Olomouc – Liberec 4:1 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 3:1 (kon.) | Zlín – Pardubice 9:1 (kon.)
Sparta – Plzeň 4:1 (kon.) | Jihlava – K. Vary 0:2 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 2:3 (kon.) | Znojmo – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Třinec – HC Kladno 2:3 (po s.n.)
HC Olomouc
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 08.03.2012, 15:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

To je ode mne z olomoucké plecharény vše, děkuji za pozornost a někdy příště u dalšího hokejového utkání nashledanou. (17:08:00)

Olomoučtí junioři nakonec získávají tři body do tabulky po výhře 4:1, definitivně tak nechávají svého soupeře z Liberce bodově za sebou. Za domácí v poslední třetině zužitkoval přesilovku Heža, poté se při libereckém power-play trefil Škůrek.

60:00

59:45
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Téměř přes celé hřiště zamířil přesně do prázdné liberecké klece DAVID ŠKŮREK a střílí tak pátý gól zápasu.

59:32
    Jandejsek vypálil tvrdou ránu, Lukáš chytá.

59:24
    Jelínek zůstává na střídačce, Liberec bude hrát 6 proti 4!

59:24
    Liberec si ještě zahraje přesilovku. Za hákování jde na trestnou Jakub Šaur. Trenéři Liberce si navíc berou oddechový čas.

59:23
    Jelínek spěchal z branky, ale opět se vrací zpátky.

59:01
    Olomoučtí kontrolují kotouč a nikam nespěchají.

58:07
    Liberečtí se nevzdávají, tlačí se do olomouckého pásma a aktivitu korunoval střelou od modré Procházka (LIB).

57:08
    Kohouti využívají přesilovku! Po rychlé akci se řítil sám na libereckého gólmana Oldřich Heža, který Jelínka s přehledem zblízka překonal. Asistence: Jakub Šaur.

56:42
    Hosté už jsou ve čtyřech.

56:33
    Hosté jdou na krátkou chvíli do tří! Tomáš Čechura je vyloučen na dvě minuty za podražení.

56:20
    Ostrý projektil vyslal na libereckou svatyni Jergl (OLO), Jelínek vyráží před sebe.

55:42
    Do konce domácí přesilovky zbývá ještě minuta.

55:25
    Pozdrav od modré čáry vyslal k Jelínkovi Brandýs (OLO).

54:37
    Sám před gólmanem se zjevil Rác, ale minul. Za chvíli to hráč s číslem 89 zkoušel opět zpravé strany, tentokrát se trefil do tyče!

53:33
    Liberec nedává sebemenší příležitost domácím ohrozit Jelínka.

52:42
    Za faul na Machalu je vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl Jan Dám. Velká příležitost pro domácí navýšit vedení.

Luděk Stránský

Branky a nahrávky: 9. Lehečka (Číp, Šaur), 18. Smetana (Šaur), 58. Heža O. (Šaur), 60. Škůrek - 16. Maďar

HC Olomouc: Lukáš (Řoutil) – Škůrek, Schejbal, Brandýs D., Šaur, Jergl J., Vondra – Číp, Novotný, Hes J., Brada, Smetana, Lehečka, Machala, Rác, Heža O (C).
    Bílí Tygři Liberec: Jelínek (Krejčí) – Bednár, Jandejsek, Procházka, Čechura, Dám, Návrat – Jánošík, Kedršt (C), Maďar, Krucký, Bittner, Urban, Miškovský.

Rozhodčí: Škach – Nazad, Kašík