CSKA Moskva – Petrohrad 3:2 (po pr.) | Čerepovec – Mytišči 2:1 (po pr.) | Minsk – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)

Vhazování: 33 - 38 (12:43:59)

CSKA tedy utrápilo Petrohrad, který prohospodařil dvougólové vedení. Stav série je však stále příznivější pro něvský celek, který momentálně vede 2:1 na zápasy. Série bude pokračovat zítra od dvanácti hodin našeho času opět v Ledovém paláci CSKA. Onlajny samozřejmě budou u toho.

65:48
    CSKA právě vstřelilo branku!
    DENIS PARŠIN ukončuje utkání. Šikovný útočník moskevského celku si sjel od mantinelu před Štěpánka, položil si na led Kalinina a střelou na zadní tyč nedal Štěpánkovi šanci. Bez asistence.

65:16
    S ohromnou lehkostí se projel Pašnin, pak to ale s individualitou přehnal a Štěpánka otestoval z moc velkého úhlu.

64:58
    Štěpánek si počíhal na Bucajevův pokus zpoza obránce a zkrotil jej ve své lapačce.

64:47
    Hra přerušena, Andronov zůstal ležet u mantinelu po střetu s čárovým rozhodčím a jedním protihráčem.

64:27
    Prochorkin před Štěpánkovou brankou záhadně změnil dráhu letu puku, ten se nakonec k udivení všech nezjevil v brance! Velké štěstí Petrohradu.

63:41
    Staňa betony vyrazil Rybinovo nahození zpoza modré mimo kluziště.

62:50
    Žádný z týmů se stále neodhodlal k jakékoliv zásadnější akci.

62:11
    Puk se odrazil mimo hrací plochu.

61:33
    Prozatím je vidět, že se hraje prodloužení a žádný z týmů nechce nic riskovat.

60:31
    Guskov nešťastně odehrál kotouč na střídačku Petrohradu, vylučovat se za to však nebude.

60:06
    Staňa ihned po začátku prodloužení musel čelit střele Kolcova od modré, svými betony si ale poradil.

60:01

Hokejoví gladiátoři se vrátili na led, aby zahájili napjaté prodloužení dnešního zápasu.

Prodloužení play-off KHL má následující formát: každé trvá dvacet minut, hraje se do doby, dokud nepadne gól.

Bezgólová třetí třetina rozhodla o pokračování zápasu v prodloužení, které by mělo začít cca ve 12:31.

60:00

59:42
    Štěpánkovi vypadl kotouč a Širokov se jako dravec pokoušel puk zamést pod něj do branky, brankář Petrohradu však měl velké štěstí a udržel současný stav!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:57
    CSKA ale nezvládlo buly.

58:53
    Navíc bude mít jedinečnou příležitost vstřelit takřka zlatý gól, neboť Petrohrad poslal puk přes všechny.

58:30
    CSKA momentálně určuje průběh zápasu.

58:00
    CSKA operovalo v útočné třetině, Širokov se dostal do dobré pozice pro ohrožení Štěpánkova konta, před českým brankářem ale zaváhal.

57:05
    Mírně chaotická přesilovka Petrohradu končí.

56:55
    Neprjaev nejprve netrefil branku, pak si ale kotouč dojel, opět s ním ale nedokázal nic udělat.

56:14
    Neprjaev si velmi nadějně sjížděl před branku, kde stačilo puk líznout za Staňu, útočník hostí na něj ale nedosáhl.

55:50
    CSKA se ale dvakrát v krátkém časovém intervalu podařilo získat puk a ušetřit vteřiny z Marčenkova trestu.

55:28
    Petrohrad začíná přesilovku vyhraným buly a usídlením se před brankou Stani.

55:06
    Weinhandl se pokoušel ohrozit Staňu, nebyl však vpuštěn do jeho blízkosti, nakonec Alexej Marčenko hloupě vyhodil puk mimo hrací plochu a je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

54:35
    Filatov nedokázal zachytit nebo tečovat kotouč a hra se stěhuje před Staňu.

