. Zákazané uvolnění.

40:00

Další třetina začne přibližně v 1:11.

Na začátku druhé třetiny se Švýcarům během přesilové hry nejprve podařilo vyrovnat, ovšem o jedenáct minut později strhly Tři korunky opět vedení na svoji stranu.

40:01

40:13
    Švédsko zahájilo třetí třetinu přesilovou hrou z konce druhého dějství, ovšem na Meiliho již žádný puk neletěl. 5/5.

41:56
    LUDVIG RENSTFELDT jen vložil hůl do přihrávky od Erika Thorella a trefil se pod horní tyčku. Asistence: Erik Thorell, Petter Granberg.

42:30
    Gustafsson se stihl včas přesunout a zabránit tak rychlé odpovědi soupeře.

44:59
    Hra je v těchto momentech vyrovnáná. Ani jeden tým neměl větší možnost ke střelení další branky.

46:05
    Rask v mezikruží nedokázal kotouč kloudně zpracovat, a tak musel vystřelit bekhendem. Bez úspěchu.

46:44
    Z prostoru mezi kruhy to zkoušel také Sundström, ale ani jemu přihrávka příliš nesedla a švýcarského gólmana neohrozil.

47:26
    Vyloučen Zibanejad (SWE) - 2 minuty za nedovolené bránění.

47:49
    Švýcarští obránci si nerozuměli na modré a ke střele se tak nedostali. Soupeř následně vyhazuje puk přes všechny čáry.

48:38
    Hráči v červených dresech se ještě stále nedokázali vrátit zpět do útočného pásma. Švédská defenzíva je pevná.

49:26
    Švédská reprezentace je opět kompletní.

49:45
    A přesilovka pro Tři korunky. Na trestnou lavici musí Vermeille (SUI) - 2 minuty za nedovolené bránění.

50:10
    Larsson nedokázal příležitosti před švýcarským gólmanem využít.

51:05
    Švédové se doposud drželi v útočné třetině, ovšem nevystřelili a soupeř vyhazuje přes všechny čáry.

51:21
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Vyloučen Brodin (SWE) - 2 minuty za hru vysokou holí.

51:45
    Švýcarsko je již kompletní a začíná mu přesilová hra.

52:23
    A nyní bude hrát necelou minutu proti třem! Potrestán Granberg (SWE) - 2 minuty za krosček.

07:37
    Oddechový čas pro tým Švédska.

52:51
    JOEL VERMIN obdržel přihrávku na hranici kruhu pro vhazování a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Švýcarsko využívá přesilovku pět na tři. Asistence: Gregory Hofmann.

54:23
    Hráči v červených dresech to ještě zkoušeli, ovšem soupeřova gólmana již vážněji neohrozili. 5/5.

54:42
    Ale jen nachvíli. Vyloučen Sutter (SUI) - 2 minuty za vysokou hůl.

55:40
    Švédsku se zatím přesilovka moc nedaří. Soupeř opakovaně vyhazuje.

56:44
    Ani druhou minutu početní výhody nesehrál tým ve žlutých dresech o nic lépe. 5/5.

57:31
    Švýcaři zasypali Gustafssona sprškou střel! Gólman však zatím obstává.

57:56
    DEAN KUKAN si poradil s bránícími hráči a z mezikruží trefuje odkrytý prostor pod betonem švédského gólmana. Asistence: Christoph Bertschy.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:56

59:26
    Ani jednomu z týmů se nyní nedaří kloudně vystřelit. Zápas spěje do prodloužení.

59:45
    Od modré střílel Granberg, kotouč v brankovišti nebezpečně poskakoval a snažil se jej dorazit Larsson, ale Mieli puk nakonec schoval do lapačky.

60:00

Třetí třetina přinesla překvapení Nejprve se Švédsku podařilo odskočit o dvě branky, ovšem soupeř zbraně nesložil a dvě minuty před sirénou vyrovnal.

60:01

61:06
    Nastavený čas zatím nepřinesl žádnou šanci. Více má puk na holi Švédsko.

63:01
    Poslední dě minuty prodloužení. Hra se nyní srovnala, ale na přesné střely zatím čekáme.

64:25
    Švédsko se drží v úásmu, ale gólman Meili nemá moc práce.

64:50
    Rakell měl nyní příležitost, ale z mezikruží trefil jen gólmana.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Čekají nás tedy samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

SWE 1: Collberg si položil gólmana a střelou nad beton proměňuje první nájezd!

SUI 1: Vermin trefil jen gólmana.

SWE 2: Také Friberg skóruje. Zakončil pod beton Meiliho.

SUI 2: Bertschy neproměnil a Švédsko vítězí.

Švédsko vítězí!
    Rozhodující branku střílí SEBASTIAN COLLBERG.

Děkuji za pozornost a dobrou noc! (02:07:58)

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 15. Friberg (Rensfeldt, Klinberg), 37. Nordström (Backman, Karlsson), 42. Rensfeldt (Thorell, Granberg), ?. Collberg - 26. Vermin (Kukan), 53. Vermin (Hofmann), 58. Kukan (Bertschy)

Rozhodčí: Croft (USA), Šindler (CZE) - Carlson (CAN), Gabauer (CZE)