Francie – Litva 82:74 (kon.) | Austrálie – Čína 81:61 (kon.) | Argentina – Tunisko 92:69 (kon.)
Brazílie – Rusko 74:75 (kon.) | Španělsko – V. Británie 79:78 (kon.) | USA – Nigérie 156:73 (kon.)
Španělsko
79:78 (24:15, 37:29, 60:48)
Velká Británie
Čtvrtek 02.08.2012, 21:00Olympijské hry - muži
Sledujte:

Nejlepšími střelci zápasu byli Deng (26) s Freelandem (25). Na španělské straně pak Calderon (19) a to díky skvělém mušce při trestných hodech v závěru. (22:57:21)

Díky několika zásahům v závěru měli i skvělou 37% uspěšnost tříbodových pokusů. Dali jich hned devět.

Ovšem ani trojka v závěru uř nestačila. Britové dnes byli zatím nejblíže vítězství na olympijských hrách, ale především kvůli zkaženému závěru třetí čtvrtiny se ho nedočkali. Za bojovnost si ovšem zaslouží uznání.

40:00
    Konec zápasu. (79:78)

39:53
    Deng a trojka. (79:78)

39:43
    Calderon trestné hody umí. Dal zase dva. (78:75)

39:43
    Zároveň se Reinking nechal vyloučit. (77:75)

39:43
    Ale ano. Další trojka Reinkinga vrací Brity do hry. (77:75)

39:35
    Další ze série time outů. (77:72)

39:32
    Vtipná situace. Clark zachytil špatně vystřelenou trojku pod košem. Doběhl s ní za hranici třbodového území a z otočky střílel. Trefil se. (75:72)

39:21
    Deng teď zůstával ležet na hrací ploše. Pokazil nacvičený signál a faulem zkomplikoval situaci svému týmu. (73:69)

39:16
    Je tady time out. (73:69)

39:16
    Tenhle koš Calderona bude Brity mrzet. (73:69)

39:01
    Zvláť když další pokus Španělů byl zablokovaný. (71:69)

38:42
    A další dva body Britů. Hala bouří. (71:69)

38:14
    Se sirénou pro limit střelby na koš se trefuje Freeland (71:67)

37:16
    Tenhle tříbodový pokus byl od Freeland trestuhodně zahozený. (70:65)

37:12
    Pau Gasol a jeho dva trestné hody. (70:65)

36:59
    Tak jsem se spletl. Ono to ještě bude v závěru drama. (68:65)

36:48
    Deng a jeho další průnik a dva body. (68:65)

36:05
    A je tady trojka v podání britskéhop celku. Šťastným střelcem byl Freeland. (68:63)

35:40
    Na dvojku Španělů, domácí odpověděli stejnou mincí. (66:60)

35:03
    Hala se probouzí a povzbuzuje. (64:58)

34:45
    Deng proměnil další dva trestné hody a je tu nejnižší rozdíl od poloviny první čtvrtiny. (64:58)

34:45
    Britové vycítili šanci něco se zápasem ještě udělat. Perou se o každý míč a teď si berou ještě time out. (64:56)

34:20
    A znovu průnik Denga a skóre se mění. (64:56)

33:45
    Jeden a druhý trestný hod Denga. (64:54)

33:35
    Calderon a jeho trojka. Španělsko znovu odskakuje. (64:52)

33:00
    Britové bojují o šanci ještě něco se zápasem udělat. (61:52)

33:00
    Jeden proměněný trestný hod a jedna trojka. tTakový je zatím sumář změny stavu v zápase v poslední čtvrtině. (61:52)

31:20
    Reinking a jeho trojka. Britové snižují. (61:52)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (61:48)

Troufnu si číct, že dnešní utkání už velký zvrat nenabídne.

