Kanada – Slovensko 3:4 (kon.) | Rusko – Norsko 5:2 (kon.) | USA – Finsko 2:3 (kon.)
Švédsko – Česko 3:4 (kon.)
USA
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Finsko
Čtvrtek 17.05.2012, 17:30Mistrovství světa

Nejlepším hráčem USA je Jimmy Howard, na druhé straně je to pochopitelně dvoubrankový hrdina Jesse Joensuu! Touto zprávou se s Vámi loučím a žádný jiný zápas nemohl být pozvánkou na večerní souboj Čechů se Švédy! (19:42:27)

Američané to již nestihli, v tomto strhujícím čtvrtfinále se nakonec radují Finové brankou Jesse Joensua osm vteřin před koncem! Spojené státy jen smutně koukají, nic jiného jim ostatně ani nezbývá.

60:00

59:59
    Ještě je to icing Finů a poslední vhazování před Vehanenem!

59:52
    Howard pochopitelně na střídačce.

59:52
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je rána pro Spojené státy americké! Osm vteřin před koncem základní hrací doby přišlo Kontiolovo nahození na branku, které nakonec Joensuu tečoval nad. Za brankou se ale k němu opět dostal Kontiola a přesnou přihrávku na hokejku JESSE JOENSUA posílá Finy do semifinále mistrovství světa - 2:3! Asistence: Petri Kontiola.

59:11
    Poslední minuta se zatím odehrává před americkou brankou...

58:48
    Kiiskinen mohl rozhodnout zápas, nahozený Komarovův puk se odrazil právě k tomuto finskému útočníkovi, který ho v pádu trefil ze vzduchu! Howard drží!

57:38
    Opět hrajeme velmi dlouho bez přerušení, obě mužstva již spíše vyhlížejí prodloužení.

57:00
    Palmieri obešel na pravé straně dva hráče, ale nakonec se sám s pukem dostal až za brankovou čáru. Střela z nulového úhlu v tomto případě neměla úspěch.

55:48
    Na druhé straně vyslal zajímavou ránu Pacioretty, ani on ale prostor branky netrefil.

55:13
    Mäenpää nahazoval puk na branku, směr střely ještě změnil Mikko Koivu. Nakonec to vše skončilo mimo tři tyče.

54:11
    Ještě nás čeká velice zajímavý šest minut a možná nějaké ty minuty v pordloužení. Finové pokračují v tlaku a chtějí vše ukončit ještě v základní hrací době.

53:02
    Branka platí! Tlak gradoval a je vyrovnáno! Americký obránce Dwyer ztratil hokejku, obránci Spojených států nemohli po zakázaném uvolnění vystřídat a Finové toho využili. Obrovský tlak vyústil přihrávkou Jussiho Jokinena před brankoviště na MIKKA KOIVA, který ho nastavenou bruslí poslal za záda bezmocného Howarda - 2:2! Asistence: Jussi Jokinen a Valteri Filppula.

Mikko Koivu dostal puk do sítě bruslí, volá se videoorozhodčí!

52:26
    Nyní přichází zakázané uvolnění Američanů, na led jde nejlepší pětka trenéra Jalonena.

51:13
    Jarvinenovo nahození vystihl Butler, obránci Spojených států si mohou na moment oddychnout.

50:40
    Poslední dvě minuty Finové strávili pouze před Timem Howardem. Schyluje se nám k neuvěřitelnému závěru...

49:27
    A další velká šance severského týmu! Hietanen si sjel od modré, dostal přihrávku, ale jeho pumelice opět trefila pouze rameno amerického gólmana!

48:39
    Howard si ale nyní sám přidělal velké komplikace, když neudržel nahození Komarova z nulového úhlu. Dva hráči Suomi tam doráželi puk do sítě, ale americký gólman dokázal udržet stav nezměněn!

48:03
    Kukkonenovo nahození od modré čáry bez problému zaplulo do Howardovy lapačky.

