Bělorusko – Francie 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Dánsko 0:2 (kon.) | Kazachstán – Finsko 1:4 (kon.)
Itálie – Rusko 0:4 (kon.)
Lotyšsko
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Dánsko
Pondělí 14.05.2012, 16:15 • ERICSSON GLOBE ARÉNA STOCKHOLM • Mistrovství světa

59:26
    Dánští fanoušci bučí! Jeden z Lotyšů na střídačce ztečoval puk, který doklouzal do branky! Fandové v červených dresech se radovali, ale zbytečně! Gól neplatí! Jučers se vrací do brány.

58:21
    Motren Green (DEN) dostal 2 minuty za držení Janise Spruktse.

58:17
    Lotyši se vyhnali z pásma, ale budou hrát přesilovku!

58:08
    Ano! Jučers je venku z branky!

Time-out Lotyšska! Odvolají Jučerse z branky?

Dnešní utkání sleduje 2137 diváků.

47:37
    Berzinš se na brankovišti dostal k dorážce, ale trefil jen beton přesouvajícího se Andersena, který si tak připisuje parádní a důležitý zákrok! Následně Lotyši zahrávají na icing.

Komerční přestávka.

40:47
    Eller faulován Spruktsem (LAT), který jde pykat za podražení.

Tak Masalskis má zřejmě něco s levým kolenem. Tak mu přejme co nejbrzčí uzdravení a návrat do branky!

Do branky Lotyšska se porpvé na šampionátu staví Maris Jučers!

35:23
    Dánsko právě vstřelilo branku!

MORTEN MADSEN nejprve nedokázal kotouč zasunout u tyče a následně se k němu černá guma vrátila a to už pro něj nebyl problém. Masalskis je zřejmě zraněn, a tak se nedokázal včas přesunout! Asistence: Eller.

33:06
    Ovšem Morten Madsen (DEN) natlačil jednoho z Lotyšů na msakovaného hrdinu. S Masalskisem to nevypadá nejlépe....
    Hříšník Madsen si posedí na trestné lavici.

31:29
    Zbytečný faul na Franse Nielsena a Lotyši si zahrají ve třech. Sice chvilku, ale i tak. M. Redlihs (LAT) 2 minuty za sekání.

29:44
    Keninš se začal strkat a dostává 2 minuty za sekání.

27:29
    Bude se vylučovat, Morten Madsen (DEN) dostává 2 minuty za vysokou hůl.

26:17
    A opět fantastický Masalskis! Larsen se dostal na brankovišti k dorážce, ale opět trefil jen beton parádně se přesunujícího Masalskise! Ten zkazil Larsenovi radost!

25:20
    Madsen se dostal na branovišti ke střele, ale Masalskis se parádně rotáhl na brankové čáře a puk vykopl betonem! Fantastický zákrok!

24:48

Tak staré pravidlo se opět osvědčilo. Nedáš - dostaneš! Po nahrávce od Hardta přejel modrou čáru MORTEN GREEN a dělovkou nedal Masalskisovi šanci! Asistence: Hardt.

24:31
    A ti se máelm prosadili. Po několka střelách, které Andersen odrazil se na brankovišti dostal k dorážce Meija, který však trefil pouze břevno!

21:02
    Morten Green trefil puk bekhendem jen do hrudi Masalskise, který se následně ještě natáhl proti dorážce a podržel tak Lotyše!

13:35
    Tak to byl fičák! Dánové měli hned několik šancí, ale Lotyše drží skvělý Masalskis! Ten nejprve ramenem vyrazil pokus od mantinelu a následně Moller nedokázal zpracovat na brankovišti kotouč!

10:53
    ... kterou končí záshahem Masalskis. Daugavinš (LAT) 2 minuty za krosček.

03:30
    32 vteřin se bude hrát 4 na 3. Jannik Hansen (DEN) zahákoval Daugavinše.

02:01
    ... Keninš (LAT) v útočné třetině podrazil protihráče, za což je potrestán. Následně na druhé straně chytil Masalskis kotouč nahozený od mantinelu a byl dohrán jedním z Dánů. Konkrétně Jesperem Jensenem (DEN), který kromě dvou minut vyfasoval ještě desetiminutový osobní trest.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Richard Wagner

Branky a nahrávky: 25. Green (Hardt), 36. Madsen (Eller)

Lotyšsko: Masalskis (41. Jučers) - Galvinš, K. Redlihs "A", Bartulis, Cibulskis, Sotnieks, Pujacs "A", Lavniš - Sprukts "C", M. Redlihs, Indrašis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Keninš, Berzinš, Meija - Dzerinš, Saulietis, Stals - Jass
    Dánsko: Andersen (S. Nielsen) - Larsen, Lassen, Bodker, D. Nielsen, Jesper Jensen B, Hersby, K. Jensen, Eskesen - Hansen, F. Nielsen "A", Eller - Green "C", Starkov, Hardt - Madsen "A", Jakobsen, Jesper Jensen - Storm, Moller, Poulsen

Rozhodčí: Lars Brueggemann (SUI), Vjačeslav Bulanov (RUS) - Roger Arm (SUI), Francois Dussureault (CAN)