Bělorusko – Francie 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Dánsko 0:2 (kon.) | Kazachstán – Finsko 1:4 (kon.)
Itálie – Rusko 0:4 (kon.)
Lotyšsko
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Dánsko
Pondělí 14.05.2012, 16:15 • ERICSSON GLOBE ARÉNA STOCKHOLM • Mistrovství světa

60:00
    V úplném závěru ještě inkasoval trest za sekání Frans Nielsen (DEN).

Tak to je vše! Loučím se s vámi z útrob Ericsson Globe arény a přeji Vám hezký zbytek dne! Večer se k Vám domů dobudeme opět s onaljnem ze zápasu Rusů s Italy, který komentuje Jitka Čechová.

Napočtenou! (18:29:40)

Konečný poměr střel: 35:28.

Hvězdy zápasu:

Dánsko: Frederik ANDERSEN

Lotyšsko: Ronalds KENINŠ

Dánové jsou nejspíš zachráněni! Tak nyní si družina okolo Pera Backmana pořádně oddychla! Vynikající Andersen zneškodnil 35 střel a podržel tak výrazně své spoluhráče, kteří mu mohou děkovat za záchranu. Nepředpokládá se, že Italové porazí Rusy.

60:00

59:44
    Pokus Lotyšů končí u Andersena. Jučers je zpět z brány.

59:26
    Dánští fanoušci bučí! Jeden z Lotyšů na střídačce ztečoval puk, který doklouzal do branky! Fandové v červených dresech se radovali, ale zbytečně! Gól neplatí! Jučers se vrací do brány.

59:16
    Dánové nejprve nevyhodili a následně pálil ostře Galvinš, ale Andersen si připisuje klíčový zákrok lapačkou.

58:42
    Dánové vyhazují puk..

58:30
    Krisjanis Redlihs promáchl na modré, puk ve středním pásmu.

58:21
    Motren Green (DEN) dostal 2 minuty za držení Janise Spruktse.

58:17
    Lotyši se vyhnali z pásma, ale budou hrát přesilovku!

58:08
    Ano! Jučers je venku z branky!

Time-out Lotyšska! Odvolají Jučerse z branky?

-92:00
    Icing Lotyšska. Buly u Andersena.

57:52
    Lotyši se snaží, ale nedaří se jim ohrozit bránu. Dánové výborně brání.

57:25
    Nyní přišel o puk Sprukts. Stalo se tak ve středním pásmu.

57:05
    Mikelis Redlihs nedokázal vybojovat puk a Dánsko se osvobozuje.

Dnešní utkání sleduje 2137 diváků.

56:41
    Andersen si stáhl nahození ze středního pásma do lapačky.

56:12
    Sotnieksova střela byla ztečovaná, ale Andersen měl i kus štěstí, když jej kotouč trefil do druhého betonu.

55:40
    Dánové se ani nesnaží ohrozit branku a dostatečně je uspokojí to, když se puk dostane z jejich pásma.

55:01
    Na druhé straně se k zakončení dral Jakobsen, ale nedokázal ani zakončit puk do brány.

54:39
    Indrašisův pokus byl zablokován a kotouč se odrazil do střední třetiny.

54:06
    Puk je opět ve středním pásmu. Nyní jej tam dopravili Dánové.

53:42
    Galvinš nezpracoval přihrávku od Daugavinše.

53:24
    Komerční přestávka.

53:19
    A kotouč opět v jejich obranné třetině.

52:46
    Dánští fandové se hokejem baví a opět zpívají svou hymnu. Nyní se Lotyši sami vyhnali z útočné třetiny.

52:24
    Berzinš trvdou střelou neprostřelil Andersena mezi betony.

52:01
    Na druhé straně neprošli Dánové dál než k modré čáře.

51:36
    Berzinš se pokusil překvapit Andersena. Ten však jeho pokus ustál a vyrazil puk vyrážečkou.

51:15
    A následně se nedostal do zakončení před Nielsena Franse.

51:04
    Táhlá střela Daugavinše byla zablokovaná.

50:50
    ... a sudí nyní přerušuje hru. Buly.

50:41
    Kotouč zašlápnutý za brankou Marise Jučerse...

50:27
    A kotouč se ocitl kdesi v hledišti a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

50:03
    Území nikoho se stává zapovězenou částí a nedá se přes něj projít.

49:41
    Keninš sklepl puk, který se dostal až ke Galvinšovi, jehož backhand skončil v lapačce Frederika Andersena.

