0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pátek 16.03.2012, 18:00Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V utkání 42. kola mezi domácím Vsetínem a hostující Porubou v podstatě o nic nejde, ale určitě se oba týmy budou pokoušet o bodový zisk. Vsetínskou motivací může být to, že v letošní sezóně Ostravany ani jednou neporazili, ba co víc nesebrali jim ani bod. Domácí mají tedy dnes poslední možnost tak učinit. Pro hosty je motivací určitě dosažení konečného druhé místa v soutěži, které teď pouze o skóre drží Přerov. Uvidíme, jak se dnes utkání vyvine a kdo si ponechá body pro sebe. Prozatím probíhá rozbruslení. Úvodní buly můžeme čekat přesně v 18:00.

Valaši si ve středeční dohrávce s Warriorem Brno zajistili udržení v soutěži a vyhráli 3:1. Jejich vítězství se nerodilo vůbec lehce. Rozhodl o něm skvělý nástup do třetí třetiny, kdy během pěti minut otočili z nepříznivého stavu 0:1 na 3:1. Hráči ostravské Poruby hráli svůj poslední soutěžní zápas minulou neděli a v poklidu zvítězili na domácím ledě 5:1 s Jestřáby z Prostějova. Poté ještě včera odehráli utkání proti vlastním mužům, kterým podlehli 10:6.

VHK Vsetín: Hromada (Krkoška) - Valentík, Žabčík, Kashaev, Hradil - Štrbík "A", Daněk "C", Kývala "A", Medvedev, Horák, Koutník, Báchor, Hořanský, Tydlačka.

HC RT TORAX Poruba: Rudl (Hlavina) - Demel, Axman "C", Vrána, Palkovič, Rosypka, Kysučan, Šimkovič "A", Baca, Maček, Mihal, Kofroň, Chamrád, Jasiok, Kaleta.

2:55
    Utkání se rozjíždí. Domácí jsou aktivnější a více se snaží.

3:06
    Domácí po skrumáži v rohu vybojovali vhazování po levici Rudla.

3:22
    A vhazování, teď po pravici, si zopakujeme.

3:26
    Po buly pálil Kashaev a jeho střelu se snažil dopravit do sítě Daněk, ale obrana hostí si poradila.

4:10
    Koutník se společně s Medvedevem snažili o zaměstnání hostující obrany, ale bohužel pro domácí nic z toho.

4:41
    Nyní navíc zbytečné vyloučení pro domácí. Za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí trest Alexander Medvedev.

5:20
    Hosté se dostali ke střele. Pálil Maček, ale Hromada byl připraven. Nyní se hosté snaží rozvést další útočnou akci.

6:20
    Hostům se nedaří udržet se v pásmu.

6:41

7:15
    To se jim daří až nyní a opět z toho bude přesilovka.

7:15
    Na trestnou lavici putuje Martin Koutník (VSE) na dvě minuty za podražení.

7:40
    Kývala se Štrbíkem sehráli svou část oslabení skvěle pro Vsetín. Strávili ho v útočném pásmu.

8:18
    Nyní se však bude vhazovat po Hromadově levici.

8:31
    Ostravanům se prozatím přesilovková kombinace nedaří.

9:15

9:28
    Vsetínští prozatím oslabení zvládají, ale opět v malém počtu to určitě nepůjde po celý zápas.

10:11
    Štrbík zkrotil velmi nepřesnou přihrávku jednoho z hostí a našel Kývalu. Ten společně s Daňkem uháněl na jediného obránce. Prvně jmenovaný se snažil najít kapitána týmu Daňka, ale pas včasně vypíchl Rudl!

10:43
    Ale opět se bude vylučovat a to z řad domácích. Na trestnou lavici usedá Horák (VSE) na dvě minuty za sekání.

10:55
    Přesilovka hostům však rychle končí. Za podražení si půjde sednout Rosypka (POR).

11:10
    Hra přerušena, je pískán ofsajd.

11:33
    Daněk ukázal své šikovné ruce, ale finální přihrávka na Štrbíka nebyla přesná.

12:06
    Hra je prozatím bez střelby. Žádný těžší zákrok si nepřipsal ani jeden brankář.

12:50
    Nyní pálil z kruhů Tydlačka, ale trefil jen Rudla.

12:56
    Jen co se počet hráčů na ledě vyrovnal, opět míří na trestnou lavici Horák (VSE) na dvě minuty za nedovolené bránění.

13:35
    Hosté si vytvořili první větší šanci. Z mezikruží však na Hromadu nevyzrál Rosypka.

14:20
    Hosté sice domácí svírali, ale opět tomu chybí střelba.

14:40
    Domácí vybojovali po icingu vhazování před Rudlem.

14:56

15:36
    Domácí jsou sice pod tlakem, ale Poruba hraje spíše takovou zaháněnou po rozích.

16:02
    Až nyní se hosté dostali ke střelbě. Pálil opět Rosypka a opět do Hromady.

