Česko – Švédsko 6:3 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Sobota 31.03.2012, 18:10 • KAJOT ARENA, Brno • Generali play off Tipsport extraligy

Z Brna je to vše, přeji hezký zbytek víkendu. U dalších přenosů se budu těšit na počtenou. (20:52:01)

Je tu konec zápasu, Plzeň vítězí 3:2 a je to výhra zasloužená. Kometa dělala příliš mnoho chyb, byla nervózní. U hostů bylo vidět to, co jim chybělo prakticky celou sérii, nasazení a bojovnost.

60:00

59:40
    Kovář na modré čáře nepustil Dlouhého ke střele. Je to jasné, Plzeň vybojuje výhru.

59:18
    Oddechový čas pro domácí tým.

59:18
    Hra je přerušena, diváci tleskají ve stoje a povzbuzují svůj tým.

58:41
    Trvaj je venku z brány, Kometa to zkusí v šesti.

57:42
    Dudova střela končí mimo hřiště. Čas se domácímu týmu krátí.

57:05
    Zdá se, že Kometa už nemá dostatek sil na nějaký tlak. Plzenští kontrolují výsledek.

56:21
    A také se ubránila, Hanzlík je zpět na hřišti.

55:41
    Kometa se stále nemůže dostat do přesilovkového tempa, Plzeň se brání v pohodě.

54:51
    Brno vstoupilo do početní výhody dobře, několikrát se před Mazancem ocitl Čermák, jen to zde zahučelo. Vyrovnání se nekoná. Navíc Kometa byla vykázána do středního pásma.

54:24
    Kometa bude mít jednu z posledních šancí na vyrovnání. Hanzlík zastavil nedovoleně Tomáše Svobodu a jde na trestnou.

53:56
    Častým střelcem je dnes krom Vostřáka také Duda, ten nyní několikrát snažil dorážet na Trvaje, leč marně.

53:38
    Po krátkém diskuzním kroužku obou kapitánů s rozhodčími se pokračuje.

53:32
    Utkání sleduje jako vždy 7200 diváků.

53:32
    Hra je přerušena, u brány Mazance leží v nepříliš dobré poziic Jeřábek. Kometa v přerušené hře sice vstřelila branku, ale vzrušení bylo zbytečné. Taková branka samozřejmě být uznána nemohla.

53:11
    Tvrdá bomba Andrašovského, tu zastavuje opět Trvaj.

52:51
    Vylučovat se nebude.

52:51
    Jaroslav Svoboda vypálil pouze na náhodu, Mazanec bezpečně lapil jeho pokus. Poté se před ním opět odehrála menší boxerská vložka, ale dlouho netrvala.

51:40
    Bičánek dnes nemá rozhodně svůj den, nyní jeho chybu mohl potrestat Dvořák.

50:08
    A zase výborný Vostřák, který si najel před Trvaje, který výborně chytá. Jasná gólovka, brněnský brankář vyráží vyrážečkou. Poté další šance Plzně, konkrétně Vykoukala, i v tomto případě jistí situaci brněnská jednička.

49:48
    Bičánek to zkusil od modré, ale do jeho pumelice skočil po hlavě Jeřábek. Kotouč v hledišti.

49:13
    Bude se hrát 4/4. Více prostoru bude zřejmě vyhovat hostům, kteří jsou dnes na ledě daleko víc živější.

49:13
    Bude se vylučovat na obou stranách. Švrček se u mantinelu pošťuchoval s Mrňou a oba kohouti si jdou odpočinout.

48:08
    Pavel Vostřák je dnes jednoznačně nejlepším hráčem Plzně, tvoří si šance, rozdává výborné přihrávky. Jako nyní v případě střely Kratěny.

46:27
    Vašíček předvedl fantastický zákrok v obraně, když na modré zastavil Pletku. Posléze Dlouhý přibrzdil Straku.

