Philadelphia – Chicago 5:4 (kon.) | Boston – Calgary 9:0 (kon.) | NY Rangers – Florida 3:2 (po pr.)
Ottawa – Tampa 4:1 (kon.)
Boston Bruins
9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
Calgary Flames
Pátek 06.01.2012, 01:00 • TD Garden • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji krásnou dobrou noc, pro některé možná krásné dobrá ráno. Brzy naviděnou. (03:35:34)

Od začátku až do konce Boston potvrzoval, kdo je na ledě pánem. Díky skvělým začátkům v první a druhé třetině si vytvořil dostatečný náskok a vše korunoval brankou ve třetí třetině v oslabení. Naprosto zaslouženě tak zvítězil a uštědřil soupeři pořádný debakl. Ten během chvíle vystřídal gólmany, nicméně o chvilku později seděl Irving opět na lavičce a Kiprusoff se postavil znovu mezi tři tyče. Výborný výkon podal také český krajánek v dresu Bruins David Krejčí, který si za jednu branku a dvě asistence připsal tři kanadské body.

60:00

59:51
    Už se nic nestane, oba celky již nechtějí hrát.

59:00
    Vyloučení Bergerona už nic neřeší.

58:30
    Corvo byl blízko, ale Kiprusoff skvěle zasáhl.

57:42
    Rask dokázal zneškodnit pokus též Berglundovi.

57:12
    Střelu Babčuka likdviuje Rask.

57:10
    Calgary se snaží hrát v obrané třetině Bostonu, aby se ten nepřiblížil potupnému desátému gólu.

56:30
    Po střele od modré pohotový zákrok Raska.

56:10
    Před kratší pauzou Rask obětavě sebral kotouč z hole dotírajícího Comeaua.

55:24
    Hosté chtějí alespoň snížit, jenže se jim nedaří ohrozit branku.

54:34
    Kiprusoff si poradil s nepříjemnou ránou Seguina.

53:40
    Bruins se usadili ve třetině soupeře, ovšem dvě rány od modré končí mimo.

53:01
    Dvě zablokované střely Saricha a Butlera.

52:35
    Témšř celou minutu drží Boston puk na svých hokejkách.

51:02
    Před krátkou pauzou má Calgary devět minut před sebou na uhájení alespoň nějaké té cti.

49:51
    Utkání by se mělo jen dohrávat, pro Boston je ale určitě lákadlo desetigólová hranice.

48:43
    Bruins právě vstřelili branku!
    Naprosto neuvěřitelné. Chybnou rozehrávku vystihl Daniel Paille, který všem uprchl a skvělým blafákem pokořil Kiprusoffa. Bez asistence

46:57
    Teprve třetí vyloučení v utkání, po faulu na Comeaua si odsedí trest Campbell.

46:52
    Ference pálí na Kiprusoffa, ten ovšem ukryl puk ve lapačce.

45:49
    Další skvost zakončen pohodlnou ranou, druhý gól si připisuje PATRICIE BERGERON. Ten využil staré známe spolupráce Seguina a Pouliota, rýsuje se tedy opravdu zajímavý výsledek. Asistence: Seguin, Pouliot.

44:30
    Nadějně zastaveného průniku Bostonu mohla využít Calgary, jenže Iginlovi kousek chyběl a střela od modré je sražené mimo třetinu.

43:45
    Do šance se dral Campbell, byl ovšem včas odstaven.

41:37
    Dva bostonší hráči bojují za svou brankou s dvojici calgarských, nakonec se ženou do protiútoku, nic z toho však není.

40:33
    Iginla kombinoval s Glencrossem, je z toho rána vedle.

40:01

Boston rozjel naprostou kanonádu a daří se celému týmu, výrazně promlouvají do skóre také kanadské body Davida Krejčího. Pokud Calgary nechce, aby na světelné tabuli bylo číslo deseti obdržených branek, bude muset výrazně přidat.

40:00

39:25
    Kiprusoff fantasticky zasáhl proti osamocenému Seguinovi.

38:21
    Rusk vyrazil Butlerovu ránu.

37:50
    Další obrovský tlak Bostonu, Kiprusoff dobře vyráží ramenem.

36:40
    Zoufale to zkoušel Iginla, ale ofsajd.

35:50
    Calgary se nemůže dostat k sebemenší střele, akce aktivního Hortona zastavena ofsajdem.

34:31
    Po střele od modré a následném příklepu se protlačil ke kotouči NATHAN HORTON a davá svůj druhý gól zápasu.

33:30
    Zakázané uvolnění pro Bruins.

32:50
    Nepřesnosti ve středu hřiště.

31:15
    Palba několika střel na Kiprusoffa, ale vždy střely byly zablokovány nebo byly nepřesné.

30:47
    Horák se v obležení dvou protihráčů Bostonu mezi kruhama ke střele nedostal.

29:57
    Opět ve třetině Bostonu, na vhazování Krejčí.

29:52
    Ofsajd, hra ve středním pásmu.

29:37
    Další pokus Iginly, Rask zasahuje.

28:19
    Po chybě obránce se do zakončení dral Iginla, jenže před Thomasem osamocen neuspěl.

27:56
    Rána Cháry vedle z úhlu.

27:18
    Po tvrdém zásahu na mantinel je otřesen hostující Hannah.

25:12
    Ten si připisuje první zákrok po návratu.

24:15
    Do branky se vrací Kiprusoff, Calgary je naprosto bezbranná.

