Belgie – Slovinsko 3:1 (kon.) | Nizozemsko – Polsko 0:0 (kon.) | Německo – Francie 3:0 (kon.)
Island – Gruzie 0:1 (kon.)
Island
0:1 (0:0)
Gruzie
Čtvrtek 10.05.2012, 19:30Mistrovství Evropy U17

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Tabulka skupiny A:
    1. Německo 2-0-0 2:0 6 bodů
    2. Francie 0-2-0 3:3 2 body
    3. Island 0-1-1 2:3 1 bod
    4. Gruzie 0-1-1 1:2 1 bod

Island: Runarsson - Jóhannesson, Traustason, Ómarsson, Hermannsson (C) - Ásmundsson, Sigurjónsson, Finnbogason - Thorsteinsson, Björnsson.

Gruzie: Adamia - Kakabadze, Dvali, Tchanturia (C), Samkharadze - Aburjania, Papunashvili, Jikia, Mzevashvili - Meskhi, Gorozia.

Rozhodčí: Mattias Gestranius (FIN) - Jean-Yves Wicht (SUI), Serkan Gençerler (TUR).

1

3
    Volný přímý kop Finnbogasona nebyl nikterak přesný, aby ohrozil branku Gruzie.

6
    Zatím jsou aktivnější hráčí Gruzie, Island se zatím téměř nedostal za půlku.

8
    Mzevashvili z penaltového puntíku netrefuje islandskou branku! První velká příležitost utkání.

10
    Po krátké odmlce opět útočí Gruzie.

12
    Autové vhazování pro Gruzii, ta začne až od svého gólmana.

14
    Island za úvodní čtvrthodinku absolutně nic nepředvedl, pouze se brání útokům Gruzie, která zatím hraje velmi dobře, především pohyb hráčům nechybí a nápaditě si vyměňují pozice.

16
    Šestnáctá minuta a Island se poprvé konečně dostal k brance Gruzie.

18
    Ásmundsson se snažil ohrozit branku Gruzie, ale jeho pokus šel jen do náruče Adamii.

19
    Další ostrý zákrok jednoho z islandských hráčů. Ostrované hrají pořádně od podlahy.

21
    Opět už se musí hráči Islandu hlavně soustředit na defenzívu.

22
    Dvali vidí žlutou kartu za ostrý faul.

23
    A s islandským hráčem to nevypadá vůbec dobře...

24
    Island hraje zatím o deseti, uvidíme, jestli nebude muset nuceně střídat.

25
    Centr do pokutového území Gruzie odvrácen.

27
    Nyní vidíme hodně nepřesností na obou stranách.

28
    Ásmundsson musí po střetu vystřídat, nahrazuje ho Pálsson.

32
    Perfektně secvičená akce Islandu, roh rozehraný nakrátko a nechybělo mnoho k první brance utkání! Gruziiský gólman musel vytasit skvělý zákrok!

34
    Faul Sigurjónssona na polovině hřiště, míč pro Gruzii.

36
    Papunashvili předvedl zajímavou dalekonosnou střelu, která neměla daleko od cíle. Šibenici islandské branky minula jen o centimetry!

38
    Další obrovská příležitost Papunashviliho! To je zřejmě velký talent Gruzie! Vyslal další pumelici z dobrých 25ti metrů a gólman Runarsson se musel pořádně činit!

40
    Island se vůbec nedokáže v útoku prosadit a jsou mu odebírány míče hned při zrodu akce.

40
    Gruzie je i daleko techničtější mužstvo než Island, je vidět, že i hráči o sobě vědí...

40+1
    Meskhi vidí žlutou za ošklivě vypadající skluz. Další hráč Islandu je ošetřován.

40+1
    V první půli jsou nastavovány 2 minuty.

Je za námi první poločas ve kterém byli jasně lepší hráči Gruzie. Pouze díky jejich nemohoucnosti v zakončení je stav stále bezbrankový. Druhá půle začne asi ve 20:29.

41

43
    Björnsson dostal žlutou kartu.

44
    Hra přerušena, bude se ošetřovat.

45
    Gruzie nuceně střídá, odchází zraněný Tchanturia a na jeho místo jde Tsintsadze.

47
    I ve druhém poločase je Gruzie lepším mužstvem, uvidíme, jestli se jí to podaří vyjádřit i gólově.

49
    Hráči Gruzie napadají své protihráče již od brankáře Runarssona.

51
    Island se v těchto chvílích brání jen za cenu dlouhých odkopů.

54
    Dalekonosný pokus Kakabadzeho neměl nárok.

55
    Island střídá podruhé, odchází Thorseinsson a na jeho místo přijde Bergsson.

56
    Po dlouhé době u míče i Island a vybojoval rohový kop.

57
    Centr jen prolétl pokutovým územím bez povšimnutí.

59
    Islandský výkon je opravdu katastrofální, hráči z ostrova si nedokáží přihrát do nohy ani velmi jednoduchý míč. Gruzie má dnes velkou příležitost vyhrát.

60
    Další islandský centr, který nemířil ani na jednoho ze spoluhráčů.

61
    Gorozia zahrál rukou a dostává žlutý kartónek.

63
    Islanďané měli volný přímý kop, ale ním spíše založili protiakci Gruzie...

64
    Gruzie střídá, odešel Jikia a přišel Dartsimelia.

66
    Další parádní rána Papunashviliho a ještě lepčí zákrok islandského gólmana, který výrazně drží ostrovany.

68
    Islanďané brání v 11 lidech, bod by byl pro ně dnes zřejmě zlatý.

70
    Gruzie naposledy střídá, ze hřiště jde Meskhi a na plac vyběhne Akhvlediani.

72
    Rubarsson chytá hlavičku a opět drží Island ve hře.

74
    Gruzie právě vstřelila branku!
    A Gruzie jde konečně zaslouženě do vedení! Pěknou akci zakončuje střelou k tyči DATO DARTSIMELIA.

76
    Islandu zbývá maximálně 5 minut na vyrovnání. Vzhledem k výkonu to však spíše vypadá jako utopie...

78
    Až nyní začínají hrát hráči Islandu fotbal a snaží se ohrozit branku soupeře.

79
    Rohový kop Island.

79
    Předtím ještě střídání, odchází Jóhannesson a přichází Birgisson.

80
    Roh odvrácen a Gruzie jde dopředu.

80+1
    Nastavují se 2 minuty.

80+2
    Míč kontrolují hráči Gruzie.

Gruzie přeci jen poráží Island 1:0 a zaslouženě si připisuje 3 body do tabulky. To je ode mne pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (21:12:16)