Vsetín – Slavia 0:0 (odl.) | Třinec – Plzeň 8:2 (kon.) | Jihlava – Pardubice 8:0 (kon.)
Olomouc – Havlíčkův Brod 8:4 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 4:1 (kon.) | Zlín – Liberec 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Hr. Králové 2:5 (kon.) | Havířov – HC Litvínov 3:5 (kon.) | Vítkovice – Sparta 2:5 (kon.)
Písek – Chomutov 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – PZ Kladno 5:0 (kon.) | Letňany – HC Kladno 3:4 (kon.)
HC Kometa Brno
2:5 (1:0, 0:3, 1:2)
Královští lvi Hradec Králové
Sobota 28.01.2012, 12:30 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Zdravím vás z brněnské KAJOT ARENY, která se za několik chvil stane dějiště dalšího zápasu druhé fáze extraligy staršího dorostu. Ve skupině A se střetne domácí Kometa Brno s vrstevníky z Hradce Králové.

HC Kometa Brno si pomalu končící leden za rámeček asi nedá. Z pěti zápasů dokázalo Brno vyhrát jediný na ledě Chomutova. Ze tří domácích utkání Kometa nevydolovala jediný bod, vždy však prohrála po vyrovnaném boji. Dnes tedy budou domácí doufat, že se štěstí přikloní na jejich hole a připíší si tři body k dosavadním padesáti dvěma. Díky nim je Kometa devátá ve dvanáctičlenné tabulce.

HC VCES Hradec Králové ztrácí na Brňany tři body a dnes před ním tedy stojí výzva v podobě možnosti se na Kometu dotáhnout. Aktuálně je Hradec jedenáctý. V posledních třech duelech se Východočechům vůbec nedařilo. Prohráli postupně s Třincem, Vítkovicemi i Zlínem. Celkové skóre 6:23 z oněch tří zápasů navíc dává vědět, že se nejednalo o těsné prohry. Vítkovice dokonce v Hradci nastříleli deset branek.

HC Kometa Brno: Klimeš (Jekel) - Zbořil, Mytiska, Štancl, Řeřucha, Vlček, Vojáček (C), Vágner - Kozel, Král, Raška, Vaverka, Mrázek, Jenyš, Kusko, Kovářů, Garčic

HC VCES Hradec Králové: Šivel (Hak) - Vácha, Skála, Suk, Voříšek, Rejl, Štědrý, Souček - Ouzký, Pilař, Malinský, Jebavý, Drašnar, Kastner, Šeda, Srpek, Procházka, Šeps, Bartoň (C), Nedvídek, Klemenc

00:01

00:25
    Mrázek táhl první útok Komety, ke střele však nedošlo.

00:33
    Na druhé straně Klimeš poprvé zasahuje proti Jebavého nepříliš přesné střele.

00:48
    Domácí gólman znovu přerušuje dění na ledě.

00:52
    Kometa si zahraje přesilovku. Faulu v útočné třetině se dopustil Daniel Klemenc. Dostává dvě minuty za vysokou hůl.

01:17
    Mrázek si stavěl puk na střelu, dobře proti němu vystoupil Skála.

01:35
    A nyní hosté vyhazují.

01:42
    Brankář Brna Klimeš se snažil o rychlou rozehrávku, ta však končí icingem.

02:18
    Hosté drží puk u Klimeše.

02:38
    Raška z velkého úhlu nezaskočil Šivela.

02:47
    V oslabení unikal hradecký Procházka. Zvolil střelu z větší vzdálenosti, kterou Klimeš vyrazil do ochranné sítě.

02:52

03:52
    Drobný tlak Východočechů končí pukem zašlápnutým v obranném pásmu Brna.

04:36
    Vágner vyhodil těsně před červenou čarou a je z toho zakázané uvolnění Komety.

05:00
    Kovářů se obtáčel kolem branky Hradce. Nedokázal však zasunout puk k levé tyči.

05:11
    Hosté si poprvé zahrají proti čtyřem. FIlip Vojáček byl vyloučen za podražení.

05:47
    Raška nadvakrát osvobozuje své družstvo.

