20:21 (10:11)
SHK Veselí n.M.
Neděle 29.01.2012, 17:00 • Sportovní hala Slavia - Eden • Interliga ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké odpoledne z pražského Edenu, kde je dnes na programu zápas 17. kola Interligy, ve kterém domácí DHC Slavia Praha přivítá HC Britterm Veselí nad Moravou. (0:0)

Domácímu družstvu patří v aktuální tabulce 10. příčka. Hostující celek je zatím 4. Přesto se favorit tohoto střetnutí hledá jen těžce. Pražankám se totiž po výměně trenéra začalo v novém roce dařit a to zejména na vlastní palubovce, kde vyhrály obě utkání. Hráčky Veselí si představovaly svůj vstup do nového roku určitě úplně jinak. Nejenže prohrály v obou dosavadních duelech, ale navíc se jim zranila klíčová spojka Lenka Fleková. (0:0)

Oba týmy se již v této sezóně dvakrát utkaly. Ve 4. kole Interligy si připsalo před vlastními fanoušky jednožnačnou výhru Veselí nad Moravou (31:23). O poznání vyrovnanější partii nabídlo čtvrtfinále Českého poháru hrané v Edenu, v němž se po dramatické koncovce a výsledku 26:25 opět radovaly Moravanky. Slavia tak má svému tradičnímu rivalovi co vracet. (0:0)

DHC Slavia Praha: Satrapová, Peerová - Raková, Knedlíková, Burdová, Mouleová, K. Černá, Königová, Jonášová, Kutlvašrová, Jedličková, Vaňková, Vondráčková.

HC Britterm Veselí nad Moravou: L. Černá, Zvoničová, Benedíková - Jagošová, Rajnohová, Drotárová, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková, Chmelařová, Kočí, Súkenníková.

Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. (0:0)

Oba celky již nastupují na hrací plochu, domácí hráčky oblékly tradiční červenobílé dresy, hostující družstvo je v tmavě modrém. (0:0)

Úvodní rozehrávku obstarají hráčky Slavie. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

1
    Kočí faulovala na hranici brankoviště Mouleovou a vidí za to žlutou kartu. (0:0) (0:0)

1
    Následně nařízenou sedmičku proměňuje K. Černá. (1:0) (1:0)

2
    Hostující tým se při útočné akci dopustil kroků a přichází tak o míč. (1:0) (1:0)

2
    Klára Černá se odhodlala ke střele z velké dálky, Lenka Černá chytá. (1:0) (1:0)

3
    Pěknou akci hostí zakončila přesnou ranou Chmelařová. (1:1) (1:1)

4
    Po sérii nepřesností na obou stranách se prosazuje z levého křídla domácí Jedličková. (2:1) (2:1)

4
    Jonášová byla při obranném zákroku příliš důrazná a nemůže se divit, že jí rozhodčí ukazují žlutou kartu. (2:1) (2:1)

4
    Nařízený sedmimetrový hod Tomečkové chytá domácí brankářka Satrapová! (2:1) (2:1)

5
    Kutlavšrová je další domácí hráčkou s žlutou kartou. (2:1) (2:1)

5
    Drotárová hezkou střelou srovnává skóre. (2:2) (2:2)

6
    Drotárová tentokrát v obranné činnosti, avšak příliš důrazná. Vidí proto žlutou kartu. (2:2) (2:2)

6
    Domácí Černá ani nadvakrát neuspěla proti své jmenovkyni v hostujícím dresu. (2:2) (2:2)

7
    Střelu Drotárové kryje domácí gólmanka. (2:2) (2:2)

8
    Kutlavšrová se hezky uvolnila a zkusila vystřelit, obrana Veselí ale zatím skvěle pracuje - tentokrát dokázala střelu domácí spojky alespoň zblokovat. (2:2) (2:2)