54:07
    Kolcov chtěl jen preventivně za modrou ozkoušet Staňu, toho ale nepřesná rána nevyvedla z koncentrace.

53:37
    CSKA sice vyhrálo buly, puk ale uskočil do středního pásma.

53:32
    Následně Paršin v úzkých natáhl střelu a trefil Štěpánkovu hruď. Brankář SKA puk podržel a přerušil hru.

53:07
    Afinogenov se pokoušel vylepšit si zápis ve statistikách z dnešního zápasu, z úhlu se pokoušel překvapit Staňu, ten ale u své pravé tyče nenechal ani kousek prostoru.

52:47
    Staňova branka mimo své postavení.

51:52
    Teď zase ujel Paršin, jeho střela ale Štěpánka neohrozila a z druhé vlny najíždějící Prochorkin jen smutně sklopil hlavu.

51:28
    CSKA se chvíli radovalo z gólu, ten ale neplatí. Nejprve Paršin převzal kotouč na modré a obtočil se s ním, když se pak dostal před Štěpánka, nedokázal i díky zákroku Kučerjavenka zakončit a pouze puk dotlačil i s brankářem Petrohradu za brankovou čáru. Ještě předtím ale došlo k posunutí branky a následnému přerušení hry.

50:59
    Štěpánek si raději ponechává puk ve své moci po průniku Širokova. Ten těsně před modrou nahodil puk na českého brankáře a získal tak útočné pásmo pro své mužstvo.

50:33
    Andronov raději vyhazuje puk přes všechny čáry. CSKA se nepovedla přesilovka, navíc teď Weinhandl nebyl daleko od toho, aby lépe trefil puk a překonal Staňu.

49:51

49:44
    Badjukov udělal horko před Štěpánkem, kterého vyvedl ze základního postavení, kotouč ale naštěstí pro Petrohrad skončil v rohu kluziště.

49:21
    Puk opět mimo hru.

49:07
    CSKA si nedokázalo vytvořit tlak při přesilovce a Petrohrad se po lehkém získání kotouče osvobodil.

47:59
    Šanci však dostal při vlastním oslabení Neprjaev, který se dokázal protáhnout kolem svého soka, před Staňou mu ovšem nezbylo sil, navíc si dal kotouč moc daleko od hole.

47:51
    Na trestnou lavici za krosček usedá Fedor Fedorov, Miloš Říha opět v dialogu s rozhodčími.

47:44
    Guskov na sebe dobře navázal tři protihráče, pálit tak mohl Andronov, jeho rána ale ke Štěpánkovi neprošla.

46:30
    Marčenkovi nezbylo u modré nic jiného, než vypálit a podle toho to také dopadlo - kotouč se na Štěpánkovu branku jen smutně podíval.

46:28
    Zakázané uvolnění SKA.

46:10
    Průcha převzal kotouč na útočné modré, neměl nikoho v lepší pozici pro střelbu a tak to zkusil sám, jenomže Staňa neměl sebemenších problémů.

45:11
    Thoresen dostal přihrávku na modrou čáru, pokoušel se prodrat přes dvojici protivníků a dle očekávání tento nerovnoměrný boj prohrál.

44:54
    Na ledě u mantinelu skončil Kučerjavenko, hra přerušena a vhazování u obranné modré CSKA.

44:40
    Hra nabírala slušné tempo, pak ji ale přerušilo postavení mimo hru Říhovy petrohradské družiny.

43:53
    Staňa musel srazit betony k sobě, Weinhandl totiž po přenechávce Martenssona mířil přesně mezi nohy slovenského brankáře.

43:18
    Zakázané uvolnění hostů.

43:10
    CSKA se pokoušelo o protiútok po Neprjaevově ztrátě kotouč, Andronov ale na dlouhou přihrávku nedosáhl.

