Třinec – Vítkovice 4:1 (kon.) | Sparta – Chomutov 2:3 (kon.) | Liberec – Motor ČB 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 29.03.2012, 17:30 • Svijanská arena • Mistrovství ČR - mladší dorost

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Právě probíhá rozbruslení, utkání samotné odstartuje přibližně za 10 minut, tedy okolo 17:48.

00:01

00:23
    Strunzova přihrávka do běhu Lojku nenašla.

00:37
    Sparta začíná vyloučením, Matěj Kolář (SPA) dostává dvě minuty za hrubost.

00:57
    Dimitrovova střela od modré skončila po teči na jedné z tyčí branky Sparty.

01:28
    Sparta vyhazuje.

02:02
    Až teď se Piráti dostali do šance, Strunz tvrdě otestoval Pírsův beton.

02:24
    Další tyč po střele Chomutova, tentokrát ji trefuje Krstev.

02:39
    Černoch se po tvrdém úderu jen těžce zvedá z ledu a nevypadá to s ním moc šťastně.

03:15
    Piráti pokračují v aktivní ofenzivě, sudí je zastavuje kvůli úmyslnému ofsajdu.

03:50
    Pírs nastavil svou lapačku Dimitrovově ráně, Chomutov nadále pokračuje v útočení.

04:28
    Sladkovský našel před brankou osamoceného Černocha, který je v pořádku, ale odkrytou klec netrefil.

05:06
    Sparta začíná být důslednější v defenzivě, rychlý protiútok však zastavuje Lukeš.

05:43
    Páleník nastřelil kotouč přímo do Pírse.

06:13
    Chomutovu se podařilo obnovit svůj tlak, jako poslední to zkoušel Pokorný, ale střela Pírsovi nevypadla.

06:45
    Černochův centr nikoho nenašel, a Sparta tak opět ztrácí puk.

07:10
    Na druhé straně střílel Páleník, důrazem se na brankovišti snažil prosadit Pitra, ale Pírs situaci ustál.

07:29
    Petr Macháček (CHM) je vyloučen za podražení, Spartu čeká první přesilovka.

07:36
    Piráti se ihned osvobozují.

08:08
    Hrdlička to zkusil od modré, poté ale opět Piráti vyhodili.

09:05
    Sparta se konečně usadila v útočném pásmu, Miklišova střela na branku končí v náručí Lukeše.

09:37
    Velice tvrdě se za vlastní brankou prezentoval Páleník, Chomutov ale pouze vyhodil na icing.

10:04
    Obrovský hit na jednoho z Pirátů předvedl Josef Hroboň (SPA), odměnou jsou dvě minuty za napadení.

10:29
    Po Dimitrovově střele se Piráti pokoušeli dorazit puk do branky, sparťanská obrana odolává.

11:06
    Chomutov má obrovský tlak, když už se ale Piráti trefí do branky, zasáhne Pírs.

11:57
    Páleníkovu střelu bolestivě blokuje Lojka.

12:04
    Zatím nejvydařenější chomutovská přesilovka je u konce.

13:04
    Týmy pokračují bez šancí.

14:09
    Další chomutovský pokus o gól končí v lapačce Pírse.

14:34
    Sparta zavezla kotouč do útoku, Piráti jej hned poslali zpět.

14:45
    Lojkova střela zblokována, Piráti ale neprocházejí přes modrou.

15:06
    Sparta míří do přesilovky, Jakub Dimitrov (CHM) se provinil podražením.

15:14
    Zídek pálil z první vedle branky.

16:02
    Chomutov se brání bezchybně, Rohla navíc vytvořil šanci, kterou nakonec zastavuje Pírs.

16:42
    Od modré pálil Mikliš, svůj cíl ale netrefil.

17:02
    Sparta se usadila na modré, Hrdličkovu střelu ale nikdo netečoval.

17:20
    Z úhlu to zkusil Györi, pro Lukeše to nebyl vůbec problém.

17:26
    Velká šance Svobody, Lukeš předvádí pěkný zákrok betonem.

17:40
    Piráti právě vstřelili branku!

Piráti se opět usadili v útočné zóně, asi jako už zhruba dvacetkrát v této třetině, tentokrát se jim ale podařilo udeřit! Rohlovi se totiž podařilo najít v mezikruží volného JOSEFA TOMANA, který si zamířil a vystřelil nad Pírsovu lapačku.

Asistence: Roman Rohla.

18:40
    Od prvního gólu se hraje na obou stranách vyrovnaně.

18:54
    Pěknou šanci měl unikající Györi, Lukeš ho vychytal a Lojka nedosáhl na dorážku.

19:15
    Tentokrát chomutovský tlak i díky zákrokům Pírse brankou nekončí.

20:00

První třetina viděla rychlý start a celkovou dominanci chomutovských Pirátů, ze které ale vyústil jedinou branku. Pokud chce Sparta zůstat ve hře, musí buď vyztužit střední pásmo, nebo doufat v dechberoucí výkon gólmana Pírse.

Druhá třetina je na programu v 18:36.

20:01

21:04
    Strunz pálil od modré, střele ale chyběla razance.

