Omsk – Barys 4:2 (kon.) | Mytišči – Spartak Moskva 3:2 (po s.n.) | Petrohrad – Viťaz 7:0 (kon.)
Riga – Dynamo Moskva 1:0 (po pr.)
Avangard Omsk
4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Barys Nur-Sultan
Pondělí 09.01.2012, 11:00KHL

Máme za sebou zápas, který nezačal příliš vábně, ale postupem času nabíral na kvalitě. Přestože Astana v poslední třetině zabrala a vyhrála ji 2:1, Omsk těžil z předchozího tříhólového vedení a náskok si pohlídal. Mužem dnešního zápasu byl Anssi Salmela, který ve druhé části během pěti minut nasázel čistý hattrick a měl klíčový podíl na dnešním vítězstí Avangardu. Ode mě je to vše a těším se někdy příště u dalšího přenosu. (13:08:58)

60:00

59:35
    Nepřesná rozehrávka způsobila icing Astany.

59:20
    Bochenski nabízel Junlandovi na teč, ale Ramo byl pozorný.

59:00
    Boyd trefil jen brusle Popova.

58:45
    Ramo vychytal Junlanda.

58:30
    Bochenski trefil jen obránce před sebou.

Astana právě vstřelila branku!
    ANDREW HATCHINSON se prohnal přes střední pásmo do útoku a snižuje. Přesnou střelou z hrotu kruhu překonává Karriho Rama. Asistence: Talgat Žajlauov, Brandon Bochenski (Čas branky je přesný, neboť kamera zabrala světelnou tabuli, zvytek časů je stále orientační.)

54:30
    Další zákrok Jeremějeva proti Popovovi.

53:45
    Počet sil na ledě se srovná. Dallman hákoval.

52:50
    Puk za Jeremějevem.

52:20
    Domácí jdou opět do čtyř. Kreps byl podražen.

52:00
    Perežogin hned z tresté lavice vyrazil do útoku. Jeremějev chytá. (Časy stále orientační)

51:24

51:30
    Omsk vyhazje.

51:00
    Bochenski dvakrát nebezpečně pálil, Ramo úspěšný.

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 31. Salmela (Něstěrov), 34. Salmela (Kurjanov), 36. Salmela (Kurjanov), 48. Averin - 47. Dawes (Bochenski), 57. Hatochinson (Žajlauov, Bochenski)

Avangard Omsk: Ramo (Kuzněcov) – Salmela, Bělov – Červenka, Averin, Kaljužnyj – Alexandorv, Škoula – Kurjanov, Popov, Perežogin - Ljamin, Pivcakin – Kalinin, Sjomin, Frolov – Rjabykin, Pervušin – Volkov, Ivanov, Něstěrov
    Barys Nur-Sultan: Glass (Jeremějev) – Novopašin, Dallman – Novotný, Kašpar, Kreps – Hatchinson, Junland – Dawes, Bochenski, Boyd – Lakiza, Fadějev – Žajlauov, Gavrilin, Krasnoslobodcev – Gratton, Poliščuk, Romanov

Rozhodčí: Zacharov, Safiullov – Čubykin, Lazarev