St. Louis – Arizona 1:4 (kon.) | Detroit – Chicago 2:3 (po s.n.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.)
St. Louis Blues
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Arizona Coyotes
Sobota 07.04.2012, 01:30 • Scottrade Center • NHL

Tímto se s Vámi pro dnešek loučím a u dalších NHL online přenosů na viděnou! (04:44:00)

Na závěr trochu statistiky:

Střely: 32:32
    Trestné minuty: 26:36
    Vyhraná vhazování: 30:35
    Hity: 21:16
    Přesilovky: 0/6 - 0/6

St. Louis ještě může zabojovat jak o vítězství v Západní konferenci, tak o Prezidentovu trofej, Bude to mít už ale hodně těžké.

Dva body si dnes tedy připisují hosté z Phoenixu, jenž vyhráli 4:1. V tabulce Západní konference se tak Kojoti před posledními zápasy posunuli na 3. místo. Zítra v Minnesotě tak budou hájit jednobodový náskok na pronásledovatele z Los Angeles a San Jose.

A jednoznačnou jedničkou dnes se stává nikdo jiný než brankář hostujícího celku Mike Smith!

Druhou hvězdou klání se stal dánský útočník Mikkel Boedker.

Třetí hvězdou utkání zvolen Shane Doan.

60:00

59:35
    I v oslabení však dokáže St. Louis zahrozit. Dvakrát po sobě nebezpečně pálil Steen a poté ještě Polák.

58:35
    Další vyloučení na straně domácích. 2 minuty za hákování jde odsedět Jamie Langebrunner.

57:52
    Ránu Keitha Yandlea zkrotil Elliott do své lapačky.

57:28
    Každému v hale už je asi jasné, že dnes si 2 body odvezou hosté.

57:02
    V oslabení zkoušel štěstí Vladimír Sobotka. Na skvěle chytajícím Smithovi neuspěl.

56:30
    Hosté v plném počtu a začíná tak jejich přesilovka.

56:25
    Střela Ekmana-Larssona končí na zadním plexiskle.

56:09
    Hraje se 4 na 4.

56:09
    A další pěstní souboj! Tentokrát se do sebe pustili Chris Stewart a Rostislav Klesla. O 2 minuty navíc tentokrát inkasuje domácí útočník, jenž předtím Kleslu sekl.

55:21
    Berglundův pokus z mezikruží končí pouze v náruči Smithe.

54:30
    Ve strkanici, která se svedla v obranném pásmu Coyotes nejvíce zaujal pěstní souboj Raffiho Torrese s Mattem D´Agostinim. Jako vítěz této bitky bude určitě uznán hostující forvard, ale teď dostává o 2 mintuy více než jeho protějšek za vyvolání bitky.

53:27
    Táhlá přihrávka Ekmana-Larssona nenašla žádného adresáta před brankou, nicméně i tak nadělala Elliotovi problémy. ten se štěstím puk dokázal udržet.

52:52
    Yandlova rána končí na betonech Briana Elliotta. Vhazovat se bude v obranném pásmu Blues.

52:03
    Strkanici před brankou mezi Rozsívalem a Langenbrunnerem nakonec rozhodčí vyřeší dvěma minutami za hrubost pro oba hříšníky.

52:00
    Pietrangelův tvrdý projektyl a znovu SMithův skvělý zákrok. Jak typický moment pro dnešní utkání.

50:19
    Phoenix právě vstřelil branku!
    A je nejspíš rozhodnuto. Mikkel BOEDKER byl v útočné třetině sice sám proti dvěma bránícím Bluesmanům. Jeho nahození na bránu ale končí v síti. Bez asistence.

49:16
    Na druhé straně se do šance probíjel Boyd Gordon. Jeho první střelu Elliott pouze vyrazil. Ani následná dorážka útočníka hostí ale nebyla úspěšná.

48:59
    Langenbrunnerův slibný pokus zastavuje Smith.

48:45

47:49
    Tvrdá rána Dereka Morrise od modré končí pouze na plastrónu Elliotta.

46:45
    T.J. Oshie vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

45:52
    Další Korpikoskiho střela, znovu neúspěšná.

44:08
    První střelu domácích na branku ve třetí třetině zaznamenal až Kevin Shattenkirk na začátku 5. minuty.

43:16
    Lauri Korpikoski střílel z vrcholu levého kruhu velice nebezpečně. V poslední chvíli však Elliott vytasil svou vyrážečku.

42:29
    Bruleho propagační střela nenadělala Elliottovi větší problém.

41:13
    Bluesmanům se nedaří usadit v útočném pásmu.

40:49
    Phoenix už se nikam hnát nebude.

40:01

Druhá třetina také přinesla 2 branky. Tentokrát ale obě na straně hostujícího týmu. V 26. minutě poslal Kojoty do vedení Radim Vrbata. O 2 minuty později navýšil náskok Phoenixu Shane Doan. Na střely v prostřední části aktivnější hosté (12:13).