24:15
    Boston si začíná dělat s utkáním co chce! tentokráte po střele od modré dotlačil po nahrávce Lučiče kotouč do sítě NATHAN HORTON. Asistence: Lučič, Chára

22:06
    Další chyba ve středním pásmu a další potrestání. Tentokráte kombinaci dva na jednoho zakončil ranou CHRIS KELLY. Asistence: Ference, Peverley

21:25
    Boston vstoupil skvěle i do druhé části, po přihrávce Pouliota zakončuje PATRICIE BERGERON. Asistence: Seguin, Pouliot

20:37
    První zásah druhé třetiny, pokus Saricha lapil Rask.

20:20
    Boston vybojoval útočné pásmo, okamžitě ale o něj přišel.

20:01

Boston si naprosto s přehledem pohrál se soupeřem v první čtvrtině a zaslouženě vede o tři branky, navíc poslední trefu zaznamenal český hráč David Krejčí.

20:00

19:31
    Irving i přes dojíždějícího protihráče nebezpečně vypouští z lapačky puk, vyplatilo se mu to.

19:01
    Probíhá poslední minuta, Boston drží puk ve své třetině.

18:20
    Boj o kotouč v pásmu Bostonu, další vyhození.

17:01
    Irving vyráží tvrdou ránu Pouliota.

16:27
    Domácí hráči si lehali do střel soupeře a Calgary rozehrává od své branky.

15:42
    Střela od modré od Iginly končí v lapačce Raska.

15:33
    Rask dvakrát u levé tyče nepustil do zakončení Jokinena.

14:20
    Další zásah Irvinga, ten poté následně zastavil nebezpečou akci.

13:34
    Šance pro Seguina, Irving drží.

13:00
    Dlouhé nahození Brodieho Rask zachytil a ihned rozehrává.

12:24
    Calgary se snaží tlačit, kombinuje ale jen ve svém pásmu.

11:42
    Calgary mělo tlak, ale Boston se osvobodil.

10:53
    Po dlouhé době zasahuje na druhé straně Rask.

09:00
    Irving dobře nastavil svou lapačku.

08:51
    Branku vstřelil DAVID KREJČÍ. Po špatném výhozu hostů dostal křižnou přihrávku skrz kruhy a Krejčí prázdnou branku nemohl minout. Asistence: Peverley, Chára

08:30
    Boston chvíli kombinoval v útočné třetině Calgary, nakonec mu ale utíká kotouč.

08:06
    Hra ve středním pásmu, Bostonu se zatím přesilovka příliš nedaří.

07:53
    Hosté se na chvíli osvobozují.

07:49
    Vhazuje se v pásmu Calgary.

07:40
    Je tu první přesilovka zápasu, za podražení Hamilla půjde na trestnou lavici Kostopoulos.

06:49
    Skvělý zákrok Irvinga po hezky rozjeté akci Hortonem.

05:53
    Jokinen prokličkoval téměř celé kluziště, Boston ale jde okamžitě do protiútoku.

05:22
    Obrovský závar před Raskem, po přihrávce Jokinena se k dorážce už nedostal Horák.

03:20
    Kiprusoff se v brance moc neohřál a okamžitě střídá, nahradil ho Irving.

03:20
    Branku vstřelil MILAN LUČIČ. Po krásné kombinaci všechny Lučič obelstil a vypálil přímo do horního růžku. Asistence: Horton, Krejčí.

01:22
    Branku vstřelil TAYLER SEGUIN. Po rychlé kombinaci dostal Bergeron přihrávku za branku, objel ji a předložil lahůdku pro Seguina. Asistence: Bergeron, Pouliot.

00:01

Bostonu patří v celé NHl čtvrtá příčka a získal už více jak padesát bodů, naopak Calgary odehrálo o pět zápasů více a sotva se navíc vyšplhalo přes hranici čtyřiceti bodů. Na play-off tak prozatím myslet rozhodně nemůže. Navíc v posledních dvou vzájemných utkáních Medvědi dominovali poměrem 5:0 a 3:1, jsou tak určitě favoriti.

Boston Bruins: Thomas - Corvo, Ference, Chára, Seidenberg, McQuaid, Boščuk - Lučič, Horton, Segujin, Paille, Cambell, Thorton, Kelly, Bergeron, Krejčí, Peverley, Hamill, Pouliot.

Calgary Flames: Kiprusof - Bouwmeester, Sarich, Hannan, Babčuk, Boudier, Butler - Morrison, Comeau, Backlund, Iginla, Jokinen, Jackman, Kostopoulos, Glencross, Stempniak, Byron, Ivanans, Horák.

Rozhodčí: Kozari, McCauley - Nansen, Sericolo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 2. Seguin (Bergeron, Pouliot), 4. Lučič (Horton, Krejčí), 9. Krejčí (Peverley, Chára), 22. Bergeron (Seguin, Pouliot), 23. Kelly (Ference, Peverley), 25. Horton (Lučič, Chára), 35. Horton (Seidenberg, Krejčí), 46. Bergeron (Seguin, Pouliot), 49. Paille

Boston Bruins: Rask - Corvo, Ference, Chára, Seidenberg, McQuaid, Boščuk - Lučič, Horton, Segujin, Paille, Cambell, Thorton, Kelly, Bergeron, Krejčí, Peverley, Hamill, Pouliot.

Rozhodčí: Kozari, McCauley - Nansen, Sericolo