Frýdek-M. – Prostějov 1:4 (kon.) | Havířov – Opava 6:3 (kon.)
Neděle 29.01.2012, 13:40 • K&K Pneu aréna Havířov • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

AZ Havířov: Matoušek (Dohnal) - Barnošák, Čintala, Divoký, Glos, Jaroch, Kostelník, Lešiga, Matějek, Moržol, Mráz, Ovčaří, Putniorz, Přívara, Smuž, Szewieczek, Brezani, Kopún, Pechanec, Jonáš, Pastrňák

HC Slezan Opava: Novák (Kober) - Bendík, Trčka, Vaněk, Březina, Kysela, Hájek, Vítek, Havlíček, Spusta, Boubeníček, Džemla, Gulda, Otýpka, Lichý, Chvěja

Rozhodčí: .

Dobrý den z Havířova. Za pár minut nám zde začne zápas ligy juniorů skupiny východ mezi AZ Havířov a Slezanem Opava.

Utkávají se dva týmy z čela tabulky - Havířov je první, Opava o pět bodů druhá.

Utkání tak bezesporu slibuje nabídnout kvalitní podívanou. Navíc oba týmy zdobí dobrá aktuální forma. AZ neprohrál v posledních osmi zápasech, Opava dokonce ve dvanácti. Kdo dnes tuto bilanci prodlouží? Uvidíme!

Havířovští jsou již nastoupeni na modré čáře, hosté vyjíždějí z útrob stadiónu.

Poslední motivační pokřiky v chumlech u branek a jde se na věc!

00:01

00:12
    První zákrok Jiřího Nováka v hostující brance. Raději přikryl puk pod lapačku.

00:47
    Také Petr Matoušek v brance AZetu má zasebou kontakt k kotoučem - lehké nahození vyrazil do rohu.

01:21
    Pechanec prověřil Nováka, ten chytá.

01:47
    Zrcadlově stejná situace na druhé straně - Matoušek ukryl puk ve výstroji.

01:58
    Zajímavá situace - hl. rozhodčí si zavolal oba kapitány a něco jim vysvětluje.

02:41
    Opava teď zahrála dvakrát iceing.

03:05
    ..a potřetí

03:30
    Dlouhé nahození na Matějka hostující obrana pokryla.

04:25
    Skvělá práce Brezaniho v rohu útočné třetiny - získal puk, vyměnil si ho s Pechancem a vystřelil - ale Novák měl prostor u tyče pokrytý.

04:45
    Džemlova střela z křídla mířila těsně vedle.

06:00
    Obrovská chyba Opavy v rozehrávce. Puk zachytil Kopún, ale jeho střela z mezikruží těsně minula tyč.

07:05
    Hosté jsou pod tlakem - zahráli další iceing a pak je vysvobodil zákrok Nováka.

07:40
    Vítek bombou z křídla minul klec Azetu - zatím ojedinělá hrozba hostů.

08:40
    Teď už musel Matoušek zasahovat proti střele Březiny, ale zvládl to v klidu.

09:40
    Dobré napadání havířovských narušuje rozerhrávku Opavy.

10:22
    Opět do dobrém napadání rozehrávky hostí se dostal ke střele od modré Čintala. Jeho střelu ještě tečoval Mráz, ale vysoko nad.

11:04
    Putniorz dostal 2 min. za podražení.

11:20
    V šanci ale AZet - Pechanec ujel, ale jeho zpětnou přihrávku Brezani nevyužil.

12:15
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma.

12:48
    Novák v dalším zákroku - tentokrát proti Mrázovi.

13:00
    Vaněk už už zvedal ruce nad hlavu, ale puk po jeho pokusu zůstal u tyčky před brankovou čarou.

13:04

13:24
    Putnoirz jde opět na trestnou a opět je to za podražení.

13:40
    Puk projel Matouškovi skrz brankoviště - slušná šance hostů.

