Bělorusko – Francie 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Dánsko 0:2 (kon.) | Kazachstán – Finsko 1:4 (kon.)
Itálie – Rusko 0:4 (kon.)
Lotyšsko
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Dánsko
Pondělí 14.05.2012, 16:15 • ERICSSON GLOBE ARÉNA STOCKHOLM • Mistrovství světa

Vítáme vás u on-line přenosu dnešního zápasu, kde jde o postup i o sestup. Lotyšsko, které je vedeno jako "domácí" stále ještě bojuje o postup. Zatímco Dánsko s trojicí Jensenů a Nielsenů je momentálně poslední a dnes hraje prakticky o vše. Utkání začíná v 16:15.

Lotyšsko v posledním zápase prohrálo s Norskem, kterému nedokázalo vstřelit ani gól. Naopak Masalskis inkasoval třikrát. První branka padla ve dvanácté minutě, kdy se prosadil Jonas Holös, jemuž však pomohli lotyšští obránci. Druhou branku vstřelil Andreas Martinsen, který tečoval nahození od modré čáry a o třetí zásah se postaral Patrick Thoresen. Lotyšům se nepovedlo překonat Haugena a nakonec prohráli 0:3.

NORSKO - DÁNSKO 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Holös, 26. Martinsen (Trygg, Ask), 39. Thoresen (Hansen, Skröder).

Lotyšsko: Masalskis (Jučers) - Galvinš, Redlihs K. ("A"), Cibulskis, Pujacs ("A"), Lavinš, Sotnieks, Andersons - Sprukts ("C"), Redlihs M., Indrašis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Saulietis, Berzinš, Meija - Bukarts, Dzerinš, Stals - Jass.

Dánsko ani v zápase s Německem nenašlo klid a stále zůstává na posledním místě, které nezajišťuje klid, ale sestup. Dánům sice vyšel vstup do druhé třetiny s Němci a po brance Mortena Greena se dostali do vedení. Krátce před koncem druhé části se však dokázal prosadit Thomas Greilinger a v čase 48:24 se prosadil ještě Philip Gogulla. Dánové se snažili, ale skvělého Endrase, který byl vyhlášen i hráčem zápasu, však nedokázali překonat.

NĚMECKO - DÁNSKO 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Greilinger (Fischer, Kaufmann), 49. Gogulla (Reimer, Ulllmann) - 22. Green (Starkov).

Dánsko: Andersen (S. Nielsen) - Larsen, Lassen, Bodkner, D. Nielsen, Jesper Jensen B, Hersby, K. Jensen, Eskesen - Hansen, F. Nielsen "A", Eller - Green "C", Starkov, Hardt - Madsen "A", Jakobsen, Jesper Jensen - Storm, Moller, Poulsen.

Hráči se již rozcvičují na ledové ploše, a tak se společně pojďme kouknout na sestavy obou dnešních soupeřů.

Lotyšsko: Masalskis (Jučers) - Galvinš, K. Redlihs "A", Bartulis, Cibulskis, Sotnieks, Pujacs "A", Lavniš - Sprukts "C", M. Redlihs, Indrašis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Keninš, Berzinš, Meija - Dzerinš, Saulietis, Stals - Jass.

Dánsko: Andersen (S. Nielsen) - Larsen, Lassen, Bodker, D. Nielsen, Jesper Jensen B, Hersby, K. Jensen, Eskesen - Hansen, F. Nielsen "A", Eller - Green "C", Starkov, Hardt - Madsen "A", Jakobsen, Jesper Jensen - Storm, Moller, Poulsen.

Rozhodčí: Lars Brueggemann (SUI), Vjačeslav Bulanov (RUS) - Roger Arm (SUI), Francois Dussureault (CAN).

Hala se nese v tónech oficiální písně tohoto šampionátu, kterou složila finská metalová skupina Nightwish. Za zvuku této písně na led najíždí i oficiální maskot tohoto šampionátu - The HockeyBird!

HockeyBirda na led doprovodili i rozhodčí a po nich i hráči obou celků, kteří se staví na své modré čáry, což znamená jediné - vyslechneme si hymny.

Nejprve si ji zazpívají Dánové.

A tóny své národní písně si pobrukují již i hráči Lotyšska.

Zahajovací ceremoniál je za námi. Za pár okamžiků bude vhozeno úvodní buly.

00:01

00:01
    A úvodní buly jde na hokejky Dánů.

