Zlín sledge – Karlovy Vary 2:0 (kon.) | SHK Mustangové – Draci Kolín 2:1 (po s.n.)
SHK LAPP Zlín
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
SKV Sharks Karlovy Vary
Sobota 03.03.2012, 11:15 • PSG aréna • Česká para hokejová liga

To je pro tuto ligovou sezónu ze sledge hokeje vše. Děkujeme za pozornost všem fanouškům, poděkování míří i štědrým sponzorům podporujícím lední hokej tělesně handicapovaných a v září opět na viděnou! Reprezentaci České republiky ještě čeká Mistrovství světa v Norsku, kde doufejme také získá zajímavé umístění. Pěkný zbytek soboty! (13:03:22)

Dobojováno jest a novým mistrem České sledge hokejové ligy se stává SHK Lapp Zlín! Ve městě, kde se český sledge hokej zrodil, je oslavován premiérový titul v jedné z nejlépe rozvinutých soutěží na světě. Domácí tým se oklepal z den staré porážky 1:5 a jako vyměněný nastoupil do odvety, kterou zvládl s čistým štítem. Po výhře 2:1 na zápasy je Zlín mistrem pro sezónu 2011/2012!

45:00

44:55
    Poslední, kdo se dotkne puku, je Peter Štít a Zlín se stane držitelem mistrovského titulu!

44:50
    Fojtík zalehl kotouč na bodu pro vhazování, nařízeno opakované buly.

44:45
    Přerušeno pro zalehutí puku u mantinelu ve zlínském obranném pásmu. Hrstka diváků už začíná oslavovat, škoda, že si na stadion nenašlo cestu více fanoušků tohoto krásného sportu.

44:10
    Vápenka se hlásí o odchod z ledu, ale není vyslyšen. Karlovarští se mezitím marně snaží ohrozit zlínskou branku.

43:40
    Berger vysunul Geiera do brejku. Ten přebruslil Štíta, ale Matoušek dobře povyjel a donutil soupeře zajet až za branku.

43:00
    Dvě minuty do vypršení základní hrací doby, hraje se za karlovarskou brankou, odkud vyjel Fojtík a donutil Vápenku přerušit. Zlínský titul se pomalu začíná rýsovat!

42:36
    Na druhé straně se dral Hábl do zakončení z pravého kruhu, byl zastaven tělem.

42:17
    Když už to vypadalo na pohlednou kombinaci, nezpracoval Berger v pravém kruhu kotouč.

41:54
    Hostům se nedaří založit útočnou akci, domácí dobře napadají.

41:35
    Kotouč za karlovarskou brankou.

41:02
    Soutěž o nepřesnou přihrávku ve středním pásmu skončila remízou, nikdo se nedostal přes modrou čáru.

40:38
    Palát nahodil za Vápenku.

40:30
    Vyhrál Fojtík.

40:26
    Nachystáno vhazování po Matouškově pravici.

40:26
    Domácí požádali o oddechový čas!

40:26
    Zakázané uvolnění Zlína.

40:00
    Pět minut zbývá do konce základní hrací doby, Zlín velmi dobře brání a nepouští Karlovy Vary do zakončení.

39:02
    Teď tomu nerozumím. Tísněný Berger na vlastní obranné modré vyhodil přes všechny čáry, ale zřejmě to bylo s tečí, protože čárový rozhodčí rozpažil. Druhý však zapískal zakázané uvolnění a první poté provedl gesto označující tento přestupek proti pravidlům. Vhazuje se tedy před Vápenkou.

38:36
    Háblův pokus z levého křídla byl sražen k Fojtíkovi, který zajel až za brankovou čáru a ze záporného úhlu se snažil překvapit Vápenku. Nepovedlo se.

38:13
    Necelých sedm minut do konce třetí třetiny, Zlín vyhodil na zakázané uvolnění.

37:45
    Na ledě registrujeme Luboše Nejedlého, takže ke zdravotní újmě nakonec naštěstí nedošlo.

37:14
    Fojtík rozehrál daleko od své branky, Hábl napadá Hrbka v hloubi útočného pásma.