42:34
    Štěpánek se opět zapotil, před jeho brankou číhali tři supi v červeném, Guskovovu ránu od modré ale nikdo tečovat nedokázal a český brankář nadvakrát kotouč přikryl.

42:09
    Andronov se pokoušel protlačit před Štěpánka, místo toho jej zastavil Semjonov a domácí útočník vykopl branku z předepsaného postavení.

41:43
    Neprjaev ihned po návratu z trestné lavice chtěl prověřit Staňu, branku ale přestřelil.

41:31

41:24
    Petrohrad znovu vyhazuje.

41:03
    Kotouč u domácí branky.

40:51
    Do velké šance se tlačil Paršin, Štěpánek ale nakonec nemusel zasahovat, neboť pokus domácího útočníka byl zastaven.

40:25
    CSKA se hned na úvod usídlilo v útočné třetině, Petrohrad ale narušil jeho kombinaci a vyhodil puk za Staňovu branku.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli zlepšený výkon domácího CSKA, které po zásluze vyrovnalo. Petrohrad byl v druhé části hry zbytečně vylučovaný a Miloš Říha tak v kabině jistě nebude mlčet. Třetí třetina by měla začít cca v 11:45.

40:00

39:41
    Štěpánek se válel po ledě a nechal odkrytou celou branku, CSKA toho ale nedokázalo využít!

39:29
    Nakonec je útočník Petrohradu Ivan Neprjaev vyloučen na dvě minuty za podražení.

39:29
    Rozhodčí raději přerušují hru, Neprjaev sekl do Širokova a Fedorov si vše ještě jel vyříkat s domácím útočníkem.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, stadion si žádá ještě jeden gól.

38:25
    V době, kdy se z trestné lavice vracel vyloučený Rjasenskij, raději Štěpánek přikryl kotouč.

38:15
    Ofsajd Petrohradu.

37:59
    Střela Kalinina od modré zblokována nad plexisklo.

37:28
    Hra je ale po nepříjemném direktu u Štěpánkovy branky přerušena, na ledě skončil Paršin, na nějž si počíhal Afinogenov nastaveným kolenem.

37:23
    CSKA je při vlastním oslabení mnohem aktivnější.

36:52
    Při vlastním oslabení ujel Širokov, vytáhl si kotouč mezi kruhy, odkud prověřil Štěpánka a jeho pravý beton.

36:30
    Avšak CSKA ihned po získání puku vyhazuje.

36:26
    Jevgenij Rjasenskij potáhl zakončujícího Kučerjavenka a jde si tak za hákování na dvě minuty sednout.

35:36
    Nepříjemnou situaci musel řešit Štěpánek, jemuž stínil jeden z domácích útočníků a český brankář tak jen s vypětím všech sil nadvakrát zasáhl proti nahození od modré.

35:15
    Pervyšin se po nadějné akci Petrohradu dostal ke střele od modré, branku ale i přes dostatek času a prostoru minul.

34:35
    Pro změnu proletěl puk nad tvrzeným sklem.

34:31
    Postavení mimo hru Petrohradu.

33:45
    Surový mohl jít sám na Štěpánka, prostor jej k tomu dokonce vyzýval, slovenský útočník ale místo střely zvolil přihrávku na Širokova, jenž se s pukem dostal mimo střeleckou pozici a nakonec vůbec zakončit nedokázal.

33:32
    Staňa se rozchytal, teď si připsal hezky vypadající zákrok lapačkou po střele rozjetého Kalinina od modré.

33:20
    Puk mezi diváky.

33:00
    Kotouč se odrazil k nepokrytému Fedorovovi, ten ale stejně jako před chvílí Tarasenko neměl štěstí a backhandem jej neposlal do branky.

32:52
    CSKA má za sebou povedený a hektický úsek hry, který přikrytím kotouče končí Staňa.

32:32
    Kučerjavenko hledal na druhé straně kluziště ujíždějícího Tarasenka, který by zakončoval do prázdné branky - to by mu ale kotouč nesměl přeskočit hokejku.

