Chabarovsk – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 1:4 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 6:4 (kon.)
Spartak Moskva – Riga 1:2 (kon.) | Lev – Čeljabinsk 2:4 (kon.)
Spartak Moskva
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Dinamo Riga
Pátek 17.02.2012, 16:30 • Sportovní palác Sokolniki • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Rozhodčí: Gofman, Cyljakov - Aljošin, Michel.

Sportovním palácem Sokolniki teď zní tradičně ruská hymna. Co nevidět páteční klání KHL mezi Spartakem a Rigou začně.

00:01

00:53
    Hosté se dostali do ofsajdu. Lundmark se zvedá z ledu, na modré čáře dostal menší hit.

01:13
    První závar před brankou Spartaku. Cipulis operoval před Jachinem, ten ale drží kotouč v moci.

01:40
    Hosté drželi útočné pásmo. Jachin musel být pozorný, před jeho brankovištěm bylo celkem horko.

02:13
    Junkov byl hodně zatlačen u mantinelu. Snažil se přihrát dozadu, jenže spíše odevzdal puk soupeři.

02:29
    Džerinš prověřil připravenost gólmana Jacina, ten je ale zatím pozorný. Vhazuje se před jeho brankou.

03:06
    Domácí zpočátku nevědí, co hrát. Teď se osvobodili zákazaným uvolněním.

03:15
    Gubin vyhrál vhazování, následný útok Spartaku ale vyšel opět vniveč.

03:49
    Lucenius se dostal společně se dvěma spoluhráči před Jachina, ten ale u tyče jeho střelu v pohodě vykryl.

04:39
    Spartak znovu jen tak vyhodil kotouč do prázdna. Hosté tak přes obránce Ozolinše zakládají další útok...

05:01
    ... k brance se tlačil M. Redlihs, jenže bojoval proti přesile. Puk musí sbírat jen u mantinelu za brankou.

06:09
    Riga se čím dál více tlačí k brance soupeře. Lundmark nyní nahodil na Cipulise, který z blízkosti opravdu dost nebezpečně ohrozil Jachina. Následuje reklamní přestávka.

06:34
    Spartak právě vstřelil branku!
    Branku vstřelil ŠTEFAN RUŽIČKA. A z ničeho nic udeřil Spartak! Domácí vyšachovali poprvé v zápase hostující obranu, Ljudučin poté zleva přihrál slovenskému útočníkovi, který neměl problém trefit prázdnou bránu. Asistence: Roman Ljudučin.

07:32
    Hosté se nyní snažili vyrovnat. Před Jachinem dobře operoval Sprukts, domácí gólman je ale zatím neomylný.

08:08
    Další slibný útok Rigy. Jenže na levém křídle nedosáhl na kotouč Cipulis.

08:56
    Komaristij si u modré lajny krásně podržel puk. Vzal vše na sebe, unikl po pravé straně, jenže Riga je proti němu v přesile, takže puk ztratil.

09:42
    Komaristij si přidržel Ozolinše a půjde na dvě minuty sedět na trestnou lavici.

10:29
    Galvinš kominoval s Karsumsem, jenže následnou přihrávku zkazil. Spartak vyváží hru ze svého obranného pásma.

10:58
    J. Redlihs dost komplikovaným způsobem nakonec dostal puk do útočné třetiny...

11:29
    J. Redlihs byl nakonec tím, kdo prověřil Jenkinse. Ten si ale připsal další úspěšný zákrok.

11:41

12:29
    Bodrov zleva přihrál na Budkina, ten od modré tvrdě vypálil, ovšem puk směrem k Holtovi neodšel.

13:22
    K. Redlihs dostal přihrávku doleva, zkusil vypálit, jenže dost z velkého úhlu. Mířil pouze vedle branky Jachina.

13:57
    Riga se snažila postupovat směrem dopředu, z dlouhé přihrávky je ale pouze zakázané uvolnění.

14:15
    Gubin se u pravého mantilelu vymanil ze sevření, z otočky vypálil, jenže jeho tečovaná střela se minula účinkem.

14:37
    Rekis je za sekání vyloučen na dvě minuty.