40:00

39:24

38:54
    Přesilovkový tlak ale dále pokračoval. V druhé části početní výhody byl z domácích neaktivnější Alexander Steen, jeho všechny pokusy však končily na výstroji Smithe.

38:16
    Hodně unavení bránící hráči Coyotes konečně mohou vystřídat.

38:16
    Neuvěřitelný tlak, z kterého pramenilo i několik nebezpečných situací. Postupně stříleli Oshie, McDonald a Pietrangelo. Ani jedna střela nicméně nebyla gólová.

37:24
    A hosté si nyní sami zavařili! Další 2 minuty inkasuje Ekman-Larsson. Domácí mají nyní 107 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3!

37:11
    Klesla dostává 2 minuty za hákování.

36:59
    Další dva střelecké pokusy hostí. Nejdříve pálil Radim Vrbata. O něco nebezpečněji ale vypadala následná střela Raffiho Torrese, kterou Elliott pokryl do lapačky.

36:08
    Další rána od modré. Tentokrát střílel Derek Morris.

35:34
    Coyotes přebírají znovu aktivitu na svou stranu.

34:42
    Tvrdou střelou se prezentoval Keith Yandle. Elliott vyráží do rohu.

34:37
    Hrát se bude ve čtyřech.

34:37
    Přesilovka domácích však netrvala ani minutu a na trestnou lavici míří také za podražení Jason Arnott.

33:54
    Radim Vrbata podrazil Oshieho a jde si za tento zákrok zákonitě odpykat 2 minuty.

32:39
    Na druhé straně se ke střele dostal také Michal Rozsíval. Pro domácí jeho rána ale neznamenala žádné nebezpečí.

32:25
    Střílel Alexander Steen, Smith znovu připraven.

31:28
    Coyotes trochu polevili z nasazeného tempa a snaží se hlavně pečlivě bránit.

30:49
    T.J. Oshie nyní znovu vyprášil Smithovu lapačku. Hostující brankář si tento zákrok přímo vychutnal, když ještě máchl lapačkou, když už v ní dávno držel kotouč.

30:13
    Utkání se přelomilo do své druhé poloviny. Phoenix vede o 2 branky a nikam se moc nežene. Na tahu jsou domácí.

29:37
    Z celé početní výhody ale stojí za zmíňku pouze střela Alexe Pietrangela od modré.

28:25
    St. Louis si zahraje druhou přesilovku. Ray Whitney vyloučen na 2 minuty za podražení.

27:54
    To jsou věci, to jsou věci. Phoenix utíká do dvoubrankového vedení. Svižnou střelou se prosazuje kapitán Shane DOAN. Asistence: Antoine Vermette, Mikkel Boedker.

26:39
    Smith pouze vyrazil střelecký pokus Perrona, naštěstí pro něj se však v okolí branky nenacházel hráč v modrém dresu.

25:44
    Aktivnější vstup Coyotes do druhé třetině nakonec pramení v branku. Střelou zápěstím se prosazuje nejlepší střelec Phoenixu v letošní sezóně Radim VRBATA, pro nějž je to 34. branka v sezóně. Asistence: Ray Whitney, Martin Hanzal.

25:07
    Do branky si nenašly cestu ani střela Antoina Vermettea, ani následná dorážka Shanea Doana.

24:02
    O první větší ohrožení Smithovy branky v druhé periodě se postaral až na startu 5. minuty Chris Stewart. Jeho pokus však neměl gólové parametry.

23:13
    Hosté si teď vytvořili menší tlak v útočné třetině domácích, který nakonec vyvrcholil trochu ukvapenou střelou Hanzala.

22:40
    Do druhé části zatím vstoupili aktivněji hosté z Arizony. Vypracovali si již několik střeleckých příležitostí.

21:38
    Hezká střela od hostujícího kapitána Shanea Doana! Elliott ale připraven.

21:01
    Po dlouhé pasáži nepřesných přihrávek ve středním pásmu v podání obou týmů nakonec přerušuje hru střela Taylora Pyatta, se kterou Elliott neměl ani menší problém. Pyatt alespoň vybojoval útočné pásmo pro svůj tým.

20:01

V první třetině hýřili více aktivitou domácí Blues. Je vidět, že vidina Prezidentovy trofeje jim není lhostejná. Na střely přestříleli svého soka v poměru 12:6. Stav je však 1:1, když se v 3. minutě prosadil Keith Yandle a v 15. minutě srovnal Patrik Berglund.

20:00

19:27
    Do velkého tlaku se ještě v závěru 1. periody dostali domácí! Nejdříve pálil Shattenkirk, jeho střela šla však vedle. Po něm střílel Steen, do jeho střely ale vložili zadáci Coyotes hůl. Puk se však odrazil k volnému Pietrangelovi, jehož střela vyprášila Smithovi lapačku!

18:19
    Phoenix už se snaží dohrát třetinu za stavu, který nyní svítí na ukazateli skóre.