36:59
    Geier vypracoval zajímavou šanci pro Krupičku, ten tísněn mezi kruhy Matouška nepřekonal a následně si zlínský gólman vysloužil potlesk za zákrok proti Hrbkově střele od modré čáry!

35:55
    Fojtík udržel u zadního hrazení kotouč proti dotírajícímu Hrbkovi a nakonec i nahodil před branku. Nebezpečí uhasil Geier.

34:55
    Zapletal v klidu rozehrál do středního pásma, Žraloci se k ohrožení branky nedostali.

34:22
    Forgo vypíchl rozehrávku ve středním pásmu, hráči už se srážejí za zlínskou brankou.

33:40
    A nakonec zakázané uvolnění bylo odpískáno chybně, hlavní rozhodčí nařídil vhazovat ve středovém kruhu.

33:40
    Podle aktuálních zpráv má Nejedlý ramenní kloub v pořádku.

33:40
    Další zakázané uvolnění domácích.

33:13
    Hosté se snaží zkorigovat nepříznivý stav, po delším pobytu v útočném pásmu se však Bergerovou zpětnou přihrávkou vyhnali do střední třetiny.

32:36
    Palát jednoduše zastavil soupeře vyhozením na zakázané uvolnění.

31:33
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí tým odskakuje do dvougólového vedení! Hosté si nepohlídali DAVIDA PALÁTA na brankovišti a ten zcela sám sice obtížně zpracovával prudce letící puk, ovšem nakonec se mu to podařilo a pohodlně doklepl do odkryté branky. Asistence: Zdeněk Hábl, Erik Fojtík.

31:21
    Luboš Nejedlý byl odveden z ledu a je otázka, jestli se ještě zapojí do hry. To by byla významná ztráta pro hosty.

31:21
    V souboji Hábla s Nejedlým zůstal karlovarský hráč ležet a nevypadá to dobře. Inkasoval bolestivý úder někam do oblasti ramen.

31:02
    Jiří Berger znovu v akci, střílel od pravého mantinelu a Jan Matoušek se zaskvěl svou lapačkou.

30:45
    Berger vysunul Geiera, který se v rohu zbavil dvou hráčů a přihrával zpětně na Krupičku. Ten nezpracoval, ale puk se dostal k Bergerovi, jenž po ledě zmařil velmi dobrou šanci nepřesným zakončením.

30:06
    Fojtík vyhrál buly, Julina nahodil puk a domácí se usadili v útočné třetině.

30:01

Zatím probíhá losování cen pro diváky, hráči už netrpělivě bruslí na ledě.

Rozhodující finále má za sebou třicet minut a zatím může být spokojenější Zlín. Po tečované střele se ujal vedení, které si udržel až do přestávky. Karlovy Vary se dostaly prakticky do jediné vážnější šance na vyrovnání. Oba týmy bruslí na maximum, hráči se srážejí a brání s nejvyšším nasazením. Podaří se hostům ve třetí třetině vyrovnat nebo domácí dokráčejí za premiérovým titulem? Poslední část základní hrací doby začne asi ve 12:30.

30:00

29:30
    Domácí znovu aktivně vysunuli hru před Vápenku, ale do střely se nedostávají. Je to obrovský boj!

28:37
    Zdeněk Krupička obelstil dva hráče a s podporou Bergera šel proti Matouškovi! Domácí se už vraceli, a tak zvolil střelu z pravého kruhu, kterou trefil tyč anebo začátek oblouku branky.

27:38
    Julinovo nahození od pravého mantinelu minulo branku. Hraje se s takřka totálním nasazením.

26:54
    Geier střílel po buly z otočky, Krupička se k dorážce nedostal. Zlín velmi zahušťuje prostor před brankou a pomáhá svému brankáři.

26:32
    Žraloci se snaží o vyrovnání, domácí jim však stačí v bruslení a do šancní je nepouštějí.

25:32
    Úžasný sprinterský souboj o domácími vyhozený puk svedli Hrbek s Háblem. Nakonec to zlínský kapitán stihl těsně před zakázaným uvolněním, ale nic víc ze situace nebylo.

