6:5 (2:0, 2:4, 2:1)
HBT Vlašim
Neděle 13.05.2012, 14:00Coalsoft play-off Extraligy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dobré odpoledne z pražského sídliště Lužiny, kde dnes ve 14:00 začne druhé utkání finálové série extraligy hokejbalu mezi domácím celkem HC Kert Park Praha a hostujícím HBT Vlašim.

Včerejší první finálový zápas přinesl podle očekávání zcela vyrovnané utkání. Sledovali jsme krásný hokejbal s velkým nasazením. V normální hrací době skončilo utkání 1:1 a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byli šťastnější hosté, za které se necelé dvě minuty před koncem trefil Tomáš Wróbel.

HC Kert Park Praha: Gerlich (Sup) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil, Pavlík, Rozenberg, Führich, J. Plzák, M. Kruček, Kuna, Tyburec, Hradecký, Kočka, M. Plzák, J. Kruček, Bošák

HBT Vlašim: F. Šindelář (Mikl) - Kžíž, Střeska, Hýdl, Špale, Blažek, Kieler - Dedek, Topolánek, Dušek, Horák, J. Šindelář, Burda, Bartejs, Konečný, Juráček, Demis, Wróbel, Veselý

Rozhodčí: Koskuba, Florián.

Hosté nastupují ve stejném složení jako ve včerejším zápase. Na straně domácích nebude hrát Jan Krtička, který má dlouhodobější problémy s bolavou nohou a ani včera nebyl zcela fit.

Máme za sebou státní hymnu České republiky a utkání může za pár chvil začít.

00:01

00:37
    Tlakem začali hosté, paradoxně si ale první zákrok připsal Šindelář, který musel přikrýt míček před dotírajícím Lukášem Plzákem.

01:08
    Až před bránu soupeře si seběhl domácí Michetschläger, v rozhodující chvíli ale podklouzl a ze šance nic nebylo. Nakonec musel ale Šindelář znovu zasahovat a vhazuje se po jeho levé ruce.

01:41
    Ke střele se dostal Jan Kočka, jeho rána byla ale hned v zárodku zblokovaná a skončila mimo hrací plochu.

02:04
    Konečný dotíral před Gerlichem a ač byla hra již přerušena, domácí Führich to přehnal s odklízením lidí před svou bránou a za hrubost dostává dvě minuty!

03:00
    Velkou šanci měl po přesilovkové kombinaci hostující Libor Topolánek, zcela nehlídaný z mezikruží ale vypálil mimo!

03:36
    Hosté mají v přesilovce velkou převahu, k ohrožení Gerlichovy brány se přímou střelou ale ještě nedostali.

03:55
    Míček opustil hrací plochu a vhazuje se ve středním pásmu.

04:12
    Martin Kruček šel sám na gólmana! Jenže míček se mu připletl mezi nohy a nedokázal vystřelit. Míček se ale dostal k Tyburcovi, který ale v další gólové pozici přestřelil!

04:12
    Tyburec byl ale při zakončení zasažen vysokou holí Jana Střesky a ten nyní dostává dvě minuty.

04:45
    Domácím se nedaří usídlit se v pásmu soupeře.

05:12
    Po minutě přesilovky se domácí stále nedostali na dostřel Šindelářovy brány.

05:31
    Střela Lukáše Plzáka mířila těsně mimo, následně pálil Kuna, Šindelář byl ale pozorný.

05:48
    Tyburec zastavil na útočné modré rozehrávku hostů a následně pálil Martin Kruček. Svojí pověstnou ránou ale Šindeláře nepřekonal.

06:12
    Hosté jsou v plném počtu.

06:31
    Tyburec nyní předvedl velmi důležitý zákrok, když skočil pod nohy protihráči a hokejkou mu vyrazil míček. Soupeř mohl jít sám na bránu.

07:23
    Po přihrávce rukou se přerušuje hra a vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:05
    Hosté jsou po ubráněném oslabení lepší a ženou se do útoku.

08:14
    Lukáš Ptáčník dostává dvě minuty za držení protihráče před vlastní bránou.

08:51
    Domácí se zatím dobře brání. Do útoku mohl jít Martin Kruček, jeho přihrávka na Tyburce byla ale nepřesná.

08:58
    Posunutá brána domácích, buly před Gerlichem.

09:27
    Domácí se opět osvobodili, hostům se tato přesilovka nedaří.

10:06
    Od červené střílel Juráček, jeho rána byla ztečovaná mimo.