17:31
    Další tvrdá rána od modré ze strany Blues. Znovu se o ní postaral dnes velmi aktivní Carlo Colaiacovo.

16:54
    Mike Smith znovu ukazuje v jaké je pohodě. V posledních 3 utkáních udržel čisté konto a i dnes zatím drží svůj tým nad vodou.

16:54
    Steenova nebezpečná střela Smithovi nenadělala žádné problémy.

15:33
    Berglundova střílená přihrávka před bránu teď nenašla žádného adresáta.

14:58
    Vstřelená branka ještě více nakopla domácí hokejisty, kteří teď opravdu na ledě začínají dominovat.

14:26
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Smith s problémy vyrazil střelu T.J. Oshieho tak, že se puk odrazil přímo na hokejku domácích útočníků, kteří nakonec propasírovali kotouč za jeho záda. Autorem branky nakonec určen Patrik BERGLUND. Asistence T.J. Oshie, Andy McDonald.

13:17
    Blues se po počátečním rozkoukání začínají dostávat více do hry.

12:13
    Jenže síly na ledě se vyrovnají. T.J. Oshie sekl Rostislava Kleslu a jde si za tento prohřešek zchladit hlavu na trestnou lavici.

12:00
    Blues si početní výhodu rozehráli velice dobře. Nejdříve zkoušel štěstí Andy McDonald, o chvíli později z podobného místa i Carlo Colaiacovo.

11:09
    Ale nakonec odchází Michal Rozsíval na trestnou lavici. Inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

11:09
    Carlo Colaiacovo tvrdě střílel od modré. Střela nadělala Smithovi problémy, nicméně vše nakonec dopadlo pro hosty dobře.

09:30

08:57
    Bruleho nebezpečná střela z mezikruží! Elliott pozorný.

08:01
    Přesilovka 5 na 3 se však hostům vůbec nepovedla a Jackman je již na ledě.

07:30
    Blues jdou do třech! Za nedovolené bránění je vyloučen Vladimír Sobotka a Coyotes tak mají k dispozici půlminutovou přesilovku 5 proti 3.

06:40
    Elliott pozorný při Whitneyho šanci.

06:01
    Phoenix si zahraje přesilovku! Dvěma minutami potrestán Barret Jackman za vysokou hůl.

05:02
    Bluesmanům se vůbec nedaří rozehrávka.

04:13
    Pyattova střela z vrcholu pravého kruhu pouze vyprášila lapačku Briana Elliota.

03:30
    Coyotes se po vedoucí brance zatáhli a nikam se zbrkle neženou.

02:13
    Tvrdou ranou se po jedenácté v letošní sezóně prosazuje Keith YANDLE a posílá tak Kojoty do vedení! Asistence: Daymond Langkow a Raffi Torres.

01:41
    Na každé straně jsme již od začátku viděli několik povedených hitů. Je vidět, že oba týmy ještě mají o co hrát.

01:01
    První střela na branku. Patrik Beglund protáhl Mikea Smithe v brance Phoenixu. Nic nebezpečného pro železného muže v brance.

00:37
    Oba týmy se zatím pouze osmělují.

00:01

St. Louis Blues:Eliott - Colaiacovo, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Russell, Polák - Steen, Backes, Oshie - McDonald, Berglund, Perron - Langenbrunner, Arnott, Stewart - Reaves, Sobotka, D´Agostini

Phoenix Coyotes: Smith - Yandle, Morris, Ekman-Larsson, Aucoin, Klesla, Rozsíval - Whitney, Hanzal, Vrbata - Boedker, Vermette, Doan - Torres, Langkow, Brule - Korpikoski, Gordon, Pyatt

Rozhodčí: Rooney, Lee - Gibbs, Murray .

00:00
    Nejproduktivnějším hráčem na straně St. Louis je David Backes s 54 body (24+30). Na opačném pólu kraluje statistikám veterán Ray Whitney se 75 body (24+51).

00:00
    Dva zápasy před koncem základní části St. Louis stále ještě bojují o zisku Prezidentovi trofeje pro nejlepší tým základní části. Za vedoucím duem Canucks s Rangers zatím zaostávají o 2 body. Zato Phoenix si v minulém utkání zajistil play off a dnes bude hrát o lepší pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 15. Berglund (Oshie, McDonald) - 3. Yandle (Langkow, Torres), 26. Vrbata (Whitney, Hanzal), 28. Doan (Vermette, Boedker), 51. Boedker

St. Louis Blues: Eliott - Colaiacovo, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Russell, Polák - Steen, Backes, Oshie - McDonald, Berglund, Perron - Langenbrunner, Arnott, Stewart - Reaves, Sobotka, D´Agostini
    Arizona Coyotes: Smith - Yandle, Morris, Ekman-Larsson, Aucoin, Klesla, Rozsíval - Whitney, Hanzal, Vrbata - Boedker, Vermette, Doan - Torres, Langkow, Brule - Korpikoski, Gordon, Pyatt

Rozhodčí: Rooney, Lee - Gibbs, Murray

Diváci: 19 150