15:03
    Před brankou Holta je teď trochu rušno. Nakonec se strhla menší potyčka těsně poté, co Ružička z blízkosti druhou branku nedal.

15:29
    Benoit se snažil zachytit vyhození soupeře. Sice se mu to na pár vteřin povedlo, ale Riga se nakonec ubránila.

15:51
    Budkin z pravé strany vypálil kolem obránce, Holta ovšem nepřekonal. Ten totiž na jeho pokus celkem dobře viděl.

16:16
    Hosté se i v oslabení dostali před branku Jachina. Ozolinšova rána ale neměla šanci na úspěch.

16:37

17:29
    Pokrovskij jenom tak nahodil puk na Holta, jenže před ním nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Puk tak má hostující gólman v pohodě ve své moci.

18:33
    Komaristij se probíjel středem hřiště, jenže nevymyslel nic jiného, než padáček mířící do brankáře Holta.

19:25
    Lundmark ví, že je do konce už jenom třicet pět vteřin. Vypálil proto od červené, ovšem zcela bezúspěšně.

20:00

Spartak Moskva zatím není o nic lepším týmem než Riga. Jenže narozdíl od soupeře dokázal proměnit alespoň jednu ze svých šancí, konkrétně slovenský forvard Štefan Ružička po krásné spolupráci s Ljudučinem. První třetina jinak nenabídla moc gólových tutovek, po kterých by se gólman Jachin s Holtem více zapotili, hokej to ale není, lidově řečeno, vůbec špatný.

20:01

21:15
    Prozatím se nic vážnějšího nestalo. Více času má puk na hokejkách Spartak, nicméně Riga se zatím jeho dvěma útokům ubránila.

23:26
    Riga nyní dobře operovala ve třetině soupeře. Meija dělal velké problémy. Spartak se však ubránil zakázaným uvolneněním.

24:15
    Dobrá šance Rigy! Po dvou přihrávkách se k ní nalevo dostal M. Redlihs a tvrdě vypálil, škoda, že zamířil pouze vedle brány.

25:08
    Ljudučin měl vmohl skórovat! Jeho střela však do branky nakonec nezamířila, i když byl v útočné třetině soupeře obtěžován pouze jedním protihráčem.

25:20
    Ružička dnes hraje opravdu dobře. Sice zaváhal se střelou, objel si ale následně brankoviště a z druhé strany z otočky vypálil. Gólman Holt však jeho střelu polapil.

27:01
    Domácí hrají vzadu opravdu dost pozorně. Po útoku Rigy zakládal naopak vlastní atak Spartak, Junkov tvrdě bojoval o puk u mantinelu, jenže proti přesile neuspěl.

28:09
    Dvě minuty nebyla hra přerušena. Oba gólmani si na puk nešáhli. Až když ho Jachin pro jistotu schoval do lapačky, rozhodli rozhodčí, že se bude následně vhazovat před jeho brankovištěm.

28:34
    Dobrá střela od hostujícího Hossy, kterou neměl gólman Jachin pod kontrolou. K dorážce se však Lucenius nakonec nedostal.

29:15
    Po Ružičkově akci se Spartak dostával do útoku, vše je ale nyní na ledě hodně nesourodé. Oba týmy nedokáží přihrát dvakrát v řadě přesně.

29:49
    Další Ružičkuv pokus. Holt ale schoval puk do výstroje.

30:02
    Své střelecké schopnosti chtěl prokázat Voronin, jenže ani ten na Holta nevyzrál.

30:25
    Riga právě vstřelila branku!
    Branku vstřelil JANIS SPRUKTS. Naprosto přesná rána zápěstím, která zaplula pod víko brankáře Jachina. Tohle se Spruktsovi opravdu povedlo. Jachin neměl na jeho pokus žádný nárok. Asistence: Sandis Ozolinš, Roberts Bukarts.

31:17
    Lucenius se probíjel středem hřiště, snažil se projít kolem dvou protihráčů, jenže neuspěl.

31:44
    Riga teď svého soupeře pořádně tlačí! Po pěkné akci nakonec pálil Ankipans, ovšem pouze do Jankinse.

32:26
    Jako by hosté hráli přesilovku. Domácí vůbec nestíhají. Nyní se ke střele protlačil Lundmark, jeho spoluhráči nakonec puk nedoráželi.