21:31
    Abdul vybídl ke střele volejem Lojku, toho zastavil Lukešův beton.

22:18
    Lojka chtěl vyslat Abdula do úniku, ten ale kotouč nestihl včas.

22:44
    Lojka vydoloval kotouč na modré čáře, jeho skákavá střela málem překonala Lukeše.

23:45
    Svoboda se natlačil před branku a trefil břevno! Sparta konečně ukazuje, že také chce vyhrát.

24:21
    Hroboň sice našel Kazdu, ale ten byl v ofsajdu.

24:31
    Po souboji u hrazení končí puk mimo hřiště.

25:05
    Kaše vypálil nebezpečný volej, Kolář ale střelu blokuje.

25:23
    V šanci Kalina, ale Lukeše střelou nepřekonal.

25:43
    Sparta právě vstřelila branku!

Cokoli si hráči Sparty o přestávce řekli, očividně to funguje. Další útok zakončuje střelou pod víko LUKÁŠ LOJKA, který tak potvrzuje, že patří mezi tahouny svého celku.

Asistence: Marek Györi, Jindřich Abdul.

27:34
    Piráti ale hned po brance převzali taktovku nad zápasem, Sparta protentokrát odolává.

28:12
    Pěknou střelou se prezentoval Toman, Pírs ji vyráží ramenem.

29:15
    Abdulovu střelu Lukeš pouze vyrazil, dorazit ji ale mohl Györi, který ale poskakující kotouč netrefil.

29:46
    Sviták to schytal na brankovišti od jednoho z Pirátů, do akce se ihned vložil Svoboda, rozhodčím se ale podařilo požár uhasit. Každopádně putují na trestnou lavici právě Martin Svoboda (SPA) a Martin Krstev (CHM), oba za hrubost. Krstev navíc dostal dodatečný trest, takže si s ním posedí Adámek. Hraje se 4 na 4.

30:26
    Matěj Kolář a Daniel Kazda (oba SPA) dostávají dvouminutové tresty za sekání, respektive napadení. Piráty čeká přesilovka 4 na 3.

30:48
    Proti Páleníkově střele zasahuje Pírs ramenem.

31:05
    Další Páleníkova střela končí na betonu Pírse, Dimitrovův pokus blokuje Hroboň.

31:17
    Tomanova tvrdá střela se odrazila od Pírsovy lapačky na horní síť branky.

31:30

Tentokrát to Pirátům už vyšlo. Pírs byl na další střelu JOSEFA TOMANA od modré už krátký, a tak se Chomutov vrací do vedení. Přesilovka 4 na 3 ale pokračuje.

Asistence: Martin Strunz.

31:44
    Strunz to zkusil od modré, tentokrát si Pírs připisuje zákrok betonem.

32:39
    Tomanova střela se nebezpečně odrazila od Abdula, nakonec ale na branku neletěla.

32:58
    Proti pokusu Petra Macháčka si Pírs připisuje zákrok lapačkou.

33:30
    Přesilovka Chomutova končí a Sparta si brzy bude moci oddechnout.

34:30
    Pokračuje se bez šancí.

35:23

Chomutov si opět vytvořil tlak, ze kterého po chvilce skóruje. Puk se odrazil ke KRYŠTOFU ZEDNÍKOVI, který nekompromisně prostřelil Pírse.

Asistence: Petr Macháček.

36:32
    Sparta opět pod tlakem a osvobozuje se pouze za cenu zakázaného uvolnění.

37:05
    Nyní se však nedohodli ani Piráti, a tak akce končí icingem na druhé straně hřiště.

38:04
    Pokračuje se bez příležitostí.

39:00
    Hrdličkův pokus zastavuje hůl jednoho z beků.

39:45
    Svitákova střela našla před brankou teč, skončila ale v rohu kluziště.

39:59
    Zídek to zkusil do modré, Lukeš zasahuje.

40:00

Ve druhém dějství se nejprve podařilo Spartě dorovnat tempo i výsledek utkání, nakonec se ale Chomutov vrátil jak do vedení, tak do své dominance.

Třetí třetina odstartuje v 19:27.

40:01

41:02
    Miklišovo nahození zpoza modré čáry neohrozilo chomutovskou branku.

42:05
    Obranou Pirátů pronikl Svoboda, odklidil ho ale jeden z beků.

42:08
    Byl to Toman (CHM) a udělal to nedovoleně, dostává tedy dvě minuty za krosček.

42:55
    Hozákova střela neprošla a obraně mohl uniknout Rohla, Pírs se nakonec dostal ke kotouči dříve.

43:52
    Chomutovští zatím hrají toto oslabení velice dobře.

44:13
    Před branku si s kotoučem najel Lojka, svůj bekhend ale neumístil přesně.

45:17
    Před brankou se k puku najednou dostal Sviták, mířil ale pouze do Lukeše.

45:25
    Sladkovský zkusil otočku kolem branky, o dorážku se pak pokoušel Černoch, což skončilo menší rozmíškou, pykat za ni půjdou Toman (CHM) a právě Sladkovský (SPA).

