Ottawa – Philadelphia 6:4 (kon.) | Chicago – Detroit 2:3 (po pr.)
Pondělí 09.01.2012, 01:30 • United Center • NHL

Vyloučení - 2:4
    Góly v přesilovce - 1:1
    Bodyčeky - 29:37
    Vhazování - 32:20 (04:14:48)

Dnešní výborné utkání je u konce. O výhře hostů v prodloužení rozhodl Pavel Datsyuk a dokonal tak výborný obrat svého týmu, který již od 5. minuty prohrávat 2:0. Jako rozhodující moment utkání bych označil 48. minutu kdy domácí mohli rozhodnout ale díky Holmstromovu zákroku na brankové čáře a následném chycení trestného střílení dostal Detroit možnost zvrátit utkání ve svůj prospěch.

To je z dnešního utkání vše, přejí příjemný den.

65:00

63:08
    Detroit právě vstřelil branku!
    Velký tlak Detroitu končí rozhodujícím gólem. Po několika střelách zůstal puk ležet na brankovišti. Nejrychleji se zorientoval Datsyuk a rozhodl. Při první střele mu puk sjel z hole a pak i přes bránícího hráče téměř z brankové čáry ukončil dnešní utkání. Asistence: Johan Franzen, Jonathan Ericsson

61:52
    V obrovské šanci se ocitl Dave Bolland. Shaw mu přistrčil puk před bránu, Conklin ležel na ledě a dokázal uchránit svoji tyč přiloženým betonem. Kdyby Bolland zvedl puk o pár centimetrů výš, bylo rozhodnuto.

60:58
    V první šanci prodloužení se ocitl Michael Frolík. Jeho bekhendový pokus zneškodnil Conklin.

60:01

Je za námi třetí třetina dnešního napínavého utkání. Padly celkem 4 góly, 2 na každé straně a tak nás čeká za okamžik prodloužení.

60:00

59:59
    Neuvěřitelný závěr. Nejprve Detroit se snažil dotlačit puk za Crawforda. V poslední vteřině střílel Patrick Kane, Conklin ale udržel nerozhodný stav.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:00
    Utkání graduje. Jeden útok střídá druhý. Ani jeden tým není spokojen s remízou.

57:00
    Tři minuty před koncem je Detroit aktivnějším týmem a snaží se rozhodnout již v základní hrací době.

55:15
    Filppula výborně zatáhl puk do útočného pásma, Zetterberg vypálil z otočky a DANNY CLEARY tečoval puk před brankářem Crawfordem. Puk se pomalu dostal těsně za brankovou čáru. Je vyrovnáno. Asistence: Henrik Zetterberg

52:50
    Todd Bertuzzi se tlačil před Crawforda. Snažil se udělat kličku a zakončit do prázdné brány, Crawford na poslední moment vystrčenou holí zabránil téměř jisté brance.

52:00
    Filppula prověřil Crawforda. Vhazování v útočném pásmu Detroitu.

51:47
    Po střelách Hudlera a Millera se stav nemění. Po poslední komerční přestávce v dnešním utkání se bude pokračovat.

50:43
    Obrovská šance domácích. Hossa spolu s Bickellem jeli proti jedinému obránci. Hossa zvolil přihrávku a Bickell z první vypálil. Conklin se stačil přesunout a střelu po ledě zastavit svým betonem.

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 4. Bolland (Hossa, Leddy), 5. Sharp (Frolík, Hossa) - 14. Filppula (Zetterberg, Hudler), 56. Cleary (Zetterberg), 64. Datsyuk (Franzen, Ericsson)

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) - Keith, Seabrook, Hjalmarsson, Leddy, O'Donnell, Montador - Stalberg, Toews, Kane - Sharp, Shaw, Hossa - Frolík, Bolland, Bickell - Brunette, Mayers, Hayes
    Detroit Red Wings: Conklin (Howard) - Lidstrom, White, Stuart, Kronwall, Ericsson, Commodore - Franzen, Datsyuk, Bertuzzi - Filppula, Zetterberg, Hudler - Miller, Abdelkader, Cleary

Rozhodčí: Mike Hasenfratz, Kevin Pollock - Thor Nelson, Mike Cvik