Valencia – Alkmaar 4:0 (kon.) | Ath. Bilbao – Schalke 2:2 (kon.) | Met. Charkov – Sporting 1:1 (kon.)
Hannover – Atlético 1:2 (kon.)
Metalist Charkov
1:1 (0:1)
Sporting Lisabon
Čtvrtek 05.04.2012, 21:05Evropská liga

Po vítězství 2:1 v domácím prostředí se portugalský celek ujal v Charkově vedení brankou Van Wolfsvinkela v závěru prvního poločasu. Po změně stran ale srovnal stav Cristaldo a přiblížit zápas do prodloužení mohl domácí kapitán Xavier, ovšem neproměnil pokutový kop a hosté poté v hluboké defenzivě dokázali postupový výsledek ubránit. (23:01:31)

Závěrečný hvizd skotského sudího Calluma posouvá Sporting Lisabon po obrovském dramatu do semifinále Evropské ligy!

90+5
    Van Wolfsvinkel vybojoval autové vhazování v hloubi útočné poloviny.

90+4
    Domácí rozehráli rychlou akci, na jejímž konci byl Villagrův centr z pravé strany, míč ale kryje Rui Patricio.

90+3
    Andre Santos dovedl míč k rohovému praporku, tam jej příliš dlouho neudržel.

90+3
    Nepřesnou přihrávku Taisona zachytil brankář Rui Patricio.

90+2
    Po téměř dvouminutovém přerušení se může pokračovat ve hře.

90+2
    Za protesty inkasuje žlutou kartu Obradovič.

90+1
    Nizozemský útočník je stále ošetřován a domácí fanoušci mohutným pískotem dávají najevo svoji nevoli.

90
    Skotský rozhodčí Collum nastavuje čtyři minuty, v jejich úvodu se však opět hrát nebude, neboť u postranní čáry zůstal ležet Van Wolfsvinkel.

90
    Hosté už jsou v plném počtu na třiceti metrech od vlastní branky.

90
    Evaldo přidržel Sosu a inkasuje žlutou kartu.

89
    Po zhruba osmdesátisekundovém prodlení už se může ve hře pokračovat.

87
    Nákop Berezovčuka na levé křídlo si v těžké pozici nedokázal zpracovat Blanco a míč mu utekl do zámezí. Sedící brankář Rui Patricio ještě před rozehrávkou bude potřebovat ošetření a v hledišti to mezi domácími fanoušky pořádně vře.

86
    Odkop Renata Neta z vlastního pokutového území rukou zblokoval Cristaldo a brankář Rui Patricio s rozehrávkou nespěchá.

85
    Závěrečné střídání domácích, Sebastian Blanco nahrazuje Pšeničnycha. Metalist jde do plného rizika.

84
    Domácí uzamkli svého soupeře do jeho pokutového území, ale další nápor končí nepřesnou přihrávkou Sosy na Taisona.