45:21
    Velká šance Komety a v ní Leoš Čermák, který mohl vyrovnat. Řítil se ve dvojici s Eratem a nakonec zvolil zakončení bekhendem, kotouč těsně minul bránu.

44:36
    Marušák se rozhodl vyzkoušet pozornost Trvaje, ten však vše viděl a neměl problém zasáhnout.

44:02
    Od modré napřáhl Vašíček a Tomáš Svoboda se snažil tečovat před Mazancem, ten však kryje.

43:45
    Tak po dlouhé době si zachytal i Mazanec. Na jeho bránu vyslal nebezpečnou střelu Petrovický, jenže plzeňský gólman vyráží do bezpečných míst. Nicméně se bude vhazovat před jeho bránou.

42:38
    Hosté v pohodě brání náskok, jsou zatím stále více aktivnější.

42:10
    Plzeň ale stále pokračuje v tlaku a šancích. Brno se nemůže dostat do tempa. Nyní Dvořákovu střelu nadzvedl Švrček do ochranné sítě.

41:58
    Brno se ubránilo, po dlouhé době je kompletní. Trvaj na konci oslabení chytá střelu Vostřáka, který stále útočí na hattrick a nutno poznamenat, že k němu měl hodně blízko. Například ve druhé třetině.

41:17
    Švrček vyhazuje do bezpečí. Posléze střílel Marušák, těsně nad bránu.

40:48
    Brno je ve čtyřech. Plzeň stále pokračuje v tlaku, střílel Vlasák a Vykoukalova teč jen provětrala boční síť.

40:16
    Kometa vyhazuje a brání se úspěšně dvojnásobnému oslabení.

40:01

Je za námi druhá třetina. Viděli jsme po jedné brance na obou stranách a také velké šance. Plzeň byla opět ke gólu maličko blíž, především ve svých přesilovkách ale domácí tým drží skvělý Jiří Trvaj. Kometa působí unavenějším dojmem, Plzeň je zatím více živější. Střely na bránu po dvou třetinách celkem 15:18.

40:00

39:59
    Navíc Kometa bude hrát ve třetí třetině opět ve třech lidech. Vyloučen byl vyloučen za hrubost.

39:50
    Vlasákovu střelu zastavil Trvaj a poté Kovář přestřelil. Trojice brněnských hráčů těžkou situaci zvládla.

38:50
    Tutovka pro Plzeň, z dobré palebné pozice střílel Kratěna a jeho ránu zastavuje tyč Trvajovy brány!

38:30
    Plzeň bude hrát dlouhou dvojnásobou přesilovku.

38:30
    Po střele Hanzlíka chytá v pohodě Trvaj, leč Žižka fauloval a pro Kometu nastává kritická chvíle.

38:09
    Milan Hruška vyhazuje do ochranné sítě, jenže bez teče a putuje na dvě minuty za katr. Plzeň v závěru druhé třetiny bude hrát přesilovku.

37:44
    Duda si neodpustil zase jedno z mnoha svých extempore a za nesportovní chování je potrestán osobním desetiminutovým trestem. Něco zřejmě nepěkného řekl Trvajovi, a to si domácí brankář nenechal rozhodně líbit.

37:36
    Kratěna byl zcela sám před bránou, ale radost mu překazil výborným zákrokem Trvaj.

37:21
    Oba týmy jsou v pěti.

36:41
    Perfektní práci v obraně předvedl Kováčik, který zalehl kotouč, padl do střely. Následně ho napodobil i Žižka. Vhazování ve středním pásmu.

36:03
    Mazanec po střele Dlouhého nevěděl, kde má kotouč, nakonec ho nalezl mezi betony.

35:52
    Kotouč po sražené střele v hledišti. Bude se vhazovat u Trvaje.

35:17
    Vzájemné vyloučení Malce (hrubost) a Dudy (sekání). Bude se hrát 4/4.

34:53
    Divíšek se mohl dostat do své první velké šance v zápase, ale nedokázal na modré zpracovat kotouč. Kdyby ano, šel by sám na Mazance. To co Kometě většinou vycházelo, nyní se ji nedaří.