9
    Rajnohová svou dělovkou rozezvučela břevno domácí brány. (2:2) (2:2)

10
    Zatím v tomto duelu jasně dominují kvalitní vysunuté obrany. Střely z dálky v pohodě likvidují obě brankářky. (2:2) (2:2)

11
    Súkenníková z pravého křídla trefuje pouze Satrapovou. (2:2) (2:2)

12
    Chmelařová nebezpečně faulovala Jedličkovou a po zásluze vidí žlutou kartu. (2:2) (2:2)

12
    Sedmičku bezpečně proměňuje zkušená Jonášová. (3:2) (3:2)

12
    Veselí se podařilo dohrát akci na pivota, odkud se prosazuje Súkenníková. (3:3) (3:3)

13
    Jedličková na jedné straně nedala, na opačné straně však z obdobné pozice skóruje Chmelařová. (3:4) (3:4)

14
    Jonášová se prodrala přes dotěrnou obranu a prostřeluje L. Černou. (4:4) (4:4)

14
    Jedličková srazila k zemi Rajnohovou a je za to potrestána žlutou kartou. (4:4) (4:4)

15
    Velká šance Drotárové, která však trefuje z výborné pozice pouze tyč. (4:4) (4:4)

15
    Po faulu na Kutlvašrovou házely domácí hráčky sedmičku. Klára Černá ji dnes i podruhé proměňuje. (5:4) (5:4)

16
    Technická chyba Veselí v útoku dává další šanci Slavii. (5:4) (5:4)

16
    Klára Černá se štěstím procedila míč za záda Lenky Černé. (6:4) (6:4)

17
    Krásná akce hostí, kdy dohráli akci na pravé křídlo, odkud se Chmelařová nemýlí. (6:5) (6:5)

18
    Kutlavšrová napřáhla z velké dálky a míč zapadl do levého horního růžku hostující brány. (7:5) (7:5)

18
    Veselí se v útoku trápí, po zblokované střele snadný zákrok pro Satrapovou. (7:5) (7:5)

19
    Rozhodčí ukazují žlutý kartonek kouči hostí Peteru Sabadkovi. (7:5) (7:5)

20
    Hosté se prosazují až z nařízené sedmičky, kterou proměnila Súkenníková. (7:6) (7:6)

21
    Kutlvašrová zvolila podstřel, na její pokus si však počíhala vynikající L. Černá. (7:6) (7:6)

21
    Drotárová se na chvíli uvolnila a okamžitě toho využívá a srovnává skóre. (7:7) (7:7)

22
    Kutlavšrová na sebe natáhla obranu a skvěle uvolnila do křídla zcela volnou Rakovou, jež se prosazuje chytrou střelou o zem. (8:7) (8:7)

23
    Na sedmičku se proti Súkenníkové postavila do domácí brány Peerová a reflexivním zákrokem dokázala míč vyrazit mimo tři tyče. (8:7) (8:7)

24
    Rajnohová proskočila domácí obranou a dává vyrovnávací branku. (8:8) (8:8)

24
    Úspěšnou střelkyni navíc při střelbě ostře faulovala Jonášová a už si odpykává dvouminutový trest. (8:8) (8:8)

25
    Hosté přesilovku využívají díky důraznému průniku Viniatynské. (8:9) (8:9)

26
    Raková svou střelou z křídla trefuje pouze tyč. (8:9) (8:9)

26
    Slavia je již kompletní, přesto dostává další gól, o který se postarala opět Viniatynská. (8:10) (8:10)

Oddechový čas si po sérii tří inkasovaných branek v řadě vyžádal domácí kouč Řezáč. (8:10) (8:10)

27
    K. Černá se pokusila přelobovat hostující brankářku, od břevna se ale míč odrazil do autu. (8:10) (8:10)

28
    Veselí v posledních minutách funguje spolupráce s pivotkou Viniatynskou, která střílí další branku. (8:11) (8:11)

28
    První vyloučení na hostující straně. 2 minuty pro Drotárovou. (8:11) (8:11)

28
    Kutlvašrová bleskově využívá přesilovou hru. (9:11) (9:11)

29
    Königová se dostala do úniku, který také dokázala přesně zakončit a snížit tak rozdíl ve skóre na jedinou branku. (10:11) (10:11)