46:51
    Jesse Joensuu dostal puk na pravou stranu a ostrou dělovkou napálil rameno Tima Howarda! Nechtěl bych vidět jeho výraz pod helmou, protože to opravdu muselo bolet!

46:14
    Američané se do nějakých zběsilých a nečekaných výpadů nijak nevydávají, po přejetí červené čáry nahazují kotouče.

45:14
    Finové v náporu, ale stále hrají pouze v rozích kluziště. Beci Spojených států nechtějí svého soupeře pustit do předbrankového prostoru.

44:08
    Kyle Okposo objel dokola obrannou třetinu a snažil se rozjet druhé kolo. Nakonec mu ale kotouč sebrali finští obránci.

43:02
    Dobrou šanci měl nyní Petri Kontiola, který dostal puk před branku amerického týmu. Jeho zakončení mu ale z čepele sebral pozorný Howard!

42:29
    A nyní je na Finech, jak se s touto složitou situací popasují. Přece jen, mají na to ještě téměř celou třetinu.

41:39
    USA právě vstřelilo branku!
    Jenže první nakouknutí Spojených států do útočné třetiny znamená otočení skóre! Vedoucí branku zaznamenl BOBBY RYAN, ke kterému se od Vehanena odrazil kotouč po střele svého kolegy a americký ostrostřelec svým pátým gólem na šampionátu posílá Američany blíže k semifinále - 2:1! Asistence:

40:41
    Stejně jako ve druhé třetině patří začátek periody finskému celku. Howard však bez zásahu.

40:01

Nevím, jaké superlativy napsat. Neskutečný, strhující, překrásný... Jiné přívlastky mě tak rychle nenapadjí. Po druhé třetině čtvrtfinálového zápasu je stav mezi Spojenými státy a Finskem nerozhodný. Finové se dostali do vedení, ale to vydrželo pouze dvacet vteřin. O vítězi tak stále rozhodnuto není. Třetí perioda začne asi v 19:05.

40:00

39:59
    Se závěrečnou sirénou ještě přišel krosček Jarvinena za krk Abdelkadera, který by rozhodně měl být potrestán. Zda tomu tak bude, to se dozvíme až po přestávce.

39:03
    Nepřesná rozehrávka Goligoskiho končí icingem. V pozoru musí být pro změnu americký brankář.

38:27
    Atkinson vyslal jedovku z kruhů, Vehanen vyráží betonem.

37:53
    Fanoušci jsou ve varu, obě mužstva si říkají o druhou branku. V útoku nyní hráči Spojených států.

36:51
    Sledujeme nejkrásnější hokej na tomto šampionátu, kdo tyto dostihy dotáhne k vítězství?

35:09
    Kdo si myslel, že zajímavým momentům je konec, hluboce se mýlil! Granlund výstavně našel Janne Pesonena před brankou, který mohl opět vrátit vedení na stranu Finů! Vše zachránil Howard!

33:47
    Jak velký řev tu byl po vstřelené brance, tak hluboké ticho je v Globenu nyní. Americká odpověď přišla po dvaceti vteřinách! Petry potáhl puk po pravém mantinelu a výstavně ho předložil KYLU PALMIERIMU, který se před prázdnou brankou nemýlil - 1:1! Asistence: Jeff Petry a Joey Crabb.

33:27
    A máme tu možná zlomový moment dnešního duelu! Říkal jsem, že to bude o tom, kdo vstřelí první branku a ta nyní přichází! Do jízdy dostal kotouč JESSE JOENSUU, zastavil se s ním a přízemní střelou k tyči otevírá skóre čvrtifinálového zápasu - 0:1! Asistence: Antti Pihlström a Lasse Kukkonen.

33:14
    Opět je přerušená hra, důvod neznámý. Každopádně se bude vhazovat před Vehanenem.

