Černí Vlci – Sparta 0:6 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 5:3 (kon.) | HC Litvínov – Opava 8:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:3 (2:1, 3:1, 0:1)
HC Kometa Brno
Středa 28.03.2012, 10:00Mistrovství ČR - 8. třída

Kometa sice těsně vyhrála třetí třetinu, to však nezměnilo nic na faktu, že Liberec vstoupil do domácího mládežnického MČR vítězně. Já se s vámi pro dnešek loučím, jedním dechem ale doplňuji, že přenosy na Onlajnech zdaleka nekončí. (12:15:17)

60:00

59:40
    Přítomní diváci začínají aplaudovat domácímu týmu.

59:08
    Kometa se ještě jednou stihla dostat do postavení mimo hru.

59:00
    Pravděpodobně poslední minuta utkání začala.

58:58
    V době, kdy se hráči prali o puk za Huzlíkovou branku, je hra přerušena.

58:25
    Vypadá to, že Liberec v poklidu utkání dohraje.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny jsou před námi.

57:29
    Wiencek vystihl zaváhání Jirůška, ten jej zato sekl, neboť nestíhal, liberecký útočník přesto svou akci zakončil, i když Huzlík kotouč srazil nad branku.

56:54
    Nadšení ze třetí branky z Komety pomalu ale jistě vyprchá, teď se provinila úmyslným ofsajdem.

56:09
    Liberec si opět vytvořil převahu ve středním pásmu a Kometa raději vyhodila přes všechny čáry.

55:33
    Wiencek byl sám před Huzlíkem, tam ale nedokázal doklepnout kotouč mezi betony brněnského brankáře!

55:20
    Huzlík raději přerušuje hru při nastalé situaci.

55:12
    Ofsajd Komety, která momentálně hraje ve skvělém tempu.

54:47
    Kometa se dožaduje branky, po odrazu puku se sice kotouč pohyboval za Žajdlíkem, podle sudího Hrubého ale brankovou čáru nepřešel!

54:28
    Podobného přestupku se dopustila Kometa, u té však šlo o provinění proti pravidlům. Zakázané uvolnění.

54:15
    Stále se jim daří unikat od nejhoršího vyhazováním puku ven.

53:44
    Liberec se bude muset nadále bránit, Kometa dostala nový impulz a teď to bude pro domácí poměrně složité.

53:00
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brněnský tým přeci jen ještě vykřesal naději. Před Žajdlíkem dlouho poskakoval kotouč do té doby, než jej za záda libereckého brankáře neposlal ROBERT HAVLÁT. Asistence: Michal Furch.

52:32
    Po chvíli znovu.

52:20
    Liberec vyhazuje přes všechny čáry.

52:02
    Petlákův pokus od modré mířil hodně vedle.

51:49
    Hra znovu přerušena, Žajdlík se pokouší hru co nejvíce kouskovat.

51:34
    Žajdlík znovu vyklouzl do strany a tam puk zastavil tak, aby následovalo vhazování po jeho levé ruce.

50:43
    Nakonec je na pět a dvacet minut vyloučen David Dvořák za naražení zezadu.

50:43
    Je to zbytečné, i komentátoři chtějí na oběd.

50:43
    Situace se vyostřila i na tribunách, rozhodčí mají pokyn, aby nepokračovali ve hře, dokud se situace nezklidní.

50:43
    I další hráč Komety se od mantinelu dokázal zvednout a odjet na střídačku.

50:43
    Organizátoři turnaje dokonce musí uklidňovat obě rozohněné střídačky.

50:42
    Hra přerušena, na ledě je další z hráčů Komety.

50:23
    Dvořák dobře zachytil puk do rukavice, vjel do středního pásma, ale tam jej jen unaveně poslal do betonů Huzlíka.

50:02
    Jursovu střelu zpoza obránce Huzlík naštěstí pro Kometu viděl a tak ji lehce sklapl do lapačky.

49:47
    Žajdlík raději přerušuje hru.

49:34
    Wieser nepříjemně dohrál souboj u mantinel, hosté se trochu rozzlobili na sudí, jako ostatně už poněkolikáté.

49:08
    Liberec dobrou týmovou prací vytlačil soupeře z útočného pásma.

48:35
    Kometa se pokouší vepředu hrát tak trochu na náhodu, což jí momentálně příliš nevychází.

47:35
    Liberečtí momentálně nedávají Brňanům příliš prostoru.

47:08
    Zakázané uvolnění Komety.

