Philadelphia – Chicago 5:4 (kon.) | Boston – Calgary 9:0 (kon.) | NY Rangers – Florida 3:2 (po pr.)
Ottawa – Tampa 4:1 (kon.)
Boston Bruins
9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
Calgary Flames
Pátek 06.01.2012, 01:00 • TD Garden • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Boston Bruins: Thomas - Corvo, Ference, Chára, Seidenberg, McQuaid, Boščuk - Lučič, Horton, Segujin, Paille, Cambell, Thorton, Kelly, Bergeron, Krejčí, Peverley, Hamill, Pouliot.

Calgary Flames: Kiprusof - Bouwmeester, Sarich, Hannan, Babčuk, Boudier, Butler - Morrison, Comeau, Backlund, Iginla, Jokinen, Jackman, Kostopoulos, Glencross, Stempniak, Byron, Ivanans, Horák.

Rozhodčí: Kozari, McCauley - Nansen, Sericolo.

Bostonu patří v celé NHl čtvrtá příčka a získal už více jak padesát bodů, naopak Calgary odehrálo o pět zápasů více a sotva se navíc vyšplhalo přes hranici čtyřiceti bodů. Na play-off tak prozatím myslet rozhodně nemůže. Navíc v posledních dvou vzájemných utkáních Medvědi dominovali poměrem 5:0 a 3:1, jsou tak určitě favoriti.

00:01

01:22
    Bruins právě vstřelili branku!
    Branku vstřelil TAYLER SEGUIN. Po rychlé kombinaci dostal Bergeron přihrávku za branku, objel ji a předložil lahůdku pro Seguina. Asistence: Bergeron, Pouliot.

03:20
    Branku vstřelil MILAN LUČIČ. Po krásné kombinaci všechny Lučič obelstil a vypálil přímo do horního růžku. Asistence: Horton, Krejčí.

03:20
    Kiprusoff se v brance moc neohřál a okamžitě střídá, nahradil ho Irving.

05:22
    Obrovský závar před Raskem, po přihrávce Jokinena se k dorážce už nedostal Horák.

05:53
    Jokinen prokličkoval téměř celé kluziště, Boston ale jde okamžitě do protiútoku.

06:49
    Skvělý zákrok Irvinga po hezky rozjeté akci Hortonem.

07:40
    Je tu první přesilovka zápasu, za podražení Hamilla půjde na trestnou lavici Kostopoulos.

07:49
    Vhazuje se v pásmu Calgary.

07:53
    Hosté se na chvíli osvobozují.

08:06
    Hra ve středním pásmu, Bostonu se zatím přesilovka příliš nedaří.

08:30
    Boston chvíli kombinoval v útočné třetině Calgary, nakonec mu ale utíká kotouč.

08:51
    Branku vstřelil DAVID KREJČÍ. Po špatném výhozu hostů dostal křižnou přihrávku skrz kruhy a Krejčí prázdnou branku nemohl minout. Asistence: Peverley, Chára

09:00
    Irving dobře nastavil svou lapačku.

10:53
    Po dlouhé době zasahuje na druhé straně Rask.

11:42
    Calgary mělo tlak, ale Boston se osvobodil.

12:24
    Calgary se snaží tlačit, kombinuje ale jen ve svém pásmu.

13:00
    Dlouhé nahození Brodieho Rask zachytil a ihned rozehrává.

13:34
    Šance pro Seguina, Irving drží.

14:20
    Další zásah Irvinga, ten poté následně zastavil nebezpečou akci.

15:33
    Rask dvakrát u levé tyče nepustil do zakončení Jokinena.

15:42
    Střela od modré od Iginly končí v lapačce Raska.

16:27
    Domácí hráči si lehali do střel soupeře a Calgary rozehrává od své branky.

17:01
    Irving vyráží tvrdou ránu Pouliota.

18:20
    Boj o kotouč v pásmu Bostonu, další vyhození.

19:01
    Probíhá poslední minuta, Boston drží puk ve své třetině.

19:31
    Irving i přes dojíždějícího protihráče nebezpečně vypouští z lapačky puk, vyplatilo se mu to.

20:00

Boston si naprosto s přehledem pohrál se soupeřem v první čtvrtině a zaslouženě vede o tři branky, navíc poslední trefu zaznamenal český hráč David Krejčí.

20:01

20:20
    Boston vybojoval útočné pásmo, okamžitě ale o něj přišel.

20:37
    První zásah druhé třetiny, pokus Saricha lapil Rask.

21:25
    Boston vstoupil skvěle i do druhé části, po přihrávce Pouliota zakončuje PATRICIE BERGERON. Asistence: Seguin, Pouliot

22:06
    Další chyba ve středním pásmu a další potrestání. Tentokráte kombinaci dva na jednoho zakončil ranou CHRIS KELLY. Asistence: Ference, Peverley

24:15
    Boston si začíná dělat s utkáním co chce! tentokráte po střele od modré dotlačil po nahrávce Lučiče kotouč do sítě NATHAN HORTON. Asistence: Lučič, Chára

24:15
    Do branky se vrací Kiprusoff, Calgary je naprosto bezbranná.

25:12
    Ten si připisuje první zákrok po návratu.

27:18
    Po tvrdém zásahu na mantinel je otřesen hostující Hannah.

27:56
    Rána Cháry vedle z úhlu.

28:19
    Po chybě obránce se do zakončení dral Iginla, jenže před Thomasem osamocen neuspěl.