00:14
    A hned nahodili puk do útočné třetiny, ale za vlastní brankou jej sbírají Lotyši.

00:30
    Kteří nedokázali využít zaváhání Lassena a hrají opět hráči v červoenobílých dresech.

01:08
    Širokovs jemně tečoval nahození Bartulise mezi Andersenovy betony, ale ten ustál a poradil si i s nahozením Širokovse od mantinelu.

01:51
    Výhoda pro Dány, bude se vylučovat....

02:01
    ... Keninš (LAT) v útočné třetině podrazil protihráče, za což je potrestán. Následně na druhé straně chytil Masalskis kotouč nahozený od mantinelu a byl dohrán jedním z Dánů. Konkrétně Jesperem Jensenem (DEN), který kromě dvou minut vyfasoval ještě desetiminutový osobní trest.

02:09
    Hraje se 4 na 4. Nyní Lotyši zahráli na zakázané uvolnění.

02:26
    Krisjanis Redlihs po nahrávce od Mikelise Redlihse pálil, ale minul vzdálenější tyč.

02:40
    Pokus Mikelise Redlihse končí po vyražení Andersenem na zadním mantinelu.

03:17
    D. Nielsen potáhl puk a vystřelil, ale Masalskis v pohodě kryje.

03:30
    32 vteřin se bude hrát 4 na 3. Jannik Hansen (DEN) zahákoval Daugavinše.

03:43
    Galvinš dlouho váhal se střelou a nakonec byl jeho razantní pokus zblokován do ochranné sítě.

03:53
    Krisjanis redlihs po nahrávce od Galvinše pálil, ale jeho pokusu scházelo jen pár milimetrů, aby zapadl do brány.

04:21
    Dánové nyní dvakrát vyhodili. Hraje se 5 na 4.

04:42
    Lotyšům se nedařilo dostat do pásma, ale když se tam dostali tak vystřelili, ale pokus byl opět zblokován.

04:52
    Širkokovs zakončoval kombinaci střelou, ale tu podržel ve svém náručí gólman Andersen.

05:17
    Dánové posílají kotouč k Masalskisovi.

05:31
    Dánové v plném počtu. Lotyši u kotouče v útočné třetině.

05:48
    A Dánové nyní vyvážejí kotouč...

05:55
    ... ale při přechodu přes modrou čáru se vystavují do ofsajdu.

06:11
    Třetí formace Lotyšů nyní dělá vítr v obraně Dánů, ale Keninš se do zakončení nedostal.

06:20
    Lars Eller se dostal do dobré pozice, ale puk mu přeskočil hokejku, a tak zakončil naprázdno.

07:11
    Sotnieks nyní přišel na modré čáře o puk a Dánové dostávají hrací předmět do střední třetiny.

07:11
    Nahozený puk pokryl Andersen. Poté vznikla menší šarvátka.

Komerční přestávka.

07:17
    Dánové nahazují puk do útočné třetiny, tam jej sbírají Lotyši.

07:42
    Ale těm se zase nedaří přejít přes střední pásmo.

07:57
    Indrašis se snažil u levé Andersenovy tyče dorážet, ale netrefil bránu.

08:06
    Následně si Dánský gólman připrsal zákrok po nahození Galvinše, které ukryl ve výstroji.

08:11
    Daugavinš se na branovišti snažil tečovat puk, ale Andersen drží puk ve výstroji.

08:22
    Frans Nielsen poslal kotouč nad bránu hájenou Masalskisem. Do ochranné sítě mu zřejmě pomohla i teč protihráče.

Ano, vhazování u Masalskise.

08:43
    Hansen se snažil ohrozit bekhendem Masalskise, ale ten odolal. Následná protiakce Lotyšů skončila v propadlišti dějin.

09:04
    Lotyši se snaží přejít přes střední pásmo...

09:24
    ... a to se jim daří a po sérii několika nahrávek pálil od modré Bartulis. Andersen měl čistý výhled a předvedl efektivní zákrok lapačkou.

09:41
    Dánové dostali puk do střední třetiny, ale Lotyši jim jej odevzdali špatnou nahrávkou.

10:05
    Ofsajd výběru Teda Nolana.

10:14
    Prudké nahizení Sotniekse od modré vyrazil hrudí Andersen před sebe. Tam se kotouč dostal na dánské hole.

10:45
    Další trest. Dánové mají výhodu...

10:53
    ... kterou končí záshahem Masalskis. Daugavinš (LAT) 2 minuty za krosček.

11:09
    Dánové se štěstím drží kotouč v útočné třetině.

