Příbram – Hr. Králové 0:0 (kon.) | Sparta – Plzeň 1:3 (kon.)
0:0 (0:0)
FC Hradec Králové
Sobota 03.03.2012, 15:00 • Startip Aréna, Příbram • Gambrinus liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Fotbalisté Příbrami na jaře ještě nevyhráli a tuto skutečnost budou chtít napravit v domácím střetnutí s Hradcem. Votroci v minulém kola zdolali lídra ligy a plni sebevědomí chtějí bodovat i u Litavky.

Středočeský celek má za sebou stejně jako Hradec dvě ligová utkání, ve kterých ale na rozdíl od Votroků nezvítězil. Svěřenci trenéra Vavrušky remizovali se Slavií 0:0 a v Liberci prohráli 0:2. Pro ofenzivně laděnou Příbram je to trochu překvapující, především tedy fakt, že dvakrát po sobě neskórovala. V tomto kole bude jejím soupeřem Hradec Králové, v prvním zápase uspěla Příbram, avšak nyní se očekává zcela jiné utkání.

"Hradec asi nebude tolik bránit a rozdá si to s námi na rovinu. Bude podstatné vstřelit první branku, abychom se zklidnili a podrželi balon. Chceme hlavně potvrdit, že umíme dávat góly. A také si musíme pohlídat jejich rychlé kraje," nechal se slyšet příbramský stoper Pavel Ricka.

Hradec tedy má Příbrami co vracet, navíc jak se zdá, forma je spíše na jeho straně. "V podzimním utkání jsme doplatili na neproměňování gólových šancí, včetně té nejvyloženější, penalty. Soupeř naopak z minima vytěžil maximum a Tarczal to krásně trefil do šibenice," zavzpomínal trenér Votroků Václav Kotal.

V minulém kole si Hradec připsal velice nečekanou, ale o to cennější výhru 1:0 nad pražskou Spartou. Jedinou branku utkání vstřelil z pokutového kopu Pavel Dvořák. Hostům bude v Příbrami chybět Klapka, domácím zase Tarczal a T. Pilík.

Předpokládané sestavy:

1. FK Příbram: Hruška - Štochl, Ricka, Krejčí, Divíšek - Mareš, Kraus, P.Pilík, Pleško - Krbeček, Bernardo.

FC Hradec Králové: Koubek - Plašil, Fukal, Pávek - Poděbradský, Janoušek, P. Dvořák, Zelený - Černý, Mrázek, Štěpán.

1. FK Příbram: Hruška - M. Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek - Mareš, Pleško, Kdolský, P. Pilík - T. Krbeček, Bernardo.

FC Hradec Králové: Koubek - Plašil, Fukal, Pávek - Poděbradský, Hochmeister, Dvořák, Zelený - Černý, Mrázek, Štěpán.

Rozhodčí: Paták - Lhoták, Zeman.

1

2
    Příbram od začátku zavřela Hradec na jeho půli a snaží si vytvořit nějakou gólovou šanci.

4
    P. Pilík se snažil centrem najít ve vápně hlavu Krbečka, ale marně, jelikož byl u míče dříve brankář Koubek.

6
    V ofsajdu se ocitl domácí T. Krbeček.

8
    Střelou z dálky zkoušel překvapit domácího brankáře hostující Zelený, ale Hruška si s míčem hravě poradil.

9
    Pleško fauloval Hochmeistera a Hradec bude mít k dispozici standardní situaci.

10
    Z ní si, ale hosté šanci nevypracovali.

12
    V ofsajdu se objevil domácí Bernardo.

14
    První vážná šance utkání! Krbeček si skvěle narazil míč s Kdolským a vzápětí ho posunul na Bernarda, který vystřelil nebezpečně z velkého vápna, ale jeho střelu dokázal chytit hostující Koubek.

16
    Zatím jsme po 15 minutách neviděli gólovou šanci. Krom střely Bernarda je utkání bez šancí.

18
    Veliká šance na druhé straně! Hradec měl teď smůlu. Štěpán dokázal obejít ve vápně Hejdu a nacentrovat přes celé vápno na volného Černého, který poslal svojí hlavičku do břevna!

20
    První rohový kop v utkání bude zahrávat Příbram.

21
    Exekutor P. Pilík, ale žádného svého spoluhráče ve vápně nenašel.

22
    Další rohový kop byl už mnohem nebezpečnější! P. Pilík sice svým centrem nenašel hlavu Bernarda, ale míč, který vyrazil Koubek se snesl na hlavu Krejčího a jeho hlavičku musel hostující Fukal odhlavičkovávat z brankové čáry!

23
    Krásnou střelu vyslal na bránu T. Krbeček, ale hostující Koubek vytasil skvělý zákrok a míč dokázal vyrazit na rohový kop.

25
    Další pohledná akce Příbrami. Rychlý brejk vedl Krbeček, odcentroval do vápna, ale hosté se stačili vrátit a zasáhnout před Bernardem míč a uklidit ho do bezpečí.

27
    Domácí Mareš dokázal skvěle obejít Pávka a pronikl až do vápna, ale místo střely zvolil přihrávku na T. Krbečka ke kterému nedošla díky odkopu Fukala.