06:08
    Nedvídkovu střelu z mezikruží zlikvidoval Klimeš pravým betonem.

07:03
    Hradec se sám vyhnal u útočného pásma.

07:11

07:47
    Vaverka přestřelil svým pokusem z plné rychlosti.

08:23
    Hostům bylo poprvé odpískáno zakázané uvolnění.

08:49
    Vojáček příliš rychle přejel modrou čáru a vystavil svůj tým do offsidu. Zatím není k vidění příliš pohledný hokej.

09:21
    Procházka s Jebavým a Bartoněm nyní zatápěli domácí obraně. Žádnou střelu, která by ohrozila Klimeše však nevyslali.

10:46
    Po Vojáčkově střele od modré raději Šivel přerušuje hru.

11:11
    Šeps se dral do solidní šance. Na poslední chvíli jej čistě zastavil Kovářů.

11:54
    Procházka s Jebavým jeli dva na jednoho. Celou situaci ale překombinovali a nakonec na Klimeše vůbec nevystřelili.

13:01
    Kometa nyní lehce ztrácí půdu pod nohama. Vágner vyhazuje jen za cenu icingu.

13:40
    Nyní jeli dva na jednoho Jenyš s Vaverkou. Pas prvně jmenovaného však přečetl vracející se bek hostí.

14:55
    Vypadalo to, že se bude pískat zašlápnutý puk v pásmu Hradce, nakonec Kometa pokračuje v kombinaci.

15:15
    Hradecký Jebavý vyhodil puk na vlastní střídačku a obdržel dvě trestné minuty za zdržování hry.

15:45
    Brnu se nedaří usadit v útočné třetině.

15:59
    Štanclovo nahození bylo spíše propagační.

16:15
    Kovářů se ocitl ve výborné pozici na mezikruží. Šivel už ležel na ledě, brněnský útočník jej však nepřehodil.

16:42
    Kometa právě vstřelila branku!

Nakonec se domácí v přesilovce radují. Po krátké kombinaci a Raškově pasu zpoza branky napřáhl kousek za levým kruhem pro vhazování JAKUB ZBOŘIL a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Adam Raška.

16:56
    Malinský agresivně dorážel u levé tyče Klimeše, puk však do branky neprotlačil.

16:56
    Následovala drobná mela. Za hrubost je vyloučen domácí Vlček a hostující Suk dostává dvě minuty za krosček. Hraje se vy čtyřech.

17:42
    Raška se po Zbořilově přiťuknutí hnal zprava na Šivela. Ten si dobře pohlídal bližší tyč, na kterou mířila střela brněnské jedenáctky.

18:23
    Pilař se šikovně proháčkoval přes brněnské obránce až byl sám před Klimešem. Zvolil bekhendový blafák a domácí gólman se vytasil se skvělým zákrokem.

19:44
    Po Garčicově nahození raději podržel Šivel puk v lapačce.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:18.

První třetina se rozjížděla pozvolna, ke konci však hra nabrala velmi dobré obrátky. Z jediné branky se radovali domácí poté, co Jakub Zbořil využil z pozice beka přesilovou hru. Několik šancí měli i Hradečtí, Lukáš Klimeš však prozatím oplývá jistotou.

20:01

20:54
    Druhou periodu začali aktivněji hosté z Hradce Králové.

21:27
    Procházka vypálil od modré čáry mimo tři tyče.

22:01
    Kozel netrefil v dobré pozici mezi kruhy skákavý pas od jednoho ze spoluhráčů.

23:21
    Zatím ve druhé třetině sledujeme především tuhý boj daleko od brankářů.

23:41
    Sudí se nyní upískl a přerušil hru, přestože Klimeš chtěl rozehrávat puk.

24:19
    Procházka je dnes z hostů jednoznačně nejaktivnější. Nyní se dostal sám až před Klimeše, který dokázal udržet jeho střelu v podpaždí.

24:53
    Srpkova střela z dálky zapadla přímo do lapačky domácího gólmana.