34:19
    Dlouhý místo střely volil přihrávku a neudělal zrovna dobře. Čermák byl obsazen a nedokázal zakončit.

33:57
    Kratěna vyhazuje, Brnu zdá se došla šťáva.

33:03
    Kometě přesilovka vůbec nepodařila. Straka vyhazuje a hosté jsou ve čtyřech.

32:49
    Další přestupek proti pravidlům, tentokrát byl Kováčik při přechodu do pásma až příliš rychlý. Opět vhazování ve středním pásmu.

32:41
    Uběhlo sedm vteřin a kotouč končí v hledišti, vhazování ve středním pásmu.

32:34
    38 vteřin možnost přesilovky 5/3.

32:34
    Milan Minář ukazuje krosček pro plzeňského hráče a Kometa bude mít velkou šanci na vyrovnání. Potrestán je Vykoukal.

32:34
    Tečovaná střela Bičánka končí na Mazancově vyrážečce.

31:49
    Přesilovka Komety je zatím velice špatná, hosté mohli jít dvakrát do přečíslení, obrana Brna si s vypětím sil poradila.

31:27
    Indiáni vyhazují. Na ledě samozřejmě Martin Straka.

31:12
    Domácí jsou kompletní a navíc si zahrají přesilovku. Tomáš Vlasák zahákoval Čermáka a jde na trestnou.

30:23
    Plzeň uzamkla Kometu a je v obrovském tlaku. Trvaj vytasil zákrok dne, když vychytal u své levé tyče dorážku Kováře, kterého našel křižně Kratěna. Velká šance hostů, kteří mohli jít opět do dvoubrankového vedení.

29:54
    Postavení mimo hru Plzně, první minuta plzeňské přesilovka je fuč.

29:20
    Divíšek vyhazuje a poté i Tomáš Svoboda.

28:59
    Brňané jdou do čtyř. Kováčik vyfasoval menší trest za podražení.

28:44
    Kometa propadla ve středním pásmu a Pavel Vostřák útočil na hattrick. Hostujícího střelce našel Havlíček samotného před Trvajem, ale zvýšení skóre se nekoná. Vostřák napálil kotouč pouze do připraveného brněnského gólmana.

27:51
    Následně našel Vlasák kolegu Pletku a ten přestřeluje.

26:51
    Jenže Plzeň se rozhodně nechce nechat vyprovokovat k bránění a také hrozí. Nyní to zkoušel Straka, který mohl přihrát do brejku na Dudu, ale výborným zákrokem se předvedl Žižka.

25:46
    Kometa právě vstřelila branku!
    Další neskutečná branka dnešního zápasu. Z prakticky nulového úhlu vypálil TOMÁŠ SVOBODA a jeho rána zapadla přesně do sítě. Na první pohled to vypadalo, že kotouč zamířil do boční sítě, ale nakonec si puk našel cestu do brány. Je sníženo a Kometu by kontaktní branka měla pokropit živou vodou. Asistence: Jakub Svoboda a Jozef Kováčik.

25:38
    Jakub Svoboda hledal v dobré pozici Divíška, Mazanec s pomocí obrany vyřešil tuto situaci. Hosté však znovu odpalují kotouč na icing.

25:16
    Plzeň pečlivě brání, nikam se netlačí. Frolo pro jistotu vyhazuje přes všechny čáry.

23:54
    Na domácího Trvaje nahazoval Duda, brněnský brankář má kotouč v lapačce.

23:38
    Jaroslav Svoboda výborně vybojoval kotouč v pravém rohu kluziště, poté našel před bránou Dlouhého, který vystrašil Mazance, ten nakonec chytá.

22:41
    Trochu šok pro Brno, které nezahájilo druhou třetinu špatně, ale záhy inkasuje.