Ani ve třetí čtvrtině nehráli Britové zle. Ale nezvládli konec herní části, kdy jim Španělé nasázeli několik košů a zvýšili na rozdíl 12 bodů, i když to v průběhu třetí čtvrtiny dokázal jejich soupeř stáhnout i na osm.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (60:48)

28:13
    A třetí čtvrtina začíná znovu od začátku. (54:46)

27:56
    Další rychlý break britského týmu a Španělsko bere oddechový čas. (54:45)

27:12
    Kdyby Britové uměli lépe trestné hody, už mají na svém kontě o hodně bodů víc. Další dva neproměnil Sullivan a zprotiútoku skórovali Španělé. (54:41)

26:48
    Hala bučí rychlý brejk Britů zakončil koš, ale neuznal ho hvizd sudího pro útočný faul Denga. (52:41)

26:32
    A znovu výměna dvoubodových navštívenek. (50:41)

25:53
    Nejprve Marc Gasol skóroval famózní smečí, aby na druhé straně podobně skóroval Archibald. (48:39)

24:49
    Lawrence proměnil oba trestné hody po falu Calderona, kterému se to pra nic nelíbilo a byl si stěžovat dokonce u trenéra britského týmu. (46:37)

24:15
    Pau Gasol to pod košem umí. Pocítil to jeden z protihráčů, kolem kteréhose jako kočka obtočil a zakončil. (46:35)

23:30
    Španělé se teď výrazně probudili a sérií přesných pokusů soupeři odskakují. (44:33)

22:10
    Ale Deng si to o chvíli později vynahradil. (39:29)

21:50
    Britové v časové nouzi netrefili. (39:29)

21:20
    Více než minutu se čekalo na první koš třetí čtvrtiny. Nakonec ho zaznamenal Pau Gasol. (39:29)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (37:29)

A už se chystá začátek třetí čtvrtiny. Týmy se rozcvičují.

Británii zatím střelecky táhne Freeland s 12 body. Na straně Španělska jsou to Pau Gasol i Marc Gasol. První má 8 a druhý 7 bodů.

Ve druhé třetině Britové přidali. Přesto se jim nepovedlo snížit náskok víc, než o jeden bod. Španělé vždy dokázali ve správný čas přerušit jejich tlak několik body. Bodově jim pomohly předevšm dvě trojky. To Velké Británii se v nich tolik nedařilo jako v první třetině. Dali jen jednu.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (37:29)

19:55
    Po oddechovém čase Britů následuje další oddechový čas Španělů. (37:29)

19:32
    Mensah je na palubovce jen v této čtvrtině, přesto už stihl zaznamenat 3 osobní fauly po jednom z nich M. Gasol zvýšil o jeden trestný hod, (37:29)

19:20
    San Emeterio a jeho dva trestné pokusy. Dal jen jeden. (35:29)

18:52
    Tolik času kolik měl San Emeterio při střelbě trojky mu mohl na druhé straně Lawrence ze stejného místa jen závidět. Přesto skóroval právě on a snižuje. (35:29)

18:04
    Své o tom ví i Calderon, který nedal dva trestné hody. (35:26)

18:04
    Už dobrou minutu střídá jedna nepřesnost v zakončení druhou. Na obou stranách. (35:26)

16:28
    První dal a druhý taky. (35:26)

16:28
    Tak teď doslova zboural mensah pod svým košem Reyese a ten může dvakrát házet. (33:26)

16:16
    První nedal a druhý taky ne. (33:26)

16:16
    Faul Španělů a dva trestné hody Archibalda. (33:26)

15:59
    A další koš Britů do rozhozené obrany Španělska a snížení. (33:26)

15:40
    Deng se doslova probil přes soupeře a v pádu skóroval. (33:24)

15:10
    Hmmm. Radost pohledět. Po delší odmlce bez vstřeleného koše teď krásnou rychlou akcí zakončoval smečí Llul a je tu další time out. (33:22)

14:17
    Do třetice už to Claverovi nevyšlo. (31:22)

13:46
    Další tříbodový pokus Španělů. Tentokrát skóroval Claver. (31:20)

12:42
    A krásná trojka P. Gasola. (28:20)