24:24
    Fojtíkovo nahození od modré čáry Vápenka bohorovně rozehrál přímo na Háblovu hokejku! Domácí kapitán měl spoustu času, ale z prostoru mezi kruhy druhý gól nepřidal. Ani Fojtík dorážkou neuspěl, Vápenka se stihl posadit a hokejkou zakončení po ledě odrazil!

23:39
    Přerušeno pro přihrávku rukou, hra se stěhuje do středního pásma.

22:45
    Tempo hry okamžitě razantně vzrostlo, o puk se bojuje v útočném pásmu Zlína.

21:49
    Štastná trefa posílá domácí tým do vedení! Po vyhraném buly vystřelil Hábl, Hrbek tečoval puk do helmy ERIKA FOJTÍKA, od ní se kotouč odrazil nechytatelně nad Vápenku a doslova přeplachtil bezmocného brankáře. Asistence: Zdeněk Hábl.

21:41
    Hábl od pravého mantinelu ostrou střelu prověřil Vápenkovu připravenost. Vhazování na pravém kruhu.

21:02
    Julina nahodil za Matouška. Krupička vyvážel puk, ovšem byl zahákován Fojtíkem a rozčileně glosuje nepotrestaný zákrok.

20:52
    Bojující hráči natlačili čárového rozhodčího Pelanta do karlovarské střídačky, hra je přerušena.

20:34
    Karlovarská přesilovka skončila bez jakéhokoliv ohrožení Matouškovy branky.

20:00
    Karlovarští se marně snaží překonat střední pásmo.

19:20
    Domácí se znovu dobře brání, okamžitě sbírají puky a od Matouška vyhazují do bezpečné vzdálenosti.

18:34
    Zapletal srazil ve středním pásmu Krupičku a je vyloučen za T.

18:15
    Palát byl v jasném offsidu, ovšem prohřešek prošel a Zlín se díky tomu na chvíli usadil v pásmu. Bez ohrožení branky.

17:22
    Krupička vyhrál buly, ale jeho tečovaná střela nemířila mezi tři tyče.

17:06

16:46
    Teď ale domácí vyklidili prostor a Geier se v plné rychlosti opřel do střely z levého kruhu. Minul. Vyloučený Zapletal se vrací do hry.

16:20
    Hábl znovu přes všechny čáry, Žralokům se přesilovka nedaří.

15:43
    Po boji u červené čáry Krupička nahodil za Matouška, ale Hábl byl nejrychlejší a poslal hru zpátky k Vápenkovi.

15:06
    Krupička úspěšnější Fojtíka na vhazování ve středovém kruhu. Hosté jsou v početní výhodě.

15:01

Sledujeme vcelku podle očekávání zcela jiný průběh zápasu než včera. Domácí zvedli po prohře hlavy, nedělají hrubky v obraně a působí aktivnějším dojmem. Hosté vycházejí ze zabezpečené obrany a hrozí rychlými protiútoky. Zápas připomíná první vzájemné finále z Ostrova, kde padla jediná branka. Po krátké asi pětiminutové přestávce bude utkání pokračovat.

15:00

14:53
    Fojtík vyhrál buly a Hábl razantně vyhodil přes všechny čáry.

14:46
    Jan Zapletal vyloučen těsně před koncem první třetiny za nedovolené bránění a v početní výhodě si zahrají Karlovarští.

12:53
    Hábl při přejímce pasu možná byl v offsidu, ale čárový rozhodčí situaci pustil dál a byla z toho největší zlínská šance! Domácí kapitán však trefil Vápenku do masky a ani následný tlak v brankovišti v úvodní gól nevedl.

12:40
    Krupička odstavil od puku za Matouškem Paláta a hledal Geiera, ten nedosáhl na křížnou rozehrávku.

11:49
    Prostor se otevřel před Stodůlkou, ale domácí hráč neměl rychlost a brankář Vápenka si v pohodě vyjel mezi kruhy a rozehrál.

11:30
    Oba týmy trpělivě zastavují soupeře v jeho útočných choutkách, obrany zatím kralují.

10:10
    Štít nedokázal vyhodit z obranné třetiny, nakonec to za něj udělal Hábl. Sledujeme mimořádně vyrovnaný průběh třetího finále bez větších šancí.

09:30
    Útočí hosté, ale aktivní zlínský přístup jim nedopřává klid na rozehrávku.