46:48
    Kačírek se nadvakrát pokoušel proháčkovat před Huzlíka, což mu skoro vyšlo, v závěrečné fázi ale neměl dost sil na zakončení.

46:20
    Kometa kritickou situací přestála a je v plném počtu.

45:09
    Hasoň se projel před Žajdlíka, jenž dokázal co nejdéle zůstat v ideálním postavení a střelec Komety se k zakončení nedostal.

44:38
    Kometa ale na úvod dokázala vyhodit puk.

44:19
    David Petlák se sice hodně zlobí na rozhodčí, přesto musí na trestnou lavici za podražení. Ideální šance pro Liberec, jak definitivně rozhodnout zápas.

43:35
    Po buly se za pukem dral Hasoň, neměl však štěstí a ani sílu se prosadit přes dva beky a jít sám na Žajdlíka.

43:17
    Liberec si přesto zahraje přesilovku, na trestnou lavici usedl Jakub Čejka za hru vysokou holí.

43:10
    Kačírek s Wiencekem ujížděli na soupeřovu branku, prvně jmenovaný ale v rozhodujícím momentě nedokázal přesně přihrát a nadějná akce tak vyšuměla do ztracena.

43:00
    Žajdlík pro klid své duše přerušuje hru. Kometě se čas krátí.

42:32
    V obrovské šanci byl Říčka, do odkryté brány ale nedokázal z brankoviště zasunout puk.

42:32
    Hra se přelévala z jedné strany na druhou, Liberec trochu zmatečně vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

41:52
    Žajdlík ihned po buly krotí puk ve své moci.

41:48
    Kometě se momentálně nic nedaří, teď se mírně tragikomedicky dostala do postavení mimo hru.

41:35
    Liberec si vytvořil tlak a Kometa si opět poradila zakázaným uvolněním.

41:12
    Počet hráčů na ledě tak je srovnán, Kometa vyhodila přes všechny čáry a následovalo zakázané uvolnění.

40:44
    Aleš Heinrich potom sekl do Žajdlíka a dvě minuty si za to posedí na trestné.

40:38
    Kometa měla hned tři vyložené příležitosti ke skórování, Žajdlík ale vždy dokázal skvěle zasáhnout!

40:15
    Hned na úvod se musel činit Žajdlík, několikrát tečované nahození od modré ale vyrazil levým betonem.

40:01

Mladé české hokejové naděje jsou zpátky na ledě.

Druhá třetina se proměnila v one-man-show Samuela Solenského. Ten totiž svými čtyřmi góly v utkání dal zápasu naprosto jiný ráz. Zda se nejvýraznější postava tohoto utkání prosadí i ve třetí třetině, budeme moci sledovat znovu od 11:40.

40:00

39:32
    Wiencek dojel vyhozený kotouč, měl poměrně dost prostoru, sám ale na závěr třetiny nic nepodnikl.

39:12
    Kometa ale zahájila špatně, kotouč jí uskočil až do vlastního obranného pásma.

38:46
    Dvířka na trestné lavici Liberce se otevřela, neboť za ně usedl na pět minut Zikmund Mróz. Provinil se faulem kolenem.

38:17
    Kačírek nejprve nezpracoval kotouč, pak jej ale dokázal dojet, obkroužil branku a zasunul jej k pravému betonu Huzlíka, jenž byl bezpečně přitisknut k tyči.

37:20
    Solenský hraje velmi drze, teď prošel přes dva protihráče, třetího už ale neobloudil.

36:25
    Kometa mohla ožít, Heinrich si vyměnil kotouč s Jirůškem, ten už ale byl v příliš velkém úhlu a nedokázal zakončit do prázdné branky!

35:40
    Solenský opět svým důrazem získal kotouč, jenž pak poslal před branku na Kačírka, ten jej ale v obtížné pozici ani nezpracoval a ani neposlal za Huzlíka.

35:10
    Kometa sice získala puk na vhazování, pak se ale dostala do ofsajdu. Momentálně na co sáhne, to pokazí.

34:59
    Kometa se provinila přihrávka rukou. Solenský ji ve druhé třetině naprosto zlomil.

34:37
    Liberec právě vstřelil branku!
    Dnes je velký den SAMUELA SOLENSKÉHO. Ten totiž, ač měl na zády přilepeného obránce, se prodral k puku, donutil Huzlíka k jeho vyražení, po němž už pro něj nebyl problém doklepnout kotouč za jeho záda. Asistence: Jan Eichler.

34:00
    Solenský dotíral na Huzlíka a ten před ním raději uschoval kotouč k sobě.

