Martin – Košice 2:3 (kon.) | Skalica – Žilina 6:3 (kon.) | Trenčín – HC Slovan 3:2 (po pr.)
Nitra – Zvolen 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 2:3 (po s.n.)
po s.n.
HC´ 05 Banská Bystrica
2:3 (0:1, 1:0, 1:1)
HK Poprad
sk Neděle 29.01.2012, 18:00Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Chorošun (Kostúr) - Grman, Kubka, Brňák, Cebák, Bambúch, Beňa, Huba - Hvila, Jokila, Kristoffersson - Nemček, Heizer, Zuzin - Hričina, Češík, Marcinek - Kútny, Matoušek, Zorvan

HK AutoFinance Poprad: Melicherčík (Šimonovič) - Pentikáinen, Suchý, Tavžejl, Kovačevič, Fabian, Jáchym - Chovan, Takáč, Kuľha - Svitana, Balán, Vaic - Škovira, Kroták, Homa - Wesselényi, Malina, Kramár

Rozhodca: P.Jonák - Mi.Novák, Stano.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:50
    Cebák nastrelil puk od modrej na Melicherčíka, ten ho vyrazil, ale Hvilovi sa nepodarilo pretlačiť puk za brankára hostí.

02:20
    Bystričania usadení v pásme, ale Češík ani Zuzin neprekonali Melicherčíka v bráne Popradu.

03:50
    Poprad sa na chvílu usadil v pásme domácich, ale Kuľha neprekonal Chorošuna, stav sa tak nemení.

05:13
    Melicherčík išiel rozohrávať sa svoju bránu, ale rozohral zle, puk zachytil Nemček, ale obrana hostí ho o puk obrala, a tak nestihol zakončiť.

06:18
    Domáci nahodili puk na Melicherčíka, na modrej ho ešte tečoval Zorvan, a tak Melicherčík puk pre istotu prikrýva lapačkou.

07:02
    Bystričania sa dostali do protiútoku, ale Kristoffersson nedokázal spracovať prihrávku od Hvilu, a tak puk získali hostia z Popradu.

07:56
    Útok hostí, Vaic poslal prihrávku v útočnom pásme na Svitanu, ktorý išiel zo strany na Chorošuna, ale domáci brankár jeho strelu chytá.

08:42
    Vylúčenie Poprad, Arne Kroták za podrazenie.

09:04
    Útok domácich, Hvila sa rútil na Melicherčíka zo strany, ale neprekonal ho, následne spadol na brankára hostí.

09:04
    Vylúčenie Poprad, Kovačevič za hrubosť.

09:43
    Poprad sa úspešne bráni presilovke o dvoch hráčov, domáci sa nevedia usadiť v pásme, a hostia tak vyhadzujú puk až ku Chorošunovi.

09:56
    Domáci v pásme, Grman s Cebákom na modrej si chvíľu vymienali puk, následne však domáci obranca Cebák vystrelil, ale Melicherčík puk chytá.

11:15
    Poprad sa dostal do pásme domácich, Kroták prihrával na Balána, ten vystrelil, ale domáci brankár jeho strelu bez problémov chytá.

12:40
    Domáci obranca Grman len nahodil puk na Melicherčíka, ktorému puk skoro do brány vrazil vlastný spoluhráč, ale brankár hostí do dráhy puku včas vložil betón, a gól sme tak nevideli.

14:00
    Vylúčenie Banská Bystrica, Bambúch za hákovanie.

14:32
    Poprad hrá síce presilovku, ale Chorošuna ohrozil iba jeden krát, aj to po strele Krotáka, keď sa puk snažil tečovať Balán.

15:00
    Poprad usadený v pásme, ale Kuľhova strela skončila len v Cebákových chráničoch.

16:21
    Kroták len nahodil puk na Chorošuna z poza modrej, domáci brankár puk chytá do lapačky.

17:07
    Hrá sa prevažne v strednom pásme, aj keď majú puk na hokejkách domáci hráči, a snažia sa dostať do útočného pásme, ale to sa im nedarí.

18:50
    Hrá sa bez ohrození brankárov na oboch stranách.

19:29
    Vylúčenie Banská Bystrica, Hvila za nedovolené bránenie v hre, pre zranenie domáceho hráča si odsedí trest Zorvan.

19:39
    Poprad sa usadil v pásme, Kuľha vystrelil od modrej, a Chorošun nádherným zákrokom túto strelu chytá.

19:54
    Poprad dal gól!
    Poprad využíva presilovku, z kruhu vystrelil Suchý a, do odkrytej brány Chorošuna doráža puk MICHAL CHOVAN. Asistencie : Radoslav Suchý a Samuel Takáč.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme videli iba jeden gól, aj to 6 sekúnd pred koncom tretiny, keď využil presilovku Popradu MICHAL CHOVAN. Ďalšia tretina začne približne o 18:47

20:01
    Začala druhá tretina.

