Olomouc – Liberec 4:1 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 3:1 (kon.) | Zlín – Pardubice 9:1 (kon.)
Sparta – Plzeň 4:1 (kon.) | Jihlava – K. Vary 0:2 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 2:3 (kon.) | Znojmo – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Třinec – HC Kladno 2:3 (po s.n.)
HC Olomouc
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 08.03.2012, 15:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

To je ode mne z olomoucké plecharény vše, děkuji za pozornost a někdy příště u dalšího hokejového utkání nashledanou. (17:08:00)

Olomoučtí junioři nakonec získávají tři body do tabulky po výhře 4:1, definitivně tak nechávají svého soupeře z Liberce bodově za sebou. Za domácí v poslední třetině zužitkoval přesilovku Heža, poté se při libereckém power-play trefil Škůrek.

60:00

59:45
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Téměř přes celé hřiště zamířil přesně do prázdné liberecké klece DAVID ŠKŮREK a střílí tak pátý gól zápasu.

59:32
    Jandejsek vypálil tvrdou ránu, Lukáš chytá.

59:24
    Jelínek zůstává na střídačce, Liberec bude hrát 6 proti 4!

59:24
    Liberec si ještě zahraje přesilovku. Za hákování jde na trestnou Jakub Šaur. Trenéři Liberce si navíc berou oddechový čas.

59:23
    Jelínek spěchal z branky, ale opět se vrací zpátky.

59:01
    Olomoučtí kontrolují kotouč a nikam nespěchají.

58:07
    Liberečtí se nevzdávají, tlačí se do olomouckého pásma a aktivitu korunoval střelou od modré Procházka (LIB).

57:08
    Kohouti využívají přesilovku! Po rychlé akci se řítil sám na libereckého gólmana Oldřich Heža, který Jelínka s přehledem zblízka překonal. Asistence: Jakub Šaur.

56:42
    Hosté už jsou ve čtyřech.

56:33
    Hosté jdou na krátkou chvíli do tří! Tomáš Čechura je vyloučen na dvě minuty za podražení.

56:20
    Ostrý projektil vyslal na libereckou svatyni Jergl (OLO), Jelínek vyráží před sebe.

55:42
    Do konce domácí přesilovky zbývá ještě minuta.

55:25
    Pozdrav od modré čáry vyslal k Jelínkovi Brandýs (OLO).

54:37
    Sám před gólmanem se zjevil Rác, ale minul. Za chvíli to hráč s číslem 89 zkoušel opět zpravé strany, tentokrát se trefil do tyče!

53:33
    Liberec nedává sebemenší příležitost domácím ohrozit Jelínka.

52:42
    Za faul na Machalu je vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl Jan Dám. Velká příležitost pro domácí navýšit vedení.

52:42
    S bolestnou grimasou teď na ledě leží Patrik Machala (OLO), vypadá to, že ale bude v pořádku.

52:05
    Liberecký Jánošík se vydal na odvážný výlet, udělal kličku třem hráčům, ale jeho finální přihrávka byla zablokována.

51:25
    Během pár okamžiků pálil dvakrát Rác (OLO), ani jedna rána však Jelínka neohrozila.

50:44

49:55
    Z ničehonic se před Lukášem zjevil Jánošík, který dostal přihrávku zpoza brány, jeho střela ale šla mimo tři tyče.

49:20
    Olomoučtí zatím nepouštějí soupeře do výraznější šance.

48:44
    Olomoucký Dominik Novotný přehnal důraz v napadání hostujícího gólmana a je vyloučen na dvě minuty za sekání.

48:05
    Prostor si v obranném pásmu Hanáků dělal Krucký, nakonec byl však vytlačen až do neutrálního území.

47:32
    Bittner (LIB) se příliš nezdráhal a vyslal směrem na Lukáše jedovatou střelu, ten ale nechal vyniknout svoji lapačku.

46:29
    Šaur málem udělal velkou hrubku při rozehrávce, puk se však naštěstí pro něj neodrazil přímo k útočícímu hráči.

45:47
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu, rozhodčí nakonec přerušili hru.

48:06
    Na druhé straně zkoušel udělat blafák Lukášovi Urban, v konečné fázi ale přestřelil.

44:29
    Ke střele se dostal Heža (OLO), trefil však Jelínka přesně do hrudi.

43:20
    Liberec se snaží o aktivní napadání v olomouckém pásmu a domácím dělá forčekink problémy.

42:38

42:14
    Olomouc nepřesně rozehrála, puk jde až na zakázané uvolnění.

41:56
    Z druhé vlny dojíždějící Smetana se pokusil překvapit libereckého muže v masce, ten byl ale pozorný.

41:30
    Buly před Jelínkem, Liberec se zatím brání bez problémů.

40:38
    Před libereckou bránu se tlačil domácí útočník a Tomáš Čechura ho zastavil jen za cenu faulu. Dvě minuty za nedovolené bránění a přesilovka pro Kohouty.

40:28
    Odpískán icing hostujícímu celku, vhazuje se před Jelínkem.

