Olomouc – Litoměřice 3:2 (po s.n.) | Hr. Králové – Třebíč 5:1 (kon.) | Jihlava – Šumperk 4:1 (kon.)
Beroun – Kadaň 4:7 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 3:2 (po s.n.) | Chomutov – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.)
Most – Písek 0:4 (kon.)
po s.n.
HC Olomouc
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 21.01.2012, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Konec zápasu. (19:30:38)

65:00
    Olomouc právě vstřelila branku!
    RADIM KUCHARCZYK si připisuje vítězný nájezd, po pomalém rozjezdu zakončil nad vyrážečku Přikryla.

Čtvrtá série, opět Marek Loskot a opět nedal. Trefil se mimo.

Hostující Ladislav Slížek také neúspěšný.

Domácí Roman Rác nedal, nevyšla mu klička do bekhendu.

Hostující Petr Horčička vystřelil, Žigárdy chytá. 0:0.

Domácí Petr Kolouch také neproměnil, Přikryl ho vychytal.

Za hosty Marek Loskot, ujel mu puk. 0:0.

Jako první jel domácí Lukáš Kucsera. Zkusil parádičku, ale nevyšla mu. Přikryl ho vychytal.

Samostatné nájezdy začínají.

Po krátké úpravě ledu se pojedou samostatné nájezdy. Nejprve tři série na každé straně, pokud nebude rozhodnuto, tak následně po jednom na každé straně.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:22
    Puk v útočné třetině Litoměřic, ale hosté nemohou získat puk.

63:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty prodloužení.

62:28
    Herman střílel z úhlu poněkud nepřesně.

61:49
    Žigárdyho zákrok po střele od modré, buly po jeho pravici.

61:25

61:10
    Ondruškovu bombu vyrazil Přikryl betonem.

60:39
    Bartoň měl velkou šanci, domácí rozebrali soupeřovu obranu, olomoucký bek ale netrefil z mezikruží poloprázdnou branku.

60:22

60:01

Utkání končí nerozhodně, za malou chvíli tak začne pětiminutové prodloužení.

60:00

59:57
    Ještě buly po pravici Přikryla.

59:48
    Puk ve středním pásmu.

59:25
    Ale ale. Hosté hráli v šesti, to byla obrovská chyba při střídání. Dvě minuty odpyká Marek Loskot. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

59:14

58:53
    Oddechový čas pro hosty.

58:53
    Buly po pravici Žigárdyho poté, co olomoucký gólman chytil puk.

58:22
    Vyloučení na straně Olomouce. Za podražení jde ven Alexandr Lhotský a síly na ledě se srovnávají.

58:15
    Litoměřice vyvezly puk k Žigárdymu.

58:04
    Hra přerušena, rozhodčí zřejmě ztratil puk z dohledu v chumlu v rohu kluziště.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:00
    Hosté ve čtyřech.

57:32
    Tři hráči dotírali na Přikryla, nejaktivněji Kolouch, litoměřický gólman ale drží svůj tým.

57:14
    Olomouc bude hrát 46 vteřin v pěti proti třem. Za vyhození puku potrestán hostující Martin Dudáš.

57:00
    Litoměřice se znovu osvobozují vyhozením puku.

56:25
    Hosté vyhazují.

56:05
    Kotvanova střela končí v náruči Přikryla.

56:00
    Litoměřice si komplikují závěr. Za zdržování hry (vyhození kotouče do hlediště) dostane dvě minuty Ondřej Kříž.

54:53
    Zmatky před olomouckým brankovištěm uhasil až svou bruslí Kolouch, který puk odkopl do bezpečí.

53:44
    Tvrzníkova pumelice vystrašila Žigárdyho z rozjímání, olomoucký brankář ji ale vytěsnil do ochranné sítě

53:02
    Šance domácích, Lhotský nikým nebráněn dobruslil před bránu, ale zblízka nepřelstil gólmana soupeře.

52:44
    Zakázané uvolnění hostů.

52:34
    Olomouc se na delší čas usadila v útočném pásmu.

52:06
    Hostům nechybělo mnoho. Evanova rána se od betonu olomouckého gólmana odrazila do tyče a zase zpět pod Žigárdyho.

51:15
    Žigárdy schoval puk před dojíždějícím Kafanem.

50:17
    Zbořil se Selingrem se probíjeli dopředu, ovšem bez finálního úspěchu.

48:47
    Po chybě Janáčka se do obrovské šance dostal Hašek, Žigárdy však jeho pokus z osy hřiště vytáhl nad branku.

48:40
    Janáčkovo nahození schovává do náruče Přikryl.

48:12
    Hraje se nahoru dolů, vše je otevřené. Divákům se utkání musí líbit.

47:00
    Zakázané uvolnění Litoměřic.

46:53
    Horčičkova výborná rána mířila Žigárdymu do ramena.

46:19
    Oddechový čas pro domácí.