31:52
    Sám před Štěpánkem byl Prochorkin, stadion jej vyzýval ke gólu, domácí útočník ale zpanikařil a pouze z nadějné pozice otestoval tvrdost betonů českého brankáře!

31:17
    Dobře s kotoučem projel Andronov, Štěpánkovi jeho první rána vypadla, domácí útočník ale dorazit nedokázal.

30:34
    Staňa nejprve jen vyrazil nahození od modré, puk se tak dostal k Weihandlovi a Klimenkovi, před nimiž už domácí brankář raději kotouč zalehl.

30:02
    Staňa se ale hned po vyrovnání musí mít na pozoru, tentokrát jej otestoval Artjuchin, slovenský brankář si ale betonem poradil.

29:15
    Domácím se až do těchto chvil vůbec nedařila přesilovka, dokud se kotouč neodrazil před brankoviště k zcela volnému NIKLASI PERSSONOVI, jenž nadvakrát protlačil kotouč za Štěpánka. Asistence: Denis Paršin.

28:30
    Domácí útočník nakonec s bolestivou grimasou odjel na střídačku.

28:30
    Hra přerušena poté, co Artjuchin při přechodu modré ztratil kotouč. Po zákroku od Semjonova totiž u mantinelu zůstal ležet Prochorkin.

27:56
    SKA ale zahájilo oslabení dobře a ušetřilo pár cenných sekund.

27:45
    Na trestnou si znovu jde odpočinout Mattias Weinhandl, tentokrát za nedovolené bránění.

27:36
    Weinhandl obkroužil branku a pokusil se překvapit Staňu, ten ale u své levé tyče neponechal ani kousek prostoru.

27:05

26:20
    CSKA hrálo skvěle přesilovku do doby, než k mantinelu neprošla přihrávka na Sergejeva, po níž Petrohrad vyhodil za Staňovu branku.

25:39
    Kolcov se snažil co nejrazantněji kotouč dostat ke Staňovi, až jej dostal mimo hrací plochu.

25:32

25:05
    Na trestnou si jde posedět Mattias Weinhandl za sekání.

24:43
    Staňa se blýskl skvělým přesunutím na brankovišti, kdy nedokázal Kalinin za něj zasunout kotouč a CSKA tak mohlo do protiútoku. Ten ale zastavilo odpískání postavení mimo hru.

24:28
    Kolcovovo nahození od modré Staňovi vypadlo z lapačky.

23:47
    Kolcov předložil mezi kruhy ideální přihrávku kolegovi z obranné dvojice Kalininovi, ten však v nadějné pozici mířil pouze do Stani.

23:36
    Nikolaj Prochorkin na trestné lavici za nedovolené bránění.

23:27
    Střelu Pervyšin před Staňou zastavil Kučerjavenko, měl sklepnuto na dorážku, ovšem k té se neprotlačil.

23:09
    Buravčikov poslal kotouč přes všechny čáry bez toho, aniž by se jej někdo dotkl.

22:49
    Staňa mezi betony zkrotil střelu od červené čáry a ještě rozehrál ke svým zadákům.

22:43
    SKA odskočil kotouč do středního pásma.

22:20
    Ke střele se pokoušel prodrat Bucajev, zastavila jej ale přesila protihráčů.

21:36

21:03
    Vše zopakoval Sergejev.

20:36
    CSKA vstoupilo do oslabení mnohem lépe, teď vyhodilo přes všechny čáry.

20:01

Hráči jsou zpátky na ledové ploše, zápas za chvíli bude pokračovat druhou třetinou.

Úvodní třetina prvního dnešního utkání play-off KHL příliš pohledný hokej nepřinesla. Hokejisté se divákům odvděčili alespoň třemi góly. Za kratší konec však stále tahá CSKA, které bude mít možnost s výsledkem něco udělat zase v 10:55, kdy by měla začít druhá třetina.