Time out si bere tentokrát trenér hostujícího družstva. (10:11) (10:11)

30
    Knedlíková dostává dvouminutový trest za faul na střelnou ruku. (10:11) (10:11)

30
    Hosté již v plném počtu, ale ztrácejí míč v útoku. (10:11) (10:11)

30
    První půli ukončila střela Jonášové a podařený zákrok Lenky Černé. (10:11) (10:11)

30
    První poločas skončil. (10:11) (0:0)

Je za námi velmi vyrovnaný první poločas, ve kterém dominovaly především kvalitní obrany. V úvodu se dařilo více domácím hráčkám, když si vypracovaly dvoubrankový náskok, pak však hostům začala fungovat hra na pivotku Viniatynskou, což jim přineslo vedení 11:8, Slavia ale v závěru dokázala stáhnout ztrátu na rozdíl jediné branky. Těšme se, co nám nabídne druhé dějství, zdá se, že bude rozhodovat každý gól. (10:11)

První útok druhé půle budou mít na svědomí hráčky Veselí, kterým pokračuje přesilová hra z první půle. (10:11)

31
    Začal druhý poločas. (10:11) (0:0)

31
    Hosté se sami připravují o šanci technickou chybou. (10:11) (10:11)

31
    Střelu Vaňkové zastavil blok hostující obrany, (10:11) (10:11)

32
    Viniatynská pokračuje v kralování kolem brankoviště a přidává další svou branku. (10:12) (10:12)

32
    Nádhernou diagonální střelou odpověděla K. Černá. (11:12) (11:12)

33
    Slavia výbroně brání, akce na pivotku hostům tentokrát nevyšla. (11:12) (11:12)

34
    Raková se pěkně probila přes obranu supeře a vyrovnává. (12:12) (12:12)

35
    Výborná slávistická obrana donutila Veselí k další technické chybě. (12:12) (12:12)

36
    K. Černá se dokázala prosadit i přes velmi důraznou obranu. Tohle zavánělo dvěma minutami. (13:12) (13:12)

36
    Jedličková získala míč a ze samostatného úniku se i přes faulující porithráčku prosazuje. (14:12) (14:12)

36
    Chmelařová dostává trest na 2 minuty za zbytečný faul na střílející hráčku. (14:12) (14:12)

37
    Satrapová si připisuje další úspěšný zákrok. (14:12) (14:12)

38
    Po ztrátě v útoku domácí tým zachránila tyč vlastní brány. (14:12) (14:12)

39
    Veselí nad Moravou je již v šesti. (14:12) (14:12)

39
    K. Černá ale svou střelou míjí cíl. (14:12) (14:12)

39
    Na druhé straně další technická chyba hostí. (14:12) (14:12)

40
    Kutlvašrová dostává svůj tým do tříbrankového náskoku! (15:12) (15:12)

40
    Následně ale Kutlvašrová ostřejším zákrokem sráží protihráčku a jde si odsedět 2 minuty. (15:12) (15:12)

40
    Súkenníková se prosazuje po pěkné kombinaci dohrané na levé křídlo. (15:13) (15:13)

41
    Rajnohová bezpečně proměňuje nařízenou sedmičku. (15:14) (15:14)

41
    Slavia se v oslabení nemůže dostat do střelecké pozice. (15:14) (15:14)

42
    Kutlavšrová je již na hřišti. Při signalizované pasivitě po rychlé střele rozvlnila síť K. Černá. (16:14) (16:14)

43
    Hana Kutlvašrová podruhé v krátkém časovém úseku odchází na dvouminutový nedobrovolný odpočinek. (16:14) (16:14)

43
    Kočí se po zákroku domácí kapitánky jen těžce zvedá z palubovky a nakonec odchází střídat. (16:14) (16:14)

43
