Zlín – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 1:0 (kon.)
K. Vary – Slavia 4:3 (po pr.) | Sparta – Kladno 1:0 (po pr.) | Liberec – Pardubice 4:3 (po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 20.01.2012, 17:30 • ČEZ aréna Ostrava • Tipsport extraliga

56:52
    Vyloučení tedy bude na obou stranách, ale domácí přijdou o dva hráče. na straně Plzně je vyloučen Lev na 2+2 za hrubost a napadení, na straně domácích je vyloučen Jan Káňa na 2+2 za hrubost a na 2 Kudělka za nedovolené bránění. Hosté hrají přesilovku 5 na 4.

53:23
    Na trestnou lavici usedá Kaberle za nedovolené bránění, domácí mají šancí svému soupeři odskočit.

36:50
    Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Lev.

36:44
    Domácí přijdou na 10 minut o beka Malíka, jenž je vyloučen za nesportovní chování.

32:34
    Za hru vysokou holí bude pykat domácí Ujčík, síly na ledě srovnány.

31:02
    Držením se provinil Sedláček a bude pykat.

28:11
    Za hákování je vyloučen domácí Punčochář.

25:02
    Závar u plzeňské klece končí dvouminutovým trestem pro Johnsona za hrubost, následné rozčilování bylo ohodnoceno 10 minutami za nesportovní chování a jeho další výlevy jej stály vyloučení do konce zápasu za nesportovní chování.

22:14
    Dnešní arbitři si vyslechli na svou adresu znovu spršku nadávek, kterou dávají domácí fanoušci najevo svou nevoli. Za podražení je vyloučen Strapáč.

20:01
    Na trestnou lavici usedá hostující Pletka, který se provinil v poslední vteřince předchozí části.

14:47
    Za ohlušujícího pískotu a nadávek usedá na trestnou lavici vítkovický Štefanka pro hru vysokou holí.

12:23
    Za hákování je vyloučen domácí Szturc.

11:04
    Přesilovka pro domácí, na trestnou lavici odjíždí Dvořák.

09:10
    Za hru vysokou holí bude pykat domácí Hlinka.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 8. Štefanka (Voráček), 9. Ujčík (Klimek, Burger), 12. Kasík (Ovčačík, Káňa J.), 21. Burger (Kudělka), 54. Ujčík (Burger) - 11. Pletka (Duda, Vykoukal), 37. Dvořák (Jeřábek), 41. Kovář (Duda)

HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) - Malík, Kudělka, Kasík, Ondrušek, Voráček, Ovčačík, Punčochář - Klimek, Burger, Ujčík - Hlinka, Húževka, Szturc - Káňa J., Strapáč, Šedivý - Pohl, Štefanka, Kucsera - Kolouch
    HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) - Kaberle, Marušák, Hanzlík, Vykoukal, Modrý, St.Pierre, Jeřábek - Pletka, Kovář, Duda, Lev, Straka, Stránský, Johnson, Pitule, Dvořák, Petruška, Sedláček, Vostřák

Rozhodčí: Minář, Polák - Gebauer, Lederer

Diváci: 4 547