49:29
    Puk v hledišti. Buly ve středním pásmu.

49:16
    Dánsko brání výsledek a zatáhlo se do svého obranného pásma. Několik posledních minut si vystačuje s nahazovanými kotouči.

48:49
    Pujacsova střela končí na zadním mantinelu.

48:24
    Přihrávka z hole Sotniekse byla zablokovaná a Dánové dostávají kotouč za Jučerse.

48:11
    Indrašis přišel za bránou o kotouč, který je násldně odpálen na střídačku Dánů.

47:52
    Kotouč končí v ochranné síti. Lotyšská střela byla zablokovaná.

47:42
    Dánové prověřili Jučerse střelou z úhlu. Ten odolal.

47:37
    Berzinš se na brankovišti dostal k dorážce, ale trefil jen beton přesouvajícího se Andersena, který si tak připisuje parádní a důležitý zákrok! Následně Lotyši zahrávají na icing.

47:20
    Meija v pádu nezamířil mezi tyče.

47:01
    Lotyši přicházejí na modré čáře o kotouč.

46:44
    Dánové vyhazují na zakázané uvolnění a jejich fanoušci nyní zpívají národní hymnu. Stadionem se nesou líbezné tóny.

46:10
    Larsen zlomil hůl a zazdil tak střeleckou příležitost.

45:45
    Odražený kotouč sebral Daugavinš, ale puk nasměroval nad bránu hájenou Andersenem.

45:23
    Lotyši se nedostali k ohrožení branky, Dánové vyhazují.

44:59
    Dánové se dostali do šance a Jesper Jensen B pálil, ale Jučers se jen ohlédl po střele jdoucí mimo.

44:30
    A opět stejný obrázek. Andersen kryje.

44:26
    ... a Galvinš dokonce vystřelil, ale Andersen jeho pokus vyrazil.

44:07
    Lotyšei se opět dostali do útočné třetiny...

43:45
    Další Sotnieksův pokus od modré čáry nedošel až k Andersenovi.

43:30
    Indrašis našel Sotmniekse, který bekhendem trefil jen obránce před sebou.

43:12
    Lotyšsku se nedaří dostat do útočné třetiny.

42:57
    Jakobsen se mezi kruhy nedostal ke střele.

42:48
    Ten kryje další pokus z hole D. Nielsena na hrudi. Lotyši kompletní.

42:39
    Puk propadl brankovištěm a doklouzal až na modrou čáru, kde napřáhl Nielsen Daniel, ale jeho pokus pokryl Jučers.

42:19
    Zadovka Hansena nenašla Madsena a hrají Lotyši.

42:04
    Závar před Jučersem, ale nikdo nedokázal tečovat kotouč.

41:35
    Puk letí k Andersenovi.

41:02
    A opět musel zasahovat, ale proti doržce z brankoviště nastavil betony včas. Lotyši následně vyhazují.

40:52
    Daniel Nielsen ohrozil Jučerse, ten si připisuje první zákrok a drží puk na hrudi.

40:47
    Eller faulován Spruktsem (LAT), který jde pykat za podražení.

40:30
    Nic však nevymysleli a v pásmu jsou nyní Lotyši.

40:01
    Buly vyhráli Dánové a nahazují puk.

40:01

Tak Masalskis má zřejmě něco s levým kolenem. Tak mu přejme co nejbrzčí uzdravení a návrat do branky!

Do branky Lotyšska se porpvé na šampionátu staví Maris Jučers!

Hráči již nastupují na ledovou plochu.

Dánsko se dostalo ve druhé třetině dvakrát ke slovu a Masalskis byl dvakrát překonán. Nejprve se prosadil Morten Green a poté ještě překonal zraněného lotyšského gólmana Morten Madsen. Poměr střel zatím 27:23. Lotyši i nadále střelecky vedou, ale Dánové se dvěma zásahy dostali do hry.

Další třetina začne zhruba v 17:51.

40:00

39:47
    Keninš si dlouhou hrál s pukem a nakonec vypálil od modré čáry, ale jeho pokus drží na hrudi Frederik Andersen.

39:07
    M. Redlihs nezpracoval na modré čáře puk.

38:45
    Ani Dánům a ani Lotyšům se nepovedlo nahodit puk.

38:20
    ... ale tam o něj brzy přichází.

38:12
    Mikelis Redlih zatáhl puk do útočné třetiny...

37:41
    Pujacs nepropálil hradbu těl a dánský hráč mohl upalovat na bránu, ale mezi dvěma hráči se nedokázal prosadit.

