Poprad – Martin 4:2 (kon.) | Košice – Trenčín 5:3 (kon.) | Žilina – Nitra 2:1 (kon.)
HC Slovan – Zvolen 2:3 (po s.n.) | Banská Bystrica – Skalica 3:4 (kon.)
po s.n.
HC Slovan Bratislava
2:3 (0:0, 1:1, 1:1)
HKM Zvolen
sk Neděle 04.03.2012, 17:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

HKm Zvolen:

Rozhodca: Konc Juraj, Stano Peter, Novák Milan.

Príjemný hokejový podvečer z Bratislavy, v poslednom kole základnej časti nastúpi v dnešnom zápase domáci HC Slovan proti hokejistom Zvolena. Domáci HC Slovan bojuje o druhú priečku v tabuľke, hráči Zvolena sa nachádzajú na ôsmej priečke bod za Žilinou a dva body za susedom z Banskej Bystrice. Po dnešnom extraligovom kole budú známe dvojice pre budúcotýždňové play-off. Zatiaľ je exaktné prvé miesto Košíc a piate miesto Trenčína.

V domácom drese dnes neuvidíme pre zranenie hviezdu NHL a extraligy Miroslava Šatana a nenastúpi ani zámorská posila Kevin Harvey. Na rozkorčuľovaní chýba aj brankárska jednotka Branislav Konrád, Karhunenovi bude dnes dvojku robiť mladý junior Filip Orčík.

Vzájomné zápasy dnešných súperov v najvyššej súťaži z pohľadu domácich: 130 - 74 - 8 - 48, celkové skóre 461:334.

Kapitánske "Céčko" dnes po Miroslavovi Šatanovi prevzal Ján Lipiansky.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

01:16
    Skokan najskôr hľadal Bulíka, na slepo, v zápäti jeho tečovaná strela končí vedľa bránky.

01:24
    Kukumberg po ľade len do Trenčanovej hokejky.

02:48
    Šiškova strela z ľavej strany končí v náručí Karhunena.

03:40
    Bartánus prešiel s pukom poza bránku, ideálne nabil Lipianskému, ktorému puk skĺzol v rozhodujúcej chvíli z hokejky.

04:08
    Puk opäť v moci Karhunena.

04:22
    Zakázané uvoľnenie domácich.

04:52
    Kukumberg prihrávkou pred bránku nenašiel Skokana.

05:06
    Jass to skúšal spoza kruhov, Trenčan pozorný.

05:28
    Nahodený puk na Karhunena končí v ochrannej sieti.

07:33
    V obrovskej šanci výborný Bartánus na dvakrát nevsietil, Trenčan výborný.

08:07
    Kukumbergova strela zrazená do rohu klziska.

08:26
    Kukumberg sám pred brankárom posúva vedľa bránky.

08:45
    Skokanova strela a skóre sa nateraz nemení.

09:31
    Síkelova strela a pozorný Karhunen situáciu vyriešil.

09:51
    Karhunen opäť pozorný.

10:09
    Konc stratil puk z dohľadu, vhadzovať sa bude pred Karhunenom.

10:31
    Muchova strela od modrej a opäť Karhunen, zatiaľ vidíme zo strany domácich opatrný hokej, hostia nebezpečne kontrujú vedomí si toho, že nemajú čo stratiť.

10:42
    V dobrej šanci z pravej strany strieľal Skokan, ani Hudecova dorážka v bránke nekončí.

11:05
    Puk v rukavici Trenčana.

11:40
    Zakázané uvoľnenie domácich, hra sa vráti pred Karhunena.

11:51
    Opäť zakázané uvoľnenie, opäť HC Slovan.

13:04
    Štajnoch spoza kruhov a Trenčan pozorný.

13:14
    Ďalšiu veľkú príležitosť Trenčan zneškodnil.

14:12
    Frühauf a Trenčan.

14:13
    Obrana hostí faulovala, dve minúty pre Vantrobu za seknutie.

14:38
    Domáci v kolotoči pred Trenčanom.

14:50
    Odrazený puk spoza bránky Trenčan radšej prikryl.

15:26
    Za podrazenie Čurillu dve minúty pre Jassa.

16:13
    Hostia v plnom počte.

16:20
    Mucha stál s pukom za bránkou tak dlho, až Konc hru prerušil.