14:20
    Pechanec v ukázkovém obranném zákroku - Vítkovi zezadu vypíchl puk ve stoprocentní šanci.

15:00
    Kopún jel sám na Nováka, ale jeho pokus o blafák skončil těsně mimo.

15:31
    Hostující Spusta vyloučen na 2 min. za hákování.

16:27
    AZet neudržel útočné pásmo a rozehrává od vlastní branky.

16:49
    Novák zachytil puk a nyní se upravuje jeho výstroj.

17:07
    Barnošák si pěkně vyjel z poza branky, ale před střelou mu puk utekl.

17:31

18:14
    Smužova střela švihem končí v Novákově lapačce.

18:40
    Gulda se už napřahoval v mezikruží k velké ráně ale Brezani mu nedovolil vystřelit.

19:37
    Pastrňák svou střelou švihem míří rovněž do Novákovy lapačky.

19:45
    Nyní zastavil opavské ofsajd.

20:00

V první třetině jsme viděli spíše opatrný hokej v němž byli aktivnější domácí. Ti si také vypracovali více šancí, ale oba brankáři jsou zatím spolehliví a tak jsme branku neviděli.

20:01

20:21
    Opava právě vstřelila branku!
    Bleskový začátek 2. třetiny. Hájek vystřelil od modré, Matoušek puk jen vyrazil a MARTIN OTÍPKA jej z blízka poslal prudce do sítě. Asistence Adam Hájek.

20:40
    Pechanec se prodral před Nováka ale jeho střela končí v lapačce opavského strážce branky.

21:41
    Hned po buly se dostal sám před Nováka Pastrňák, ale i s jeho dvěma pokusy si gólman poradil.

22:05
    Opavský Spousta dostal 2 min. za podražení Kopúna.

23:10
    Chyba AZetu v rozehře, ale naštěstí pro domácí to obrana včas napravila.

24:00
    Kdepak přesilovky AZetu dnes nejdou.

24:05

25:00
    Vaňkova střela po teči Matouškovou lapačkou proskákala kolem tyčky.

25:25
    Havířov právě vstřelil branku!
    ANTONÍN PECHANEC prostřeluje Nováka mezi betony. Asistence Mario Brezani.

26:07
    AZet jde do vedení. Pěkná klička a střela MARKA KOPÚNA znamená stav 2:1. Asistence David Pastrňák.

26:36
    Tak to je obrat jako hrom. PAVEL GLOS poslal puk bekendem do růžku branky a je to 3:1 pro Havířov. Asistence Daniel Smuž a David Čintala.

27:58
    MARIO BREZANI jel sám na Kobera a po kličce do forhendu zasunul puk do branky počtvrté. Asistence Michal Divoký.

26:36
    Hosté střídají gólmany. Nováka nahrazuje Vítězslav Kober

28:59
    Opavský Džemla dostal 2 min. za podražení.

30:00
    Tahle přesilovka už je o něčem jiném. AZet pálí ze všech pozic, ale Kober odolává.

30:31
    Mráz trefuje tyčku

32:00
    Mráz v další šanci, ale Kober se rozchytal a teď Opavu drží.

34:20
    Ojedinělá šance Opavy, ale střela Vítka míří mimo.

37:35
    Pastrňák z blízka trefuje Kobera do ramene.

38:14
    Krásná akce Davida Pastrňáka - projel s pukem půl kluziště, udělal kličku obránci, položil si gólmana - ale puk pod brankářovým tělem do branky neprošel.

38:57
    Rychlý brejk hostů zakončuje přesnou střelou po ledě k tyči MARTIN OTÍPKA.

40:00

Tak v této třetině už jsme se branek dočkali. První se prosadili opavští, ale pak spustil havířovský brankostroj a domácí šli do jasného vedení. Snižující branka na 4:2 však utkání činí opět otevřeným.Uvidíme co přinese závěrečná třetina.