33:31
    Tohle Spartak potřeboval. Jachin má puk v moci a následuje reklamní přestávka, kde si domácí mohou více odpočinout.

34:42
    Riga v pohodě rozebrala obranu soupeře. Nakonec na Jachina vystřelil od modré Galvinš, domácí brankář však kotouč chytl do lapačky.

36:00

36:21
    Lotyšský celek nedokázal příliš dobře využít svou přesilovku. I když šance na skórování měl, o tom žádná. Teď zakázané uvolnění Spartaku.

34:00
    Spartak byl v šesti hráčích na ledě. Bude hrát v oslabení.

37:20
    Branku vstřelil GIRTS ANKIPANS. Hosté šli do rychlého protiútoku. Nakonec se Ankipans společně s Luceniusem dostali do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný našel svou přihrávkou zleva svého spoluhráče u vzdálenější tyčky, který z blízkosti zavěsil do prádzné branky. Asistence: Niclas Lucenius, Guntis Galvinš.

38:48
    Ružička ubránil akci soupeře, Riga následně jenom vyhazuje do útočné třetiny, protože museí střídat.

39:36
    Bodrov nevěděl, co s pukem. Hledal někoho ze středu hřiště na levé straně, jenže bezúspěšně. Puk mají zase v moci hosté.

40:00

37:11
    Spartak v dobré možnosti! Dva hráči se ocitli před Holtem, jenže následná střela Junkova se bohužel neujala. I když stál v opravdu velmi dobré střelecké pozici.

Riga byla ve druhém dějství jasně lepším týmem. Spartak si v některých chvílích se soupeřem vůbec nevěděl rady. A pokud se v poslední třetině nezlepší, body bude brát rozhodně soupeř. Určitě ale musíme pochválit solvenského útočníka Štefana Ružičku, kterého vstřelená branka zřejmě pořádně nakopla. Troufnu si tvrdit, že právě on je nejlepším domácím hráčem.

40:01

40:34
    Michajlov se najednou na pravé straně ocitl sám. Jenže neměl jinou možnost než vypálit. A trefil pouze připraveného Holta.

41:04
    Ankipans nyní neudržel puk v útočné třetině, převzal ho proto Ljudučin, který se ale mezi kruhy zamotal a nakonec ani nevystřelil.

41:46
    Spartak omylem puk na zakázané uvolnění. Následné vhazovaní ve vlastní třetině ale vyhrál, takže od Rigy nenastalo žádné nebezpečí.

42:19
    Baranka hledal své spoluhráče před Holtem, tam si ale nedokázal poradit ani jeden z jeho spoluhráčů.

43:18

41:18
    Za hákování jde na dvě minuty na trestnou lavici hostující Lucenius.

44:39
    Z pravé strany, kam pronikl Rekis, teď lotyšský bek vypálil. Jenže tuhle ránu nemohl za svá záda Jachin pustit.

45:19
    Ozolinš teď dobře ubránil dva dotírající protihráče. Vhazovat se ale bude před Holtem.

45:28
    Riga se ubránila za cenu zakázaného uvolnění.

46:03
    Velká šance Rigy! Ankipnas společně s Hossou vybojoval puk u mantinelu, lotyšský útočník ho poslal na svého spoluhráče za Jachinovu bránu, který se nikým nehlídán rychle pokoušel překonat z otočky domácího brankáře. Toho ale ještě fauloval Zavaruchin.

46:03
    Zavaruchin jde na dvě minuty za držení.

46:43
    Hosté se dostali při prvním útoku do ofsajdu.

47:19
    Sprukts dostal u mantinelu těžkou přihrávku. Spartak ho tak lehce odzbrojil. A Riga musí začít tvořit od začátku.

48:04

48:28
    Berdnikov nebyl nikým obtěžován. Jenže se svou střelou neuspěl. I další jeho dorážka se minula účinkem.

49:14
    Ankipans mohl vsítit svou druhou branku! Ocitl se úplně sám před Jachinem. Jenže zakončení podcenil a napálil pouze jeho beton. Ani Cipulis puk do brány nedorazil.