29:37
    Další pokus Iginly, Rask zasahuje.

29:52
    Ofsajd, hra ve středním pásmu.

29:57
    Opět ve třetině Bostonu, na vhazování Krejčí.

30:47
    Horák se v obležení dvou protihráčů Bostonu mezi kruhama ke střele nedostal.

31:15
    Palba několika střel na Kiprusoffa, ale vždy střely byly zablokovány nebo byly nepřesné.

32:50
    Nepřesnosti ve středu hřiště.

33:30
    Zakázané uvolnění pro Bruins.

34:31
    Po střele od modré a následném příklepu se protlačil ke kotouči NATHAN HORTON a davá svůj druhý gól zápasu.

35:50
    Calgary se nemůže dostat k sebemenší střele, akce aktivního Hortona zastavena ofsajdem.

36:40
    Zoufale to zkoušel Iginla, ale ofsajd.

37:50
    Další obrovský tlak Bostonu, Kiprusoff dobře vyráží ramenem.

38:21
    Rusk vyrazil Butlerovu ránu.

39:25
    Kiprusoff fantasticky zasáhl proti osamocenému Seguinovi.

40:00

Boston rozjel naprostou kanonádu a daří se celému týmu, výrazně promlouvají do skóre také kanadské body Davida Krejčího. Pokud Calgary nechce, aby na světelné tabuli bylo číslo deseti obdržených branek, bude muset výrazně přidat.

40:01

40:33
    Iginla kombinoval s Glencrossem, je z toho rána vedle.

41:37
    Dva bostonší hráči bojují za svou brankou s dvojici calgarských, nakonec se ženou do protiútoku, nic z toho však není.

43:45
    Do šance se dral Campbell, byl ovšem včas odstaven.

44:30
    Nadějně zastaveného průniku Bostonu mohla využít Calgary, jenže Iginlovi kousek chyběl a střela od modré je sražené mimo třetinu.

45:49
    Další skvost zakončen pohodlnou ranou, druhý gól si připisuje PATRICIE BERGERON. Ten využil staré známe spolupráce Seguina a Pouliota, rýsuje se tedy opravdu zajímavý výsledek. Asistence: Seguin, Pouliot.

46:52
    Ference pálí na Kiprusoffa, ten ovšem ukryl puk ve lapačce.

46:57
    Teprve třetí vyloučení v utkání, po faulu na Comeaua si odsedí trest Campbell.

48:43
    Naprosto neuvěřitelné. Chybnou rozehrávku vystihl Daniel Paille, který všem uprchl a skvělým blafákem pokořil Kiprusoffa. Bez asistence

49:51
    Utkání by se mělo jen dohrávat, pro Boston je ale určitě lákadlo desetigólová hranice.

51:02
    Před krátkou pauzou má Calgary devět minut před sebou na uhájení alespoň nějaké té cti.

52:35
    Témšř celou minutu drží Boston puk na svých hokejkách.

53:01
    Dvě zablokované střely Saricha a Butlera.

53:40
    Bruins se usadili ve třetině soupeře, ovšem dvě rány od modré končí mimo.

54:34
    Kiprusoff si poradil s nepříjemnou ránou Seguina.

55:24
    Hosté chtějí alespoň snížit, jenže se jim nedaří ohrozit branku.

56:10
    Před kratší pauzou Rask obětavě sebral kotouč z hole dotírajícího Comeaua.

56:30
    Po střele od modré pohotový zákrok Raska.

57:10
    Calgary se snaží hrát v obrané třetině Bostonu, aby se ten nepřiblížil potupnému desátému gólu.

57:12
    Střelu Babčuka likdviuje Rask.

57:42
    Rask dokázal zneškodnit pokus též Berglundovi.

58:30
    Corvo byl blízko, ale Kiprusoff skvěle zasáhl.

59:00
    Vyloučení Bergerona už nic neřeší.

59:51
    Už se nic nestane, oba celky již nechtějí hrát.

60:00

Od začátku až do konce Boston potvrzoval, kdo je na ledě pánem. Díky skvělým začátkům v první a druhé třetině si vytvořil dostatečný náskok a vše korunoval brankou ve třetí třetině v oslabení. Naprosto zaslouženě tak zvítězil a uštědřil soupeři pořádný debakl. Ten během chvíle vystřídal gólmany, nicméně o chvilku později seděl Irving opět na lavičce a Kiprusoff se postavil znovu mezi tři tyče. Výborný výkon podal také český krajánek v dresu Bruins David Krejčí, který si za jednu branku a dvě asistence připsal tři kanadské body.

Tímto se s Vámi loučím a přeji krásnou dobrou noc, pro některé možná krásné dobrá ráno. Brzy naviděnou. (03:35:34)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 2. Seguin (Bergeron, Pouliot), 4. Lučič (Horton, Krejčí), 9. Krejčí (Peverley, Chára), 22. Bergeron (Seguin, Pouliot), 23. Kelly (Ference, Peverley), 25. Horton (Lučič, Chára), 35. Horton (Seidenberg, Krejčí), 46. Bergeron (Seguin, Pouliot), 49. Paille

Boston Bruins: Rask - Corvo, Ference, Chára, Seidenberg, McQuaid, Boščuk - Lučič, Horton, Segujin, Paille, Cambell, Thorton, Kelly, Bergeron, Krejčí, Peverley, Hamill, Pouliot.

Rozhodčí: Kozari, McCauley - Nansen, Sericolo