11:24
    A jannik Hansen pálil od modré čáry, ale Masalskis puk chytl do lapačky a odmítl jej někomu vydat. Počkal si až na rozhodčího, jemuž jej dal po odpískání.

11:50
    Krásnou kombinaci zakončil střelou Lars Eller, ale netrefil branku. Dánský kotel zklamaně zahučel.

11:55
    Lotyši vyhazují...

12:26
    Tečovaný pokus Jespera Jensena B skončil jen na betonech připraveného Masalskise.

12:45
    Starkov se proháčkoval před Masalskise, ale kotouč namířil jen do jeho hrudi.

12:53
    Lotyši kompletní.

13:23
    A nyní dokonce zahráli na zakázané uvolnění.

13:35
    Tak to byl fičák! Dánové měli hned několik šancí, ale Lotyše drží skvělý Masalskis! Ten nejprve ramenem vyrazil pokus od mantinelu a následně Moller nedokázal zpracovat na brankovišti kotouč!

14:00
    Ofsajd Lotyšů.

14:19
    Meija naservíroval puk na brankoviště, kde se nalézal Keninš, ale ten byl zablokován.

14:57
    Saulietis a po něm ani Koba Jass se nedostali ke střele, jelikož dánská obrana výbroně zablokovala jejich pokusy.

15:32
    Dánové nyní nepřešli do útoku, a tak se na druhou stranu vydal opět Saulietis, nyní dokonce i vystřelil, ale minul bránu.

15:54
    Dánové nahazují puk do útočného pásma.

16:03
    Zakázané uvolnění Lotyšska.

16:17
    Ani jeden z týmů nedokázal přejít přes modrou čáru.

16:38
    Nyní se tam dostali Lotyši. Krisjanis Redlihs vypálil od modré, ale Andresen neměl s jeho střelou problém. Jednak ji viděla a jednak šla přesně do jeho hrudi.

16:57
    Dánové odevzdávají v útočné třetině puk Lotyšům.

17:32
    Puk vypadl z útočného pásma Lotyšů a Pujacs při nahození trefil Keninše - ofsajd.

18:00
    Puk za brankou Frederika Andersena...

18:14
    ... a Jakobsen si s ním vyjel až do útočné třetiny, kde jen prověřil Masalskise. Ten vyráží.

18:21
    Stals nahazoval od mantinelu. Anmdersen kryje puk ve výstroji, odkud se jej snažil Stals vydolovat a vznikla menší potyčka, ale ta byla jen malého rozměru, a tak se nevylučuje.

19:05
    Dánové se nedokázali protlačit k zakončení a hrají Lotyši.

19:15
    Ti si však překáželi ve stžedním pásmu a puk se dostal opět k Dánům.

19:24
    Bodker puk nahodil na Masalskise, který jej podržel.

19:54
    Puk ve středním pásmu. Již se nic nestane.

20:00

První třetina sice branku nepřinesla, ale prosadit se mohli Dánové. Nejprve však zasáhl Masalskis a poté nedokázal puk trefit Moller. Poměr střel 18:10 však nevypovídá o nějakém zběsilém tempu, ale spíše o taktické hře. A proč tolik střel? To je jednoduché. Oba celky často nahazují puky na brankáře a čekají, že jem třeba vypadne a oni budou moci dorážet. Oba maskovaní muži však chytají spolehlivě.

Další třetina začne přibližně v 17:03.

Hráči již nastupují na ledovou plochu Ericsson Globe arény.

20:01

20:07
    Puk se ocitl v hledišti a bude se opět vazovat na středovém kruhu.

20:30
    Dánové kombinovali v útočné třetině, ale nedokázali si přes houženatě bránící Lotyše vapracovat střeleckou příležitost.

21:02
    Morten Green trefil puk bekhendem jen do hrudi Masalskise, který se následně ještě natáhl proti dorážce a podržel tak Lotyše!

21:27
    Nahozená Greena od mantinelu končí na hokejce Masalskise, jíž vyrazil kotouč za bránu.

21:53
    Lotyši vyvážejí puk.

21:59
    Kotouč byl po střele jednoho z Lotyšů zablokován do ochranné sátě, Buly před Andersenem.

22:21
    Lotyši se snaží kombinovat v útočné třetině.

22:43
    Lotyši nyní dokonce nahodili puk na brankoviště, ale Sprukts nedokázal kotouč tečovat.

23:03
    Lotysko stále v náporu.

