Sweden Selects – Czech Selects Red 0:4 (kon.) | Czech Selects Red – West Coast 3:1 (kon.)
Czech Selects Red
3:1 (2:0, 1:1)
West Coast Selects
Pátek 27.04.2012, 19:3099 WSI Bolzano

To je pro tuto chvíli z Bolzana vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a zítra ráno se zase z haly v Bolzanu přihlásím. (20:41:35)

Češi tak postupují do čtvrtfinále, ve kterém již v sobotu od 9:30 změří v Bolzanu síly s prvním týmem tabulky, ruským Dynamem.

Skončilo nám osmifinálové utkání, ve kterém český tým zhruba 35 minut svého soupeře jasně přehrával, ale opět neproměnil řadu šancí, což jej mohlo v závěru mrzet. Kanaďané totiž snížili a měli další dvě velké šance na srovnání, nakonec se o definitivní rozhodunutí postaral trefou do opuštěné klece Danov.

40:00

39:51
    Devět vteřin před koncem se vhazuje po levici kanadského gólmana, Češi se již radují.

39:29
    Ve stejném čase potrestána česká lavička menším trestem. Přesilovka pro Kanadu.

39:29
    Czech Selects Red právě vstřelili branku!
    Do opuštěné klece se trefuje od modré čáry DOMINIK DANOV, je pravděpodobně rozhodnuto! Bez asistence.

39:12
    Kanaďané odvolali gólmana!

38:59
    Tak opět stáli při českém týmu všichni svatí, když Labant před brankou nepřekonal ležícího Pavláta. Následný závar Češi rovněž přečkali.

38:30
    Kanada ucítila šanci a tlačí se do útoku.

37:55
    Peter Verstegen si nabruslil za českou obranu a napálil svou tvrdou střelou břevno! Tak to byla obrovská šance Kanady na vyrovnání.

36:58
    West Coast Selects právě vstřelili branku!
    Tak přece jen se Kanaďané dočkávají snížení, když BRAYDEN LABANT potvrdil své střelecké umění, natlačil se před branku a bekhandovou střelou nedal Pavlátovi žádnou šanci. Bez asistence.

36:08
    Češi už nikam nespěchají, nahazují puk za branku Sekikawy-Ludinga.

35:07
    Hraje se dlouho bez přerušení, Kanaďané přece jen zvyšují aktivitu. Schneider vyzkoušel Pavlátovu pozornost.

34:18
    Hráči v čerevných dresech mají utkání pod kontrolou, v posledních minutách však příliš šancí k vidění nebylo.

33:30
    Čas se Kanaďanům krátí, nic nenasvědčuje tomu, že by se zmohli alespoň na vyrovnání.

32:50
    Kanaďané se vystavili offsidu.

32:26
    Zakázané uvolnění kanadského výběru, v témže čase si vyžádali oddechový čas.

31:28
    Horké chvíle hráči ve zlatých dresech přežili a jsou kompletní.

30:51
    Bukač střílel od modré, před Sekikawou-Ludingem tečoval Radina, opět mimo branku.

30:17
    Kanada ve čtyřech.

30:15
    Kanaďané vyhazují.

30:07
    Drtivý tlak českého týmu, ale v zakončení se stále trápí.

29:28
    Karlis Gustavs Logins dostává 2 minuty za podražení. Přesilovka 5 na 3 pro český tým.

29:00
    Češi kombinují v útočné třetině, ale je to zcela bez střelby.

28:17
    Češi si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedá Jacob Kendall, 2 minuty za vražení na hrazení.

28:06
    Signalizovaná výhoda, v ní Bednář pálil od modré jen těsně mimo tři tyče.

27:29
    Pour zavezl touš do pásma, zadovkou se ještě pokoušel najít jednoho ze svých spoluhráčů, ale adresáta nenašel.

26:39
    Zakázané uvolnění kanadského výběru.

25:49
    West Coast Selects je kompletní.

24:59
    Sekikawa-Luding již bezvládně ležel na hrací ploše, ale Češi jej přesto nedokázali překonat. Nejprve Horský a následně i nadvakrát Nečas.

24:36
    Kanadský gólman má další zákrok, tentokrát po střele Hejduka.

24:20
    Hejduk našel zpoza branky dobře postaveného Burdu, jenž trefuje pouze Sekikawu-Ludinga.

23:49
    Přesilovka pro český tým. Na lavici hanby usedá Brayden Labant, 2 minuty za vysokou hůl.

23:16
    Everett napálil pouze Horského, který odchází s bolestivou grimasou na střídačku.

22:41
    Vhazuje se opět po levici kanadského gólmana.

22:05
    Sekikawa-Luding skáče od tyče k tyči, nyní chytil další dvě tutovky českého týmu. Především ta z hole Burdy volala po třetím gólu, ale kanadský gólman výborným skokem zabránil další trefě ve své síti.

21:46
    Bednář pálil od modré, Sekikawa-Luding se má i ve druhé půli co ohánět.

21:32
    Trejbal to zkoušel od modré, před brankou ještě nepříjemně dotíral Pour, rozhodčí nakonec přerušují hru.

21:00
    Horský to zkoušel od modré, Sekikawa-Luding vyráží koncem svého betonu.

20:48
    A začal nám ve stejném duchu, v jakém probíhal ten úvodní, Češi pokračují ve svém náporu.

20:01

20:00

19:46
    Huss střílel nebezpečně z mezikruží, Pavlát schoval puk pod svou lapačku.