33:44
    Čejkova střela po individuálním průniku jen prosvištěla brankovištěm.

33:23
    Wiencek se za svou tvrdou práci mohl dočkat odměny, těsně před Huzlíkem mu ale puk přeskočil hokejku.

33:05
    Kometa je mírně nervózní, teď mohla přejít do rychlého brejku, vše si ale pokazila špatnou přihrávkou ještě před červenou čárou. Zakázané uvolnění brněnského celku.

32:56
    Huzlík nedokázal vytřepat puk z výstroje a bude se tak vhazovat po jeho pravici.

32:34
    Kometa se snaží co nejrychleji odpovědět, kotouč však přistál opět na hokejce Solenského, jenž jej tentokrát nezkrotil.

31:46
    Puk se znovu odrazil ven z hrací plochy, vhazování po pravé ruce Huzlíka.

31:43

31:04
    Opravdu krásnou hokejovou akci teď předvedli Solenský a Minařík! SAMUEL SOLENSKÝ převzal kotouč ve středním pásmu, poradil si s jedním obráncem, předal puk Minaříkovi, ten s obrovským klidem puk vrátil, Solenský si při cestě na branku rozpohyboval Huzlíka a zakončil do branky. Tomu už chybí jen kšiltovky na ledě. Asistence: František Minařík, Matyáš Kačírek.

30:29
    Kotouč vyletěl ze hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:09

29:49
    Wiencek se řítil do útočné třetiny, přehnal to však s rychlostí a bylo odpískáno další postavení mimo hru.

29:17
    Hájek skvěle prošel po levém mantinelu, dostal dvě menší sekery, přesto pokračoval ve hře, zakončit se mu ale z mírného úhlu nepodařilo.

28:59
    Vhazování před Žajdlíkem sice skončilo úspěchem domácích, ti se však až do této chvíle nedokázali uvolnit.

28:43
    Mróz nahodil do útočného pásma, jeden z jeho spoluhráčů se úmyslně zapojil do hry a byl tak odpískán ofsajd.

28:04
    Puk skončil v prostoru, který není určen pro hru.

27:52
    Dopředu se rozjel Čechura, jeho rána sice byla nepříjemně zblokována, v brance ale neskončila.

27:30
    Solenský byl velmi blízko hattricku, v bezprostřední blízkosti ale nechal vyniknout Huzlíka!

27:16
    Kometě se nepodařilo vyhodit, Eichlerovo nahození však minulo branku.

26:39
    Ještě předtím byl ale Wiencek faulován Davidem Petlákem, jenž za sekání dostává dvě minuty.

26:39
    Teď ale předvedl Huzlík skvělý zákrok, když se proti němu rozjel Wiencek a nedokázal za něj v jasné šanci zasunout puk!

25:57
    Kometa se řítila do nadějného přečíslení, sudí si ale všimli postavení mimo hru a odpískali jej.

25:47
    Solenský je opravdu při chuti, nejprve Huzlík ramenem vyrazil jeho ránu z mezikruží a následně raději skryl kotouč ke svým betonům.

25:32
    V době, kdy se tak akorát vyloučený Furch vracel z trestné lavice, se domácím podařilo znovu udeřit. Huzlík nedokázal po nepřehledné situaci udržet kotouč ve své moci, na brankovišti se jej tak zmocnil SAMUEL SOLENSKÝ a poslal je do odkryté sítě. Asistence: Zikmund Mróz.

24:58
    Solenský si dobře sjížděl do prostoru mezi kruhy, pak ale nedostal přihrávku a sražený kotouč nedokázal čepelí hole zasáhnout.

24:47
    Dobrá defenzivní činnost Komety opět dostala puk z pásma.

24:22
    Kometě se podařilo dostat puk za Žajdlíkovu branku.

24:06
    Navíc se zbytečně dostali do postavení mimo hru.

23:58
    Libereckým se ale přesilovka příliš nedaří.

23:27
    Další rozhodnutí rozhodčích vyvolalo další vášně, na trestnou za sekání putuje Michal Furch.

23:03
    Havlát si výborně vybruslil z rohu, nedokázal se ale dostat mezi kruhy a tak trefil jen Žajdlíka, jenž se momentálně vůbec nenudí, stejně jako před chvílí Huzlík.

22:42
    Kometě mírně narostla křídla, Žajdlík musel na zem, aby dotírajícího Bohanose zbavil myšlenek na další zvrat v utkání.

22:10
    Solenský si opět dokázal udělat prostor, pak ale zakončil jen do míst, kde stál Huzlík.