08:43
    Zlínská přesilovka skončila bez využití.

08:30
    Geier vyhodil od zadního hrazení přes celé hřiště.

08:15
    Hosté se nedomluvili, kdo vyhodí z obranného pásma, a nabídli tím šanci soupeři. Palát od levého mantinelu viděl Hábla, jehož střelu na poslední chvíli zblokoval přistoupivší Hrbek.

07:40
    Domácí složitě bojují o kotouč ve vlastním pásmu.

07:18
    Berger vykombinoval šanci pro Geiera, ale střela z levého kruhu také mířila nad.

06:57
    Julina přestřelil karlovarskou branku, domácí musí až do svého pásma.

06:43
    Zdeněk Krupička je prvním vyloučeným, v obranném pásmu nedovoleně bránil. Přesilovka pro Zlín.

06:09
    V první vážnější šanci se ocitl Erik Fojtík. Ze souboje před brankou se puk vykutálel k volnému zlínskému útočníkovi, jenže ten zblízka zamířil jen do připraveného Vápenky.

05:47
    Geier vyvážel z obranné třetiny, ale Hábl jej odzbrojil.

05:12
    Domácí vybojovali kotouč ve středním pásmu, Palát nahodil za Vápenku.

04:35
    Palát opět jen na zakázané uvolnění.

04:26
    Po zásahu zlínské střídačky se bude vhazovat znovu před Matouškem.

04:17
    Nepovedená zlínská rozehrávka vrací zpět hru před Matouška, zakázané uvolnění. V úvodu sledujeme aktivní pohyb všech hráčů, mírně navrch mají domácí.

03:49
    Berger z rohu centroval na Krupičku do druhé vlny, ale příjemce přihrávky mezi kruhy promáchl.

03:27
    Fojtík vyhrál buly, Háblův pokus však branku bezpečně minul.

03:21
    Štít zpoza modré čáry vysokým obloukem odrazil puk o zadní hrazení do Vápenkova brankoviště. Hostující gólman raději přerušil hru.

02:55
    Domácí vybojovali kotouč v obranném pásmu a Fojtík zahajuje akci.

02:24
    Háblovo nahození sebral v rohu Hrbek a ve spolupráci s Bergerem dostali kotouč až za Matouška.

01:55
    Krupička zastaven při přechodu do útoku Štítem u mantinelu.

00:49
    Hábl využil prostoru a najel si na levý kruh, odkud vystřelil jen do zadního mantinelu.

00:32
    Ve středním pásmu Hábl vystihl Hrbkovu rozehrávku a měl prostor pro brejk, karlovarský obránce ovšem chybu napravil.

14:55
    Fojtík vyhrál, domácím se však útok založit nepodařilo.

00:01

Úvodní vhazování je připraveno, Fojtík proti Krupičkovi.

Probíhají úvodní formality a zápas bude co nevidět odstartován.

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) - Julina, Štít , T. Mach, Zapletal, Hábl, Stodůlka, Palát, Sigmund, Šnajdar, Fojtík

SKV Sharks Karlovy Vary: Vápenka (B. Mach) - J. Berger, Hrbek, M. Geier, Janko, Forgo, Očenášek, J. Švec, Nejedlý, Z. Krupička

Rozhodčí: Vaněk - Hradil, Pelant.

Dobré sobotní předpoledne ze zlínské PSG arény!

Už je to tady. Rozhodující okamžik sledge hokejové sezóny nadešel. V 11:15 bude odstartováno třetí finálové utkání mezi mužstvy SHK Lapp Zlín a SKV Sharks Karlovy Vary, které musí určit nového mistra České republiky v paralympijské odnoži ledního hokeje.

Série se zamotala včerejší výhrou Západočechů 5:1. Ti tak Zlínu oplatili porážku 0:1 ze svého ledu a vynutili si dnešní rozhodující střetnutí. Vše je otevřené, obě mužstva jsou na vysoké úrovni a dosavadní průběh napovídá, že vyhrát může každý.

Nechť sledujeme dobrý sledge hokej ve férovém duchu, aby Vám i tato reportáž mohla přinášet samé zajímavé zprávy. Příjemnou zábavu!