16:56
    Vsetínští se konečně dostali ven z pásma, ale chybí jim přesnější rozehrávka.

18:20
    Opět je k vidění spíše zaháněná. Nyní pro změnu i ze strany Vsetína.

19:16
    Mihal se snažil tečovat rychlé přečíslení hostí, ale Hromada nemusel nijak zvláště zasahovat. Teď se bude vhazovat po pravici Rudla.

19:36
    Nahození Medvedeva nadělalo více problémů Rudlovi, než byl původní záměr.

20:00

První třetina nepřinesla v podstatě nic, co by stálo za zmínku. Utkání postrádá náboj a určitě by mu z pohledu nezaujatého diváka pomohl gól na jakékoli straně. Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:20
    Hosté v úvodu dvakrát ohrozili Hromadovu bránu, který Vsetín drží.

20:51
    I domácí pálili po svatyni, byl to Daněk, který trefil Rudlův beton.

21:27
    Koutník se ocitl na vrcholu kruhu, ale jeho pokus byl zblokován.

21:53
    Hra se zrychlila. Hořanský se po pravé straně snažil protlačit brány.

22:21
    Poruba právě vstřelila branku!
    No ale branka padá na druhé straně. Před zcela odkrytou branku dostal přihrávku VLADIMÍR ROSYPKA a dostává tak hosty do vedení! Asistence: Štefan Šimkovič.

23:07
    Opět v šanci hosté a opět střelec Rosypka, který napálil puk do betonu domácího brankáře.

23:53
    Po velké chybě domácí obrany se hosté dostali do úniku 2 na 1. Maček si potáhl obránce a přihrál LUKÁŠI KOFROŇOVI, který krásně vymetl pavučinky v domácí kleci. Asistence: David Maček

24:17
    Za řečnění s rozhodčím dostává osobní trest na 10 minut Štefan Šimkovič (POR).

24:54
    Poruba domácí nemilosrdně svírá v útočném pásmu. Vsetín si neví rady a Hromada chytá jeden kotouč za druhým.

26:07
    Vrána už měl zchystáno ke střele, ale Horák mu jeho myšlenky blokem překazil

27:07
    Domácí se již několik minut nedostali za červenou čáru a jsou svíráni Ostravany. Tentokrát buly po pravici Hromady.

27:51
    Po skrumáži před domácí brankou zákonitě přichází trest v podobě třetí branky. Nejlépe se orientoval po přihrávce od Kofroně VLADIMÍR ROSYPKA. Asistence: Lukáš Kofroň.

28:52
    Domácí se jen těžce budou zvedat na nohy po tak tvrdém direktu. Ofsajd po nepřesné rozehře Vsetínských.

29:45
    Hradil pálil na hranici modré čáry, ale mířil pouze do chráničů hostujícího gólmana.

29:45
    Vyloučen Valentík (VSE) na dvě minuty za podražení.

30:40
    Paradoxně jsou domácí více vyrovnaným soupeřem v oslabení. Nyní kombinují v útočném pásmu.

31:24
    Hradil jakoby chtěl čtvrtou branku ve vsetínské síti, Hromada se musel činit po střele Rosypky.

31:56
    Daněk se otočkou snažil překonat Rudla. Těsně však míjí!

32:43
    Opět probíhají kombinace Ostravanů a opět v útočném pásmu.

34:50
    Hořanský se po pohledné kličce dostal před porubského obránce a trefil rameno Rudla! Konečně oku lahodící akci v podání domácích!

35:36
    Dvě tvrdé rány nyní likvidoval Hromada. Nejprve se Rosypka snažil o hattrick a poté ho napodobil Chamrád.

36:08
    No a již je to 0:4! JAKUB KALETA sice prve netrefil odkrytou klec, ale poté si znova našel kotouč a zasunul na beton domácího brankáře! Asistence: Vojtěch Palkovič, David Maček.

36:08
    Domácí ve stejném čas střídají brankáře. Hromadu nahradil Krkoška.

37:40
    Vhazování po pravici Rudla.

38:01
    Domácí se snaží alespoň o korekci stavu. Štrbík trefil Rudla a následně se neprosadil po přihrávce ani Kývala.

38:38
    A zrychlení domácí hry přináší ovoce. Zahrají si první přesilovku. Za faul kolene jde pykat Jasiok (POR).

38:53
    No ale síť se nyní mohla opět na straně Valachů! Krásnou individuální akci předvedl Šimkovič, který se snažil napodobit tzv. Datsyukovu kličku. Ta mu nevyšla o vlásek!

40:00

Tak druhá třetina absolutně lišila od té první. Domácí jakoby již neměli síly a tak si Ostravané otevřeli střelnici. Vsetínští v rozmezí pěti minut inkasovali třikrát, za což ještě mohli být rádi, protože Poruba si velkou část periody vytvářela smrtící tlak. Ten pak již přinesl "jen" jednu branku. Vsetínští mohli korigovat po akci Hořanského, kterého však vychytal Rudl. Poslední třetina začne přibližně v 19:30.