21:43
    Brněnští mladíci sehráli krásný protiútok, při němž dokázal Heinrich položit obránce a předložit skvělou přihrávku PATRIKU ŘÍČKOVI, jenž nedal Žajdlíkovi šanci. Asistence: Aleš Heinrich, Lukáš Jirůšek.

21:19
    Solenský je v úvodu utkání hodně aktivní, tentokrát svou střelu z bezprostřední blízkosti nasměroval do Huzlíkovy hole.

20:34
    Solenský se ocitl v další šanci, tentokrát měl lepší střeleckou pozici, trefil ale jen holeň Zukala.

20:13
    Solenský zavezl kotouč před Huzlíka, tam se mu ale postavili dva obránci Komety a jemu tak nezbylo nic jiného, než se pokusit zakončit. Huzlík nakonec přerušil hru.

20:01

Hráči již jsou na hrací ploše, druhá třetina za pár okamžiků začne.

Liberec tedy v samém závěru první třetiny dokázal otočit vývoj utkání s Kometou a do druhé třetiny, která začne cca v 10:49 půjde s jednogólovým náskokem.

20:00

19:45
    Ještě v dvojnásobné přesilovce to ale domácí zvládli. SAMUEL SOLENSKÝ si vzal pod svou moc puk za brankou, vyjel před Žajdlíka a střelou nad lapačku mu nedal šanci. Asistence: Matyáš Kačírek.

19:23
    Kometa si opět pomohla, Žajdlík musí pro puk za branku a výhodná přesilovka Liberece se krátí.

19:06
    Mladí Komeťáci byli příliš horeční při snaze přejít do útoku a byl jim tak odpískán ofsajd.

18:55
    Kometě se ihned po buly podařilo dostat puk k Žajdlíkovi.

18:54
    Domácí se však momentálně dostávají pouze ke střelbě od modré, s níž nemá Huzlík problém. Jednu z nich předvedl Wieser.

18:37
    Huzlík raději v nepřehledné situaci přikryl kotouč.

18:27
    Kometa si pomáhá přes všechny čáry.

18:15
    Eichler dobře nahazoval před branku, kde kotouč přebral Kačírek, byl ale moc blízko Huzlíkovi a nedokázal tak ideálně zakončit.

18:06
    Nakonec se to po minutovém průtahu podařilo.

18:06
    Rozhodčím se nedaří dostat levou brněnskou tyč do jejího základního postavení.

18:05
    Rozhodčí ztratili kotouč z dohledu, branka navíc byla posunuta a znovu se přerušuje. Vhazování po pravé ruce Huzlíka.

17:53
    Liberečtí si poradili skvěle se svou přesilovkou, Kometa se snažila zalehnout kotouč, což nezůstalo bez povšimnutí hlavních rozhodčích, kteří na dvě minuty za zdržování hry vylučují brněnského kapitána Jakuba Čejku.

17:27
    Nakonec hlavní protagonista předešlé situace putuje na trestnou lavici. Lukáš Jirůšek si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

17:14
    Jirůšek si počínal velmi tvrdě u mantinelu, rozhodčí hru nechávají dále plynout.

17:04
    Vhazovat se však bude před Žajdlíkem, který schoval kotouč do své výstroje a dovolil tak svým spoluhráčům vystřídat.

16:26
    Liberec v pěti.

16:19
    Navíc Wiencek našel dost sil a vyvezl puk z obranného pásma, aby následně poslal puk do Huzlíka a zařídil tak vhazování po jeho pravici.

15:52
    Krátce nato znovu, zatím si vedou velmi dobře a statečně.

15:31
    Tygři se znovu uvolnili přes všechny čáry.

15:04
    Jirůšek chyboval na modré, kde nezpracoval kotouč, unavená liberecká čtverka ale nedokázala směrem dopředu podniknout nic víc, než vyhodit.

14:14
    Puk se odrazil ven ze hry, ta je tak znovu přerušena.

14:09
    Wiencekovi se povedlo šikovně narušit rozehrávku hostí, avšak kotouč poslal jen k Huzlíkovi.

13:46
    Nezbeda vypíchl kotouč ve středním pásmu, vjel do situace 1 na 1, avšak těsně za modrou jen lehce nahodil na Huzlíka, který si poradil.

13:40
    Krátce nato Žajdlík ukončil nepřehlednou situaci přikrytím kotouče.

13:22
    Hájek výborně projel od obranného pásma před Žajdlíka, tam ale nedokázal ideálně zakončit.