49:50
    Karsums nahodil kotouč na Jachina, jenže ten je nakonec ve výstroji protihráče. Škoda, že jeho přihrávku nezachytil M. Redlihs.

50:25
    Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

50:05
    Ozolinš dobře vypálil od modré, Jachin je však mezi třemi tyčemi pozorný.

51:22
    Na Ružičku si hosté dávají velkého bacha. A možná že teď za bránou byl přidržen. Tohle se dalo pískat.

52:05
    Sprukts přihrál v krokolomné pozici na pravou stranu na modrou Karsumsovi. Ten nahodil a s touhle střelou měl Jachin celkem problémy.

53:28
    Ozolinš se snažil udržet puk v útočné třetině, jenže bezúspěšně. Vepředu neměl spoluhráče a kolem sebe jenom protihráče.

53:44
    Riga dala na zakázané uvolnění.

54:26
    Ljudučin se u levého mantinelu hodně mazlil s pukem. Nakonec se snažil zakombinovat s Ružičkou, Riga však oba šikulky ubránila.

55:00
    Do konce zápasu zbývá pět minut. Pokud hosté neudělají chybu, neměli by už tenhle výsledek pustit. Spartak hraje směrem dopředu opravdu špatně.

55:28
    Riga by chtěla co nejrychleji rozhodnout! Hossa a Lucenius hodně zatopili před Jachinem. Ten měl jen obrovské štěstí, že Slovákovu druhou střelu zarazil náhodou u tyče betonem.

56:30
    Sprukts dobře zabojoval u levé strany. Nakonec si ale puk příliš předhazuje, včas je u něj Barinka.

57:01
    Tohle domácí nepotřebovali. Hrají v oslabení, protože Junkov hrál hokejkou příliš vysoko.

57:34
    Na ledě je třetí lajna Rigy. Až na střelu z mezikruží od Luceniuse nic během úvodní minuty nevymyslela.

58:31
    Ružička i v oslabení vyrazil do útoku. Před brankovištěm hledal Ljudučina, jenže ten je nakonec odzbrojen.

59:01

59:08
    Domácí jsou bez brankáře Jachina. Vyrovnají ještě?

59:49
    Puk je v obranné třetině Spartaku. Tohle pro domácí nevypadá dobře...

60:00

Riga poprávu bere tři body z ledu Spartaku. A o tom svědčí třeba i poměr střel, který ukazuje tato čísla: 27 ku 48. Domácí mohou být rádi, že neinkasovali více, gólman Jachin je totiž v některých chvílích podržel. Hosté se sice na tři body trochu natrápili, mohli proměnit svoje šance a byli by v klidu, i vítězství 2:1 se ale určitě počítá. Znovu opakujeme, že Spartak poslal do vedení slovenský útočník Štefan Ružička, jeden z nejlepších hráčů na ledě. Jenže stav zvrátily trefy Spruktse a Ankipanse.

To je ode mě z tohoto utkání vše. Nezapomeňte rovněž sledovat i naší extraligu, která má tradičně v pátek na programu hned několik zajímavých duelů, ve kterých vrcholí boje o play-off. KHL jinak ještě dnes nekončí. Slovenský LEV Poprad na svém ledě přivítá od 19:00 silný Čeljabinsk a vy u toho s onlajny.cz můžete být u toho. Přeji jinak hezký zbytek dne. (18:41:47)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 7. Ružička (Ljudučin) - 31. Sprukts (Ozolinš, Bukarts), 38. Ankipans (Lucenius, Galvinš)

Spartak Moskva: Jachin (Borisov) – Baranka, Pokrovskij, Budkin, Bodrov, Mamkin, Benoit, Anatovskij, Pristupljuk – Ružička, Berdinkov, Ljudučin – Michajlov, Junkov, Zavaruchin – Nikoncjev, Gubin, Komaristij – Škenin, Voronin, Junkov.
    Dinamo Riga: Holt (Maris) – K. Redlihs, Galvinš, Ozolinš, J. Redlihs, Rekis, Cibulskis – Sprukts, Karsums, M. Redlihs – Niživijs, Cipulis, Lundmark – Lucenius, Ankipans, Hossa – Džerinš, Bukarts, Meija.

Rozhodčí: Gofman, Cyljakov - Aljošin, Michel