Švédsko – Německo 4:1 (kon.) | Švýcarsko – Rusko 2:3 (po pr.) | USA – Kanada 0:3 (kon.)
Švýcarsko
2:3 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Rusko
Sobota 07.01.2012, 17:00Mistrovství světa žen do 18 let

Gól v prodloužení třetího zápasu rozhoduje o tom, že v nejvyšší skupině MS osmáctiletých dívek pro příští rok zůstávají hráčky Ruska. Švýcarky naopak padají do první divize, přestože měly sérii o udržení rozehranou po úvodním vítězství velmi dobře. Z Přerova se loučíme a přejeme hezký zbytek sobotního večera. (19:00:39)

65:00

61:44
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto a vidíme obrovskou radost na straně ruských hráček! VALERIA PAVLOVOVÁ si sjela k brance a Alderová u tyčky propustila kotouč za svá záda. Bez asistence.

61:18
    Před dorážkami Bajbakovové raději brankářka Alderová podržela kotouč.

60:28
    Stalderová nepřesně rozehrávala, ale také Děrgačeovová byla poté nepřesná. Nakonec je odpískáno zakázané uvolnění Švýcarek.

60:01

Po základní hrací době skončilo třetí utkání o udržení výsledkem 2:2, což tedy značí, že se dočkáme prodloužení. To se bude hrát pět minut a pokud nepřinese rozhodnutí, uvidíme navíc ještě samostatné nájezdy.

60:00

59:53
    Ještě obrovská šance Ruska! Běljakovová v posledních vteřinách otřela puk o tyčku. To je neuvěřitelné.

59:35
    Waidacherová střílela pouze do připravené brankářky Monachovové.

59:18
    Švýcarské hráčky předvedly dobrou práci. Oslabení nakonec ubránily.

58:16
    Parádní zákrok brankářky Alderové, která vychytala dobře postavenou Běljakovovou!

57:13
    Ruská střídačka si vybrala oddechový čas. Přesilovka může být klíčová.

57:13
    Wuttkeová (SUI) dostala dvě minuty za podražení.

57:13
    Běljakovová se výborně snažila probít před branku a byla zastavena nedovoleně. Bude se vylučovat!

56:20
    Rozehrávka se Šibanovové vůbec nepodařila. Kotouč nakonec po teči Bulatové vyletěl mimo hrací území.

54:48
    Střelu Waidacherové ruská brankářka vytěsnila betonem do rohu hrací plochy.

52:21
    Ruské přečíslení zakončila Děrgačevová střelou nad branku. Hráčky v červených dresech začínají s blížícím se závěrem zlobit.

51:12
    Ale jejich pobyt před brankou soupeřek neměl příliš dlouhého trvání. Nyní už zase útočí hráčky helvétského kříže.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 20. Waidacherová, 33. Stalderová - 2. Pavlovová (Batalovová), 14. Isanbajevová (Gončarenková, Běljakovová), 62. Pavlovová

Švýcarsko: Alderová (Zanettiová) – Wuttkeová, Gublerová, Stalderová, Staigerová, Altmannová, Willinerová, Scheurerová – Ciprianiová, Waidacherová, Stanzová (C) – Rueggová, Eggimannová, Daleová – Biglerová, Poschungová, Lehnerová.
    Rusko: Monachovová (Morozovová) – Bukševanajová, Gončarenková, Nikolajevová, Šibanovová A., Jegorovová, Batalovová, Timofejevová – Djupinovová, Děrgačevová, Běljakovová – Šibanovová T., Akmanajevová, Bajbakovová – Bulatová, Isanbajevová, Pavlovová (C) – Kitajevová, Šepelinskajová, Zacharovová.

Rozhodčí: Allenová (USA) - Conollyová (USA), Gagnovová (CAN).