40:07

40:01

Severočeši budou ještě na začátku závěrečné části hrát sedm vteřin ve čtyřech, na trestnou se ještě na chvíli usadí opět Maďar.

V prostřední periodě se několik fanoušků na olomouckém stadionu gólu nedočkalo. Oba týmy si nevytvořili permanentní tlak, za zmínku stojí jen teč domácího Šaura, po které zazvonilo břevno Jelínkovy klece. Třetí třetina startuje přibližně v 16:28.

40:00

39:14
    Zcela osamocený se dostal před Jelínka Číp, ve vyloženě střelecké pozici ale ještě nahrával a celou akci tím zmařil.

38:24

38:07
    Severočeši přicházejí o výhodu, za hru vysokou holí je potrestán Patrik Maďar.

37:53
    Hráči Liberce bojují v rohu v olomouckém pásmu, do větší šance se v početní výhodě zatím nedostali.

36:56
    Střelecké štěstí vyzkoušel Procházka (LIB), Lukáš vyráží betonem.

36:24
    Olomouc jde do čtyř. Hákováním se provinil Jakub Šaur a nabízí tak hostům přesilovku.

36:24
    Kedršt (LIB) potrápil domácí obranu, jeho akce končí až u Lukáše.

35:15
    Mezi kruhy si sjížděl Lehečka (OLO), do zakončení se ale díky obětavému zákroku libereckého beka nedostal.

34:42
    Snahu obou mužstev o založení útoku nyní brzdí nepřesné přihrávky.

33:50
    Lapačku hostujícího gólmana vyzkoušel z pravého kruhu Rác, Jelínek byl připraven a střelu polapil.

33:26
    Velký závar před brankou Kohoutům vyřešil nekompromisně Lukáš, který zalehl puk.

32:49
    Do útočného pásma se probíjel domácí Číp, bránících hráčů však na něj bylo příliš a puk tak přišel.

31:49
    Maďar (LIB) hledal před olomouckou bránou Miškovského, jeho přihrávka byla ale sražená, a tak se Liberečtí do výraznější šance nedostali.

30:57
    Liberecký bek nyní dlouho váhá za vlastní brankou, jak rozehrát puk.

30:13

29:58
    Po nenápadné střele Vondry tečoval před Jelínkem Šaur a nasměroval puk na břevno, od kterého se odrazil mimo!

29:22
    Severočeši se hned po buly osvobozují výhozem přes všechny čáry.

28:55
    Liberec nepouští Moru do výrazného tlaku, zatím se hraje víceméně ve středním pásmu.

28:13
    Kohouti budou hrát přesilovku. Za úder loktem je potrestán hostující Dominik Návrat.

28:00
    Jiří Jergl (OLO) vyslal ostrou ránu od modré, Jelínek ji vyrazil levým betonem.

27:24
    Před bránou se snažil tečovat nahození Schejbala Hes, pokus však zablokoval obránce.

26:28
    Liberečtí vyvíjejí tlak na domácí obranu, Lukáš ale zasahovat zatím nemusí.

25:37
    Machala (OLO) z levého kruhu pěkně vystřelil, Jelínek chytá.

25:13
    Od modré zkusil své štěstí Urban, střela se mu ale vůbec nepovedla.

24:25
    Nyní se po střele Maďara zavlnila síť domácí brány, ale liberecký útočník trefil jen boční část branky.

23:51
    Jergl (OLO) poslal při rozehrávce puk přesně na hůl Jánošíka, ten se ale do zakončení nedostal.

23:00
    Číp (OLO) nasadil k velikému sólu, na modré čáře mu ale vystavil tvrdou stopku jeden z libereckých beků a poslal ho k ledu.

22:14
    Liberečtí od modré pouze nahodili puk na Lukáše, ten ho raději ukryl pod lapačkou.

21:32
    Po rychlém přechodu domácích do útoku hledal Smetana (OLO) spoluhráče před brankou, přihrávka se ale přes bránící hráče nedostala.

21:21
    Sudí odpískali zašlápnutý kotouč, bude se vhazovat ve středním pásmu.

20:28
    Na druhé straně se ke střele dostal Jánošík, ale minul.

20:05
    Rác (OLO) posouval puk do útočného pásma, puk však zachytil Jelínek.

20:01

Hráči obou celků už jsou na ledě, prostřední část za chvíli začne.

Domácí Kohouti vstoupili do utkání lépe a už po devíti minutách se z branky radoval Lehečka. Bílí tygři dokázali srovnat díky proměněnému nájezdu Maďara, Olomouc si však za dvě minuty vzala vedení na svou stranu, když se prosadil Smetana. Druhá třetina začne přibližně v 15:44.

20:00

19:52
    Vhazuje se ve středním pásmu, byla posunutá domácí branka.

19:08
    Ani jeden tým se už nežene do zběšilého útočení, Liberec rozehrává zpoza své brány.

17:59
    TOMÁŠ SMETANA vrací Kohoutům vedení! Po rychlém protiútoku jel zpravé strany sám na Jelínka, a poté se přesně trefil k pravé tyči liberecké klece. Asistence: Jakub Šaur.

