Philadelphia – New Jersey 4:6 (kon.) | Boston – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Colorado – Vancouver 2:3 (po s.n.)
Philadelphia Flyers
4:6 (0:3, 0:3, 4:0)
New Jersey Devils
Sobota 04.02.2012, 19:00 • Wells Fargo Center (kapacita 19537 diváků) • NHL

59:37
    Jágr se krásně uvolnil přes obránce, který ho stihl jen faulovat. Andy Greene (NJD) dostává dvě minuty za podražení.

58:34
    Voráček našel mezi kruhy Simmondse, který v koncovce nepřekonal Hedberga!

Domácí v šesti.

53:31
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tak že bychom se dočkali velkého obratu? Domácí za ním evidentně jdou! Hedberg dělal v brance co mohl, vyrazil střelu od modré čáry, kterou vyslal Carle, ale na dorážku JAKUBA VORÁČKA zblízka už neměl šanci. Asistence: Matt Carle, Sean Couturier.

53:22
    A domácí jsou při chuti, hosté neví jak se ubránili.

52:40
    Domácí se znovu přibližují. Prsty v tom má znovu Jaromír Jágr, který tentokráte předložil puk do druhé vlny na hůl CLAUDA GIROUXE, který se konečně dnes dočkal. Mířil přesně nad pravý beton. Asistence: Jaromír Jágr, Jakub Voráček.

51:52
    Tak nakonec nic, přesilovka se koná až teď, kdy Alexei Ponikarovsky (NJD) dostává dvě minuty za sekání.

51:38
    Logicky se musí rozdat tresty. Na trestné už sedí na každé straně tři hráči, ale upřímně, počkám si, zda-li bude některý tým hrát přesilovou hru. Osobně bych to viděl na hosty, protože Rinaldo vyprovokoval bitku podražením.

49:23
    Domácí snižují na rozdíl čtyř branek. Giroux nahrál na modrou na Carla, jehož střelu srazil Volčenkov před volného JAROMÍRA JÁGRA, který svým třináctým gólem v sezoně dává domácím ještě slabou naději. Asistence: Matt Carle, Claude Giroux.

45:42
    Giroux dnes má prostě smůlu. Jeho střela z kruhu zazvonila na břevno!

45:21
    Zach Parise (NJD) si pomohl faulem, když podrazil Hartnella. Domácí čeká přesilová hra.

43:59
    Domácí se dočkali čestného úspěchu. Ránu od modré Hedberg neudržel a důrazný WAYNE SIMMONDS se na brankovišti dvakrát prosadil. Asistence: Zac Rinaldo, Marc-Andre Bourdon.

39:40
    Dvě minuty dostává Eric Boulton (NJD) za hákování.

32:51
    Máme tady dalšího vyloučeného. Dvě minuty tentokráte dostane domácí útočník Zac Rinaldo (PHI) za nedovolené bránění.

30:17
    Giroux měl na hokejce znovu velkou šanci, po přihrávce zpoza branky ale trestuhodně netrefil branku.

29:44
    Simmonds zapracoval před brankovištěm, kde vznikla "trma vrma". Kotouč se nakonec vykutálel těsně vedle tyče.

29:34
    Read přebruslil celé hřiště a srdnatě se pustil do dvou obránců. Vynutil si tím alespoň faul. Dvě minuty za podražení dostává Mark Fayne (NJD).

Domácí střídají brankáře. Ačkoliv v tom byl Bobrovsky celkem nevinně, změna by mohla domácí nakopnout. Bryzgalov už míří do branky.

28:22
    Devils právě vstřelili branku!
    Vypadalo to hodně ležérně tato početní výhoda. Poté ale Eliáš nabil na modrou CURTISI FOSTEROVI, jehož rána zapadla přesně k tyči. Asistence: Patrik Eliáš.

27:05
    Domácí frustrace nemá konce. Dvě minuty za krosček dostává Braydon Coburn (PHI) a hosté mají opět dlouhou převahu 5/3.

26:54
    Tom Sestito (PHI) poté před brankou fauloval a dostává tak menší trest za hrubost.

26:54
    Read zavezl puk do pásma a po několika odrazech se k němu kotouč dostal do střelecké pozice. Tváří v tvář však domácí útočník na Hedberga nevyzrál.