10:14
    Domácí jsou v plném počtu.

10:33
    Míček opět mimo hřiště a vhazuje se ve středím pásmu blíže k bráně Vlašimi.

10:36
    Hned po buly se domácí dostali do ofsajdu.

11:30
    Nyní byla hra hodně rozhárané, ani jednomu týmu se střídání příliš nepovedlo a vyústěním je zakázané uvolnění hostů.

11:45
    Jakub Šindelář vybojoval míček, zpoza brány přihrál Bartejsovi, který ale v gólové pozici u pravé tyče Gerlicha nepřekonal.

12:37
    V závěru třetiny jsou aktivnější hosté, hraje se více před domácí bránou.

13:18
    Při střele Kuny zalehl Tyburec v brankoviště protihráče a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.

13:44
    Hostující Wróbel byl u pravé tyčky sám před Gerlichem, domácího gólmana ale překonat nedokázal a následně je pískaná posunutá brána.

14:09
    Kert Park právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do brány, když střelu Führicha Šindelář vyrazil pouze ke zcela volnému JIŘÍMU KRUČKOVI, který zavěsil pod břevno. Asistence: Lukáš Plzák a Adam Führich.

14:25
    Domácí svému soupeři bleskově odskakují na dva góly, když po ideálním pasu Pospíšila šel sám na Šindeláře MARTIN KRUČEK a jeho blafák skončil až za zády bezmocného gólmana. Asistence: Jaroslav Pospíšil.

14:57
    Domácí jsou v euforii a svého soupeře přehrávají.

15:00

Domácí hokejbalisté vedou po první třetině 2:0, když v závěru dvěma góly v rozmezí šestnácti vteřin soupeře hodně zaskočili. Pokud se chce Vlašim ve zbytku zápasu vrátit do utkání, musí vstřelit alespoň jeden kontaktní gól..

Hráči obou týmů se pomalu trousí na hrací plochu, druhá třetina za pár chvil začne.

15:01

15:52
    Lukáš Plzák přišel na vlastní modré čáře o míček a do šance se dostával Nýdl, v dobré pozici ale zamířil mimo.

16:07
    Dvě minuty za podražení dostal Michetschläger.

16:12
    Martinu Kručkovi se podařilo hned po buly vyhodit míček až za Šindeláře.

16:55
    Tyburec s Martinem Kručkem i v oslabení motali obranu soupeře a oba se dostali do velkých šancí. Především ta druhá Kručkova byla vyložená, Šindelář ale tygřím skokem zakročil!

17:45
    Domácí hrají oslabení ve velkém stylu a Vlašim se zatím nedostala na polovinu Kertu.

18:08
    Domácí jsou opět v plném počtu.

18:34
    Ke střele se dostal od mantinelu Radim Dedek, jeho ránu ale Gerlich v pohodě vyrazil.

18:49
    Vlašim právě vstřelila branku!
    Hosté se vracejí do zápasu, když se trefuje LIBOR TOPOLÁNEK. Asistence: Michal Kříž a Tomáš Horák.

19:01
    Chvilku po buly se k zemi skácel Marián Juráček, vylučovat se ale nebude, i když hosté reklamují úder hokejkou do obličeje.

19:21
    Hosté pochopitelně po vstřelené brance ožili a tlačí se do útoku.

19:32
    A rázem je srovnáno! Po obrovském tlaku před bránou Kertu se prosazuje druhou brankou v zápase LIBOR TOPOLÁNEK. Asistence: Tomáš Wróbel.

19:54
    Až nyní se domácí dostali před bránu soupeře. Tam byl zašlápnutý míček a vhazuje se před Šindelářem.

20:14
    Hosté nyní předvedli dokonalý obrat, když se po přihrávce Jakuba Šindeláře míček odrazil přímo ke zcela volnému JOSEFU BLAŽKOVI, který z bezprostřední blízkosti forhendovou střelou do šibenice střílí třetí gól Vlašimi. Asistence: Jakub Šindelář.

20:52
    Domácí hráči jsou pod velkým tlakem a nedaří se jim. Stále se hraje v jejich pásmu. Vlašim dokázala vstřelit tři góly během minuty a pětadvaceti vteřin!

20:59
    Totální destrukce domácího týmu pokračuje. Tvrdou střelu Kříže vyrazil Gerlich přímo na hokejku LIBORA TOPOLÁNKA, který svým třetím gólem v zápase zvyšuje na 2:4! Asistence: Michal Kříž a Tomáš Horák.

