Česko – Lotyšsko 7:4 (kon.) | Švédsko – Finsko 7:3 (kon.) | Švýcarsko – Dánsko 2:1 (kon.)
USA – Kanada 2:1 (kon.)
Švýcarsko
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Dánsko
Pátek 20.04.2012, 19:00 • Zimní stadion Znojmo • Mistrovství světa do 18 let

Ze Znojma je to pro dnešek vše, přeji příjemný zybtek večera. (21:00:57)

Za Švýcary je to Thomas Studer.

Nejlepším hráčem Dánska je zvolen Mads Eller.

Třetí třetina nabídla ještě konečné drama, ale Švýcaři zaslouženě vyhráli. Dánsko tak sestupuje do nižší divize.

Střely na branku ve třetí části: 7:8.

Bitky je konec, budou se vyhlašovat nejlepší hráči.

Zapojili se i brankáři!

Na ledě je hromadná bitka střídaček!

60:00

59:23
    Dánsko právě vstřelilo branku!

Odražený kotouč v mezikruží našel OLIVER BJORKSTRAND, který vzkřísil naděje Dánska! Asistence: Kristoffer Lauridsen.

59:08
    Dáni v pěti proti pěti! Švýcaři vyhodili jen na zakázané uvolnění.

58:51
    Dáni bez brankáře!

58:45
    Vhazuje se ve středním pásmu.

57:54
    Vyloučen Aagaard (DEN) - dvě minuty za hákování. To je těžká rána pro Dány, kteří už zřejmě nestihnou vyrovnat.

57:48

57:20
    Dáni se snaží skórovat za každou cenu.

55:46
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou beze střel na bránu.

54:04
    Herzoga v úniku krásně vychytal Sorensen!

51:54
    Vyloučen Balmelli (SUI) - dvě minuty za podražení.

50:28
    Mortensen střílel z kruhu, netrefil ale bránu.

49:33
    Dunner by se byl ocitnul v dobré šanci, byl mu však zapískán ofsajd.

48:06
    Povlsen se rozjel přes celé hřiště, na modré čáře byl ale zastaven švýcarskou obranou.

46:59
    Švýcaři o málo aktivnější, ale jen o tolik, aby se udrželi v útočném pásmu.

45:02
    Šancí ke střele je málo, ještě méně je pak aktivity na bruslích hráčů obou stran.

43:24
    Herzog si najel přes celé hřiště, jeho střela však Sorensena neohrozila.

41:37
    Švýcaři obrátili, střely na branku jsou ale ojedinělé.

40:27
    Dáni jsou před Nyffelerem.

40:01

I druhé dějství nehýřilo aktivitou. Prvních deset minut však alespoň připomínali hokej na světové úrovni. Švýcarsko přidalo další branku, na hřišti se zdá být aktivnějším soupeřem. Dánsko se nemoho zbavit své pasivity, což ho stálo několik promarněných šancí. Další část začne přibližně za dvanáct minut.

37:41
    Dáni uzamkli soupeře před jeho vlastní bránou.

36:52
    Vyloučen Sieber (SUI) - dvě minuty za hákování. První přesilovka Dánska.

35:30
    Hra ustanula na mrtvém bodě, Švýcaři se do útoku nehrnou a Dáni se snaží hrát spíše defenzivně.

34:10
    Dáni v plném počtu.

33:46
    Švýcarům se přesilovka vůbec nedaří. Za minutu a půl se ještě pořádně nedostali do pásma.

32:10
    Vyloučen Illemann (DEN) - dvě minuty za nedovolené bránění.

30:40
    Eller si vybruslil přes celé hřiště, střela ze špatného úhlu však skončila v Nyffelerově lapačce.

29:01
    I Dánsko se zmohlo k útoku, žádná střela však nemířila na Nyffelerovu bránu.

27:45
    Dáni neefektivně brání a nedokáží se osvobodit.

26:03
    Střela Schmutze projela po brankové čáře.

24:51
    Švýcarsko stále vyvíjí nátlak, Dáni jen stěží brání.

23:45
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!

Střelu od modré Sorensen ještě pokryl, na následnou dorážku v podání XENA BUSSERA však byl krátký. Švýcaři tak odskakují na rozdíl už dvou branek. Asistence: Anthony Rouiller, Sandro Zangger.