12:28
    A dal ho. (25:20)

12:19
    S faulem teď dokázal skórovat Mensah-Bonsu a bude mít trestný hod a Španělé si berou time out (25:19)

11:50
    Freeland zkoušel znovu střelbu za tři body, ale teď už se jeho celku tolik nevede. (25:17)

11:13
    Úspěšný doskok Britů. (25:17)

10:30
    Jen jeden trestný hod ze dvou proměnil Ibaka. (25:15)

10:20
    A začala neúspěšným útokem Španělů. (24:15)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (24:15)

Po první čtvrtině Španělé vedou o devět bodů a vedení je to zasloužené. Nebýt nebývalé střelecké potence Britů za tři body, bylo by skore výraznější.

10:00
    První čtvrtina skončila. (24:15)

9:43
    Taky skórování zpod koše. (24:15)

9:30
    Dobrý doskok španělského mužstva. (24:11)

8:35
    tak teď Britové v obraně hodně propadají a Španělé v pohodě navyšují skóre. (22:11)

7:30
    Krasný rychlý brejk Španělů a další navýšení vedení. (20:11)

5:40
    Kde jen Britové ty trojky berou. Tentokrát pálil přesně Deng. (14:11)

5:03
    Dvakrát teď zpod koše Španělé zakončili. (14:8)

4:16
    Kroky zastavily nadějný britský útok. (10:8)

3:40
    Další pokus o trojku Freelandovi nevyšel. Ale na druhé strabě nezakončili dobře ani Španělé. (10:8)

3:02
    A další trojka a Britové stahují náskok. (10:8)

2:25
    Po nevydařených útočných pokusech se teď dvakrát Britové dostali do zakončení a skórovali. (8:5)

1:54
    Ale pozor. Koš za tři body znamená posun. (6:3)

Pěkná trojka. Španělé zatím Brity jednoznačně přehrávají. (6:0)

Španělé proměnili jeden trestný hod. (3:0)

První balon mají Britové, ale jejich útok byl zastaven. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Zajímavá je ještě jedna věc. Ani jeden z týmů nevede trenér stejné národnosti. Španělé hrají pod taktovkou Itala a Brity vede Američan.

Úvodní pětky
    Velká Británie: Sullivan, Archibald, Freeland, Deng, Johnson.

Španělsko: Calderon, Sen Emeterio, Fernandes, Gasol M., Gasol P.

Fanoušci české Mattoni NBL pak určitš v britském dresu poznají hráče s číslem 6. Mike Lenzly totiž hraje v dresu Nymburka.

Favorit pro tohle utkání je celkem jasný. Už pri pohledu na soupisku je vidět, že Španělsko má ve svém kádru pět hráčů z NBA a zbytek z předních evropských klubů. Britové jsou na tom hůře. Z NBA je jen jeden hráč.

Dobrý večer z Londýna. Za nějakých deset minut začne třetí utkání začně pro týmy Španělska a Velké Británie třetí utkání ve skupině B. Lépe jsou na tom zatím Španělé, kteří mají po dvou zápasech dvě výhry, když porazili Austrálii i Čínu. Velká Británie zatím podlehla v obou případech Brazílii i Rusku. Pokud chce myslet na postup, měla by urychleně zabrat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Roman Šperňák

Španělsko: 4 Gasol P., 5 Fernandes, 6 Rodrigues, 7 Navarro, 8 Calderon, 9 Reyes, 10 Claver, 11 San Emeterio, 12 Llull, 13 Gasol M., 14 Ibaka, 15 Sada
    Velká Británie: 4 Achara, 5 Lawrence, 6 Lenzly, 7 Mensah-Bonsu, 8 Sullivan, 9 Deng, 10 Archibald, 11 Freeland, 12 Reinking, 13 Clark, 14 Johnson, 15 Boateng

Rozhodčí: Kenedy William (USA) - Pukl Sasa (SLO) Latiševs Olegs (LAT)