37:22
    Sotnielsův nenápadný pokus také minul bránu.

37:01
    Dzerinš táhlou střelou těsně minul Andersenovu klec.

36:40
    Výborný obranný zákrok Stalse a Lotyši vyvážejí puk.

36:21
    Dánové v útočném pásmu kombinují.

35:23
    Dánsko právě vstřelilo branku!

MORTEN MADSEN nejprve nedokázal kotouč zasunout u tyče a následně se k němu černá guma vrátila a to už pro něj nebyl problém. Masalskis je zřejmě zraněn, a tak se nedokázal včas přesunout! Asistence: Eller.

35:05
    Střela Saulietise se nedostala na kruh, Dánsko vyhazuje.

34:42
    A znovu k němu letí kotouč.

34:27
    Dánové vyhazují puk až k Masalskisovi.

34:21
    A nyní kraje ve výstroji nahození Galvinše.

34:14
    A Indrašis z kruhu trefil pouze Andersena.

34:06
    M. Redlihs udržel pámo.

33:32
    Lotyšsko v plném počtu. Nyní má přesilovku.

33:19
    Dánové vyhazují puk až za Masalskise.

Masalskis otřesený na nohou. Střídat zřejmě nebude.

Masalskis stále v péči lékařů. Nevypadá to s ním moc dobře. Dánští fanozšci nesportovně bučí.

33:06
    Ovšem Morten Madsen (DEN) natlačil jednoho z Lotyšů na msakovaného hrdinu. S Masalskisem to nevypadá nejlépe....
    Hříšník Madsen si posedí na trestné lavici.

33:06
    Krásná nahrávka Jakobsena a Jannik Hansen od modré čáry opět provětral jen hruď Edgarse Masalskise.

31:49
    Puk v hledišti po střele Ellera. Buly ve středním pásmu.

31:44
    Lotyši ve čtyřech.

31:41
    Krásná střela Franse nielsena skončila jen na chráničích Masalskise.

31:29
    Zbytečný faul na Franse Nielsena a Lotyši si zahrají ve třech. Sice chvilku, ale i tak. M. Redlihs (LAT) 2 minuty za sekání.

30:53
    Greenovi přeskakuje puk hokejku a Lotyši se opět osvobozují dlouhým výhozem.

30:36
    Ani Madsen netrefuje bránu a Lotyši se osvobozují.

30:18
    Několikrát tečovaná střela Greena minula bránu.

29:01
    Lotyšsko vyhazuje.

29:44
    Keninš se začal strkat a dostává 2 minuty za sekání.

29:44
    Před bezzubými Lotyši raději přikryl kotouč gólman Dánska Frederik Andresen.

29:29
    Dánové kompletní.

29:13
    Ofsajd Lotyšska.

29:08
    M. Redlihs se nedokázal dostat ke kotouči a Dánové vyhazijí.

28:41
    Až nyní pálil od modré Pujacs a Andersen vyráží betonem.

28:22
    A dokonce vytvořili závar, ale Lotyši jej zvládli, ale nedoázali kotouč dostat dál, než do středního pásma.

28:02
    A stále je puk na holích Dánů. Lotyše ta první branka velmi ochrněla.

27:50
    Lotyši drží puk u Masalskise.

27:39
    Dánové vyhazují.

27:29
    Bude se vylučovat, Morten Madsen (DEN) dostává 2 minuty za vysokou hůl.

26:47
    Moller se protáhl mezi kruhy až k zakončení, ale Masalskis sklapl betony včas.

26:17
    A opět fantastický Masalskis! Larsen se dostal na brankovišti k dorážce, ale opět trefil jen beton parádně se přesunujícího Masalskise! Ten zkazil Larsenovi radost!

26:06
    Nahození od modré čáry kryje Andersen.

25:20
    Madsen se dostal na branovišti ke střele, ale Masalskis se parádně rotáhl na brankové čáře a puk vykopl betonem! Fantastický zákrok!

24:48

Tak staré pravidlo se opět osvědčilo. Nedáš - dostaneš! Po nahrávce od Hardta přejel modrou čáru MORTEN GREEN a dělovkou nedal Masalskisovi šanci! Asistence: Hardt.

24:31
    A ti se máelm prosadili. Po několka střelách, které Andersen odrazil se na brankovišti dostal k dorážce Meija, který však trefil pouze břevno!

24:01
    Eller nedosáhl na nahrávku od Larsena. Hrají Lotyši.