20:00

19:29
    Ještě se bude jednou vylučovat, za zásah v oblasti hlavy a krku odchází Michail Pašnin. Domácí obránce dostal i osobní desetiminutový trest.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:37
    Oba týmy v plném počtu.

18:16
    Višněvskij dostal puk k útočné modré, odkud jen lehce pozdravil Staňu, který betony vyrazil puk do rohu.

17:08
    CSKA hru se čtyřmi bruslaři na obou stranách začalo aktivněji.

16:37
    Na trestnou za následnou potyčku směřují za Petrohrad Alexej Semjonov a za CSKA Nikolaj Pronin.

16:37
    Ještě před odchodem do šaten se podařilo domácím snížit. Štěpánek neudržel nahození Guskova od modré, SERGEJ ANDRONOV si na brankovišti počínal nejdůrazněji a s velkým štěstím povedlo se mu snížit. Asistence: Alexandr Guskov.

15:52
    Až teď konečně CSKA dostalo puk do středního pásma.

14:56
    Petrohrad se opět usadil před Staňou.

13:33
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Ihned po vyhraném buly Kučerjavenka tvrdě vypálil VLADIMIR TARASENKO, Staňa nedokázal zareagovat a Petrohrad tak odskakuje na dvě branky. Asistence: Alexandr Kučerjavenko.

13:30
    Petrohrad dlouho svíral CSKA v jeho obranné třetině, pak ale přišlo nahození Višněvského, které Staňa raději podržel ve své moci a přerušil tak hru.

12:42
    Višněvskij měl ideální pozici ke střele, tváří v tvář Staňovi ale od kruhu pro vhazování po levici domácího brankáře nedokázal zvednout kotouč a tak pouze zaduněly betony.

11:52

11:43
    Denisovovo nahození před branku směřovalo k Martenssenovi, ten byl však moc blízko Staňovi a jeho teč tak do branky neprošla.

11:22
    Tentokrát se před Staňou zjevil osamocený Afinogenov, za slovenským brankářem zazvonila tyčka, od které se kotouč odrazila zpátky k brankáři CSKA!

11:01
    Pak se ale po levém křídle rozjel Thoresen a jen díky Staňovi, který rychle sklepl betony, CSKA podruhé neinkasovalo!

10:47
    CSKA teď navíc vyhodilo přes všechny čáry.

10:33
    Petrohradu se ale při první přesilovce v zápase nedaří prokousat do útočného pásma.

09:52
    Na trestnou lavici usedl Michail Pašnin za nedovolené bránění.

09:32
    CSKA pochybilo při bránění a raduje se Petrohrad. Fedorov objel branku, odkud předložil kotouč IVANU NEPRJAEVOVI, jenž sám před Staňou nezaváhal. Asistence: Fedor Fedorov.

09:19
    Neprjaev nedosáhl na dlouhou přihrávku z obranného pásma od Višněvského a následovalo tak odpískání zakázaného uvolnění.

09:02
    Pokus o nahození od Artjuchina Staňa dokázal vyrazit mimo kluziště.

08:56
    Staňa krotí kotouč ve své lapačce a raději dává vydechnout svému týmu, který to nutně potřebuje.

08:38
    Petrohrad je momentálně lepším týmem na ledě, kotouč mu ale dvakrát nešťastně uskočil z útočného pásma.

07:29
    Plné oči práce měl Staňa, na kterého se řítila dvojice soupeřů, Thoresen ale na brankovišti jen o malý kousek nedosáhl na Průchovu přihrávku.

07:10

06:31
    Rybin vystihl rozehrávku hostí a narušil ji ve středním pásmu.

06:17
    Dobrou práci odvedl Klimenko, který zavezl kotouč do útočné třetiny.

06:13
    Tentokrát se Neprjaevovi nepodařilo vyhodit do útočného pásma, místo toho je již poněkolikáté kotouč venku z hrací plochy.

05:45
    Puk za brankou CSKA.