25:32
    Po Štědrého střele vznikl obrovský závar před Klimešem, který se ocitl bez hole. Nakonec i s potřebným štěstím dokázal domácí brankář situaci vyřešit a drží svůj klub ve vedení.

25:55
    Tlak Hradce je přerušen výrokem sudího, který za nedovolené bránění vylučuje Lukáše Váchu.

25:55
    Zdá se, že sudí objevili nějakou technickou závadu u vrátek na trestnou střídačku Komety. Nevím přesně, o co jde, pravděpodobně se však hra nezdrží na dlouho.

25:55
    Vše je opraveno, může se znovu hrát hokej.

26:01
    Hra vysokou holí jednoho z domácích znamená buly ve středním pásmu.

26:30
    Hosté drží Kometu mimo své obranné pásmo.

27:07
    Dle čárového rozhodčího ujel Štanclovi na modré čáře puk až do středního pásma a je z toho offside Brna.

27:34
    Sama se nyní Kometa vystrnadila z útočného pásma.

27:57
    Skála padl obětavě do Jenyšovi střely z dobré pozice.

28:40
    Proti Královu nahození z těžkého úhlu vytáhl Šivel poněkud nejistý zákrok, avšak touš ve výstroji udržel.

29:20
    Kometa měla nyní platonický tlak bez střel na branku.

29:37
    Domácí jdou do čtyř. Za faul kolenem je vyloučen Adam Kozel.

30:15
    Hostující hráči se po Klimešově zákroku vrhli na domácího gólmana a strhla se mela. Budou za ni vyloučeni hostující Tadeáš Ouzký na 2+2 minuty za hrubost. Za domácí je vyloučen pouze na dvě minuty Vágner. Nyní se tedy bude hrát vy čtyřech.

30:47
    Váchovu střelu od modré Klimeš vyráží hodně vysoko.

30:59
    Znovu se vylučuje. Kometa jde do tří poté, co Zbořil narazil na hrazení jednoho z hostí.

31:18
    Štědrý si sjel mezi kruhy, střelu však nasměroval jen doprostřed branky.

31:32
    Hradec právě vstřelil branku!

Hosté využívají početní výhodu čtyř proti třem. MICHAL PROCHÁZKA hledal křižným pasem u levé tyče volného Bartoně. Puk se však pro domácí nešťastně odrazil a skončil v brance Brna. Bez asistence.

32:04
    Již nějaký čas se hraje ve čtyřech.

32:14

32:38
    Série vyloučení neustává. Za držení hole je vyloučen hostující Pilař a znovu se hraje ve čtyřech.

32:44
    Vágnerova střela byla zblokována do ochranné sítě.

33:00

33:22
    Napětí na ledě se stupňuje. Zcela mimo hru se nyní postrkovali Mrázek s a Štědrý oba jsou vyloučeni za hrubost.

33:42
    Kometa nyní hraje přesilovku. Při ní se však dopustila zakázaného uvolnění.

33:53
    A znovu se bude hrát ve čtyřech... Za vyhození puku na střídačku hostí je vyloučen Kovářů z Brna.

34:16
    Rejl trefil svou střelou Klimeše do masky a ten se těžce zvedá z ledu. Bude však pokračovat.

34:38
    Začíná přesilovka hostí.

35:48

A hosté přesilovku využívají. Rozehráli klasický zámek a drželi Kometu před Klimešem. Na stejném místě jako domácí Zbořil v první třetině se ke střele odhodlal DANIEL KLEMENC a opravdu vydařenou střelou napnul síť v brance Brna. Asistence: Dominik Rejl.

36:31
    Zakázané uvolnění HC VCES.

37:06
    Znovu se píská ze stejného důvodu.

37:37
    Jebavého přízemní ránu z dobré pozice Klimeš reflexivně vykopl.

39:02
    Štanclova rána byla prudká, skončila však jen v lapačce Michala Šivela.

39:29
    Zalehnutý puk v obranném pásmu Brna znamená buly po Klimešově levici.

39:35

Tak to je pro domácí velká rána. Po buly se puk dostal po pár odrazech mezi kruhy na hůl DANIELA ŠEPSE, který neuspěchal situaci, počkal si na Klimešův pohyb a zavěsil k bližší tyči. Asistence: Marek Malinský.