21:49
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Další velice smolná branka v síti Komety, a to hned v úvodu druhé třetiny. PAVEL VOSTŘÁK vypálil jen takovou lehkou střelu, kterou byl zřejmě Trvaj v pohodě chytil, jenže domácí Koreis si srazil kotouč do své brány a hrdina posledních zápasů, dostává druhý prapodivný gól čtvrtého zápasu semifinálové série. Asistence: Jiří Vykoukal.

21:12
    Špatné vyhození Bičánka zachytil Kratěna a málem našel Dvořáka.

20:42
    Další pokus byl již sražen, buly bude opět u plzeňského brankáře.

20:32
    Kometa začíná velice svižně. Střelu Jaroslava Svobody na zadní tyč chytá Mazanec do lapačky. Buly u jeho brány.

20:01

Skončila nám první třetina, ve které jsme viděl hned tři branky a několik velkých šancí. Plzeň se zatím radovala dvakrát, po trefách Vostřáka a Kováře. Za Kometu úřadoval Roman Erat. V první části jsme se měli rozhodně na co dívat, nelze pochybovat o tom, že i v dalších částech budeme mít o zábavu postaráno. Druhá třetina začne v 19:04. Zásahy brankářů: 8:8.

20:00

19:37
    V obrovské šanci autor druhé plzeňské trefy Jan Kovář, který si najel mezi kruhy a střelou švihem jen těsně minul bránu.

19:05
    Minuta do konce třetiny a v šanci Jaroslav Svoboda, Mazanec s ledovým klidem kryje jeho pokus.

18:29
    Radek Dlouhý hledal rozjetého Čermáka, ale ten kotouč nedokázal řádně zpracovat.

18:00
    Čtvrtá formace Komety na ledě. Petr Polodna se háčkoval před obránce, ale k zakončení se nedostal. Na druhé straně opět v akci Duda a hra je přerušena, protože hostující útočník stál v brankovišti.

17:14
    Je jisté, že o drama nebude nouze. Zápas zatím nabízí opravdu kvalitní zápletku. Plzeň v ní vede 2:1.

16:19
    Kometa se snaží něco vymyslet, ale nemůže se usadit v útočné třetině.

16:08
    A jedna z šancí Plzně končí v sítí Trvaje, který si nešťastně srazil kotouč do sítě. Hodně důležitá branka a zároveň smolná v síti Brna. Z levé strany nahodil puk JAN KOVÁŘ a ten skončil v kleci. Plzeň znovu v Brně vede. Asistence: Tomáš Vlasák.

15:53
    Dnes je to zcela jiný zápas. Včera se hodně bránilo, dnes jsme viděli spoustu šancí.

15:15
    Zámek Plzně vygradoval střelou Dudy, těsně vedle. Posléze mířil dobře Vykoukal. Kotouč byl tečován a šel nad.

14:17
    Frolo je na ledě. Plzeň mohla následně zahrozit. Straka pálil jen do ramene Trvaje.

13:30
    Zatím se Kometě nedaří usadit v pásmu, hosté budou každou chvíli kompletní.

12:25
    Martin Straka obešel v oslabení tři hráče, stopku mu vystavil Kováčik. Plzeň se dobře brání, přes všechny čáry navíc vyhazuje zkušený bek Marušák.

11:54
    Kometa si zahraje přesilovku. Na trestnou putuje Frolo za hození hole.

11:45
    Mazanec nyní musel řešit ošemetnou situaci. Z dobré pozice na něj pálil Milan Hruška, plzeňský mladíček v bráně chytá betony. A bude se vylučovat.

11:36
    Icing Plzně. Buly po pravici Mazance.

11:16
    Plzeň nepouští Kometu do šancí. Bojuje se dál. Jakub Svoboda a Milan Hruška zasahují výborně na obranné modré.

10:45
    Vhazování před Mazancem.

10:16
    A opět v akci "oblíbenec" brněnského publika Radek Duda, který neustále Trvaje zaměstnává, zatím si na něj nepřišel.

09:49
    ...brněnská obrana ale končí útočné rejdy Indiánů.