22:57
    Švýcaři se teprve na několikátý pokus dostali do pásma.

21:59
    Vyloučen Povlsen (DEN) - dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

21:32
    I Švýcaři ukazují drápky, ke střele se však ještě nedostali.

20:47
    Dánsko vlétlo do hry jako vítr, Švýcarsko se při pokusu osvobodit se provinilo zakázaným uvolněním.

20:01

První dějství by se dalo nazvat jako nudné. Hra byla pomalá, bez šancí a celkově bez akce. Jedinou branku vstřelil tým Švýcarska, to byla však jediná větší událost. Prostřední dvacetiminutovka začne přibližně za jedenáct minut.

Střely na branku v první třetině: 11:7.

20:00

19:48
    Dáni ještě zkouší založit útok.

18:46
    Švýcaři se osvobodili až nyní, střelu od modré hned vyzkoušel Balmelli.

17:55
    Dánsko uzavřelo soupeře před jeho bránou.

16:47
    Na druhé straně se ke střele dostal Muller, netrefil však bránu.

15:25
    Bjorkstrand se dostal do úniku, jeho střela mu ale nevyšla, a trefil tak jen přesouvajícího se Nyffelera!

14:35
    Švýcaři nadále tlačí, Dáni se snaží efektivněji bránit.

12:43

Po krátké akci v podání Diema a Studera se k odraženému puk před branku dostal DARIO KUMMER, který nedal Sorensenovi šanci a posílá tak svůj tým do vedení, Asistence: Ramon Diem, Thomas Studer.

12:24
    Na ledě se přiostřuje, hráči se snaží dohrávat osobní souboje do konce, což se neobchází bez emocí.

11:52
    Ke střele se konečně dostal J. Schmutz. Sorensenovy betony ale byly rychlejší.

10:34
    Hra se přesouvá z jedné strany kluziště na druhou bez výraznějších šancí.

09:03
    Eller sám ujel, na modré čáře mu ale ujel puk.

07:41
    Hra aktivitou opravdu nehýří, týmy neoplývají rychlým bruslením, přesnými přihrávkami ani snahou vstřelit branku.

06:26
    Střela Bjorkstranda skončila mimo bránu.

05:17
    Švýcarsko také vystrčilo růžky, střela od červené ale Sorensenovu bránu nemohla ohrozit.

03:49
    Švýcaři se zdají být aktivnějším celkem, pokud se to tak dá říct. Na ledě moc aktivity vidět není.

02:32
    Švýcaři v útočném pásmu, ke střele se však ještě nedostali.

01:27
    Zakázané uvolnění Dánů. Ani jeden celek nezačal aktivně napadat, je vidět opatrná hra.

00:33
    Hra prozatím nenabrala tempo, hraje se ve středním pásmu.

00:01

K rozhodujícímu zápasu o udržení proti sobě nastoupí Švýcarsko a Dánsko. Tým, který vyhraje, se zachrání v elitní skupině. Naopak celek, který prohraje, sestupuje. Dá se tedy očekávat velice atraktivní hra. Utkání začne přibližně za dvě minuty.

Švýcarsko: Nyffeler (Schlegel) – Lanzarotti, Baltisberger, Rouiller, Busser, Kreis (C), Sartori, Zuber – Balmelli, Dunner, Herzog – Schmutz F., Brandi, Zangger – Schmutz J., Sieber, Muller – Studer, Kummer, Diem.

Dánsko: Sorensen (Hansen) – Lyoe, Hertzberg, Uldall, Illemann, Lindhoj, Povlsen, Larsen – Eller, Bjorkstrand, Lauridsen (C) – Aagard, Korgsgaard, Asperup – Vedel, Gade, Zorko – Brodersen, Kristensen, Mortensen – Frederiksen.

Rozhodčí: Sidorenko (BLR) , Zehetleitner (GER) - George (USA), Pešek (CZE).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vojta Pojer

Branky a nahrávky: 13. Kummer (Diem , Studer), 24. Busser (Rouiller, Zangger) - 60. Bjorkstrand (Lauridsen)

Rozhodčí: Sidorenko (BLR) , Zehetleitner (GER) - George (USA), Pešek (CZE)