23:15
    Indrašisovi utekl kotouč, ale Dánové pod tlakem vyhazují jen na zakázané uvolnění.

23:18
    Pujacsovo nahození minulo bránu.

23:28
    Na druhé straně se Dánové trefili do brány, ale tam puk zachytil Edgars Masalskis.

23:48
    Po menších peripetiích se ke střele dostal Frans Nielsen, ale Masalskis zasahuje vyrážečkou.

24:01
    Eller nedosáhl na nahrávku od Larsena. Hrají Lotyši.

24:31
    A ti se máelm prosadili. Po několka střelách, které Andersen odrazil se na brankovišti dostal k dorážce Meija, který však trefil pouze břevno!

24:48
    Dánsko právě vstřelilo branku!

Tak staré pravidlo se opět osvědčilo. Nedáš - dostaneš! Po nahrávce od Hardta přejel modrou čáru MORTEN GREEN a dělovkou nedal Masalskisovi šanci! Asistence: Hardt.

25:20
    Madsen se dostal na branovišti ke střele, ale Masalskis se parádně rotáhl na brankové čáře a puk vykopl betonem! Fantastický zákrok!

26:06
    Nahození od modré čáry kryje Andersen.

26:17
    A opět fantastický Masalskis! Larsen se dostal na brankovišti k dorážce, ale opět trefil jen beton parádně se přesunujícího Masalskise! Ten zkazil Larsenovi radost!

26:47
    Moller se protáhl mezi kruhy až k zakončení, ale Masalskis sklapl betony včas.

27:29
    Bude se vylučovat, Morten Madsen (DEN) dostává 2 minuty za vysokou hůl.

27:39
    Dánové vyhazují.

27:50
    Lotyši drží puk u Masalskise.

28:02
    A stále je puk na holích Dánů. Lotyše ta první branka velmi ochrněla.

28:22
    A dokonce vytvořili závar, ale Lotyši jej zvládli, ale nedoázali kotouč dostat dál, než do středního pásma.

28:41
    Až nyní pálil od modré Pujacs a Andersen vyráží betonem.

29:08
    M. Redlihs se nedokázal dostat ke kotouči a Dánové vyhazijí.

29:13
    Ofsajd Lotyšska.

29:29
    Dánové kompletní.

29:44
    Před bezzubými Lotyši raději přikryl kotouč gólman Dánska Frederik Andresen.

29:44
    Keninš se začal strkat a dostává 2 minuty za sekání.

29:01
    Lotyšsko vyhazuje.

30:18
    Několikrát tečovaná střela Greena minula bránu.

30:36
    Ani Madsen netrefuje bránu a Lotyši se osvobozují.

30:53
    Greenovi přeskakuje puk hokejku a Lotyši se opět osvobozují dlouhým výhozem.

31:29
    Zbytečný faul na Franse Nielsena a Lotyši si zahrají ve třech. Sice chvilku, ale i tak. M. Redlihs (LAT) 2 minuty za sekání.

31:41
    Krásná střela Franse nielsena skončila jen na chráničích Masalskise.

31:44
    Lotyši ve čtyřech.

31:49
    Puk v hledišti po střele Ellera. Buly ve středním pásmu.

33:06
    Krásná nahrávka Jakobsena a Jannik Hansen od modré čáry opět provětral jen hruď Edgarse Masalskise.

33:06
    Ovšem Morten Madsen (DEN) natlačil jednoho z Lotyšů na msakovaného hrdinu. S Masalskisem to nevypadá nejlépe....
    Hříšník Madsen si posedí na trestné lavici.

Masalskis stále v péči lékařů. Nevypadá to s ním moc dobře. Dánští fanozšci nesportovně bučí.

Masalskis otřesený na nohou. Střídat zřejmě nebude.

33:19
    Dánové vyhazují puk až za Masalskise.

33:32
    Lotyšsko v plném počtu. Nyní má přesilovku.

34:06
    M. Redlihs udržel pámo.

34:14
    A Indrašis z kruhu trefil pouze Andersena.

34:21
    A nyní kraje ve výstroji nahození Galvinše.

34:27
    Dánové vyhazují puk až k Masalskisovi.

34:42
    A znovu k němu letí kotouč.

35:05
    Střela Saulietise se nedostala na kruh, Dánsko vyhazuje.

35:23

MORTEN MADSEN nejprve nedokázal kotouč zasunout u tyče a následně se k němu černá guma vrátila a to už pro něj nebyl problém. Masalskis je zřejmě zraněn, a tak se nedokázal včas přesunout! Asistence: Eller.

