Česko – Švýcarsko 5:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 1:0 (kon.)
5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
Švýcarsko
Sobota 23.06.2012, 12:30Mistrovství světa hráčů do 18 let • . kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Poslední den Mistrovství světa v Písku a ve Strakonicích je v plném proudu. Právě ve Strakonicích krátce po poledni vypukne duel o bronzovou pozici mezi Českou republikou a Švýcarskem. Naši hokejbalisté včera po boji podlehli Slovákům a dnes slibují velké střelecké hody. Švýcaři inkasovali třináct branek od Kanady a na třetí místo se budou muset hodně nadřít.

00:01

00:32
    Švýcaři drží míček na svých hokejkách a nechtějí se ho vzdát.

01:42
    Leuenberger měl zatím největší příležitost svého týmu! Předvedl totiž překrásnou samostatnou akci, po které se dostal až před Janouška. Český brankář ale skvělým zákrokem zabránil nejhoršímu!

02:59
    Zatím se ještě ani jednou nepřerušovalo, hraje se svižný a pohledný hokejbal. Doufejme, že to vydrží co nejdéle.

04:00
    Gabrielova rána příklepem z pravého kruhu přeplachtila branku, kterou hájí Loic Chavaillaz.

04:51
    Česko právě vstřelilo branku!
    První přerušení v tomto zápase je zapříčiněno změnou skóre! Stadion se poprvé raduje, protože brankáře Chavaillaze přesně prostřelil OTTO URBANEC - 1:0! Asistence: Jan Gabriel a Jan Lux.

05:28
    Jakub Svoboda měl další stoprocentní příležitost, avšak z pravého kruhu nepochopitelně přestřelil švýcarskou klec!

06:45
    Český tým se dostává do velkého tlaku, Helvétský kříž dvakrát za sebou vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

07:48
    Naše pětice motá soupeře v jeho obranném pásmu a snaží si vytvořit dobré střelecké příležitosti. Chavaillaz i přes inkasovanou branku vypadá jistě.

08:18
    Další icing Švýcarska.

09:13
    Nyní však mohli Švýcaři postupovat do přečíslení tři na dva, jejich nadějnou akci však zastavilo postavení mimo hru.

09:43
    Janoušek v poklidu vyráží Neveuovu střelu ze středního pásma do rohu hřiště.

09:55
    Pokud dobře počítám, viděli jsme již páté zakázané uvolnění Švýcarska v dnešním zápase.

10:07
    K dobré střele se dostal z prostoru mezikruží Marek Forejt, avšak jeho pokus jen těsně minul levou tyč Chavaillazovy klece.

11:10
    Nyní zastavil čárový rozhodčí i českou akci, pískán je ofsajd.

11:40
    Gabriel vymýšlel chytrou zadovku na Luxe, jeho úmysl však švýcarští beci přečetli a zmocnili se míčku.

12:45
    Jenže nyní česká obrana úplně zapomněla na Thibaulta Bochataye, který využil rozestoupení našich beků a dostal se až před Janouška. Ten si připsal další důležitý zákrok!

13:39
    Tobia Mattli (SUI) je vyloučen za podražení a dává tím chvíli před přestávkou možnost českému týmu navýšit vedení.

14:20
    Češi se s ničím nepárali a ještě do přestávky přesilovou hru využívají! Po dvou přihrávkách dostal míček těsně za modrou čarou JAN GABRIEL a přízemní ranou k tyči zvýšil na rozdíl dvou branek - 2:0! Bez asistence.

14:48
    Další závar před Chavaillazem! Naši hráči se natřikrát snažili dorazit míček do branky, ale švýcarský gólman nakonec potřetí nekapituloval!

15:00

Češi jsou v tomto zápase aktivnější a mají zatím k bronzovým medailím o poznání blíže. Díky Urbancovi a Gabrielovi vedou o dvě branky a vypadá to, že bronz z osmnáctek bude patřit právě České republice. Druhá patnáctiminutovka začne zhruba v 13:04.

15:01

15:58
    Sledujeme stejný styl hry jako v první třetině, Češi u míčku a na švýcarské polovině.

16:48
    Skvělý zákrok Janouška, který nyní zachránil dvoubrankový náskok!Thomas Neveu dostal přesný pas před branku a z první napálil beton přesouvajícího se českého brankáře!

17:02
    Švýcarsko bude hrát přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Tomáš Jiřík (CZE) za držení protihráče.

17:50
    Početní výhda se ale Helvétskému kříži vůbec nedaří. Nejen, že Češi několikrát zahrozili, nyní se soupeř dopustil úmyslného ofsajdu. Vhazuje se po pravici Chavaillaze.

18:51
    Jenže jedna šance mohla ihned znamenat snížení. Na vrcholu kruhu dostal míček Jonas Tschantz a příklepem protáhl Vlastimila Janouška! Ten dnes chytá přímo excelentně!

19:02
    Český tým hraje v pěti, vyloučený Jiřík je zpět na hrací ploše.

21:10
    Tak dnes je to zatím zápas jen a jen první lajny Urbanec - Lux - Gabriel! Nyní si opět vytvořili velký tlak, ze kterého vyplynula druhá branka JANA GABRIELA v tomto zápase - 3:0! Bez asistence.

21:49
    Švýcaři jsou na lopatkách. Po skvělé individuální akci se prosazuje DAVID ŠRÁMEK a zvyšuje již na rozdíl čtyř branek! Řekl bych, že Českou republiku v honbě za bronzovými medailemi již nic nezastaví - 4:0! Bez asistence.