32:11
    A další šance Spojených států! Můžu řici jen: "Páni, to je hokej!" Nick Palmieri vypálil, jeho ránu dokázal Vehanen pouze vyrážet a byli tam hned dva američtí hráči připraveni na dorážku! Vehanen za svá záda puk nepustil a opět si energii potřeboval vybít Mikko Maënpää, který si se zaťatou pěstí odnesl jednoho z amerických hráčů. Ani nyní se však netrestá. Popravdě ani nevím, co více chtějí hlavní rozhodčí trestat.

31:54
    Nakonec se vylučovat nebude, jednalo se pouze o předčasnou aktivitu pořadatelů na trestné lavici, kteří otevřeli vrátka na americké lavici hanby. Pokračuje se v pěti lidech na obou stranách.

31:54
    Šance střídá šanci, ale na obou stranách! Natřikrát dorážel na brankovišti Smith, ale s obrovskou snahou a pílí ho stejně za brankovou čáru nedostal! Poté tam ještě schytal několik ran od finských obránců, rozhodně se bude vylučovat!

31:19
    Petry udělal na vlastní modré čáře chybičku, která donesla puk na hokejku Jarkko Immonena. Jeho střela z levého kruhu zapadla do připravené lapačky Howarda! To byla další velká šance severského týmu!

30:31
    Pihlström dostal od Kiiskinena skvěou přihrávku a měl na hokejce první gól v zápase, jenže z mezikruží těsně přestřelil břevno americké klece!

29:35
    ... a vyloučený Pacioretty je zpět na ledové ploše.

29:16
    Další rána od modré čáry v podání Hietanena se k brance Howarda nedostala. Finská přesilovka pomalu končí...

28:28
    A Američanům se daří vyhodit až k Petri Vehanenovi.

28:05
    Finská pětice již kombinuje v útočném pásmu. Niskalova rána sražena.

27:35
    A nyní již letí pravačka hlavního rozhodčího nahoru! Za záchrannou brzdu zatáhl Pacioretty (USA), který srazil k zemi dorážejícího Pesonena před prázdnou brankou. Americký útočník putuje nat trestnou lavici za hákování.

26:33
    Nyní mě napadá otázka, jsou vůbec na ledě dnes nějací rozhodčí? Viděli jsme již několik více než podezřelých zákroků a oba pánové, pověřeni možností vyloučit hráče, vždy jen odmítavě zakroutili hlavou.

25:31
    Jussi Jokinen nyní ostřeloval Howarda, ale ani nadvakrát ho z dobré pozice prostě nepřekonal!

24:22
    Komarov rozkmital nohy a dostal se rychle s kotoučem do útočného pásma a vypálil do Howardova ramene! Následně společně s obráncem Spojených států posunuli finskou branku.

24:07
    A nyní se nám hra pro změnu kouskuje. Další přerušení prochází po přihrávce rukou. Buly před Vehanenem.

23:51
    Severský tým je zatím aktivnější, šanci na odpověď pokazil Američanům ofsajd.

23:11
    První zákrok si ve druhém dějství připsal Howard, který musel natáhnout vyrážečku, aby vyrazil střelu Mikka Koiva.

22:46
    Ani jeden z gólmanů ještě nemusel ve druhé třetině zasahovat, většinu času se hraje v rozích pásem obou mužstev.

22:00
    Zatím jedeme bez přerušení, obě mužstva nastoupila ve velkém tempu.

20:33
    Hned v úvodu zkoušel štěstí od modré Hietanen, trefil však pouze tečujícího Koiva.

20:01

Tak to byla, troufnu si říci, nejkrásnější třetina na tomto šampionátu. I když jsme neviděli žádnou branku, přesto sledujeme nádherný hokej plný dohrávaných střetů a momentů. Dnes hodně rozhodne to, kdo vstřelí vedoucí gól. Může to být již ve druhé dvacetiminutovce, která začne asi v 18:15.

20:00

19:58
    Američané ještě odvolávají brankáře před posledním vhazováním v obranném pásmu Finů!