13:14
    Kometě se zatím hra v početní výhodě nedaří, teď se dostala do postavení mimo hru.

12:49
    Naopak Liberci se povedlo dostat puk přes všechny čáry.

12:36
    Kometě se ale nedaří vytvořit si tlak v útočném pásmu.

11:26
    Místo něj na trestnou lavici usedl Petr Nejedlý. Otřesený hráč Komety nakonec odjel po svých na střídačku.

11:26
    Je tomu tak, Marek Zachar sice usedl na trestnou lavici, musí ale do kabin. Pět a dvacet minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

11:26
    Jeden z hokejistů Komety zůstává ležet u mantinelu za Huzlíkovou brankou, bude se vylučovat.

11:10
    Zakázané uvolnění Liberce.

10:46
    Knap se šikovně prodral před Žajdlíka, pak byl ale v moc velkém úhlu a neměl tak při zakončení na výběr.

10:29
    Ofsajd Komety.

10:06
    Domácí se nakonec dočkali. Huzlík nepředvedl příliš jistý zákrok a domácí díky MATYÁŠI KAČÍRKOVI srovnávají. Hosté ještě reklamují postavení střelce v brankovišti, nic jim to ale není platné. Asistence: Jan Eichler, Zikmund Mróz.

09:42
    Eichler se rozjel naproti Huzlíkovi, v ideální střelecké pozici ale selhal.

09:36
    Hra přerušena, bude se vhazovat v obranném pásmu Komety.

09:13
    Domácí se však zmocnili puku a poslali jej přes všechny čáry. Za chvíli navíc budou kompletní.

08:55
    Kometa nadále nedává svému soupeři nadechnout.

08:30
    Žajdlík tentokrát raději přerušil hru a uklidnil tak hru.

07:50
    Po velkém závaru před libereckou brankou kotouč vyštrachal Knap, vyjel s ním do střeleckého úhlu, ale zasunul jen do tyče.

07:10
    Na trestnou lavici usedl za podražení Zikmund Mróz.

06:17
    Ačkoliv byl Liberec pod tlakem, přihodilo se mu něco naprosto nešťastného, neboť si kotouč srazil do vlastní sítě. Branka je připsána ALEŠI HEINRICHOVI.

05:41
    Kometa znovu sevřela svého soupeře před jeho brankou, po sérii nepřesných pokusů ale unaveně po odevzdání puku odjela střídat.

04:53
    Kometě se po buly nepodařilo udržet pásmo a musí začít od píky.

04:37
    Liberec však potřebuje oddech a tak vyhodil přes všechny čáry.

04:32
    Petlákovo nahození od modré minulo branku.

04:00
    Chyba v kombinaci Komety mohla vézt k první brance, Zachar ale v rozhodujícím momentu mezi kruhy netrefil puk.

03:19
    Kometa momentálně svírá svého soupeře v jeho obranném pásmu.

02:34
    Blízko první brance byl Knap, v rozhodujícím momentu mu ale do střely vpadl obránce a puk tak na libereckou branku neprošel.

02:01

01:41
    Zachar se krásně protáhl kolem svého strážce, objel celou branku, u levé tyče ale nepochodil.

01:00
    Po boji za brankou Komety se z velkého úhlu pokoušel vystřelit Wiencek, bylo to ale z moc velkého úhlu a navíc nepřesné.

00:49
    Ofsajd libereckých hokejistů.

00:20
    Následné nahození končí vhazováním v obranné třetině Komety.

00:15
    První útok se domácím nezdařil, Kačírkovi se mezi kruhy nepodařilo zakončit.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Jiránek) - Henych, Kunst, Zachar, Wiencek, Straka, Wieser, Solenský, Minařík, Slavík, Balabán, Čechura, Dvořák, Mróz, Eichler, Nejedlý, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Velechovský.

HC Kometa Brno: Huzlík (Januš) - Neusser, Zukal, Petlák, Jirůšek, Tauwinkl, Havlát, Heinrich, Mikyska, Hasoň, Škvrně, Bohanos, Čejka, Straka, Knap, Hájek, Furch, Svoboda, Bernát, Říčka.

Rozhodčí: Hrubý - Grundler, Kajínek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 11. Kačírek (Eichler, Mróz), 20. Solenský (Kačírek), 26. Solenský (Mróz), 32. Solenský (Minařík, Kačírek), 35. Solenský (Eichler) - 7. Heinrich, 22. Říčka (Heinrich, Jirůšek), 53. Havlát (Furch)

Rozhodčí: Hrubý - Grundler, Kajínek