20:22
    Kristoffersson prihrával Jokilovi, ktorého strelu chytá Melicherčík.

21:07
    Vylúčenie Poprad, Balán za hákovanie.

21:45
    Banská Bystrica dala gól!
    Do nájazdu sa dostal MICHAL GRMAN a prekonaním Melicherčíka strieľa stý gól Banskej Bystrice v Tipsport extralige. Asistencia : Lukáš Bambúch.

22:17
    Vylúčenie Poprad, Kovačevič sa nedovolené bránenie.

23:04
    Domácim sa nedarí usadiť v pásme, hostia ich vytláčajú až ku brankárovi Chorošunovi.

24:03
    Cebák obkrúžil bránu Popradu, a snažil sa zakončiť, Melicherčík však puk vyrazil, a dorážku Marcineka taktiež chytá.

24:53
    Vylúčenie Banskej Bystrice, Brňák za nedovolené bránenie.

24:45
    Domácim sa darí držať puk ďaleko od Chorošuna, dokonca sa im darí držať puk v pásme hostí, ale Melicherčíka zatiaľ neohrozili.

26:50
    Teraz sa do nájazdu dostal Kútny, ale brankára hostí Melicherčíka neprekonal !

28:13
    Domáci na chvíľu zatlačili hostí do pásme, ale Melicherčíka neohrozili, teraz sa hostia oslobodzujú aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

28:47
    Domáci boli usadení v pásme, Cebákovú strelu od modrej tesne pred Melicherčíkom tečoval Kristoffersson, ale puk sa za chrbát domáceho brankára nedostal.

29:31
    Vylúčenie Banskej Bystrice, Jarmo Jokila dostáva osobný trest za nešportové správanie.

30:32
    Škovira sa predral cez domácich hráčov do pásma, vystrelil na Chorošuna, ale ten puk bez problémov chytá do lapačky.

31:35
    Domáci sa dostali do pásma, Hričina prihrával z pravého kruhu pred bránu Kristofferssonovi, ten však Melicherčíka neprekonal.

32:30
    Útok Banskej Bystrice prerušil ofsajd posúdený ako úmyselný, vhadzovať sa tak bude pred Chorošunom.

32:45
    Balán sa preštrikoval pred Chorošuna, ale nezakončil presne.

33:59
    Kristoffersson dostal prihrávku na modrú čiaru od Cebáka, rútil sa na Melicherčíka, následne prihral, ale Hričina nezakončil presne.

35:00
    Chovan z poza modrej nahodil puk na Chorošuna, ktorý ho chytá do lapačky, a hra je prerušená.

35:32
    Češík vystrelil z ľavého kruhu, Melicherčík puk vyrazil, Zuzin bol však ďaleko na dorážku, stav sa tak nemení.

36:35
    Vylúčenie Banskej Bystrice, za príliš veľa hráčov na ľade, trest si odsedí Kútny.

37:08
    Poprad zatlačil domácich do pásma, od modrej strieľal Suchý, ale Chorošun puk chytá do lapačky, aj keď toho veľmi veľa nevidel.

37:39
    Útok Popradu prerušil ofsajd, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

38:00
    Hostia stále usadení v pásme domácich, ale Chorošuna zatiaľ neprekonali.

38:58
    Grman len nahodil puk na Melicherčíka a odišiel striedať, brankár hostí však puk chytá, a prerušuje hru, vhadzovať sa tak bude po pravici brankára hostí.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sme videli len jeden gól, a to keď vyrovnal v 22. minúte MICHAL GRMAN. Ďalšia tretina sa začne približne o 19:37.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:17
    Z kruhu vystrelil Vaic, a hostia dorážali puk do Chorošuna, ale STANISLAV BALÁN trafil odkrytú bránu. Asistencie : Patrik Svitana a Ľubomír Vaic.

43:14
    Hričinovi jeden z hosťujúcich hráčov sekol po hokejke, domáci hráč odchádza pomaly na striedačku, a ostáva to bez trestu.

43:36
    Češík sa snažil poslať puk pred Melicherčíka, ale brankár hostí vyráža puk vysoko nad ľadovú plochu.

45:12
    Kútny posielal z poza brány puk pred bránu, kde však nestál žiadny domáci hráč, hostia tak založili útok, ktorý prerušil ofsajd, vhadzovať sa bude v strednom pásme, bližšie k obrannému pásmu domácich.

46:50
    Kristoffersson dotiahol puk do pásma, Huba posielal prudkú prihrávku na Nemčeka, ten ju však nespracoval.

48:07
    Svitana sa dostával do protiútoku so svojim spoluhráčom, Brňák však elegantne vypichol puk, a zabránil tak hosťom skórovať.

49:52
    Vylúčenie Poprad, Kuľha teda poriadne sekol Bambúcha priamo pred hlavným rozhodcom, a tak dostáva dve minúty za seknutie.

51:03
    Domáci sú síce usadení v pásme, ale hrá sa väčšinou v rohu ihriska, a z tade sa góly nedávajú.