19:58
    Tak to je závěr! Po tutovce Finů přišla stoprocentní příležitost také na straně Ameriky! Pacioretty byl v podobné pozici jako Koivu několik vteřin nazpět, ale obětaví obránci domácího mužstva dokázali všechny nepříjemné střely pochytat!

19:33
    A nyní to byla obrovská šance Finů! Mikko Koivu nejprve naznačil střelu na kruzích, ještě udělal kličku, čímž vyšachoval obranu a také gólmana! Poté nadvakrát dorážel puk do poloprázdné branky, ale skvělou šanci tam předvedl obránce Petry, který si připsal dva zákroky!

18:52
    Je to opravdu nahoru dolů, nyní se zase Suomi nemohli dlouho dostat z obranné třetiny. Nakonec se jim to zásluhou Hietanena povedlo.

18:03
    Finové v posledních okamžicích zvyšují svoji aktivitu a trochu vytáhli forčeking. Zatím jim to ovoce v podobě vedoucí branky nepřineslo.

17:28
    Další šanci Finů měl Mikael Granlund, který vlétl do hry ze střídačky a z mezikruží trefil rameno amerického gólmana! Od něj puk končí vysoko nad! Spojené státy nyní mohou poděkovat svému brankáři!

17:01
    Jokinen prudkým pasem hledal před brankou Valteriho Filppulu, který ho dokázal tečovat! Howard se za kotoučem pouze ohlédl a mohl si oddychnout, že mířil těsně mimo!

16:12
    Nyní nevyšla rozehrávku hráčům Suomi a po právu se píská zakázané uvolnění. Po delší době se tak hra stěhuje před finskou klec.

16:00
    Ofsajd Spojených států.

15:33
    Leo Komarov od modré čáry poslal o hokejku bránícího hráče kotouč až do ochranné sítě. Bude se vhazovat po pravici Howarda.

14:57
    Hraje se velmi čistě na obou stranách, sudí ještě ani jednou nemuseli vylučovat. Nutno říci, že za ty rozmíšky v úvodu duelu se asi mělo trestat.

14:11
    Smith si sjel na modrou čáru na střelu, kde dostal puk a z první poslal kotouč mezi betony Vehanena. Finský gólman je stihl sklapnout včas.

13:09
    Nahození od modré čáry raději Vehanen podržel, čímž přerušil hru. To je šance pro komerční přestávku.

12:16
    Již se velmi dlouho nepřerušovalo, oba celky střídají za hry. Zápas začíná nabírat na obrátkách.

10:46
    Lajna Granlund - Immonen - Pesonen na chvíli zamkla soupeřovu pětici v obranné třetině, žádná střela z toho ale nakonec nebyla. Nyní opět USA.

10:13
    Granlund byl v útočném pásmu o vteřinku dříve a kvůli němu je Finům pískáno postavení mimo hru.

09:22
    Tlak Američanů se každým střídáním zvyšuje, Vehanen se musí otáčet, protože na jeho branku směřuje jeden kotouč za druhým. Spojené státy by si rozhodně vedoucí branku zasloužily.

08:35
    Tak Finové pomalu začínají ztrácet tu jiskru z úvodních okamžiků tohoto čtvrfinálového zápasu. To by pro ně mohlo znamenat problém.

07:52
    Atkinson přistrčil puk na Nicka Palmieriho, jeho nepříjemnou střelu tahem finský gólman zřejmě neviděl, přesto ji ale stihl vyrazit do rohu kluziště.

07:23
    Smith se natlačil do brankoviště a ještě tak šťournul do Vehanenovy lapačky. Poté si odnesl nějakou tu ránu a ihned vznikla další strkanice, ani nyní se dvířka na trestnou lavici neotvírají.

06:46
    Nepřesnou rozehrávku USA vystihl Pesonen a vyzkoušel pozornost Howarda téměř z nulového úhlu. Americkému brankáři stačilo pouze nastavit vyrážečku.

