Philadelphia – Chicago 5:4 (kon.) | Boston – Calgary 9:0 (kon.) | NY Rangers – Florida 3:2 (po pr.)
Ottawa – Tampa 4:1 (kon.)
Boston Bruins
9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
Calgary Flames
Pátek 06.01.2012, 01:00 • TD Garden • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji krásnou dobrou noc, pro některé možná krásné dobrá ráno. Brzy naviděnou. (03:35:34)

Od začátku až do konce Boston potvrzoval, kdo je na ledě pánem. Díky skvělým začátkům v první a druhé třetině si vytvořil dostatečný náskok a vše korunoval brankou ve třetí třetině v oslabení. Naprosto zaslouženě tak zvítězil a uštědřil soupeři pořádný debakl. Ten během chvíle vystřídal gólmany, nicméně o chvilku později seděl Irving opět na lavičce a Kiprusoff se postavil znovu mezi tři tyče. Výborný výkon podal také český krajánek v dresu Bruins David Krejčí, který si za jednu branku a dvě asistence připsal tři kanadské body.

60:00

59:51
    Už se nic nestane, oba celky již nechtějí hrát.

59:00
    Vyloučení Bergerona už nic neřeší.

58:30
    Corvo byl blízko, ale Kiprusoff skvěle zasáhl.

57:42
    Rask dokázal zneškodnit pokus též Berglundovi.

57:12
    Střelu Babčuka likdviuje Rask.

57:10
    Calgary se snaží hrát v obrané třetině Bostonu, aby se ten nepřiblížil potupnému desátému gólu.

56:30
    Po střele od modré pohotový zákrok Raska.

56:10
    Před kratší pauzou Rask obětavě sebral kotouč z hole dotírajícího Comeaua.

55:24
    Hosté chtějí alespoň snížit, jenže se jim nedaří ohrozit branku.

54:34
    Kiprusoff si poradil s nepříjemnou ránou Seguina.

53:40
    Bruins se usadili ve třetině soupeře, ovšem dvě rány od modré končí mimo.

53:01
    Dvě zablokované střely Saricha a Butlera.

52:35
    Témšř celou minutu drží Boston puk na svých hokejkách.

51:02
    Před krátkou pauzou má Calgary devět minut před sebou na uhájení alespoň nějaké té cti.

49:51
    Utkání by se mělo jen dohrávat, pro Boston je ale určitě lákadlo desetigólová hranice.

48:43
    Bruins právě vstřelili branku!
    Naprosto neuvěřitelné. Chybnou rozehrávku vystihl Daniel Paille, který všem uprchl a skvělým blafákem pokořil Kiprusoffa. Bez asistence

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 2. Seguin (Bergeron, Pouliot), 4. Lučič (Horton, Krejčí), 9. Krejčí (Peverley, Chára), 22. Bergeron (Seguin, Pouliot), 23. Kelly (Ference, Peverley), 25. Horton (Lučič, Chára), 35. Horton (Seidenberg, Krejčí), 46. Bergeron (Seguin, Pouliot), 49. Paille

Boston Bruins: Rask - Corvo, Ference, Chára, Seidenberg, McQuaid, Boščuk - Lučič, Horton, Segujin, Paille, Cambell, Thorton, Kelly, Bergeron, Krejčí, Peverley, Hamill, Pouliot.
    Calgary Flames: Kiprusof - Bouwmeester, Sarich, Hannan, Babčuk, Boudier, Butler - Morrison, Comeau, Backlund, Iginla, Jokinen, Jackman, Kostopoulos, Glencross, Stempniak, Byron, Ivanans, Horák.

Rozhodčí: Kozari, McCauley - Nansen, Sericolo