23:48
    Po menších peripetiích se ke střele dostal Frans Nielsen, ale Masalskis zasahuje vyrážečkou.

23:28
    Na druhé straně se Dánové trefili do brány, ale tam puk zachytil Edgars Masalskis.

23:18
    Pujacsovo nahození minulo bránu.

23:15
    Indrašisovi utekl kotouč, ale Dánové pod tlakem vyhazují jen na zakázané uvolnění.

23:03
    Lotysko stále v náporu.

22:43
    Lotyši nyní dokonce nahodili puk na brankoviště, ale Sprukts nedokázal kotouč tečovat.

22:21
    Lotyši se snaží kombinovat v útočné třetině.

21:59
    Kotouč byl po střele jednoho z Lotyšů zablokován do ochranné sátě, Buly před Andersenem.

21:53
    Lotyši vyvážejí puk.

21:27
    Nahozená Greena od mantinelu končí na hokejce Masalskise, jíž vyrazil kotouč za bránu.

21:02
    Morten Green trefil puk bekhendem jen do hrudi Masalskise, který se následně ještě natáhl proti dorážce a podržel tak Lotyše!

20:30
    Dánové kombinovali v útočné třetině, ale nedokázali si přes houženatě bránící Lotyše vapracovat střeleckou příležitost.

20:07
    Puk se ocitl v hledišti a bude se opět vazovat na středovém kruhu.

20:01

Hráči již nastupují na ledovou plochu Ericsson Globe arény.

První třetina sice branku nepřinesla, ale prosadit se mohli Dánové. Nejprve však zasáhl Masalskis a poté nedokázal puk trefit Moller. Poměr střel 18:10 však nevypovídá o nějakém zběsilém tempu, ale spíše o taktické hře. A proč tolik střel? To je jednoduché. Oba celky často nahazují puky na brankáře a čekají, že jem třeba vypadne a oni budou moci dorážet. Oba maskovaní muži však chytají spolehlivě.

Další třetina začne přibližně v 17:03.

20:00

19:54
    Puk ve středním pásmu. Již se nic nestane.

19:24
    Bodker puk nahodil na Masalskise, který jej podržel.

19:15
    Ti si však překáželi ve stžedním pásmu a puk se dostal opět k Dánům.

19:05
    Dánové se nedokázali protlačit k zakončení a hrají Lotyši.

18:21
    Stals nahazoval od mantinelu. Anmdersen kryje puk ve výstroji, odkud se jej snažil Stals vydolovat a vznikla menší potyčka, ale ta byla jen malého rozměru, a tak se nevylučuje.

18:14
    ... a Jakobsen si s ním vyjel až do útočné třetiny, kde jen prověřil Masalskise. Ten vyráží.

18:00
    Puk za brankou Frederika Andersena...

17:32
    Puk vypadl z útočného pásma Lotyšů a Pujacs při nahození trefil Keninše - ofsajd.

16:57
    Dánové odevzdávají v útočné třetině puk Lotyšům.

16:38
    Nyní se tam dostali Lotyši. Krisjanis Redlihs vypálil od modré, ale Andresen neměl s jeho střelou problém. Jednak ji viděla a jednak šla přesně do jeho hrudi.

16:17
    Ani jeden z týmů nedokázal přejít přes modrou čáru.

16:03
    Zakázané uvolnění Lotyšska.

15:54
    Dánové nahazují puk do útočného pásma.

15:32
    Dánové nyní nepřešli do útoku, a tak se na druhou stranu vydal opět Saulietis, nyní dokonce i vystřelil, ale minul bránu.

14:57
    Saulietis a po něm ani Koba Jass se nedostali ke střele, jelikož dánská obrana výbroně zablokovala jejich pokusy.

14:19
    Meija naservíroval puk na brankoviště, kde se nalézal Keninš, ale ten byl zablokován.

14:00
    Ofsajd Lotyšů.

13:35
    Tak to byl fičák! Dánové měli hned několik šancí, ale Lotyše drží skvělý Masalskis! Ten nejprve ramenem vyrazil pokus od mantinelu a následně Moller nedokázal zpracovat na brankovišti kotouč!

13:23
    A nyní dokonce zahráli na zakázané uvolnění.

12:53
    Lotyši kompletní.

12:45
    Starkov se proháčkoval před Masalskise, ale kotouč namířil jen do jeho hrudi.

12:26
    Tečovaný pokus Jespera Jensena B skončil jen na betonech připraveného Masalskise.