18:20
    Skokanova tvrdá strela spoza kruhu z pravej strany a náruč gólmana hostí to istí.

19:21
    Puk skončil na lavičke domácich, vhadzuje sa v strednom pásme.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme videli opatrný hokej, domáci hrajú so zabezpečenou obranou akosi strnulo, hostia sú nebezpeční vo svojich protiútokoch. Hokej sa nám prelieval zo strany na stranu, obaja brankári a obrany oboch tímov si na nedostatok práce nemôžu sťažovať, uvidíme, s čím vyrukujú do ďalšej časti hry domáci, ktorý musia tvoriť hru, ak chcú pomýšľať na úspech v dnešnom dueli.

Ďalšia tretina začne približne o 17:47.

Na ľadovú plochu už vykorčuľovali prvé päťky, o chvíľku začne druhé dejstvo dnešného predstavenia.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:38
    Z pravej strany to skúšal strelou po ľade Ďaloga.

20:58
    Jindrova slabá strela od modrej a Karhunen vyráža do rohu klziska.

24:11
    Dobroňove nahodenie Trenčan radšej ukryl do lapačky.

24:19
    Slovákova tvrdá strela zo stredu z ľavého kruhu a Karhunenova vyrážačka.

24:53
    Puk opäť na lavičke domácich, opatrný hokej plný nepresností na oboch stranách.

25:53
    Za držanie Preisingera kúpil dve minúty Mucha. Vhadzovať sa bude pred Trenčanom.

26:06
    Hostia poslali puk až pred Karhunena.

26:19
    Ofsajd domácich.

27:13
    Frühaufova tvrdá strela spoza kruhov končí u pozorného Trenčana.

27:36
    Hudecova strela a opäť Trenčan.

27:53

28:43
    Za seknutie dve minúty pre Skokana.

29:10
    Méry to skúšal z pravej strany, Karhunen a jeho lapačka boli proti.

29:40
    Zvolen dal gól! Hostia urobili v útočnej tretine kolotoč a na dvakrát prekonal z ľavej strany Karhunena MAREK ČURILLA. Asistencie: Kamil Brabenec a Ján Mucha.

29:46

30:05
    Dve minúty Otčenáš za podrazenie.

30:56
    Za hákovanie vylúčený Ďatelinka na dve minúty. Hákovanie, ktoré videl iba Juraj Konc.

31:46
    Brabenec sám pred Karhunenom len do brankára.

32:05

32:49
    Zrazená strela hostí končí v ochrannej sieti.

32:52
    Karhunen kryje ďalšiu strelu hostí.

32:56

33:21
    Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou dve minúty pre Ťavodu. Vhadzovať sa bude pred Trenčanom.

34:00
    Domáci na čas v útočnej tretine.

35:05
    Domáci hrajú presilovku veľmi zle. Puk pri Karhunenovi.

35:21

36:22
    Skrumáž vyriešila obrana hostí a Trenčan.

36:28
    Zakázané uvoľnenie Zvolen.

37:22
    Na výlete Otčenáš a jeho krásna tvrdá strela z pravej strany končí v lapačke Karhunena.

37:34
    Seknutie a dve minúty pre Ťavodu. Vhadzovať sa bude pred Trenčanom.

38:29
    Slovan dal gól! Z ľavej strany spoza kruhu vypálil MICHAL DOBROŇ a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Z pravej strany ideálne prihrával Peter Frühauf. Asistencie: Peter Frühauf a Ján Lipiansky.

38:50
    Dve minúty pre Ďatelinku za hákovanie.

39:33
    Domáci vyhodili cez všetky čiary z pásma.

39:59
    Ofsajd hráčov Zvolena.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sme boli svedkami opatrného hokeja. Gólom hostí sa hra zrýchlila, domácim sa podarilo jednu z presilových hier využiť a vyrovnať tak skóre stretnutia pred záverečným dejstvom. Obe družstvá vyčkávajú na chyby súpera, v druhej tretine sa aj viac vylučovalo a uvidíme, pre koho bude mať dnešný duel šťastnejší koniec.

Ďalšia tretina začne približne o 18:36.

V tretej tretine budú mať hostia 50 sekundovú presilovku, o malú chvíľku začíname.