Česko – Švédsko 6:3 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Sobota 31.03.2012, 18:10 • KAJOT ARENA, Brno • Generali play off Tipsport extraligy

54:24
    Kometa bude mít jednu z posledních šancí na vyrovnání. Hanzlík zastavil nedovoleně Tomáše Svobodu a jde na trestnou.

49:13
    Bude se vylučovat na obou stranách. Švrček se u mantinelu pošťuchoval s Mrňou a oba kohouti si jdou odpočinout.

39:59
    Navíc Kometa bude hrát ve třetí třetině opět ve třech lidech. Vyloučen byl vyloučen za hrubost.

38:30
    Po střele Hanzlíka chytá v pohodě Trvaj, leč Žižka fauloval a pro Kometu nastává kritická chvíle.

38:09
    Milan Hruška vyhazuje do ochranné sítě, jenže bez teče a putuje na dvě minuty za katr. Plzeň v závěru druhé třetiny bude hrát přesilovku.

37:44
    Duda si neodpustil zase jedno z mnoha svých extempore a za nesportovní chování je potrestán osobním desetiminutovým trestem. Něco zřejmě nepěkného řekl Trvajovi, a to si domácí brankář nenechal rozhodně líbit.

35:17
    Vzájemné vyloučení Malce (hrubost) a Dudy (sekání). Bude se hrát 4/4.

32:34
    Milan Minář ukazuje krosček pro plzeňského hráče a Kometa bude mít velkou šanci na vyrovnání. Potrestán je Vykoukal.

31:12
    Domácí jsou kompletní a navíc si zahrají přesilovku. Tomáš Vlasák zahákoval Čermáka a jde na trestnou.

28:59
    Brňané jdou do čtyř. Kováčik vyfasoval menší trest za podražení.

11:54
    Kometa si zahraje přesilovku. Na trestnou putuje Frolo za hození hole.

05:29
    Duda trefil Vašíčka hokejkou do obličeje a půjde si sednou na dvě minuty.

04:37
    Tlak Plzně může pokračovat. Vyloučen je Jakub Koreis za hákování.

01:03
    Uběhlo třiašedesát vteřin a registrujeme první vyloučení. Za katr putuje Václav Pletka, který u mantinelu dohrál Divíška. Kometa si zahraje první přesilovku.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 7. Erat (Malec), 26. Svoboda T. (Svoboda Jakub, Kováčik) - 3. Vostřák (Vykoukal), 17. Kovář (Vlasák), 22. Vostřák (Vykoukal)

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Hruška. Malec, Vašíček - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Petrovický, Koreis - Balej, Zohorna, Polodna. Trenéři: Zdeněk Venera, Lubomír Oslizlo.
    HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Marušák, Hanzlík, Modrý, Růžička, Jeřábek, Frolo, Vykoukal - Duda, Straka (C), Kratěna - Pletka, Kovář, Vlasák - Andrašovský, Havlíček, Dvořák - Stránský, Heřman, Mrňa, Vostřák. Trenéři: Marian Jelínek, Michal Straka, Milan Razým.

Rozhodčí: Minář, Fraňo - Gebauer, Lederer