21:32
    Alespoň malá naděje pro domácí. Dvě minuty za faul loktem dostal Jakub Šindelář.

22:31
    Domácím hráčům se nedaří ani v přesilovce. Hosté drží míček daleko od Šindelářovy brány.

22:45
    Hned po buly hosté vyhazují velkým obloukem přes celé hřiště.

23:15
    Sikorova střela byla tečována mimo hřiště, buly před Šindelářem.

23:19
    Opět je hra přerušena, když míček skončil mimo hrací plochu a opět se vhazuje před Šindelářem.

23:32
    Přesně ve chvíli, kdy se Jakub Šindelář vracel na hřiště zakončovali domácí přesilovkovou kombinaci střelou Jiřího Kručka, ten ale z voleje trefil jen boční síť.

24:41
    Führich přihrál rukou a hra je přerušena, buly ve středním pásmu.

24:47
    Ptáčník chtěl nyní také rukou zahájit útočnou akci Kertu, jenže míček vyhodil mimo hrací plochu.

25:21
    Domácí kapitán Lukáš Plzák se dostal až do postavení mimo hru a je pískáno. Buly ve středním pásmu.

30:42
    Hned po buly střílel bez přípravy Tyburec, rána z jeho hokejky šla ale těsně mimo.

26:12
    Další velkou šanci měl po přihrávce z pravé strany Martin Kruček, jeho přesnou ránu přímo do šibenice ale fantasticky ramenem vyrazil Filip Šindelář!

27:03
    Domácí hráči teď bojují o jeden gól, který by je mohl znovu nakopnout.

27:22
    Po buly se ke střele dostal Ptáčník, jeho ránu obrana Vlašimi odrazila k ADAMU FÜHRICHOVI, který pohodlně překonal rozhozeného Šindeláře. Asistence: Lukáš Ptáčník.

27:55
    Za bránou Vlašimi byl k zemi poslaný Tyburec. Nezvedal se, a tak rozhodčí raději přerušili hru. Vylučovat se ale nebude.

28:22
    V obrovské šanci byl nyní hostující Juráček, který byl zcela sám před Gerlichem. Rychlým blafákem se snažil zakončit, domácí gólman ale jeho ránu skvěle pokryl.

28:45
    Neskutečné drama pokračuje! Domácí hráči dokázali vyrovnat, když dělovku Martina Kručka vyrazil Šindelář skoro až na modrou čáru k DAVIDU TYBURCOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 4:4! Asistence: Martin Kruček.

29:59
    Vteřinu před koncem druhé třetiny zahráli hosté zakázané uvolnění.

30:00

Je za námi druhá třetina, která přinesla málo vídané drama. V první třetině v pohodě hrající domácí dostali během dvou minut a deseti vteřin čtyři góly a zdálo se, že jsou zralí na ručník. Přestože byli pod velkou dekou, dokázali ale v závěru třetiny zabrat a dvěma góly srovnali na průběžných 4:4! Třetí třetina slibuje zajímavou podívanou!

30:01

30:22
    Třetí třetina začala podle očekávání opět ve velkém tempu.

30:44
    Po postavení mimo hru se vhazuje ve středním pásmu.

31:23
    Od modré nahazoval hostující Denis, mířil ale hodně mimo a nikoho ze spoluhráčů nenalezl.

32:06
    Nejprve střílel Nýdl a následně měl gól na hokejce dnešní kanonýr Libor Topolánek. Míček z jeho hokejky se po lehké teči Gerlicha prokutálel po brankové čáře!

32:33
    Dvě minuty za hrubost dostal domácí Luděk Hradecký.

32:49
    Domácím se podařilo vyhodit až za červenou čáru, hosté musí ven z pásma.

33:16
    V další šanci byl opět Topolánek, jeho ránu ale nyní výborně vyrazil Gerlich a následně se hosté dostali do ofsajdu.

33:50
    Od modré střílel Špale, jeho dvakrát tečovaná rána se ale ke Gerlichovi vůbec nedostala.

34:15
    Střelu Nýdla nyní reflexivně ramenem vyrazil Gerlich.

34:33
    Domácí jsou v plném počtu. Byli sice pod tlakem, gól ale neinkasovali..

35:00
    Přesně po pěti minutách hry ve třetí třetině je hra přerušena kvůli zašlápnutí míčku za bránou Šindeláře.

35:28
    Hostující kapitán Tomáš Horák nyní dostal dvě minuty za podražení Martina Kručka.