09:07
    Mazanec měl velké problémy se střelou Jakuba Koreise. Menší zaváhání Brňané netrestají. Plzeň jde do brejku...

08:19
    Stále se něco děje na obou stranách. Teď se málem dostal před bránu Duda, leč kotouč mu v klíčový moment sklouzl z hole.

07:27
    Dnešní hokej nabírá fantastické grády. Je se rozhodně na co dívat.

06:50
    Kometa má možnost hrát krátkou přesilovku a hned mohla udeřit podruhé. Jakub Svoboda bojoval s Mazancem u levé tyče, kotouč neustále poskakoval, neměl ho plzeňský brankář pod kontrolou, nakonec s vypětím všech sil drží své borce.

06:05
    Co se nepovedlo před pár okamžiky, povedlo se nyní. ROMAN ERAT vypálil kotouč kousek za modrou čárou a Mazanec vůbec nic neviděl. K překvapení všech puk zapadl do sítě bezmocného plzeňského brankáře. Domácí tým tak dokázal velice rychle reagovat na nepříznivý stav a při hře 4/4 vyrovnat. Asistence: Tomáš Malec.

05:56
    Erat v tutovce Komety, z pozice mezikruží pálí vedle.

05:32
    Hraje se samozřejmě 4/4. Uvidíme, komu tato hra bude vyhovovat víc.

05:29
    Duda trefil Vašíčka hokejkou do obličeje a půjde si sednou na dvě minuty.

05:07
    Kometa se dobře brání, Hruška dokázal vyhodit. A Brno zároveň dokázalo zahrozit, nahození Žižky kryje bez problémů Mazanec.

04:37
    Tlak Plzně může pokračovat. Vyloučen je Jakub Koreis za hákování.

04:17
    Plzeň neuvěřitelně tlačí, vytváří si velice dobré šance. Nejprve střílel Pletka a poté Duda, Trvaj svůj tým podržel. Několik dobrých šancí Plzeň nevyužívá.

03:45
    Na druhé straně šance na vyrovnání, Divíšek chtěl Mazancovi udělat kličku, ale to se nepovedlo.

02:35
    Hosté jdou do vedení a autorem branky je hráč, který včera utkání vynechal. PAVEL VOSTŘÁK dostal přesný pas od Vykoukala a ve vlastním oslabení ujel celé brněnské obraně. Zdálo se, že se mu zakončení nepodaří, kotouč se mu sklouzl po hokejce, nakonec ale zakončil a Trvaj je po více jak 150 minutách překonán plzeňským střelcem. Asistence: Jiří Vykoukal.

02:17
    Po špatné přihrávce Jakuba Svobody vyvezl kotouč Martin Straka a ušetřil svému týmu vteřiny.

01:44
    Obrovská šance Komety a v ní Tomáš Svoboda. Nejprve od modré pálil Bičánek, kotouč se odrazil před Mazancovu bránu, kde byl brněnský útočník, ale kotouč nedokázal za plzeňského gólmana procpat.

01:20
    Petrovický získává alespoň pásmo. Mazenec jeho pokus chytá do lapačky. Posléze od modré střílel Kováčik, ale opět hostující brankář dobře viděl a bránu si pohlídal.

01:12
    Straka vyhazuje do bezpečí. Kometě se nedaří usadit v pásmu.

01:03
    Uběhlo třiašedesát vteřin a registrujeme první vyloučení. Za katr putuje Václav Pletka, který u mantinelu dohrál Divíška. Kometa si zahraje první přesilovku.

00:44
    Kovář špatně rozehrál a rozhodčí pískají icing. Hra se přestěhuje k Mazancovi.

00:07
    Úvodní buly zvládla Kometa a jde do útoku. Ten ale rychle končí, Straka nepustil Čermáka.

00:01

V bráně Plzně Mazanec, v bráně Komety Trvaj.