    Súkenníková se uvolnila na levém křídle a překonává Satrapovou. (16:15) (16:15)

44
    Knedlíková přišla o míč a nabídnutou šanci využila Chmelařová. (16:16) (16:16)

45
    Kutlvašrová se hned po návratu na palubovku prosazuje nekompromisní dělovkou. (17:16) (17:16)

46
    Drotárová neprostřelila domácí brankářku. (17:16) (17:16)

47
    Série nepřesností na obou stranách. Útočí znovu hosté. (17:16) (17:16)

48
    Rajnohová se dlouho nerozpakovala, vyslala míč na bránu a ten zapadl pod břevno. (17:17) (17:17)

48
    Rajnohová srazila k zemi Jonášovou a už si odpykává trest. (17:17) (17:17)

49
    Veselí se ubránilo, ale v útoku tak slavné není. (17:17) (17:17)

50
    A také napodruhé se hráčky Slavie zbytečně zbavují míče. (17:17) (17:17)

51
    Moravanky jsou již kompletní. Střelu Chmelařové zastavila tyč domácí brány. (17:17) (17:17)

51
    A s další ranou si poradila Satrapová. (17:17) (17:17)

52
    Ostrý faul Kočí na Kutlavšrovou nemohl být ohodnocen jinak než dvěma minutami. (17:17) (17:17)

52
    Knedlíková si naskočila z pravého křídla, ale svůj obstřel namířila jen do tyče. (17:17) (17:17)

53
    Hráčky hostí si nepřesně přihrály a dávají tak další šanci Slavii. (17:17) (17:17)

54
    Také Slávistky zřejmě podlehly nervozitě. (17:17) (17:17)

54
    Súkenníková se belskově dostala za domácí obranu a zaznamenává důležitou branku. (17:18) (17:18)

55
    Další ztráta Slavie v útoku a rychlý brejk zakončený přesnou střelou Chmelařové dává Veselí náskok dvou gólů. (17:19) (17:19)

56
    A opět! Veselí v těchto chvílích těží ze svých zkušeností a zřejmě rozhoduje zápas. Súkenníková se prosazuje z hranice brankoviště. (17:20) (17:20)

Domácí trenér si bere oddechový čas. (17:20) (17:20)

57
    Mouleová z pozice pivota dává svému týmu ještě určitou naději. (18:20) (18:20)

57
    Moravanky se technickou chybou připravují o možnost zakončení. (18:20) (18:20)

58
    Střelu Kutlvašrové zlikvidovala Lenka Černá. (18:20)

59
    Rajnohová prolétla domácí obranou a vrací svému družstvu pohodový náskok. (18:21) (18:21)

60
    Jonášová v poslední minutě již zřejmě pouze koriguje závěrečné skóre. (19:21) (19:21)

Přesto trenér Sabadka nenechává nic náhodě a bere si ještě pár vteřin před koncem oddechový čas. (19:21) (19:21)

60
    Slavia ještě dokázala snížit v poslední vteřině zásluhou Königové, ale na body jí to stačit dnes nebude (20:21) (20:21)

60
    Konec zápasu. (20:21) (0:0)

Do druhé půle vlétly domácí hráčky jako uragán a dostaly se do vedení 15:12, Veselí však svou ztrátu postupně stahovalo a v závěru využilo větších zkušeností a dokázalo odskočit na 17:20, což se Slavia ještě snažila zvrátit, ale bylo to marné. Hostující tým si tak na Moravu odváží dva body. Pro dnešek je to ode mě vše, přeji hezký zbytek večera. (20:21) (18:34:36)

Pavel Rosendorf

SHK Veselí n.M.: L. Černá, Zvoničová, Benedíková - Jagošová, Rajnohová, Drotárová, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková, Chmelařová, Kočí, Súkenníková.

Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser