Severní Makedonie – Slovinsko 28:27 (kon.) | Dánsko – Španělsko 25:24 (kon.) | Srbsko – Chorvatsko 26:22 (kon.)
Severní Makedonie
28:27 (16:12)
Slovinsko
Pátek 27.01.2012, 15:15Mistrovství Evropy mužů

Makedonci to zvládli a berou na turnaji páté místo! Slovinci skončili šestí. (28:27) (16:48:11)

60
    Konec zápasu. (28:27) (0:0)

60
    Chvíli před koncem dochází ještě ke snížení! (28:27) (28:27)

59
    Začaly nám poslední dvě minuty řádné hrací doby a Filip Lazarov opět navyšuje náskok Makedonců. (28:26) (28:26)

57
    Pucelj vybojoval ztracený míč a tvrdou ranou opět snižuje. (27:26) (27:26)

56
    Jenže Makedonci se zdají být silní a neoblomní. Tentokrát se jejich náskok bude jen těžko stahovat. (27:25) (27:25)

55
    Slovinsko se opět dotahuje, Dolenec si vyšlápl do úniku a nekompromisně zakončil. (26:25) (26:25)

52
    Slovince táhne Dadič a opět ji přibližuje k soupeři. (26:24) (26:24)

51
    Dvě téměř slepené branky s rozdílem ve skóre nic neudělali. (26:23) (26:23)

49
    No, to již začíná vypadat zajímavě. Filip Lazarov se trefil přesně k tyči. (25:22) (25:22)

49
    A vzápětí Alšovski dává Makedonii dokonce výhodu dvou branek! (24:22) (24:22)

49
    Dnes se opravdu může stát cokoliv, nyní vedou Makedonci. (23:22) (23:22)

48
    Kirill Lazarov se trefil přesně mezi nohy slovinského brankáře. (22:22) (22:22)

47
    Misky vah se naklání více na stranu Slovinů díky Dolencovi. (21:22) (21:22)

47
    A máme opět srovnáno! Dnešní zápas bude napínavý až do posledních vteřin! (21:21) (21:21)

47
    To se pochopitelně nelíbí Temelkovi. (20:21) (20:21)

46
    Luka Žvižej dělovkou do šibenice vrací Slovinsku dvoubrankový náskok. (19:21) (19:21)

44
    I přes nepříznivé skóre se Makedonie nevzdává, z pravé spojky ukončil postupný útok FIlip Lazarov. (19:20) (19:20)

43
    Nyní se naopak doslova sesypali makedonští hráči, Gajič zasadil dvacátý úder. (18:20) (18:20)

42
    A nejen, že od nuly, Slovinci jdou poprvé od druhé minuty dokonce do vedení! (18:19) (18:19)

41
    Slovinsko dokázalo stáhnout až pětibodovou ztrátu a po 41 minutách se jede od nuly! (18:18) (18:18)

40
    A najednou jsou Slovinci v těsném závěsu! (18:17) (18:17)

38
    Uroš Zorman obešel obránce a výstavně zakončil k levé tyči. (18:16) (18:16)

37
    S odpovědí přispěchal Jonovski. (18:15) (18:15)

36
    Začíná se to zamotávat! Na rozdíl pouhých dvou branek snižuje Dragan Gajič! (17:15) (17:15)

35
    Vzápětí skóruje i Matjaž Brumen. (17:14) (17:13)

34
    Dolenec neomylně zakončil rychlý protiútok. (17:13) (17:13)

32
    Makedonci i na začátku druhého poločasu pokračují ve své jíždě! (17:12) (17:12)

31
    Začal druhý poločas. (16:12) (0:0)

30
    První poločas skončil. (16:12) (0:0)

30
    V posledním možném okamžiku ještě zvyšuje makedonský náskok Temelkov. (16:12) (16:12)

29
    Jenže dva rychlé protiútoky a vše je jinak. (15:12) (15:12)

28
    Makedonci míří do přestávky se slušným náskokem. (15:10) (15:10)

27
    Náskok Makedonie se snaží alespoň trochu stáhnout Prošt. (13:9) (13:9)

26
    Další branka v síti Slovinců, ti se v závěru poločasu úplně sesypali. (13:8) (13:8)

25
    Další zaváhání v slovinské obraně, kterého využil Mirkulovski. (12:8) (12:8)

24
    Filip Lazarov prudkou střelou nedal Ristovskimu žádnou šanci. (11:8) (11:8)

23
    A najednou to jede! Makedonie si ale stále drží mírný náskok. (10:8) (10:8)

22
    Konečně! Rychlý protiútok zakončil neomylně Dolenec. (9:7) (9:7)

20
    Střelecké hody se nám poměrně radikálně zasekly, čeká se, kdo protrhne střeleckou smůlu. (9:6) (9:6)

18
    Luka Zvižej střelou do horní poloviny branky rychle snižuje. (9:6) (9:6)

17
    Vzápětí se trefuje i Markoski! Makedonie vede již o čtyři branky, trenér Slovinska si vybírá oddechový čas! (9:5) (9:5)

16
    Kirill Lazarov si svoji pověst střelce bere ihned zpět. (8:5) (8:5)

15
    Poprvé v zápase se prosazuje někdo jiný než bratři Lazarové. Sedmý gól přinesla střela Stojance Stoilova. (7:5) (7:5)

14
    Opět má ve snížení Slovinců prsty sedmimetrový hod a přesný exekutor Dragan Gajič. (6:5) (6:5)

14
    Kirill Lazarov se ze sedmimetrového hodu prostě nedokáže mýlit... (6:4) (6:4)

13
    Nyní ho napodobil Uros Zorman. (5:4) (5:4)

12
    Po devíti minutách Slovinsko protrhává střeleckou smůlu, kdo jiný než Gajič. Zatím je to jediný třelec svého týmu v tomto zápase. (5:3) (5:3)

11
    Makedonci převzali aktivitu, jak na hřišti, tak v hledišti. Nyní vedou již o tři branky! (5:2) (5:2)

10
    Gajič nedokázal proměnit další protiútok, tento stav zůstává. (4:2) (4:2)

8
    Slovinci neproměnili druhou sedmičku v řadě. Jak se to má dělat jim ukázal na druhé straně Kirill Lazarov. (4:2) (4:2)

6
    Mojsovski poprvé v zápase strhává vedení na stranu Makedonců! (3:2) (3:2)

5
    Makedonie to ihned potrestala, zatím máme dva dvougólové střelce. Gajiče napodobil Filip Lazarov. (2:2) (2:2)

4
    Gajič svůj druhý sedmimetrový hod neproměnil. (1:2) (1:2)

3
    Lazarov ukázkovou střelou z šibenice otevírá i makedonské skóre. (1:2) (1:2)

3
    Na druhé straně se ze sedmimetrového hodu prosazuje nejproduktivnější slovinský hráč Dragan Gajič. (0:2) (0:2)

2
    Odpověď se Makedoncům nevyvedla, Mojskovskiho střela mířila mimo. (0:1) (0:1)

1
    Hned první postupný útok Slovinců skončil brankou. Gajič si sběhl z pravé sojky a nekompromisně zakončil. (0:1) (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

Příjemné odpoledne, Mistrovství Evropy se chýlí ke konci, program posledního dnes načne duel o páté místo mezi Makedonií a Slovinskem. (0:0)

Makedonie: 3 Manaskov Dejan