35:38
    Po nahození Kručka před bránu se snažil míček tečovat Michetschläger, do brány ho ale usměrnit nedokázal.

35:53
    Domácí trenér se tak dlouho dohadoval s rozhodčím, až si vykoledoval trest pro hráčskou lavici.

36:10
    Michal Kříž dostal následně dvě minuty za sekání a bude se hrát dlouho čtyři na tři.

36:47
    Domácím se přesilovka čtyř proti třem povedla. Míček se dostal po kombinaci k LUKÁŠI PLZÁKOVI, který propálil Šindeláře. Asistence: Martin Kruček.

37:23
    Dvě minuty za hákování dostal Adam Führich.

38:10
    Nyní mají více než minutu možnost hrát klasickou přesilovku hosté.

38:45
    Osobní desetiminutový trest za nesportovní chování dostává domácí David Tyburec.

38:51
    Hosté opět srovnávají, když se po střele Blažka prosazuje dorážkou MARIÁN JURÁČEK. Asistence: Josef Blažek.

38:51
    Další desetiminutový trest za nesportovní chování dostává Tomáš Wróbel.

40:11
    Po buly vypálil nebezpečně Střeska, Gerlich dobře vyrazil.

40:29
    Na druhé straně se do šance drali i domácí, je jim ale pískána posunutá brána.

41:34
    Znovu posunutá brána za Šindelářem, buly po jeho pravé ruce.

42:13
    Domácí hráči jsou nyní hodně aktivní a tlačí se před bránu Šindeláře. K efektivnímu zakončení se ale zatím dostat nedokázali.

42:50
    Nyní je patrné, že ani jedno z mužstev nechce udělat šanci. Do konce normální hrací doby chybí poslední dvě minuty a nikdo nechce udělat chybu.

43:49
    Hraje se stále velmi opatrně.

43:52
    Tresty pro hosty! Dvě minuty za sekání dostal Jan Střeska a následně i Šindelář desetiminutový osobní trest.

44:05
    Dramatický zápas dost možná rozhoduje DAVID KUNA, který se trefuje ranou od modré. Asistence: Lukáš Plzák.

44:31
    Sikora a Juráček dostávají v závěru ještě dvě minuty za hrubost! Závěr zápasu je hodně dramatický a kvůli nepříliš přesvědčivým výrokům rozhodčích planou emoce na obou stranách.

44:31
    Hosté budou hrát bez brankáře.

44:56
    Domácí úmyslně posunuli bránu a čtyři vteřiny před koncem pojedou hosté trestné střílení! Zahrávat ho bude Martin Špale.

44:56
    Desetiminutový trest za nesportovní chování dostal Martin Špale, který nájezd neproměnil a následně zlomil svou hokejku o tyčku Gerlichovy brány!

45:00

Je tu konec krásného a dramatického zápasu, který nakonec zvládli domácí hokejbalisté. Ti vedli 2:0, poté 2:4 prohrávali, následně vedli 5:4, přesto ale dokázali hosté ještě vyrovnat. V čase 44:05 vstřelil David Kuna gól na 6:5 a zdálo se být rozhodnuto. Hosté ještě čtyři vteřiny před koncem zahrávali trestné střílení, které ale Špale neproměnil!

Na obou stranách plály velké emoce, protože rozhodčí nepískali podle představ jednoho ani druhého týmu. Bylo rozdáno hodně menších a osobních desetiminutových trestů a závěr zápasu byl hodně hektický. Nic to ale nemění na tom, že domácí si připsali v sérii vítězství a srovnali finálový souboj na 1:1. Třetí a čtvrtý zápas se hraje příští víkend ve Vlašimi! (16:18:43)

Petr Bílek

Branky a nahrávky: 15. J. Kruček (L. Plzák, Führich), 15. M. Kruček (Pospíšil), 28. Führich (Ptáčník), 29. Tyburec (M. Kruček), 37. L. Plzák (M. Kruček), 45. Kuna (L. Plzák) - 19. Topolánek (Kříž, Horák), 20. Topolánek (Wróbel), 21. Blažek (J. Šindelář), 21. Topolánek (Kříž, Horák), 39. Juráček (Blažek)

HBT Vlašim: F. Šindelář (Mikl) - Kžíž, Střeska, Nýdl, Špale, Blažek, Kieler - Dedek, Topolánek, Dušek, Horák, J. Šindelář, Burda, Bartejs, Konečný, Juráček, Denis, Wróbel, Veselý

Rozhodčí: Koskuba, Florián