39:42
    Adam Kozel z Komety je vyloučen na dvě minuty za sekání.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:15.

Ve druhé třetině otočili hosté skóre zápasu a je jasné, že tři branky nemohly být náhodné. Všechny padly až ve druhé desetiminutovce a postupně se radovali Bartoň, Klemenc a Šeps. Jen málokdy se hrálo během střední třetiny v pěti na obou stranách, ostatně početní výhodou Hradce bude pokračovat i třetí třetina.

40:01

40:30
    Hosté hrají přesilovku po faulu Kozla, v útočném pásmu se však nedokáží usadit.

41:05
    Kastner z otočky netrefil ideálně puk po pasu Váchy.

41:42

42:24
    Mytiskova střela od modré zvláštně zaplavala ve vzduchu. Šivel nyní moc nevěděl, jak se puk dostal na jeho betony.

42:55
    Na ledě se svíjel domácí Mrázek. Na střidačce si jej vzal do péče místní doktor.

43:10
    Král zprava najížděl na Šivela. Snažil se puk dostat k bližší tyči, těsně však přestřelil branku.

44:16
    Hosté stále aktivně napadají, rozhodně nevolí nějakého zanďoura.

44:31
    To se jim teď mohlo vymstít. Kusko však svůj průnik zakončil podobně jako před ním Král, tedy příliš vysoko.

44:54
    Kometa bude hrát přesilovku. Za sekání je vyloučen Ouzký.

45:10

Jenomže radují se znovu hosté. LUKÁŠ NEDVÍDEK vystihl domácí rozehrávku a na mezikruží vypálil bekhendem pomalu a po zemi. Dosud výborně chytající Klimeš si však vybral slabší chvíli a puk mu proklouznul za brankovou čáru. Domácí to budou mít těžké. Bez asistence.

46:15
    Ani zbytek přesilovky nejde Kometě dle představ.

46:50
    Jenyš mohl dorážet po Vlčkov střele, netrefil však skákavý puk.

46:54

47:10
    Zakázané uvolnění Hradce Králové.

48:10
    Král znovu přestřelil z dobré pozice a může si ukroutit hlavu.

49:14
    Nyní už Hradec přeci jen přistoupil ke spíše vyčkávací taktice.

49:22
    Kometu brzdí další oslabení. Adam Kozel si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

49:39
    Kovářů vyhazuje.

50:05
    Jenyš přečetl rozehrávku hostí a byl faulován při úniku na Šivela. Bylo tedy odpískáno trestní střílení. Provinil se Souček.

50:05

PAVEL JENYŠ nic nevymýšlel, pár metrů před Šivelem vypálil a lapačka brankáře Hradce nebyla dostatečně rychlá.

50:40
    Obě branky této třetiny padly vlastně v oslabení.

51:00
    Nyní hosté zamkli Kometu v obraně, šanci si však nevytvořili.

51:22

51:34
    Klimeš napravil svou špatnou rozehrávku poté, co se stihnul vrátit do branky proti Klemencově ráně.

52:30
    Hradec jde do čtyř. Za zásah do oblasti hlavy a krku je na 2+10 minut vyloučen Souček. První část trestu odpyká jeho spoluhráč Šeda.

52:36
    Vágnerovu ránu Šivel kryje.

53:07
    Další Vágnerův pokus končí ve výstroji spoluhráče Štancla.

53:56
    Kometa drží pásmo, Hradec drží Kometu na dostřel od Šivela.

54:30

55:09
    Kovářů uháněl na Šivela, zezadu byl však obtěžován jedním z hráčů Hradce. A to rozhodlo o nepovedeném zakončení domácího forvarda.

55:56
    Puk se v obranném pásmu hostí ocitl pod klubkem těl.

56:09
    Kometa je nyní lepší a bojuje o vyrovnání.

56:26
    Na druhé straně ujížděl Malinský, byl však dostaven domácími beky.

57:09
    Hosté nyní přerušují kombinaci Komety pomocí zakázaného uvolnění.