21:37
    Domácí jsou na ručník. Za 59 sekund je tady druhá branka Devils a tento náskok už asi hosté nepustí. Steve Bernier zpoza branky našel ALEXEIE PONIKAROVSKÉHO, který překonal zblízka Bobrovského. Asistence: Steve Bernier.

20:00
    Scott Hartnell (PHI) dostal dvě minuty na konci první třetiny za vysokou hůl.

20:38
    A přesilovka je zužitkovaná! ZACH PARISE si vybruslil z rohu hřiště až před Bobrovského a na dvakrát překonává ruského gólmana. Asistence: David Clarkson, Patrik Eliáš.

19:59
    A skutečně je tomu tak. Ponikarovsky nahrál na modrou, kde se do puku opřel Volčenkov. Bobrovsky vyrazil před sebe, kde byl první DAINIUS ZUBRUS, který stihl překonat ruského brankáře ještě v první třetině. Asistence: Anton Volčenkov, Alexei Ponikarovsky.

19:59
    Neuvěřitelné! Hosté ještě vydolovali kotouč z rohu a stihli ho dopravit do branky, vypadá to, že to stihli ještě před koncem třetiny!

19:03
    A přichází druhá branka, kterou upřímně nechápu. Giroux byl na modré čáře jasně podražen, rozhodčí ale nechali ve hře pokračovat. Hříšník Zubrus mezitím v brejku dva na jednoho nahrál na ILJU KOVALČUKA, který to vzal na sebe a udělal dobře. Asistence: Dainius Zubrus.

18:40
    Střela od modré se od mantinelu odrazila ke Girouxovi, který netrefil prázdnou branku!

17:09
    Domácí první lajna si vybojovala druhou přesilovou hru. Hartnell si sjížděl před branku na pas od Jágra, ale byl faulován Markem Faynem (NJD), který dostává dvě minuty .

08:38
    Máme tady další přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Braydon Coburn (PHI).

06:47
    Jágovi se nepovedla nahrávka a stačil jeden pas a Kovalčuk jel sám na Bobrovského. Branku ale netrefil!

05:42
    První přesilovku si zahrají také domácí. Simmondse podrazil Eric Boulton (NJD).

04:59
    Jágr připravil střeleckou pozici pro Girouxe. Hedberg se roztáhl na čáře a připsal si první těžký zákrok.

03:05
    O chvíli později už to vyšlo! Kovalčuk nahrál k tyčce Eliášovi, který si počkal, než si CURTIS FOSTER sjede do střelecké pozice. Poté ho našel přesným pasem a hostující obránce nedal šanci Bobrovskému. Asistence: Patrik Eliáš, Ilja Kovalčuk.

02:15
    A pozor! Kimmo Timonen (PHI) dostává dvě minuty za krosček. Minutová přesilovka 5/3 pro hosty.

01:57
    Hostům se příliš v přesilovce nedařilo, pak se ale náhle dostal Parise sám před Bobrovského, kterého nepřekonal!

01:15
    Právě Marc-Andre Bourdon (PHI) dostává dvě minuty za sekání.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 44. Simmonds (Rinaldo, Bourdon), 50. Jágr (Carle, Giroux), 53. Giroux (Jágr, Voráček), 54. Voráček (Carle, Couturier) - 4. Foster (Eliáš, Kovalčuk), 20. Kovalčuk (Zubrus), 20. Zubrus (Volčenkov, Ponikarovsky), 21. Parise (Clarkson, Eliáš), 22. Ponikarovsky (Bernier), 29. Foster (Eliáš)

Philadelphia Flyers: Bobrovsky (29. Bryzgalov) - Timonen, Coburn, Bourdon, Carle, Lilja, Meszároš - Hartnell, Giroux, Jágr - Talbot, Couturier, Voráček - Rinaldo, Schenn, Simmonds - Sestito, Read, Shelley
    New Jersey Devils: Hedberg (Brodeur) - Green, Fayne, Volčenkov, Taormina, Foster, Salvador, Harrold - Parise, Eliáš, Kovalčuk - Sýkora, Zubrus, Clarkson - Ponikarovsky, Josefson, Bernier - Boulton, Mills

Rozhodčí: Hebert, Furlatt - Cormier, Miller