06:09
    Na druhé straně se poprvé pořádně zapotil Vehanen! Joey Crabb se na pravém kruhu dostal ke kotouč a jedovkou napálil finskou jistotu do hrudi. Vehanenovi sice vypadl kotouč, ale žádné dorážky nepřipustil!

05:31
    Howard si připisuje první úspěšný zákrok v dnešním zápase. Z mezikruží tahem vystřelil Petri Kontiola, pro americkou jedničku však žádný problém.

04:53
    Kapanen prošel s kotoučem až do útočného pásma, při střele se mu ale zlomila hokejka. Puk se poté doklouzal na čepele amerických hráčů.

04:09
    Granlund za brankou Howarda dohrál Fowlera a byl oceněn potleskem fanoušků. Finové k tomuto duelu přistupují naprosto jinak, než při vzájemném střetnutí v základní skupině.

03:36
    Úvodní minuty nepřinesly nějakou tu brankovou příležitost, více času v útočném pásmu mají na své kontě hráči ze zámoří.

03:11
    Pacioretty jen těsně nedosáhl na přihrávku jednoho z beků, Američané se musí smířit se zakázaným uvolněním.

02:38
    Začalo se velmi zostra, útočné formace obou týmů již schytaly nějakou tu ránu. Vše je zatím v rámci pravidel.

01:14
    První zásah finského gólmana a první rozmíška mezi Ryanem a Jarvinenem. Vylučovat se ani na jedné straně nebude.

00:55
    Ryan zadovkou vracel puk do brankoviště, vše dokázal přečíst Petri Vehanen a hokejkou zastavil kotouč.

00:19
    První akce Finů nic nepřinesla, nahození Jussi Jokinena skončilo na hokejkách obránců Spojených států. Posléze končí puk jako talisman u někoho z diváků.

00:01

Obě mužstva již krouží po ledové ploše, nikdo není favoritem. Dnes uvidíme opravdové drama.

USA: Howard (Bachman) - Johnson, Fowler, Goligoski, Faulk, Petry, Butler, Braun - Atkinson, Stastny, Pacioretty - Ryan, Okposo, Smith - Lasch, Abdelkader, Palmieri - Crabb, Slater, Dwyer - Thompson

Finsko: Vehanen (Rämö) - Mäenpää, Hietanen, Vaananen, Jarvinen, Kukkonen, Jaakol, Niskala - Koivu, Jokinen, Filppula - Pesonen, Immonen, Granlund - Kiiskinen, Kapanen, Komarov - Joensuu, Kontiola, Pyörala - Pihlström

Rozhodčí: Bulanov, Olenin (oba Rusko) - Blümel (ČR), Wilmot (Kanada).

Vzájemný zápas skončil pro domácí debaklem, Američané nasázeli Suomi pět branek.

Finsko - USA 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Pacioretty, 36. Palmieri (Atkinson, Butler), 38. Faulk (Goligoski, Pacioretty), 43. Butler (Petry, Atkinson), 45. Ryan (Smith)

odkaz na onlajn přenos: ZDE

Druhý tým tabulky, Spojené státy, do čtvrtfinále prošly pouze s jednou porážkou a to se Slovenskem. Další bodové ztráty přišly s Kanadou a Kazachstátem. USA obě tyto mužstva udolalo až v prodloužení. Finové jsou na tom podobně, na svém kontě mají dvě porážky a to právě s Američany a také Kanadou.

Příjemné odpoledne při sledování onlajn přenosu. Dnešním dnem začíná finální fáze Mistrovství světa v hokeji 2012 a na programu je nyní třetí čtvrtfinálový zápas mezi Spojenými státy a Finskem. Pro jeden tým dnes turnaj skončí, druhý vstoupí do boje o medaile.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 34. Palmieri (Petry, Crabb), 42. Ryan - 34. Joensuu (Pihlström, Kukkonen), 54. Koivu (Jokinen, Filppula), 60. Joensuu (Kontiola)

Rozhodčí: Bulanov, Olenin (oba Rusko) - Blümel (ČR), Wilmot (Kanada)