Šumperk – Olomouc 4:2 (kon.) | Hr. Králové – Beroun 4:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 6:1 (kon.)
Benátky n/J – Písek 2:1 (kon.) | Most – Jihlava 1:4 (kon.) | Ústí n/L – Kadaň 2:3 (kon.)
Chomutov – Litoměřice 4:1 (kon.)
SHK Drtiči Hodonín
6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Sobota 18.02.2012, 17:00 • ZS TEZA • Play-off 2. ligy, skupina Střed

Dnes můžeme objektivně poznamenat, že utkání bylo jasně v režii domácích Drtičů, kteří si se svými rivaly poradili s velkým přehledem, do 53. minuty jim nedovolili vstřelit branku. S konstatování, že Drtiči vedou v sérii 1:0 na zápasy se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek sobotního večera. (19:22:27)

60:00

59:20
    Drtiči si bez problémů jdou pro vítězství v tomto střetnutí.

58:50
    Matějkovo obligátní nahození Chvátal bez problému ukryl ve výstroji.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:31
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Hosté si předchozí nezdar s neuznanou brankou nyní vynahrazují. Obránce Novák vyslel po křídle Bartoše, ten jej zpracoval, zatáhl puk do třetiny a z úhlu nastřelil RADKA ZHÁŇALA, který stál u protilehlé tyče. Velice šťastná branka. Asistence: Novák, Bartoš.

56:15
    Překrásna akce domácích! Chillman zpoza brány přes celé hřiště poslal pas na Bučka, který mezi nohama protečoval puk do pásma. Tam si jej našel Heffernan a natlačil se do zakončení, jenže Chvátal se blýskl skvělým zákrokem.

55:53
    Heffernan vyhodil o mantinel na icing, buly po pravici Zavadila.

55:24
    Břeclav sice nyní vstřelila branku, který ale nakonec byla sudím Doležala vyhodnocena jako neregulérní, protože padla až po odpískání. vhazování ve středním pásmu.

54:05
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Hodonín však brzy přerušil hostům choutky na jakýkoliv obrat v zápase. Špok vyzval ke skórování JANA MATĚJKU číhajícího na příležitost, ten neváhal, vyslal projektil na Chvátala a kotouč se zastavil až v síti! Chvátal byl v této situaci uplně bezmocný, protože měl zřejmě zakrytý výhled. Asistence: Špok, Sajdl.

52:54
    Hosté z Břeclavi začínají vystrkovat drábky, útok Zháňal - Lechner - Bartoš byl v útočné třetině velmi aktivní a propracoval se ke střeleckým příležitostem.

52:10
    Tak přece jen se Lvi dočkali svého prvního gólu v zápase! Latner vyslal do akce VÁCLAVA TRUHLÁŘE, který i s trochou štěstí překonal přízemní střelou Zavadila a zrušil hodonínskému brankáři čistý štít. Asistence: Latner.

51:12
    Hlavačka (HOD) se zřejmě nechtěně pošťoural holí Latnerovi v obličeje a vyfasoval za to dvouminutový trest.

50:58
    Lvi vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

50:10
    Sajdl se rozjel s pukem po pravém mantinelu a pokusel se překvapit Chvátala, jeho střela byla však zblokovaná.

48:53
    Opět aktivní Beneš pálil z pravého kruhu, jenže jeho pokus skončil jako většina střel Břeclavi, a to vedle brány.

47:54
    Zakázané uvolnění Drtičů.

46:39
    I přesto však domácí střílí pátou branku! Matějka si ve třetině vyměnil puk se Sajdlem. Ten jej naservíroval jak na stříbrném podnose MARTINU ŠTĚPÁNOVI, který vyslal puk na Chvátala takovým způsobem, že se tak tak dostal za brankovou čáru. Asistence: Sajdl, Matějka.

46:27
    Hodonínu se nijak endaří usadit se v pásmu soupeře.

Tomáš Chramosta

Branky a nahrávky: 10. Sajdl, 14. Heffernan (Chillman), 19. Hlavačka (Pusa, Vodák), 28. Nesrsta (Hlavačka, Pusa), 47. Štěpán (Sajdl, Matějka), 55. Matějka (Špok, Sajdl) - 53. Truhlář (Latner), 58. Zháňal (Bartoš, Novák)

SHK Drtiči Hodonín: Zavadil (Šenk) - Chillman, Skočovský, Pokorný (C), Svoboda, Hlavačka (A), Vodák, Miklík - Štěpán, Nesrsta, Goiš, Pusa, Heffernan, Bauer, Buček, Sajdl, Podešva, Matějka, Vodák, Harnesk
    HC Lvi Fosfa Břeclav: Chvátal (Hübner) - Dlapa, Dora (A), Latner, Novák (A), Rákoczy, Směřička, Nekoranec, Lysoň, Beneš, Barus (C), Popolanský, Truhlář, Nešpor, Zháňal, Zemánek, Bartoš, Lechner, Papp, Vlašic, Ondrušík

Rozhodčí: Doležal - Brabec, Pospíšil