36:21
    Dánové v útočném pásmu kombinují.

36:40
    Výborný obranný zákrok Stalse a Lotyši vyvážejí puk.

37:01
    Dzerinš táhlou střelou těsně minul Andersenovu klec.

37:22
    Sotnielsův nenápadný pokus také minul bránu.

37:41
    Pujacs nepropálil hradbu těl a dánský hráč mohl upalovat na bránu, ale mezi dvěma hráči se nedokázal prosadit.

38:12
    Mikelis Redlih zatáhl puk do útočné třetiny...

38:20
    ... ale tam o něj brzy přichází.

38:45
    Ani Dánům a ani Lotyšům se nepovedlo nahodit puk.

39:07
    M. Redlihs nezpracoval na modré čáře puk.

39:47
    Keninš si dlouhou hrál s pukem a nakonec vypálil od modré čáry, ale jeho pokus drží na hrudi Frederik Andersen.

40:00

Dánsko se dostalo ve druhé třetině dvakrát ke slovu a Masalskis byl dvakrát překonán. Nejprve se prosadil Morten Green a poté ještě překonal zraněného lotyšského gólmana Morten Madsen. Poměr střel zatím 27:23. Lotyši i nadále střelecky vedou, ale Dánové se dvěma zásahy dostali do hry.

Další třetina začne zhruba v 17:51.

Hráči již nastupují na ledovou plochu.

Do branky Lotyšska se porpvé na šampionátu staví Maris Jučers!

Tak Masalskis má zřejmě něco s levým kolenem. Tak mu přejme co nejbrzčí uzdravení a návrat do branky!

40:01

40:01
    Buly vyhráli Dánové a nahazují puk.

40:30
    Nic však nevymysleli a v pásmu jsou nyní Lotyši.

40:47
    Eller faulován Spruktsem (LAT), který jde pykat za podražení.

40:52
    Daniel Nielsen ohrozil Jučerse, ten si připisuje první zákrok a drží puk na hrudi.

41:02
    A opět musel zasahovat, ale proti doržce z brankoviště nastavil betony včas. Lotyši následně vyhazují.

41:35
    Puk letí k Andersenovi.

42:04
    Závar před Jučersem, ale nikdo nedokázal tečovat kotouč.

42:19
    Zadovka Hansena nenašla Madsena a hrají Lotyši.

42:39
    Puk propadl brankovištěm a doklouzal až na modrou čáru, kde napřáhl Nielsen Daniel, ale jeho pokus pokryl Jučers.

42:48
    Ten kryje další pokus z hole D. Nielsena na hrudi. Lotyši kompletní.

42:57
    Jakobsen se mezi kruhy nedostal ke střele.

43:12
    Lotyšsku se nedaří dostat do útočné třetiny.

43:30
    Indrašis našel Sotmniekse, který bekhendem trefil jen obránce před sebou.

43:45
    Další Sotnieksův pokus od modré čáry nedošel až k Andersenovi.

44:07
    Lotyšei se opět dostali do útočné třetiny...

44:26
    ... a Galvinš dokonce vystřelil, ale Andersen jeho pokus vyrazil.

44:30
    A opět stejný obrázek. Andersen kryje.

44:59
    Dánové se dostali do šance a Jesper Jensen B pálil, ale Jučers se jen ohlédl po střele jdoucí mimo.

45:23
    Lotyši se nedostali k ohrožení branky, Dánové vyhazují.

45:45
    Odražený kotouč sebral Daugavinš, ale puk nasměroval nad bránu hájenou Andersenem.

46:10
    Larsen zlomil hůl a zazdil tak střeleckou příležitost.

46:44
    Dánové vyhazují na zakázané uvolnění a jejich fanoušci nyní zpívají národní hymnu. Stadionem se nesou líbezné tóny.

47:01
    Lotyši přicházejí na modré čáře o kotouč.

47:20
    Meija v pádu nezamířil mezi tyče.

47:37
    Berzinš se na brankovišti dostal k dorážce, ale trefil jen beton přesouvajícího se Andersena, který si tak připisuje parádní a důležitý zákrok! Následně Lotyši zahrávají na icing.

47:42
    Dánové prověřili Jučerse střelou z úhlu. Ten odolal.

47:52
    Kotouč končí v ochranné síti. Lotyšská střela byla zablokovaná.