46:19
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Využitá přesilovka. MAREK LOSKOT úplně zmátl domácí defenzivu, když sebral u tyče puk, neuvěřitelně rychle se s ním obtočil okolo brány a zakončil do odkryté sítě. Žigárdy se nestihl přesunout. Asistence: Jaroslav Hašek.

45:38
    Puk v ochranné síti za Žigárdym.

45:12
    Olomouc vyhazuje.

44:36
    Vylučuje se na domácí straně. Za hákování jde odsedět dvě minuty Oldrich Kotvan.

43:54

43:40

42:32
    Olomouc je nastěhovaná v útočném pásmu.

Dnešní utkání sleduje 1028 diváků.

41:54
    Hostující Jakub Evan vyloučen na dvě minuty za podražení.

41:15
    Haškova sražená střela z mezikruží do ochranné sítě.

40:46
    Kafan prudkým bekhendem z úhlu zakončoval, puk projel skrz brankoviště až k opačnému mantinelu.

40:01

Ve druhé části byl k vidění vyrovnaný hokej, Olomouc nevyužila několik šancí, zatímco Litoměřioce tu svou ano. Před závěřečnou třetinou je tak vše otevřené. Třetí perioda začne asi v 18:32.

40:00

39:54
    Poměrně komická situace, Kafan vjel zřejmě do nějaký rýhy, podjely mu brusle a dokouzal až do Žigárdyho sítě. Tento gól pochopitelně neplatí, fanouškům ale udělal radost.

39:04
    Kucsera dostal dlouhý křižný pas, sjel si na kruh a jedovatou ránou protáhl Přikryla.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:30
    Domácí se dostali do rychlého brejku, Haas přejel modrou a vypálil, Přikryl ramenem vyrazil do ochranné sítě.

37:12
    Kotvanova bomba od modré letěla těsně vedle.

36:26
    Staněk střílel od modré, Přikryl nevěděl kde má puk, měl ho ale pod svým betonem v bezpečí.

35:29
    Litoměřickým narostla křídla, hráči najednou útočí, lépe bruslí a drží se na puku.

34:50
    Rychlou přímočarou akci předvedli hosté, kteří snižují na 1:2. Gengel s RADANEM LENCEM postupovali kupředu, vyměnili si puk a druhý jmenovaný ho zametl do sítě. Asistence: Ladislav Gengel.

33:57
    Kucharczykova bomba z jruhu vypadla Přikrylovi z lapačky, nikdo z domácích však nebyl na správném místě, aby dorážel.

33:12

33:02
    Loskot se snažil tečovat střelu od modré, Žigárdy vyrazil.

32:24
    Litoměřicím přesilovka zatím vůbec nevychází. Domácí chytrým forčekingem nepouštějí soupeře do pásma.

31:36
    Hosté rozehráli svůj vzorec, ale Kohouti jim sebrali puk a vyhodili ho.

31:12
    Vylučovat se bude i na straně Olomouce. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Alexandr Lhotský.

30:27
    Litoměřice chvíli pozlobily Olomoucké v jejich třetině, po čase ale kotouč ztratily.

29:51

29:12
    Další ofsajd Olomouce, další buly ve středním pásmu.

29:06
    Ofsajd Hanáků. Kucharczyk přejel modrou přiliš brzy.

28:47

28:27
    Olomouc se drží v útočném pásmu, hraje se ale spíše za bránou.

27:51
    Další trest pro hosty, tentokrát o něm nemůže být sporu. Za podražení odpyká dvě minuty Jaroslav Hašek.

27:12

26:56
    Olomouci se nedaří usadit se v pásmu.

25:41
    Olomouc svého soupeře sevřela v pásmu, hostům se ale podařilo vyhodit.

25:12
    Bude se opět vylučovat na straně Stadionu. Za držení vyfasoval dvě minuty Ondřej Martinka.

25:01
    Kucsera to zkusil z levého kruhu, Přikryl chytá.

24:51
    Puk opustil prostor vymezený ke hře. Buly ve středním pásmu.

24:42
    Šlahařovi nevyšla finální přihrávka, soupeř ji vystihl.

23:41

22:32
    Na ledě se objevila nějaká nečistota, čárový rozhodčí ji odstraňuje.

22:30
    Lenc se snažil překvapit Žigárdyho z úhlu, olomoucký brankář však byl pozorný.

21:27

21:21
    Kucsera hledal spoluhráče na teč, nenašel.

20:35

20:01

Olomouc byla v první části lepší a zaslouženě vede 2:0. I Litoměřice měly několik šancí, žádná z nich však nebyla natolik vážná, aby z ní rezultovala branka. Další třetina začne přibližně v 17:46.

20:00

19:47
    Domácí využívají přesilovku pěti proti třem. Bartoňovu střelu od modré vyrazil Přikryl jen k RADIMU KUCHARCZYKOVI, a ten měl už lehkou úlohu. Asistence: Jakub Bartoň, Petr Kolouch.

