Česko – Švýcarsko 5:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 1:0 (kon.)
Česko
5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
Švýcarsko
Sobota 23.06.2012, 12:30Mistrovství světa hráčů do 18 let

Pohár a ocenění dostávají švýcarští hráči, poté již přijde na řadu převzetí bronzovch medailí na straně českého týmu! Z tohoto zápasu je to vše, za malou chvíli startuje ve Strakonicích finálové klání mezi Slovenskem a Kanadou! (14:10:22)

Nejlepším hráčem Švýcarska je Gregory Blaetter a na české straně pochopitelně dvoubrankový Jan Gabriel.

Švýcarský tým sice vyhrál třetí třetinu nejtěsnějším možným rozdílem, ale celkově na výběr trenéra Mlejnka nestačil. Češi tak budou oceněni bronzovými medailemi!

45:00

44:31
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen se švýcarský tým na závěr zápasu prosazuje. Pecinovo vyloučení potrestal přesně mířenou střelou JONAS TSCHANTZ - 5:2! Asistence: David Haeberli a Thomas Neveu.

43:58
    Jonas Tschantz si sběhl na mezikruží a tahem trefuje tyč!

42:32
    Ještě se otevřou vrátka na trestnou lavici a to na české straně. Filip Pecina (CZE) se provinil nedovoleným bráněním a putuje za katr.

41:39
    Češi uzamkli svého soupeře v obranné třetině, zpoza branky se pokoušel vytočit Urbanec, jenže jeho úmysl Mottiez přečetl. Zběsilé dorážky českého útočníka byly ukončeny rázným fouknutím rozhodčího do píšťalky.

40:26
    Z pravé strany se na českého brankáře řítil Grandjean, jenže jeho pokus vyrazil Martin Kukrál ramenem nad branku!

39:20
    Zápas se z větší části již jen dohrává, o majitelích bronzových medailí je již rozhodnuto.

37:51
    Do dobré pozice se dostal Lukáš Vodrážka, jenže těsně před brankou měl míček na bekhend a pod betony Mottieze ho nepropašoval!

37:24
    Na druhé straně si po delší době sáhl na míček Kukrál, nahození od červené čáry mu ale nenadělalo žádný problém.

35:52
    Nahozený kotouč od modré čáry skončil v náruči švýcarského brankáře, český tým zůstane v útočném pásmu.

34:27
    V době, kdy se Jordan vrátil na hrací plochu, dostal křižnou přihrávku opět Gabriel, tentokrát mu rána ale vůbec nesedla.

33:34
    Čechům se přesilová hra zatím nijak zázračně nedaří, nicméně zas tolik jim to vadi nemusí.

32:25
    Hendrik Jordan (SUI) oslabuje svůj tým, když se dopustil držení hole.

31:22
    Zakázané uvolnění Švýcarů.

30:35
    Jan Gabriel mohl hned po půl minutě hry dokonat svůj hattrick, když šel sám na Mottieze, jenže prudkou střelu namířil pouze do jeho hrudi!

30:01

Český tým ve druhé třetině ještě navýšil své vedení a kráčí za bronzovými medailemi! Na hřišti jsme již viděli všechny čtyři brankáře, z pole dominuje Jan Gabriel, který se trefil již dvakrát. Třetí perioda začne asi v 13:40.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 5. Urbanec (Gabriel, Lux), 15. Gabriel, 22. Gabriel, 22. Šrámek, 24. Forejt (Vodrážka) - 23. Neveu (Tschantz, Haeberli), 45. Tschantz (Haeberli, Neveu)

Česko: Janoušek (23. Kukrál) - Plecitý, Pecina, Dziadkowiec, Krch, Vodrážka, Izaj, Jiřík, Černý - Gabrel, Fojtík, Kohut, Tesař, Bečvář, Svoboda, Lux, Šrámek, Kotlík, Forejt, Vondrák, Urbanec
    Švýcarsko: Chavaillaz (24. Mottiez) - Blaettler, Decaillet, Fluri, Grandjean, Jordan, Kummer, Mattli, Orsinger, Wyss - Beeri, Bochatay, Coray, Haeberli, Hufschmid, Leuenberger, Marti, Mattli, Monnet, Neveu, Tschantz, Wallin, Worreby