51:22
    Kútny sa po vyhratom buly v útočnom pásme dostal k puku, dokázal ohroziť Melicherčíka, ale brankár hostí si s jeho strelou poradil.

52:03
    Tlačenica pred Melicherčíkom, ale ani jeden z domácich ho nedokázal prekonať, brankár hostí si poradil so strelami Kristofferssona aj Nemčeka.

52:26
    Domáci vyrovnávajú, najprv vyrazil Matoušekovu strelu brankár Melicherčík, ale následne sa dostal puk do rohu klziska, z kade vystrelil MATEJ ČEŠÍK, od chrbta brankára Melicherčíka sa puk odráža do brány Popradu. Asistencie : Tomáš Matoušek a Tomáš Marcinek.

53:13
    Vylúčenie Banskej Bystrice, Hričina za nedovolené bránenie.

53:33
    V oslabení išiel na Melicherčíka zo strany Kristoffersson, brankár hostí však jeho strelu vyráža na ochrannú sieť.

54:07
    Hosťom sa nedarí usadiť pred Chorošunom, teraz držia puk na hokejkách domáci hráči, a naťahujú tak čas v oslabení, ktoré hrajú.

54:56
    Poprad v pásme, po vyhratom buly strieľal od modrej Suchý, domáci brankár Chorošun však jeho strelu chytá.

55:48
    Češík vystrelil z poza modrej, puk na modrej tečoval obranca Popradu, a puk tak končí vysoko nad ľadom.

56:39
    Poprad sa na chvíľu usadil v pásme domácich, z pravého kruhu preveril Chorošunovu pozornosť Škovira, domáci brankár jeho strelu vidí, a tak ju bez problémov chytá.

57:11
    Kristoffersson obkrúžil bránu hostí, a snažil sa zakončiť, Melicherčík však jeho pokus chytá.

57:28
    Vylúčenie Popradu, Balán za hákovanie.

57:32
    Domáci sa hneď po vyhratom buly v útočnom pásme tlačili pred Melicherčíka, ten si však so strelou domáceho hráča poradil.

58:00
    Do konca tretej tretiny zostávajú dve minúty.

58:20
    Domáci sa teraz dopustili zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa tak bude pred Chorošunom.

59:20
    Domáci sa nechávajú zatlačiť do vlastného pásma, a to dokonca pri presilovke.

60:00
    Tretia tretina skončila.

V tretej tretine sme videli dva góly, najprv sa do vedenia dostali opäť hostia z Popradu, a to v 42. minúte keď Chorošuna prekonal STANISLAV BALÁN, ale v 53. minúte vyrovnal MATEJ ČEŠÍK, a tak uvidíme 5-minútové predĺženie, a ak sa nerozhodne v predĺžení uvidíme aj samostatné nájazdy.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:30
    Začiatok predĺženia je opatrný z oboch strán, zatiaľ sme nevideli žiadne ohrozenie brankárov.

60:49
    Útok domácich prerušil ofsajd, vhadzovať sa bude v strednom pásme, pri útočnom pásme domácich.

61:25
    Bambúch sa snažil poslať do nájazdu Heizera, ale toho obrali dvaja hráči hostí.

63:00
    Stále sme v predĺžení nevideli žiadnu poriadnu šancu, obrany obidvoch tímov sú zatiaľ stopercentné.

64:10
    Vyzerá to tak že v Banskej Bystrici sa tento zápas rozhodne až v samostatných nájazdoch , ale teraz sa vhadzuje v útočnom pásme domácich.

64:25
    Grman len nahodil puk na Melicherčíka, ktorý ho okamžite rozohráva svojim spoluhráčom.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Po úprave ľadu budú nasledovať samostatné nájazdy.

65:00
    Po samostatných nájazdoch víťazia hostia, rozhodujúci samostatný nájazd zaznamenal MIROSLAV ŠKOVIRA.

Ďakujem za pozornosť, a teším sa na ďalšie zápasy na onlajnoch. (20:30:08)

Majkl Petruška

Branky a nahrávky: 22. Grman (Bambúch), 53. Češík (Matoušek, Marcinek) - 20. Chovan (Suchý, Takáč), 42. Balán (Svitana, Vaic ), 65. Škovira

HC´ 05 Banská Bystrica: Chorošun (Kostúr) - Grman, Kubka, Brňák, Cebák, Bambúch, Beňa, Huba - Hvila, Jokila, Kristoffersson - Nemček, Heizer, Zuzin - Hričina, Češík, Marcinek - Kútny, Matoušek, Zorvan
    HK Poprad: Melicherčík (Šimonovič) - Pentikáinen, Suchý, Tavžejl, Kovačevič, Fabian, Jáchym - Chovan, Takáč, Kuľha - Svitana, Balán, Vaic - Škovira, Kroták, Homa - Wesselényi, Malina, Kramár

Rozhodčí: P.Jonák - Mi.Novák, Stano