48:11
    Indrašis přišel za bránou o kotouč, který je násldně odpálen na střídačku Dánů.

48:24
    Přihrávka z hole Sotniekse byla zablokovaná a Dánové dostávají kotouč za Jučerse.

48:49
    Pujacsova střela končí na zadním mantinelu.

49:16
    Dánsko brání výsledek a zatáhlo se do svého obranného pásma. Několik posledních minut si vystačuje s nahazovanými kotouči.

49:29
    Puk v hledišti. Buly ve středním pásmu.

49:41
    Keninš sklepl puk, který se dostal až ke Galvinšovi, jehož backhand skončil v lapačce Frederika Andersena.

50:03
    Území nikoho se stává zapovězenou částí a nedá se přes něj projít.

50:27
    A kotouč se ocitl kdesi v hledišti a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

50:41
    Kotouč zašlápnutý za brankou Marise Jučerse...

50:50
    ... a sudí nyní přerušuje hru. Buly.

51:04
    Táhlá střela Daugavinše byla zablokovaná.

51:15
    A následně se nedostal do zakončení před Nielsena Franse.

51:36
    Berzinš se pokusil překvapit Andersena. Ten však jeho pokus ustál a vyrazil puk vyrážečkou.

52:01
    Na druhé straně neprošli Dánové dál než k modré čáře.

52:24
    Berzinš trvdou střelou neprostřelil Andersena mezi betony.

52:46
    Dánští fandové se hokejem baví a opět zpívají svou hymnu. Nyní se Lotyši sami vyhnali z útočné třetiny.

53:19
    A kotouč opět v jejich obranné třetině.

53:24

53:42
    Galvinš nezpracoval přihrávku od Daugavinše.

54:06
    Puk je opět ve středním pásmu. Nyní jej tam dopravili Dánové.

54:39
    Indrašisův pokus byl zablokován a kotouč se odrazil do střední třetiny.

55:01
    Na druhé straně se k zakončení dral Jakobsen, ale nedokázal ani zakončit puk do brány.

55:40
    Dánové se ani nesnaží ohrozit branku a dostatečně je uspokojí to, když se puk dostane z jejich pásma.

56:12
    Sotnieksova střela byla ztečovaná, ale Andersen měl i kus štěstí, když jej kotouč trefil do druhého betonu.

56:41
    Andersen si stáhl nahození ze středního pásma do lapačky.

Dnešní utkání sleduje 2137 diváků.

57:05
    Mikelis Redlihs nedokázal vybojovat puk a Dánsko se osvobozuje.

57:25
    Nyní přišel o puk Sprukts. Stalo se tak ve středním pásmu.

57:52
    Lotyši se snaží, ale nedaří se jim ohrozit bránu. Dánové výborně brání.

-92:00
    Icing Lotyšska. Buly u Andersena.

Time-out Lotyšska! Odvolají Jučerse z branky?

58:08
    Ano! Jučers je venku z branky!

58:17
    Lotyši se vyhnali z pásma, ale budou hrát přesilovku!

58:21
    Motren Green (DEN) dostal 2 minuty za držení Janise Spruktse.

58:30
    Krisjanis Redlihs promáchl na modré, puk ve středním pásmu.

58:42
    Dánové vyhazují puk..

59:16
    Dánové nejprve nevyhodili a následně pálil ostře Galvinš, ale Andersen si připisuje klíčový zákrok lapačkou.

59:26
    Dánští fanoušci bučí! Jeden z Lotyšů na střídačce ztečoval puk, který doklouzal do branky! Fandové v červených dresech se radovali, ale zbytečně! Gól neplatí! Jučers se vrací do brány.

59:44
    Pokus Lotyšů končí u Andersena. Jučers je zpět z brány.

60:00

Dánové jsou nejspíš zachráněni! Tak nyní si družina okolo Pera Backmana pořádně oddychla! Vynikající Andersen zneškodnil 35 střel a podržel tak výrazně své spoluhráče, kteří mu mohou děkovat za záchranu. Nepředpokládá se, že Italové porazí Rusy.

Hvězdy zápasu:

Dánsko: Frederik ANDERSEN

Lotyšsko: Ronalds KENINŠ

Konečný poměr střel: 35:28.

Tak to je vše! Loučím se s vámi z útrob Ericsson Globe arény a přeji Vám hezký zbytek dne! Večer se k Vám domů dobudeme opět s onaljnem ze zápasu Rusů s Italy, který komentuje Jitka Čechová.

Napočtenou! (18:29:40)