Česko – Lotyšsko 7:4 (kon.) | Švédsko – Finsko 7:3 (kon.) | Švýcarsko – Dánsko 2:1 (kon.)
USA – Kanada 2:1 (kon.)
Švýcarsko
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Dánsko
Pátek 20.04.2012, 19:00 • Zimní stadion Znojmo • Mistrovství světa do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Švýcarsko: Nyffeler (Schlegel) – Lanzarotti, Baltisberger, Rouiller, Busser, Kreis (C), Sartori, Zuber – Balmelli, Dunner, Herzog – Schmutz F., Brandi, Zangger – Schmutz J., Sieber, Muller – Studer, Kummer, Diem.

Dánsko: Sorensen (Hansen) – Lyoe, Hertzberg, Uldall, Illemann, Lindhoj, Povlsen, Larsen – Eller, Bjorkstrand, Lauridsen (C) – Aagard, Korgsgaard, Asperup – Vedel, Gade, Zorko – Brodersen, Kristensen, Mortensen – Frederiksen.

Rozhodčí: Sidorenko (BLR) , Zehetleitner (GER) - George (USA), Pešek (CZE).

K rozhodujícímu zápasu o udržení proti sobě nastoupí Švýcarsko a Dánsko. Tým, který vyhraje, se zachrání v elitní skupině. Naopak celek, který prohraje, sestupuje. Dá se tedy očekávat velice atraktivní hra. Utkání začne přibližně za dvě minuty.

00:01

00:33
    Hra prozatím nenabrala tempo, hraje se ve středním pásmu.

01:27
    Zakázané uvolnění Dánů. Ani jeden celek nezačal aktivně napadat, je vidět opatrná hra.

02:32
    Švýcaři v útočném pásmu, ke střele se však ještě nedostali.

03:49
    Švýcaři se zdají být aktivnějším celkem, pokud se to tak dá říct. Na ledě moc aktivity vidět není.

05:17
    Švýcarsko také vystrčilo růžky, střela od červené ale Sorensenovu bránu nemohla ohrozit.

06:26
    Střela Bjorkstranda skončila mimo bránu.

07:41
    Hra aktivitou opravdu nehýří, týmy neoplývají rychlým bruslením, přesnými přihrávkami ani snahou vstřelit branku.

09:03
    Eller sám ujel, na modré čáře mu ale ujel puk.

10:34
    Hra se přesouvá z jedné strany kluziště na druhou bez výraznějších šancí.

11:52
    Ke střele se konečně dostal J. Schmutz. Sorensenovy betony ale byly rychlejší.

12:24
    Na ledě se přiostřuje, hráči se snaží dohrávat osobní souboje do konce, což se neobchází bez emocí.

12:43
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!

Po krátké akci v podání Diema a Studera se k odraženému puk před branku dostal DARIO KUMMER, který nedal Sorensenovi šanci a posílá tak svůj tým do vedení, Asistence: Ramon Diem, Thomas Studer.

14:35
    Švýcaři nadále tlačí, Dáni se snaží efektivněji bránit.

15:25
    Bjorkstrand se dostal do úniku, jeho střela mu ale nevyšla, a trefil tak jen přesouvajícího se Nyffelera!

16:47
    Na druhé straně se ke střele dostal Muller, netrefil však bránu.

17:55
    Dánsko uzavřelo soupeře před jeho bránou.

18:46
    Švýcaři se osvobodili až nyní, střelu od modré hned vyzkoušel Balmelli.

19:48
    Dáni ještě zkouší založit útok.

20:00

Střely na branku v první třetině: 11:7.

První dějství by se dalo nazvat jako nudné. Hra byla pomalá, bez šancí a celkově bez akce. Jedinou branku vstřelil tým Švýcarska, to byla však jediná větší událost. Prostřední dvacetiminutovka začne přibližně za jedenáct minut.

20:01

20:47
    Dánsko vlétlo do hry jako vítr, Švýcarsko se při pokusu osvobodit se provinilo zakázaným uvolněním.

21:32
    I Švýcaři ukazují drápky, ke střele se však ještě nedostali.

21:59
    Vyloučen Povlsen (DEN) - dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

22:57
    Švýcaři se teprve na několikátý pokus dostali do pásma.

23:45

Střelu od modré Sorensen ještě pokryl, na následnou dorážku v podání XENA BUSSERA však byl krátký. Švýcaři tak odskakují na rozdíl už dvou branek. Asistence: Anthony Rouiller, Sandro Zangger.

24:51
    Švýcarsko stále vyvíjí nátlak, Dáni jen stěží brání.

26:03
    Střela Schmutze projela po brankové čáře.

27:45
    Dáni neefektivně brání a nedokáží se osvobodit.

29:01
    I Dánsko se zmohlo k útoku, žádná střela však nemířila na Nyffelerovu bránu.

30:40
    Eller si vybruslil přes celé hřiště, střela ze špatného úhlu však skončila v Nyffelerově lapačce.

32:10
    Vyloučen Illemann (DEN) - dvě minuty za nedovolené bránění.

33:46
    Švýcarům se přesilovka vůbec nedaří. Za minutu a půl se ještě pořádně nedostali do pásma.

34:10
    Dáni v plném počtu.

35:30
    Hra ustanula na mrtvém bodě, Švýcaři se do útoku nehrnou a Dáni se snaží hrát spíše defenzivně.

36:52
    Vyloučen Sieber (SUI) - dvě minuty za hákování. První přesilovka Dánska.

37:41
    Dáni uzamkli soupeře před jeho vlastní bránou.

Střely na branku ve druhé části: 15:8.

I druhé dějství nehýřilo aktivitou. Prvních deset minut však alespoň připomínali hokej na světové úrovni. Švýcarsko přidalo další branku, na hřišti se zdá být aktivnějším soupeřem. Dánsko se nemoho zbavit své pasivity, což ho stálo několik promarněných šancí. Další část začne přibližně za dvanáct minut.

40:01

40:27
    Dáni jsou před Nyffelerem.

41:37
    Švýcaři obrátili, střely na branku jsou ale ojedinělé.

43:24
    Herzog si najel přes celé hřiště, jeho střela však Sorensena neohrozila.

45:02
    Šancí ke střele je málo, ještě méně je pak aktivity na bruslích hráčů obou stran.

46:59
    Švýcaři o málo aktivnější, ale jen o tolik, aby se udrželi v útočném pásmu.

48:06
    Povlsen se rozjel přes celé hřiště, na modré čáře byl ale zastaven švýcarskou obranou.

49:33
    Dunner by se byl ocitnul v dobré šanci, byl mu však zapískán ofsajd.

50:28
    Mortensen střílel z kruhu, netrefil ale bránu.

51:54
    Vyloučen Balmelli (SUI) - dvě minuty za podražení.