17:26
    Na druhé straně se na Jelínka řítil Machala, těsně před ním ho ale zablokoval hostující obránce.

16:42
    Další střelecký pokus zpoza hráče si připisuje Urban, domácí gólman vyráží do ochranné sítě.

15:25
    Liberec právě vstřelil branku!
    PATRIK MAĎAR s přehledem proměnil samostatný nájezd, když si forhendovým blafákem vymíchal Lukáše.

15:25
    Po rychlém brejku Maďara (LIB) je nařízeno trestné střílení!

14:12
    V útoku dva na jednoho přihrával Krucký (LIB) Kedrštovi, na poslední chvíli však puk zastavila hůl bránícího hráče.

13:18
    Rác (OLO) zkoušel projít libereckou obranou, nakonec se ztratil ve vlastních kličkách.

12:48

11:48
    Velká příležitost pro domácí! Šaur dostal přihrávku k pravé tyči, ale do poloprázdné brány puk nedostal.

11:43

11:03
    Olomoucký gólman musel rychle z brány, aby zamezil libereckému protiútoku.

10:48
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Hostující Patrik Urban si odsedí dvě minuty za hákování.

09:43
    Další přesilovka pro hosty. Nedovoleným bráněním se provinil domácí Petr Brada.

08:58
    A domácí mohli vést už o dva góly! Puk se totiž opět dostal za Jelínkova záda, rozhodčí však branku neuznali kvůli tomu, že byl kotouč do brány kopnut bruslí útočícího hráče.

08:50
    A máme tu první gól zápasu! JAKUB LEHEČKA se díky svému důrazu prosadil před Jelínkem a otevírá skóre utkání. Asistence: Radek Číp a Jakub Šaur.

08:21

07:39
    Do zakončení se dostal Miškovský (LIB), jeho střela jde ale nad olomouckou branku.

06:49
    Liberecký úkol zabrzdil ofsajd.

06:21
    Hru v početní výhodě si vyzkouší i hosté. Na trestnou lavici je poslán za hru vysokou holí Jiří Jergl.

06:09

05:33
    Kedršt (LIB) se pokusil ujet ve vlastním oslabení, domácí bek ho však zablokoval.

05:16
    Liberec se osvobozuje výhozem.

04:30
    Šaur (OLO) na modré čáře využil chumlu před Jelínkem a vypálil, střela se však odrazila nad.

04:09
    Mora si poprvé v zápase zahraje přesilovku. Za podržení si dvě minuty odsedí liberecký Filip Jánošík.

03:27
    Bílí tygři teď sevřeli domácí mužstvo v jejich pásmu, tlak končí pouze nahozením na gólmana.

02:34
    Od modré to zkoušel Vondra (OLO), v následujícím protiútoku Liberečtí způsobili horké chvíli Lukášovi, skóre se však nemění.

02:19
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Jelínkem.

01:34
    Liberec se zatím nedostává k aktivní hře, Olomoučtí kontrolují puk.

01:01
    Po Čípově nahrávce se ke střele z mezikruží dostal Lehečka, Jelínek chytá.

00:31
    Do první šance zápasu se tlačil domácí Rác, s jeho bekhendovým zakončením neměl ale gólman problémy.

00:01

HC Olomouc: Lukáš (Řoutil) – Škůrek, Schejbal, Brandýs D., Šaur, Jergl J., Vondra – Číp, Novotný, Hes, Brada, Smetana, Lehečka, Machala, Rác, Heža.

Bílí Tygři Liberec: Jelínek (Krejčí) – Bednár, Jandejsek, Procházka, Čechura, Dám, Návrat – Jánošík, Kedršt, Maďar, Krucký, Bittner, Urban, Miškovský.

Rozhodčí: Škach – Nazad, Kašík.

Olomouc se představí v bílo-červené kombinaci, Liberec bude hrát v tmavě modrých dresech.

Oba týmy se nacházejí ve spodní části tabulky - olomoucká Mora je na šestnácté příčce, hráči z pod Ještědu jsou ještě o příčku a dva body za ní. Mužstva letos změřili síly už ve 31. kole, kdy Liberečtí na svém ledě zdolali Hanáky po výsledku 5:0.

Dobré odpoledne všem příznivcům ledního hokeje. Dnes uvidíme utkání předposledního 43. kola Noen extraligy juniorů mezi domácím týmem HC Olomouc a hostujícím mužstvem Bílí Tygři Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Luděk Stránský

Branky a nahrávky: 9. Lehečka (Číp, Šaur), 18. Smetana (Šaur), 58. Heža O. (Šaur), 60. Škůrek - 16. Maďar

HC Olomouc: Lukáš (Řoutil) – Škůrek, Schejbal, Brandýs D., Šaur, Jergl J., Vondra – Číp, Novotný, Hes J., Brada, Smetana, Lehečka, Machala, Rác, Heža O (C).
    Bílí Tygři Liberec: Jelínek (Krejčí) – Bednár, Jandejsek, Procházka, Čechura, Dám, Návrat – Jánošík, Kedršt (C), Maďar, Krucký, Bittner, Urban, Miškovský.

Rozhodčí: Škach – Nazad, Kašík