11:55
    Lotyši vyhazují...

11:50
    Krásnou kombinaci zakončil střelou Lars Eller, ale netrefil branku. Dánský kotel zklamaně zahučel.

11:24
    A jannik Hansen pálil od modré čáry, ale Masalskis puk chytl do lapačky a odmítl jej někomu vydat. Počkal si až na rozhodčího, jemuž jej dal po odpískání.

11:09
    Dánové se štěstím drží kotouč v útočné třetině.

10:53
    ... kterou končí záshahem Masalskis. Daugavinš (LAT) 2 minuty za krosček.

10:45
    Další trest. Dánové mají výhodu...

10:14
    Prudké nahizení Sotniekse od modré vyrazil hrudí Andersen před sebe. Tam se kotouč dostal na dánské hole.

10:05
    Ofsajd výběru Teda Nolana.

09:41
    Dánové dostali puk do střední třetiny, ale Lotyši jim jej odevzdali špatnou nahrávkou.

09:24
    ... a to se jim daří a po sérii několika nahrávek pálil od modré Bartulis. Andersen měl čistý výhled a předvedl efektivní zákrok lapačkou.

09:04
    Lotyši se snaží přejít přes střední pásmo...

08:43
    Hansen se snažil ohrozit bekhendem Masalskise, ale ten odolal. Následná protiakce Lotyšů skončila v propadlišti dějin.

Ano, vhazování u Masalskise.

08:22
    Frans Nielsen poslal kotouč nad bránu hájenou Masalskisem. Do ochranné sítě mu zřejmě pomohla i teč protihráče.

08:11
    Daugavinš se na branovišti snažil tečovat puk, ale Andersen drží puk ve výstroji.

08:06
    Následně si Dánský gólman připrsal zákrok po nahození Galvinše, které ukryl ve výstroji.

07:57
    Indrašis se snažil u levé Andersenovy tyče dorážet, ale netrefil bránu.

07:42
    Ale těm se zase nedaří přejít přes střední pásmo.

07:17
    Dánové nahazují puk do útočné třetiny, tam jej sbírají Lotyši.

07:11
    Nahozený puk pokryl Andersen. Poté vznikla menší šarvátka.

07:11
    Sotnieks nyní přišel na modré čáře o puk a Dánové dostávají hrací předmět do střední třetiny.

06:20
    Lars Eller se dostal do dobré pozice, ale puk mu přeskočil hokejku, a tak zakončil naprázdno.

06:11
    Třetí formace Lotyšů nyní dělá vítr v obraně Dánů, ale Keninš se do zakončení nedostal.

05:55
    ... ale při přechodu přes modrou čáru se vystavují do ofsajdu.

05:48
    A Dánové nyní vyvážejí kotouč...

05:31
    Dánové v plném počtu. Lotyši u kotouče v útočné třetině.

05:17
    Dánové posílají kotouč k Masalskisovi.

04:52
    Širkokovs zakončoval kombinaci střelou, ale tu podržel ve svém náručí gólman Andersen.

04:42
    Lotyšům se nedařilo dostat do pásma, ale když se tam dostali tak vystřelili, ale pokus byl opět zblokován.

04:21
    Dánové nyní dvakrát vyhodili. Hraje se 5 na 4.

03:53
    Krisjanis redlihs po nahrávce od Galvinše pálil, ale jeho pokusu scházelo jen pár milimetrů, aby zapadl do brány.

03:43
    Galvinš dlouho váhal se střelou a nakonec byl jeho razantní pokus zblokován do ochranné sítě.

03:30
    32 vteřin se bude hrát 4 na 3. Jannik Hansen (DEN) zahákoval Daugavinše.

03:17
    D. Nielsen potáhl puk a vystřelil, ale Masalskis v pohodě kryje.

02:40
    Pokus Mikelise Redlihse končí po vyražení Andersenem na zadním mantinelu.

02:26
    Krisjanis Redlihs po nahrávce od Mikelise Redlihse pálil, ale minul vzdálenější tyč.

02:09
    Hraje se 4 na 4. Nyní Lotyši zahráli na zakázané uvolnění.

02:01
    ... Keninš (LAT) v útočné třetině podrazil protihráče, za což je potrestán. Následně na druhé straně chytil Masalskis kotouč nahozený od mantinelu a byl dohrán jedním z Dánů. Konkrétně Jesperem Jensenem (DEN), který kromě dvou minut vyfasoval ještě desetiminutový osobní trest.

01:51
    Výhoda pro Dány, bude se vylučovat....