KAJOT ARENA je beznadějně vyprodaná, není vidět jediné volné místo. Pět minut do začátku zápasu je v Brně již pořádný randál.

Utkání za malou chvíli začne, nyn však sledujeme nástup brněnských juniorů, kteří skončili na celkovém druhém místě v play-off juniorské extraligy.

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Hruška. Malec, Vašíček - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Petrovický, Koreis - Balej, Zohorna, Polodna. Trenéři: Zdeněk Venera, Lubomír Oslizlo.

HC Plzeň 1929: Mazanec (Svoboda) - Marušák, Hanzlík, Modrý, Růžička, Jeřábek, Frolo, Vykoukal - Duda, Straka (C), Kratěna - Pletka, Kovář, Vlasák - Andrašovský, Havlíček, Dvořák - Stránský, Heřman, Mrňa, Vostřák. Trenéři: Marian Jelínek, Michal Straka.

Rozhodčí: Milan Minář (Olomouc), Martin Fraňo (Příbram) - Jiří Gebauer, Vít Lederer (oba Ostrava).

Včerejší duel nebyl příliš pohledný, ale je to celkem logické. Urputná bitva, spousty rvaček, osobních soubojů, to je prostě play-off. Více štěstí měla Kometa, která díky Jakubovi Svobodovi dokázala vyhrát 1:0. Brno podržel skvělým výkonem Jiří Trvaj, který Indiánům nedovolil skórovat již 149 minut. Měl i velké štěstí, hosté dvakrát zazvonili na tyč. Přejme si i dnes bojovné a skvělé utkání, především férové, korektní a bez žádných záludností.

HC Kometa Brno Pokorný a skromný mančaft, obětavý a soudržný kolektiv, výborný Trvaj. Propracovaná defenziva, bouřlivé publikum. Play-off v podání Komety je jako pohádka. Mnoho lidí přirovnává cestu Brňanů k té, kterou předváděli reprezentačná borci v Naganu v roce 1998. Po letech zmaru je Kometa blízko obrovského úspěchu. Stačí jediné, z případných čtyř pokusů jednou vyhrát. Zdá to být snadný úkol, ale zdání klame. Poslední krok je nejtěžší, což si v Brně moc dobře uvědomují.

HC Plzeň 1929: Problémem týmu Mariana Jelínka není pouze střílení branek. V play-off, potažmo předkole, totiž nedokázali vyhrát na ledě soupeře už jedenáct utkání v řadě. Naposledy se radovali na ledě Slavie v semifinále play-off 2008/09 vysoko 6:0, od té doby na výhru čekají. Pokud chtějí sérii protáhnout a znovu naplnit v Plzni hlediště, musí dnes bez pardonu odvézt z Brna výhru.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vážení fanoušci ledního hokeje, vítejte u čtvrtého semifinálového zápasu mezi Kometou Brno a Plzní. Jak jistě víte, stav je po třech odehraných zápasech 3:0 pro tým tým Zdeňka Venery. Jeho svěřenci mohou dnes sérii ukončit. Vždy se však říká, že poslední krok je nejtěžší. Jiří Trvaj tuto situaci přirovnal k tenisu. Prohlásil, že Kometa musí získat ještě jeden vítězný míček. A má pravdu. Plzenští bojovníci dnes musí vynaložit veškéré síly k tomu, aby se série prodloužila.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 7. Erat (Malec), 26. Svoboda T. (Svoboda Jakub, Kováčik) - 3. Vostřák (Vykoukal), 17. Kovář (Vlasák), 22. Vostřák (Vykoukal)

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Marušák, Hanzlík, Modrý, Růžička, Jeřábek, Frolo, Vykoukal - Duda, Straka (C), Kratěna - Pletka, Kovář, Vlasák - Andrašovský, Havlíček, Dvořák - Stránský, Heřman, Mrňa, Vostřák. Trenéři: Marian Jelínek, Michal Straka, Milan Razým.

Rozhodčí: Minář, Fraňo - Gebauer, Lederer