05:34
    Štěpánkova branka byla mírně ze svého postavení, chvíli se tak nehrálo.

05:34
    Přihrávku na modrou dobře vystihl Martensson a nastavenou hokejkou dostal kotouč na střídačku svého týmu.

05:23
    Domácím odskočil puk ven z útočného pásma.

05:02
    Miloši Říhovi na lavičce Petrohradu se vyloučení zdá až moc přísné a tak si na debatu ke střídačce přizval rozhodčí.

05:02
    Hra je přerušena až teď. Dvě minuty dostává Jevgenij Artjuchin za hrubost.

04:47
    Signalizováno vyloučení Artjuchina, CSKA s pukem na hokejkách.

04:09
    Neprjaev se dobře protáhl do útočné třetiny, odkud přihrávkou za sebe hledal dobře postaveného Višněvského, k tomu se ale kotouč nedostal.

03:10
    Oba týmy zatím předvádí precizní bránění středního pásma, CSKA přechod přes něj komplikují chyby v rozehrávce.

02:22
    Dopředu se snažil přejít Andronov, jenomže za sebou zapomněl puk a při snaze o následnou rozehrávku mu odskočil ven.

02:07
    Ani po dalším vhazování se hra nedostala do tempa, tentokrát kotouč vypadl mimo kluziště.

02:02
    Po buly vyhodil Čáslava na další zakázané uvolnění.

01:55
    Zakázané uvolnění domácích, Jašin tečoval puk ještě před červenou čárou.

01:12
    Štěpánek se musel znovu činit, Prochorkin se jej pokoušel překonat po ledě, kotouč ale pod něj nezametl.

01:00
    Střelu Paršina vyrazil Štěpánek mimo led.

00:40
    Krátce nato měl jedinečnou šanci Thoresen, svůj první pokus ale nasměroval do Stani a následně nedokázal kotouč za slovenského brankáře doklepnout.

00:20
    Širokov dojel kotouč nahozený za branku, mezi kruhy ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

00:01

Hymna dozněla, kapitáni Širokov a Višněvskij se ještě pozdravili s rozhodčími.

Stadionem právě zní hymna Ruské federace.

Hráči po jednom nastupují na hrací plochu.

CSKA Moskva: Staňa (Gajdučenko) - Sergejev, Guskov, Čáslava, Rjasenskij, Marčenko, Buravčikov, Pašnin - Persson, Surový, Širokov - Jašin, Filatov, Badjukov - Paršin, Zubov, Prochorkin - Pronin, Andronov, Barbašev, Bucajev.

SKA Petrohrad: Štěpánek (Ježov) - Kolcov, Kalinin, Denisov, Pervyšin, Višněvskij, Vorobjov, Semjonov - Průcha, Thoresen, Afinogenov - Martensson, Weinhandl, Klimenko - Neprjaev, Fedorov, Artjuchin - Kučerjavenko, Rybin, Monachov, Tarasenko.

Rozhodčí: Kulakov, Kadyrov - Gorděnko, Putilin.

Armádní klub do utkání ve svém Ledovém paláci vstoupí v nezáviděníhodné situaci. Radost z těsného postupu do play-off záhy vystřídalo nekompromisní vystřízlivění. Petrohrad si totiž v prvních dvou zápasech připsal jednoznačné výhry 4:1 a 7:1, na které bude určitě chtít navázat i dnes a co nejrychleji ukončit sérii.

Dobré dopoledne. Neúprosný kolotoč vyřazovacích sérií KHL se nezastavil ani o víkendu. V prvním dnešním utkání budeme moci sledovat snahu moskevského CSKA o zachránění duelu s SKA Petrohrad.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 17. Andronov (Guskov), 30. Persson (Paršin), 66. Paršin - 10. Neprjaev (Fedorov), 14. Tarasenko (Kučerjavenko)

Rozhodčí: Kulakov, Kadyrov - Gorděnko, Putilin