01:08
    Širokovs jemně tečoval nahození Bartulise mezi Andersenovy betony, ale ten ustál a poradil si i s nahozením Širokovse od mantinelu.

00:30
    Kteří nedokázali využít zaváhání Lassena a hrají opět hráči v červoenobílých dresech.

00:14
    A hned nahodili puk do útočné třetiny, ale za vlastní brankou jej sbírají Lotyši.

00:01
    A úvodní buly jde na hokejky Dánů.

00:01

Zahajovací ceremoniál je za námi. Za pár okamžiků bude vhozeno úvodní buly.

A tóny své národní písně si pobrukují již i hráči Lotyšska.

Nejprve si ji zazpívají Dánové.

HockeyBirda na led doprovodili i rozhodčí a po nich i hráči obou celků, kteří se staví na své modré čáry, což znamená jediné - vyslechneme si hymny.

Hala se nese v tónech oficiální písně tohoto šampionátu, kterou složila finská metalová skupina Nightwish. Za zvuku této písně na led najíždí i oficiální maskot tohoto šampionátu - The HockeyBird!

Lotyšsko: Masalskis (Jučers) - Galvinš, K. Redlihs "A", Bartulis, Cibulskis, Sotnieks, Pujacs "A", Lavniš - Sprukts "C", M. Redlihs, Indrašis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Keninš, Berzinš, Meija - Dzerinš, Saulietis, Stals - Jass.

Dánsko: Andersen (S. Nielsen) - Larsen, Lassen, Bodker, D. Nielsen, Jesper Jensen B, Hersby, K. Jensen, Eskesen - Hansen, F. Nielsen "A", Eller - Green "C", Starkov, Hardt - Madsen "A", Jakobsen, Jesper Jensen - Storm, Moller, Poulsen.

Rozhodčí: Lars Brueggemann (SUI), Vjačeslav Bulanov (RUS) - Roger Arm (SUI), Francois Dussureault (CAN).

Hráči se již rozcvičují na ledové ploše, a tak se společně pojďme kouknout na sestavy obou dnešních soupeřů.

Dánsko ani v zápase s Německem nenašlo klid a stále zůstává na posledním místě, které nezajišťuje klid, ale sestup. Dánům sice vyšel vstup do druhé třetiny s Němci a po brance Mortena Greena se dostali do vedení. Krátce před koncem druhé části se však dokázal prosadit Thomas Greilinger a v čase 48:24 se prosadil ještě Philip Gogulla. Dánové se snažili, ale skvělého Endrase, který byl vyhlášen i hráčem zápasu, však nedokázali překonat.

NĚMECKO - DÁNSKO 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Greilinger (Fischer, Kaufmann), 49. Gogulla (Reimer, Ulllmann) - 22. Green (Starkov).

Dánsko: Andersen (S. Nielsen) - Larsen, Lassen, Bodkner, D. Nielsen, Jesper Jensen B, Hersby, K. Jensen, Eskesen - Hansen, F. Nielsen "A", Eller - Green "C", Starkov, Hardt - Madsen "A", Jakobsen, Jesper Jensen - Storm, Moller, Poulsen.

Lotyšsko v posledním zápase prohrálo s Norskem, kterému nedokázalo vstřelit ani gól. Naopak Masalskis inkasoval třikrát. První branka padla ve dvanácté minutě, kdy se prosadil Jonas Holös, jemuž však pomohli lotyšští obránci. Druhou branku vstřelil Andreas Martinsen, který tečoval nahození od modré čáry a o třetí zásah se postaral Patrick Thoresen. Lotyšům se nepovedlo překonat Haugena a nakonec prohráli 0:3.

NORSKO - DÁNSKO 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Holös, 26. Martinsen (Trygg, Ask), 39. Thoresen (Hansen, Skröder).

Lotyšsko: Masalskis (Jučers) - Galvinš, Redlihs K. ("A"), Cibulskis, Pujacs ("A"), Lavinš, Sotnieks, Andersons - Sprukts ("C"), Redlihs M., Indrašis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Saulietis, Berzinš, Meija - Bukarts, Dzerinš, Stals - Jass.

Vítáme vás u on-line přenosu dnešního zápasu, kde jde o postup i o sestup. Lotyšsko, které je vedeno jako "domácí" stále ještě bojuje o postup. Zatímco Dánsko s trojicí Jensenů a Nielsenů je momentálně poslední a dnes hraje prakticky o vše. Utkání začíná v 16:15.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.