Philadelphia – New Jersey 4:6 (kon.) | Boston – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Colorado – Vancouver 2:3 (po s.n.)
Philadelphia Flyers
4:6 (0:3, 0:3, 4:0)
New Jersey Devils
Sobota 04.02.2012, 19:00 • Wells Fargo Center (kapacita 19537 diváků) • NHL

A teď už je jasno. Celkově se zápas Philadelphii nevydařil, nicméně za poslední třetinu zaslouží Flyers pochvalu. Nevzdali to, snažili se s výsledkem něco udělat a nebýt Hedberga v brance a také trošku štěstíčka, možná by se jim to povedlo. Jenže hokej se hraje 60 minut a v těch prvních 40 měli hosté navrch. Padlo deset branek a o drama nakonec nebyla nouze. Ode mne to je vše, přeji krásný zbytek víkendu. (21:42:05)

60:00

59:54
    Simmonds míjí branku.

59:45
    Hosté vyhodili do pásma Flyers.

59:37
    Jágr se krásně uvolnil přes obránce, který ho stihl jen faulovat. Andy Greene (NJD) dostává dvě minuty za podražení.

59:21
    Meszárošova střela mířila mimo branku.

59:07
    Simmondsova střela byla tečována mimo.

58:34
    Voráček našel mezi kruhy Simmondse, který v koncovce nepřekonal Hedberga!

58:24
    Zubrus zůstal ležet na ledě a pod ním i kotouč. Rozhodčím to chvíli trvalo, ale nakonec přerušili.

57:55
    Jen co domácí nahodili, jsou zase v šesti.

57:43
    Giroux neúspěšně nahazoval do brankoviště. Bryzgalov se vrací do branky kvůli ofsajdu.

Domácí v šesti.

57:22
    Read předložil na modrou na Carla, jehož tečovanou střelu zkrotil Hedberg.

56:52
    Hedberg stáhl do lapačky kotouč, který mířil do jeho brankoviště.

56:14
    Domácí se snaží vyvinout tlak pomocí nahazovaných kotoučů, zatím se ale hosté brání obstojně.

55:19
    Hraje se vyloženě na jednu branku. Čas se ale domácím krátí.

54:28
    Jágr našel Girouxe, jehož střelu zkrotil Hedberg. Poté se dostala česká "68" do strkanice před brankou. Vylučovat se však nejspíš nebude.

54:09
    Probrali se i domácí fanoušci, kteří ženou Letce dopředu.

53:31
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tak že bychom se dočkali velkého obratu? Domácí za ním evidentně jdou! Hedberg dělal v brance co mohl, vyrazil střelu od modré čáry, kterou vyslal Carle, ale na dorážku JAKUBA VORÁČKA zblízka už neměl šanci. Asistence: Matt Carle, Sean Couturier.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 44. Simmonds (Rinaldo, Bourdon), 50. Jágr (Carle, Giroux), 53. Giroux (Jágr, Voráček), 54. Voráček (Carle, Couturier) - 4. Foster (Eliáš, Kovalčuk), 20. Kovalčuk (Zubrus), 20. Zubrus (Volčenkov, Ponikarovsky), 21. Parise (Clarkson, Eliáš), 22. Ponikarovsky (Bernier), 29. Foster (Eliáš)

Philadelphia Flyers: Bobrovsky (29. Bryzgalov) - Timonen, Coburn, Bourdon, Carle, Lilja, Meszároš - Hartnell, Giroux, Jágr - Talbot, Couturier, Voráček - Rinaldo, Schenn, Simmonds - Sestito, Read, Shelley
    New Jersey Devils: Hedberg (Brodeur) - Green, Fayne, Volčenkov, Taormina, Foster, Salvador, Harrold - Parise, Eliáš, Kovalčuk - Sýkora, Zubrus, Clarkson - Ponikarovsky, Josefson, Bernier - Boulton, Mills

Rozhodčí: Hebert, Furlatt - Cormier, Miller