21:49
    Švýcarský trenér si vyžádal oddechový čas a bude se snažit něco udělat s narůstajícím počtem inkasovaných branek!

22:52
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    A time-out jim přinesl ovoce! Opravdu pěknou střelu vytáhl ze svého repertuáru THOMAS NEVEU, který přešel modrou čáru a příklepem o pravou tyč poslal míček do branky - 4:1! Asistence: Jonas Tschantz a David Haeberli.

23:05
    Jenže hned vzápětí přichází trest na straně druhé a nutno říci, že velkou měrou na něm podepsal brankář Chavaillaz. Mezi nohama totiž pustil střelu tahem od modré čáry v podání MARKA FOREJTA - 5:1! Asistence: Lukáš Vodrážka.

23:05
    Ve stejném čase je za nesportovní chování na dvě minuty vyloučen právě brankář Loic Chavaillaz. Navíc je střídán brankářem Adrienem Mottiezem.

22:52
    Po inkasované brance střídá Vlastimila Janouška Martin Kukrál!

25:05
    Za hrubost usedá na trestnou lavici Marek Forejt (CZE).

27:05
    Oba týmy jsou po delší době v plném počtu.

27:55
    To již ale opět neplatí. Za katr usedá Martin Krch (CZE) kvůli hákování.

28:23
    Češi se osvobozují vyhozením až za švýcarskou branku.

28:55
    Rychlý protiútok Švýcarů skončil postavením mimo hru. Hra je tedy opět přerušena.

30:00

Český tým ve druhé třetině ještě navýšil své vedení a kráčí za bronzovými medailemi! Na hřišti jsme již viděli všechny čtyři brankáře, z pole dominuje Jan Gabriel, který se trefil již dvakrát. Třetí perioda začne asi v 13:40.

30:01

30:35
    Jan Gabriel mohl hned po půl minutě hry dokonat svůj hattrick, když šel sám na Mottieze, jenže prudkou střelu namířil pouze do jeho hrudi!

31:22
    Zakázané uvolnění Švýcarů.

32:25
    Hendrik Jordan (SUI) oslabuje svůj tým, když se dopustil držení hole.

33:34
    Čechům se přesilová hra zatím nijak zázračně nedaří, nicméně zas tolik jim to vadi nemusí.

34:27
    V době, kdy se Jordan vrátil na hrací plochu, dostal křižnou přihrávku opět Gabriel, tentokrát mu rána ale vůbec nesedla.

35:52
    Nahozený kotouč od modré čáry skončil v náruči švýcarského brankáře, český tým zůstane v útočném pásmu.

37:24
    Na druhé straně si po delší době sáhl na míček Kukrál, nahození od červené čáry mu ale nenadělalo žádný problém.

37:51
    Do dobré pozice se dostal Lukáš Vodrážka, jenže těsně před brankou měl míček na bekhend a pod betony Mottieze ho nepropašoval!

39:20
    Zápas se z větší části již jen dohrává, o majitelích bronzových medailí je již rozhodnuto.

40:26
    Z pravé strany se na českého brankáře řítil Grandjean, jenže jeho pokus vyrazil Martin Kukrál ramenem nad branku!

41:39
    Češi uzamkli svého soupeře v obranné třetině, zpoza branky se pokoušel vytočit Urbanec, jenže jeho úmysl Mottiez přečetl. Zběsilé dorážky českého útočníka byly ukončeny rázným fouknutím rozhodčího do píšťalky.

42:32
    Ještě se otevřou vrátka na trestnou lavici a to na české straně. Filip Pecina (CZE) se provinil nedovoleným bráněním a putuje za katr.

43:58
    Jonas Tschantz si sběhl na mezikruží a tahem trefuje tyč!

44:31
    Tak přece jen se švýcarský tým na závěr zápasu prosazuje. Pecinovo vyloučení potrestal přesně mířenou střelou JONAS TSCHANTZ - 5:2! Asistence: David Haeberli a Thomas Neveu.

45:00

Švýcarský tým sice vyhrál třetí třetinu nejtěsnějším možným rozdílem, ale celkově na výběr trenéra Mlejnka nestačil. Češi tak budou oceněni bronzovými medailemi!

Nejlepším hráčem Švýcarska je Gregory Blaetter a na české straně pochopitelně dvoubrankový Jan Gabriel.

Pohár a ocenění dostávají švýcarští hráči, poté již přijde na řadu převzetí bronzovch medailí na straně českého týmu! Z tohoto zápasu je to vše, za malou chvíli startuje ve Strakonicích finálové klání mezi Slovenskem a Kanadou! (14:10:22)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 5. Urbanec (Gabriel, Lux), 15. Gabriel, 22. Gabriel, 22. Šrámek, 24. Forejt (Vodrážka) - 23. Neveu (Tschantz, Haeberli), 45. Tschantz (Haeberli, Neveu)

Česko: Janoušek (23. Kukrál) - Plecitý, Pecina, Dziadkowiec, Krch, Vodrážka, Izaj, Jiřík, Černý - Gabrel, Fojtík, Kohut, Tesař, Bečvář, Svoboda, Lux, Šrámek, Kotlík, Forejt, Vondrák, Urbanec
    Švýcarsko: Chavaillaz (24. Mottiez) - Blaettler, Decaillet, Fluri, Grandjean, Jordan, Kummer, Mattli, Orsinger, Wyss - Beeri, Bochatay, Coray, Haeberli, Hufschmid, Leuenberger, Marti, Mattli, Monnet, Neveu, Tschantz, Wallin, Worreby