45:45
    Abdul pěkně vykličkoval obránce, Lukeš na něj ale našel odpověď, kterou skrýval v lapačce.

46:31
    Před branku vyslal Kaše Petra Macháčka, jeho bekhend končí v náručí Pírse.

46:46
    Jiří Hozák (SPA) posílá Spartu do tří, provinil se podražením.

47:21
    Piráti začali přesilovku slibně, ani jedna z jejich střel ale Pírse příliš neohrozila.

47:54
    Sladkovský to zkoušel v útočném pásmu, všechny obránce ale vykličkovat nedokázal.

48:28
    Krstev v posledních vteřinách zaměstnal Pírse dvěma dělovkami od modré.

49:00

Pražané střílejí kontaktní branku! Zpoza branky obdržel přihrávku na brankoviště JINDŘICH ABDUL, který si trpělivě zamířil a překonal Lukeše.

Asistence: Jiří Hozák.

49:16
    Velice tvrdý pokus Dimitrova končí v lapačce Pírse.

49:25
    Abdulovu nadějnou dělovku přizvedl do ochranné sítě jeden z chomutovských beků.

50:12
    Střelu Krsteva od modré obětavě blokuje Sviták.

50:33
    Hozákův slabý volej od brankoviště málem skončil v síti, Piráti měli štěstí, že se odrazil vedle branky.

50:42
    Roman Rohla (CHM) dostává dvouminutový trest za podražení, Sparta má šanci na vyrovnání.

51:13
    Pěkná sekvence v chomutovské třetině. Dorážka Kalinovy střely mířila mimo branku, následující střelu Györiho musel jaksi zastavit Lukeš.

51:16
    Toman (CHM) posílá Piráty do tří vyhozením kotouče mimo hřiště.

51:52
    Abdul obdržel pas před brankovištěm, netrefil však kotouč ideálně.

52:16
    Györi dostal puk před prázdnou brankou a přes všechnu svou trpělivost trefil pouze tyč!

52:30
    Lukeš předvádí hezký zákrok lapačkou proti Lojkovi.

52:52
    Tentokrát byl k voleji vybídnut Kadeřávek, střela končí za brankou.

53:07
    Kaše vypálil po přejezdu modré čáry, Pírs mu ukázal rychlost své lapačky.

54:07
    Hra se odvíjí v útočné zóně Chomutova, Sparta ale po většinu času drží kotouč.

54:22
    Už to vypadalo na protiútok Sparty, nakonec z toho byla šance chomutovského Rohly, kterého zastavil Pírs.

54:45
    Spartu zastavuje icing.

54:58
    Lojka vypálil z ostrého úhlu, Lukeš se střelou neměl problém.

55:01
    Hned po buly přišla další střela Sparty, opět ji chytá Lukeš.

56:08
    Dlouho se hrálo bez šancí, nyní jednu dostanou Piráti. Martin Svoboda (SPA) totiž dostane dvě minuty za podražení.

56:36
    Dimitrovovu střelu od modré neomylně chytá Pírs.

57:04
    Střela Krsteva se už dostala za Pírse, ale odkudsi se odrazila mimo branku. Pitra poslal následující dorážku nad branku nepřipravného Pírse.

57:38
    Dimitrovovu střelu zblokoval bolestivě Černoch, ale ještě stihl vyhodit kotouč. Až poté šel mladý válečník vystřídat.

58:20
    Svoboda vybídl ke střele Lojku, ten trefuje tyčku!

58:27
    Krstev (CHM) míří na trestnou lavici, Sparta dostává šanci k vyrovnání.

58:27
    Sparta to zkouší bez brankáře!

58:47
    Miklišovu střelu zblokoval Strunz, který hned uháněl k prázdné brance. Snažil se přihrát na druhou stranu pásma, ale jeden z beků Sparty stihl pas zastavit.

59:11
    Sparta si vzala time-out.

59:24
    I Petr Macháček měl cestu k prázdné brance téměř volnou, Kalina se ale stihl vrátit.

59:51
    Abdul měl na hokejce vyrovnání, Lukeš ale vytahuje úžasný zákrok lapačkou.

60:00
    Konec zápasu. (20:04:37)

Radoslav Vavřina

Branky a nahrávky: 26. Lojka (Györi, Abdul), 49. Abdul (Hozák) - 18. Toman (Rohla), 32. Toman (Strunz), 36. Zedník (P. Macháček)

HC Sparta Praha: Pírs (Nahodil) – Kalina, O. Knobloch, Svoboda, Zídek, Kadeřávek, Pacovský, Zářecký, Lojka, Hroboň, Kazda, Sviták, Kolář, Györi, Hůla, Černoch (C), Sladkovský, Hrdlička, Abdul, Mikliš, Hozák.
    Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Taraška, Toman, Krstev, A. Macháček, Klepl (C), M. Knobloch, Pokorný, Dimitrov, Pitra, P. Macháček, Rohla, Adámek, Pala, Páleník, Kaše, Rindoš, Zedník, Strunz.

Rozhodčí: Hanzlík – Grundler, L. Podrazil.