Švédsko – Španělsko 1:0 (po pr.)
Švédsko
1:0 (0:0)
Španělsko
Sobota 14.07.2012, 20:00 • Mardan Sport Complex - Antalya • Mistrovství Evropy U19 - ženy

Je konec tohoto nervy drásajícího finále. Mistryněmi Evropy do 19 let se staly Švédky, které gólem Diazové ze 108. minuty vyhrály 1:0 a radují se tak z titulu.

Utkání nebylo nijak nádherné, co to do fotbalové krásy - určitě se však zapíše mezi ty nejvíce vyrovnané.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších společných onlajn přenosů. (22:30:25)

120+1
    Elin Rubenssonová se dostala díky rychlému protiútoku do šance, ale netrefila bránu. To Švédkám nebude vadit.

120+1
    Jednu minutu dostaly Španělky k dobru a ta právě začala plynout.

120
    Začala plynout poslední minuta řádného nastavení. Uvidíme, jestli se bude ještě něco nastavovat navíc. Míč však je na polovině Španělek a k tomu ještě v moci Švédska.

119
    Švédské fotbalistky naprosto kontrolují stav a jsou to ony, které drží míč na svých kopačkách.

117
    Španělky se snaží dostat do šance, ale pozorné Švédky brání skvěle.

115
    Střelecký pokus z otočky vyslala Nagore Calderónová, ale brankářka Švédek opět pozorná.

114
    Španělky pochopitelně drží míč na svých kopačkách, centr do pokutového území vyrazila pozorná Höglanderová.

113
    Druhé střídání švédského trenéra. Ze hřiště posílá Linu Hurtigovou a na její místo vyslal Julii Wahlbergovou.

112
    Náznak šance okamžitě likviduje pozorná švédská obrana. Švédkám nyní stačí praktikovat to, co se jim dařilo celý zápas. Pozorně bránit a nepouštět soupeřky k šancím.

110
    Španělky nyní čeká nelehký úkol. Mají něco přes deset minut na to, aby vyrovnaly a zabojovaly tak o titul.

108
    Neuvěřitelná chyba brankářky Gallardové, která nedokázala udržet střelu Rubenssonové a vyrazila míč přesně před dobíhající Malin Diazovou, která tak otevírá gólový účet dnešního utkání.

107
    ... ten však pozorná obrana Švédska odvrátila.

106
    Španělské hráčky se dostaly v úvodu druhého nastavení k rohovému kopu...

106
    Začalo druhé prodloužení.

První část prodloužení je za námi a můžu konstatovat, že se v něm téměř nic nestalo. V případě, že nerozhodne následujících patnáct minut, tak příjdou na řadu penalty.