29
    Nebezpečnou střelu hostujícího Zeleného dokázal zblokovat Hejda.

31
    Na zemi se ocitl, po souboji s Bernardem, hostující Plašil a hra byla na chvíli přerušena.

33
    Hra se zase uklidnila a dlouho jsme neviděli nějakou brankovou příležitost.

35
    Příbram drží míč na svých kopačkách a zbytečně se netlačí dopředu.

37
    Sám na branku se mohl řítit domácí Bernardo, ale zastavil ho zdvižený praporek postranního rozhodčího. Bohužel byl v ofsajdu.

39
    Hra je přerušena, jelikož na trávníku leží domácí Bernardo.

39
    Bernardo odešel za postranní čáru a hra může pokračovat dál.

40
    První poločas se nám pomalu blíží ke konci a oba týmy už se tolik neženou dopředu.

42
    V ofsajdu byl nachytán hostující Mrázek.

43
    Mareš si narazil míč s T. Krbečkem a z velkého vápna zkusil střelou ohrozit hostujícího Koubka, ale míč letěl úplně mimo bránu.

44
    Rohový kop pro Hradec...

44
    ...z něj si, ale hosté nic nevytvořili, protože se jim jejich signál nepodařil tak jak by si představovali.

45
    Mareš se po pravém křídle dostal až do vápna, ale branku minul.

Je za námi první půle utkání v němž je zatím lepší domácí celek. Mohli jsme vidět pár vážnějších šancí, ale gól zatím žádný. Proti byl vždy buď skvěle chytající Koubek na straně Hradce nebo branková konstrukce, která pomohla Příbrami k tomu, že stav je zatím stále 0:0. Doufejme, že i v druhé půli uvidíme některé brankové příležitosti a snad už konečně některá skončí v síťi. Druhý poločas začně přibližně v 16:02.

46

47
    Aktivněji do druhé půle vstoupil Hradec.

49
    Do dobré šance se hnal Bernardo, ale byl mu odpískán útočný faul.

50
    Obrovská šance Hradce! Mrázek si u rohového praporku pohrál s Divíškem a svým přízemním centrem našel ve vápně volného Černého, ale ten trestuhodně branku přestřelil!

51
    Rohový kop pro Hradec.

52
    Po něm se dostal ke střele hostující Pávek, ale branku nedokázal trefit.

54
    Rohový kop pro Otroky.

55
    Milan Fukal střelou bez přípravy přestřeluje domácí svatyni. To byla velká příležitost hostí!

56
    První střídání utkání - odchází domácí Krbeček a na hřiště vbíhá Bašič.

58
    Nový muž na hřišti Bašič nedostihl míč na hrací ploše, aut pro Hradec.

60
    Nyní jsme viděli na obou stranách velké příležitosti! Nejprve trestuhodně nedal z 10ti metrů domácí domácí Mareš, poté šli hned do brejku hosté, ale střela Pávka těsně minula branku domácích!

62
    Žlutou kartu viděl domácí Bašič.

63
    Vidíme poměrně pohledné utkání, zatím jsme se však bohužel nedočkali branky ani na jedné straně.

65
    Domácí střídají podruhé - odchází Pavel Pilík a nahrazuje ho Marius Papšys.

67
    Centr nového hráče na hřišti Bašiče nebyl příliš přesný. Míč na kopačkách Hradce.

69
    Krejčí se včas vrátil a dokázal odvrítit centr do vápna Příbrami. Hradec však zůstává nadále u míče.

70
    Bašič se opět nedokázal v pokutovém území hostí prosadit. Další akce 1.FK je ztracena.

72
    Zbytečná hrubka Bernarda ve středu pole. Domácí mohli jít do protiútoku, ale domácí útočník nevyhodnotil situaci dobře a málem založil útok hostům.

74
    Papšys nedokázal obejít hostujícího Plašila a odcentrovat do vápna.

76
    Bernardo opět nebyl schopný přejít přes jediného protihráče. Domácí zůstávají však na polovině hostí.

78
    Divíškovi se podařila fantastická střela ze 35-ti metrů! Jeho pumelice končí jen několik málo centimetrů vedle hostující šibenice! To by byla životní střela domácího obránce!

79
    Domácí střídají potřetí. Domácí veterán Lukáš Pleško přenechává pozici Krausovi.

81
    Bašič, který je na hřišti od 56. minuty a má již žlutou kartu, předvedl další tvrdý zákrok. Bude si muset dávat pozor, aby vůbec dnešní utkání dohrál.

83
    Matěj Štochl vidí žlutou kartu za faul na unikajícího Štěpána.

85
    Hosté poprvé střídají, za potlesku hostujících fans odchází Štěpán a nahrazuje ho Holeš.

86
    Příbram je v posledních minutách lepším mužstvem a snaží vsítit rozhodující branku.

87
    Hruška předvedl skvělý zákrok proti nečekané malé domů. Důležitý zákrok reprezentačního gólmana.

88
    Hradec hraje nyní převážně na brejky, nyní jeden z nich dobře zastavuje Krejčí.

89
    Hosté střídají, odchází Mrázek, přichází Malinský.

90
    Nastavuje se 1 minuta.

Je za námi utkání mezi Příbramí a Hradcem Králové ve kterém jsme branku neviděli. Příbram byla o něco málo lepším týmem, ale rozhodující branku se jí vstřelit nepodařilo. Za zmínku možná stojí parádní střela Divíška, která minula šibenici hostí jen o několik málo centimentrů. Přeji příjemný zbytek soboty. Z Příbrami se loučí Michal Mezera. (16:52:36)