Pardubice – Kunice 7:0 (kon.) | Bohem. Pr. – Mnichov 1860 0:0 (zruš.) | HFK Olomouc – Zlín B 2:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Varnsdorf 3:1 (kon.)
FK Mladá Boleslav
3:1 (-:-)
FK Varnsdorf
Sobota 14.07.2012, 17:30Přípravný zápas

Mladá Boleslav zvládla generálku díky zlepšení v poslední čtvrthodině vítězně. Slovan Varnsdorf se ovšem za dnešní výkon, zejména v prvním poločase, rozhodně stydět nemusí. První soutěžní zápas mladoboleslavské fotbalisty čeká již za 5 dnů, kdy ve 2. předkole Evropské ligy přivítají doma od 19 hodin islandský celek Thór Akureyri. (19:18:27)

Brankář Slovanu Porcal se na začátku 90. minuty srazil s jedním z vlastních spoluhráčů a je ošetřován na trávníku, sudí už nečeká na ošetření a následný roh, který měla kopat Mladá Boleslav, a ukončuje dnešní přátelský zápas.

88
    Brankář Šeda velmi riskantně, leč účinně obehrál napadajícího nedávného spoluhráče Schuberta.

82
    Teď to chtějí domácí fanouškům vynahradit, bomba Sivriće končí po bravurním zákroku gólmana Porcala rohem, po něm pálí z voleje mimo Chramosta.

79
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A vzápětí i z dalšího centru pravého obránce Bořila skóruje hlavou LUKÁŠ MAGERA.

77
    Stadion roztleskal nádherný gól, který po Bořilově centru střílí parádními nůžkami přes hlavu JAKUB MAREŠ.

71
    Hosté střídají. Odešel Dobrovolný a nastupuje Ježdík.

69
    Marešův trestný kop ze slušné dálky po faulu na Chramostu přistál na horní síti.

64
    Hosté střídají. Místo Pimpary a Cany nastupují Stehlík a Schubert.

58
    Mladoboleslavští zvyšují tempo, Porcal chytá Kúdelův volej z velkého vápna.

57
    Po Marešově centru hlavičkoval nad břevno Chramosta.

52
    Ščuk krásnou kolmicí vysunul Chramostu, ten předal míč doleva Magerovi, ale přestože brankář nevyhodnotil situaci správně, boleslavská posila z Baníku odkrytou bránu netrefila.

46
    Utkání sleduje 420 diváků.

46
    Slovan Varnsdorf o poločase třikrát střídal. Přišli Just, Daníček a Martan, hrát nebudou Mach, Rudnickij a Hikspoors.

Sestava Boleslavi pro druhý poločas: Šeda - Bořil, Smejkal, Rolko, Šírl - Ščuk, Kúdela - Mareš, Magera, Sivrič - Chramosta.

42
    Pimpara dostal žlutou kartu.

36
    Žlutou kartu dostal domácí Zbrožek.

35
    Hezká kombinace, do které se zapojili čtyři ofenzivní hráči Mladé Boleslavi. Ve finále mířil těsně vedle z druhé vlny zakončující Sedláček.

32
    Žlutou kartu dostal Johana.

25
    O první trochu podařenější střelu favorita se postaral z dvaceti metrů Sedláček, brankář vyrazil míč na roh.

Karel Jedlička

Branky: 42. Nešpor (pen.), 77. Mareš, 79. Magera - 19. Tvaroha

Karty:   32. Johana (MBL), 36. Zbrožek (MBL) - 9. Zieris (VDF), 42. Pimpara (VDF)

FK Mladá Boleslav: 1. poločas: Miller - Kysela, Johana, Štastný, Tvrdý - Sedláček, Zbrožek - Štohanzl, Kulič, Ondřejka - Nešpor.
    2. poločas: Šeda - Bořil, Smejkal, Rolko, Šírl - Kúdela, Ščuk - Mareš, Magera, Sivrić - Chramosta.

FK Varnsdorf: Porcal - Breite, Zieris, Pimpara (64. Schubert), Cana (64. Stehlík), Mach (46. Martan), Dobrovolný (71. Ježdík), Hikspoors (46. Just), Tvaroha, Volf, Rudnickij (46. Daníček).

Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Šecová