19:41
    Ondruškova rána tečovaná do ochranné sítě za Přikrylem.

19:27
    Olomouc bude hrát v pěti proti třem. Za hru vysokou holí vyloučen Lukáš Rindoš.

19:10
    Bude se vylučovat na straně Litoměřic. Za podražení si jede odpykat trest Ondřej Kříž.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:46
    Až teď se dostali s pukem do útočného pásma.

18:34
    A další zákrok hostujícího muže v masce. Litoměřičtí se z tlaku nemohou vymanit.

18:18
    Domácí teď doslova soupeře drtí, Ondruškovu ránu od modré chytá výborný gólman Stadionu.

17:50
    Kucsera mohl vzápětí zvýšit, z mezikruží ale recept na Přikryla nenašel.

16:37
    Domácí dlouho jezdili okolo Přikrylovy svatyně, dezorientovaná obrana se nestihla zformovat a z bezprostřední blízkosti zakončil MICHAL VODNÝ. Asistence: Radim Kucharczyk, Radim Haas.

16:33
    Haas to zkusil tvrdě, ale nepřesně.

15:54

15:26

15:00
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

14:33
    Kucharczyk nahrál Bartoňovi na modrou, jeho dělovka byla sražena do rohu.

14:03
    Hosté vyhazují puk až k Žigárdymu.

13:50
    Rác mířil těsně nad.

13:26
    Vylučuje se na straně Litoměřic. Ondřej Smetana jde ven za držení protihráče.

13:20
    Olomouc má výhodu a drží soupeře v šesti v pásmu.

12:27

12:15
    Křížova tvrdá pumelice a Žigárdyho jistý zákrok lapačkou.

10:35
    Bartoň vyvezl puk do středního pásma a následně vyhodil až za Přikrylovu kasu.

10:27
    Bude se poprvé vylučovat. Za podražení vyfasoval dvě minuty domácí Patrik Vrána.

09:53
    Dudáš se ocitl v šanci, po Janáčkově zaváhání pálil těsně nad.

09:13
    Další icing Stadionu.

07:39
    Další šance Mory, Kolouch se zcela nebráněn zjevil v mezikruží, Přikryl ale jeho zakončení bravurně vytáhl.

07:18
    Vodný objel bránu a prudkým švihem prověřil pozornost litoměřického strážce kasy.

07:04

06:16
    Žigárdy přikryl puk u své levé tyče a rozhodčí přerušuje hru. Buly po Žigárdyho levici.

05:39
    Selingrova tvrdá bomba z pravého kruhu a další dobrý zákrok gólmana hostů.

05:00

04:49
    Kucsera vypálil švihem od mantinelu od modré čáry, Přikryl si připisuje kvalitní zákrok lapačkou.

04:15
    Zakázané uvolnění Olomouce.

04:11
    Ondrušek narazil Tvrzníka na mantinel a získal puk pro Hanáky.

03:49
    Kafan vystřelil od modré, Žigárdy si připisuje první zákrok. Zároveň jde o první přerušení.

02:52
    Hostům se podařilo vystihnout přihrávku domácích útočníků.

02:10
    Olomouc zakládá útok z vlastní třetiny.

00:52
    Na druhé straně zakončoval po zemi Kucsera, Přikryl betony vyráží.

00:39
    Holomek nahodil do pásma, ale hosté puk hned ztratili.

00:01

Olomoucké trápí rozsáhlá marodka, osm hráčů obvyklé sestavy je buď zraněných nebo nemocných. Od minulého klání se dal dohromady pouze obránce Staněk. Gólman Kašík poprvé trénoval až dnes, proto bude pouze dvojkou. Litoměřice přijely pro body, aktuálně jsou osmé a tvrdě bojují o setrvání v elitní osmičce.

Hezké pozdní odpoledne z Olomouce, vítejte u sledování on-line přenosu ze 41. kola první hokejové ligy. Soupeřem domácího týmu HC Olomouc bude HC Stadion Litoměřice.

HC Olomouc: Žigárdy (Kašík) – Bartoň (C), Ondrušek, Lhotský, Staněk, Janáček, Kotvan, Vrána P., Horák O. – Kucharczyk, Kolouch, Kucsera – Selingr, Marosz, Zbořil – Rác, Herman, Šlahař – Haas, Vodný.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Sklíba) – Dudáš, Holomek, Martinka, Vobořil, Kříž, Evan, Ketner, Smetana – Rindoš, Šinágl, Novák – Loskot, Kafan, Hašek – Horčička, Slížek (C), Tvrzník – Lenc, Rudovský, Gengel.

Rozhodčí: Würtherle – Arazimová, Čížek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ondřej Kubát

Branky a nahrávky: 17. Vodný (Kucharczyk, Haas), 20. Kucharczyk (Bartoň, Kolouch), 65. Kucharczyk - 35. Lenc (Gengel), 47. Loskot (Hašek)

Rozhodčí: Würtherle – Arazimová, Čížek