19:02
    Češi pohodlně vyhazují touš přes všechny čáry.

18:28
    V oslabení se dostal do dobré střelecké pozice Hejduk, Sekikawa-Luding se musel roztáhnout na brankovišti.

18:05
    Václav Burda dostává 2 minuty za podražení. Přesilovka pro kanadský výběr.

17:34
    Bednář střílel od modré, jeho pokus tečován vysoko nad branku.

17:27

16:55
    Závar před kanadskou brankou, Hnát nedokázal sklepnout touš do z poloviny odkryté svatyně.

16:06
    Češi pokračují v náporu.

15:29
    Český tým zaslouženě navyšuje své vedení, když se na brankovišti z dorážky do zcela odkryté branky prosazuje VÁCLAV BURDA, když Sekikawa-Luding neudržel kotouč pod svým betonem.

15:18
    Burda se šikovně zbavil hráče, dostal se do dobré střelecké pozice, ale minul klec.

14:40
    Labant před Pavlátem, naštěstí pro český tým míjí branku.

14:21
    Svoboda zůstává ležet za brankou, hlavní rozhodčí přerušuje hru. Český útočník se již zvedá.

13:46
    Hejduk vjel rychle do útočné třetiny, natlačil se až před branku, ale Sekikawa-Luding jakoby puky přitahoval.

13:30
    Kanadský tým pouze poslal touš do středního pásma.

12:29
    Následně Nečas sám před brankou, nadále je však náskok českého týmu pouze jednobrankový.

12:06
    Pěkná kombinace českého výběru. Hnát poslal touš na Zemánka a ten ještě vylepšil pozici pro Poura, jenž opět těsně minul levou tyč.

11:28
    Češi mají nyní jasně navrch, Pour těsně přestřelil horní tyč.

11:12
    Radina se natlačil až k levé tyči, Sekikawa-Luding opět chytá.

10:41
    Kanada kompletní, na závěr přesilovky to zkoušel od modré Trejbal.

10:13
    Horský přestřelil branku.

09:49
    Bednářovu střelu opět před gólmanem nepříjemně tečoval Burda, Sekikawa-Luding nadvakrát kryje.

09:14
    Nečas posílal puk před branku na Burdu, ten tečoval pouze do připraveného Ludinga.

08:41
    Další faul a Češi mají k dispozici přesilovku 4 na 3! Brayden Gorda dostává 2 minuty za podražení.

08:16
    Současné vyloučení. Ian Blacker dostává 2 minuty za sekání, Daniel Bukač 2 minuty za napadení.

07:55
    Tak přece jen jsme se dočkali branky! Kapitán MARTIN NEČAS vzal odpovědnost na sebe, najel si rychle do pásma a z ideální pozice mezi kruhy trefil přesně levý růžek branky. Bez asistence.

06:40
    Obrana Kanaďanů zapomněla před brankou na Zemánka, ten svou tečí Ludinga nepřekonal.

06:00
    Nadále čekáme na nějaké výraznější šance, hraje se ze strany na stranu, ale gólmani jsou prakticky bez práce.

05:09
    Další nepřesnost, zakázané uvolnění českého výběru.

04:28
    Češi se drželi v pásmu, ale ke střele se nedostali. Až Gaspar se pokusil o střílenou přihrávku, ale ta byla zblokována.

03:41
    Prozatím sledujeme velký boj o každý kousek ledu, utkání bude zřejmě velice vyrovnané.

02:37
    Pokračuje se ve hře.

02:37
    Logins chtěl tvrdě najet do českého hráče, ale sám si přivodil zranění, když nepříjemně narazil do mantinelu. Na ledě je přítomna i lékařka.

02:22
    Česká obrana nechala před Pavlátem zcela volného kanonýra Labanta, který nadvakrát českého gólmana nedokázal překonat.

02:02
    Svobodovi nevyšla dlouhá přihrávka na najetého Danova, píská se zakázané uvolnění.

01:27
    Z těžkého úhlu to zkoušel Radina.

01:06
    Na druhé straně si první zákrok připisuje také Pavlát po střele Hussa.

00:19
    Burda hned na úvod prověřil kvality gólmana Ludinga.

00:01

Rozbruslení je u konce, oba celky se pozdravily, za moment může osmifinálové klání začít.

Český tým již krouží po ledové ploše, probíhá krátké rozbruslení. Trenér Ladislav Čihák nadále pokračuje v tradici střídání gólmanů, ráno zápas odchytal Dominik Tměj, a tak se nyní v brance představí Dominik Pavlát.

Czech Selects Red: Pavlát (Tměj) – Gaspar, Bednář, Trejbal, Horský, Štaif, Zemánek, Nečas, Svoboda, Hnát, Danov, Pour, Hejduk, Bukač, Burda, Radina.

West Coast Selects:Sekikawa-Luding (Langlois) – Nicholetts, Gorda, Labant, Kendall, Logins, Cowell, Bruneski, Schneider, Verstegen, Huss, Everett, Abolins, Blacker, Defriest.

Rozhodčí: Baetens (CAN), Räsänen (FIN), Ekholm (SWE).

Příjemný páteční večer z italského Bolzana, kde nás čeká semifinálový souboj týmů Czech Selects Red a West Coast Selects. Český tým obsadil v základní skupině 8. místo, Kanaďané na tom byli o příčku hůře, a tak lze předpokládat vyrovnaný mač. Přesto si troufnu mírně favorizovat český výběr, který prozatím na turnaji podává velmi dobré výkony, avšak neustále jej trápí koncovka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.