40:01

Opravujeme střelce 2. opavské branky. Byl jím MARTIN OTÍPKA. Bez Asistence.

41:17
    Havířov začal náporem a Kober se má v brance co otáčet.

42:37
    Opavští šli 3 na 1, ale střelu Březiny Matoušek pokryl.

43:05
    Tři havířovští doráželi na opavském brankovišti, ale Kober odolal.

43:16
    Teď už je to gól. ANTONÍN PECHANEC byl zcela sám před hostujícím gólmanem a prodal své umění i zkušenosti. Položil si brankáře a dává dnes svůj druhý gól. Asistence Daniel Lešiga.

44:00
    Pastrňák z blízka jen do Kobera.

44:56
    Matoušek spolehlivý při střele Vítka.

45:09
    Hostující Hájek dostal 2 min. za podražení.

45:51
    Ofsajd AZetu.

46:30
    Přesilovkový zámek domácích je rozestavěn, uvidíme co přinese.

47:09
    Nepřinesl vůbec nic a hosté jsou v plném počtu.

47:27
    Ne nadlouho. Kysela dostává 2 min. za podražení.

48:00
    Domácí se nikam moc netlačí a tak si nevypracovávají ani šance.

49:00
    Hosté opakovaně celkem v klidu vyhazují puk mimo svou třetinu.

49:27

50:10
    Domácí trochu propadli ve středním pásmu a tak šli opavští 3 na 1, ale vzorný návrat havířovských útočníků jim zamezil vypracovat si šanci.

50:50
    Smuž sice z blízka, ale z velkého úhlu, trefuje síťku branky, ale zvenku.

51:48
    Pechanec se prokličkoval pře střední pásmo, přihrávkou hledal Brezaniho, ale obrana ji zachytila.

52:34
    Domácí drží puk na hokejkách a prakticky kontrolují zápas. Hosté už nemají sílu na zvrat.

53:40
    Kober je trochu otřesen, ale bude v pořádku.

54:02
    Havířovský Mráz dostal 2 min. za podržení.

54:30
    Kober odvážně vyjel z brankoviště a v leže rozehrál puk před najíždějícím Pechancem.

55:02
    Matoušek si povyjel proti střele Trčky a ukryl puk do výstroje.

56:02

56:07
    MAREK TRČKA napotřetí dostal puk za ležícího Matouška, kterému teď obrana vůbec nepomohla. Asistence Jakub Vítek a Otípka Martin.

56:31
    Hostující Bendík dostal 2 min. za podražení.

57:17
    Iceing Havířova, přesilovka opět domácím nevychází.

58:00
    Na obou stranách pěkné zákroky brankářů. Kober proti Pechancovi i Matoušek proti Vítkovi uspěli.

58:47
    Džemla trefuje tyč Matouškovy branky.

59:00
    Hosté to zkoušejí bez brankáře.

59:23
    Smuž netrefil prázdnou branku, ale měl to přes celé kluziště hodně těžké.

59:23
    Oddechový čas pro hosty.

59:31
    TOMÁŠ MRÁZ se trefuje do prázdné branky a potrvrzuje výhru AZetu. Bez asistence.

60:00

Utkání končí zaslouženou výhrou Havířova, který si tak upevnil vedoucí pozici na čele tabulky.

To je pro dnešek z Havířova vše, na shledanou u dalších přenosů. (15:55:16)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 26. Pechanec (Brezani), 27. Kopún (Pastrňák), 27. Glos (Smuž, Čintala), 28. Brezani (Divoký), 44. Pechanec (Lešiga), 60. Mráz - 21. Otípka (Hájek), 39. Otípka, 57. Trčka (Vítek, Otípka)

HK Opava: Novák (Kober) - Bendík, Trčka, Vaněk, Březina, Kysela, Hájek, Vítek, Havlíček, Spusta, Boubeníček, Džemla, Gulda, Otýpka, Lichý, Chvěja