40:01

40:29
    Kývala šikovně tečoval Hradilovo nahození, ale Rudl byl pozorný.

40:38

41:03
    O ten samý způsob zakončení se snažil na druhé straně Šimkovič, ale i Krkoška je připraven.

41:31
    Horák pěkně pronikl mezi kruhy z levého okraje mantinelu a příklepem pálil do hrudi Rudla.

42:17
    Tak teď hosté předvedli akci, která je v nynějším hokeji nevídaná. Doslova vyťukali vsetínskou přihlížející obranu až do prázdné branky. Po ose Palkovič - Kysučan mířila akce na zcela odkrytého DAVIDA MAČKA, který se již nemohl mýlit. Asistence: Vojtěch Palkovič, René Kysučan.

42:50
    Vyloučen hráč hostí Jasiok (POR) za držení.

43:30
    Ale Vsetínští si přesilové hry dlouho neužili. Za podražení putuje Hradil za katr.

43:49
    Hned po vhazování ujeli dva nejmladší hráči na hřišti, tedy Hořanský s Tydlačkou. Druhý jmenovaný pálil jen do lapačky Rudla!

44:24
    Icing hostí.

44:34
    Daněk se snažil překvapit hosty z rohu, ale kotouč se mu svezl po lopatě a pálil do ochranné sítě.

44:50

45:30

46:16
    Vrána již kotouč v pásmu nezastihl a tak se píská ofsajd.

46:40
    Hosté jsou opět v tlaku v pásmu Vsetína. Nyní se bude vhazovat po levici Krkošky.

47:07
    Koutník se snažil vměstnat před branku hostí, ale byl zastaven.

48:07
    Domácím se dnes zdaleka nedaří založit útok. Hostům nyní stačí i "profesorský" hokej. Nyní úmyslný ofsajd hostí.

48:38
    Opět Koutník pálil a již se zdálo být sníženo. Bohužel pro domácí se vlnila jen boční síť.

48:47
    Osobní trest na deset minut obdržel Rosypka (POR).

49:39
    Horák v obrovské příležitosti zklamal a nastřelil opět jen hrudní koš Rudlova těla!

50:54
    Báchor nyní s bolestivou grimasou ve tváři. Dostal přímou ránu kotoučem nejspíše do oblasti zápěstí.

50:54
    Alexander Medvedev v témže čase vyloučen za nedovolené bránění.

53:12
    Domácí osvobozuje Hradil a nyní jsou již v plném počtu.

53:37
    Utkání se dohrává pouze z povinnosti.

54:49
    Domácí se octli v šanci, jmenovitě Tydlačka. Ten sice trefil síť, ale opět jen z boční strany.

55:22
    Bacu nyní vychytal lapačkou Krkoška.

55:55
    Domácí na chvíli sevřeli Porubu v pásmu. Pěkně se uvolnil Hradil, kterému se však kotouč svezl po holi a rána mu nesedla.

57:02
    Na trestnou lavici putuje Chamrád (POR) za podražení.

57:36
    Pěkně se opět prezentoval Hořanský, který nakopl turbomotory, ale pálil jen do trupu gólmana hostí.

58:17
    Domácím dnes není přán ani čestný úspěch. Kývala se snažil zasunout po výjezdu z rohu, ale Rudl byl opět připraven.

59:34
    Už se jen dohrává.

60:00

No a máme tu konec utkání, které od druhé třetiny absolutně ovládali hosté. Tříbrankovou smrští v rozmezí pěti minut na začátku druhé části prakticky rozhodli o svém triumfu. Ba co víc dokázali udržet čisté konto a domácím uštědřit "bůra". Vsetínským dnes nebylo přáno ani vsítit ani jednu branku, ale nutno podoktnout, že si mnoho vyložených šancí k jejímu vstřelení nevytvořili. Valachům zbývá odehrát ještě dvě poslední utkání. V tom prvním nastoupí v neděli od 10:30 na ledě Frýdku-Místku. Poté se rozloučí s domácím publikem v pátek 23.3. utkáním s Havířovem. Já Vám přeji hezký zbytek pátečního večera. (20:09:25)

Dominik Tobola

Branky a nahrávky: 23. Rosypka (Šimkovič), 24. Kofroň (Maček), 28. Rosypka (Kofroň), 37. Kaleta (Palkovič, Maček), 43. Maček (Palkovič, Kysučan)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (37. Krkoška) - Valentík, Žabčík, Kashaev, Hradil - Štrbík "A", Daněk "C", Kývala "A", Medvedev, Horák, Koutník, Báchor, Hořanský, Tydlačka.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl (Hlavina) - Demel, Axman "C", Vrána, Palkovič, Rosypka, Kysučan, Šimkovič "A", Baca, Maček, Mihal, Kofroň, Chamrád, Jasiok, Kaleta.

Rozhodčí: Obadal - Hejda, Janča