Petrohrad – Chomutov 6:2 (kon.) | K. Vary – Orenburg 5:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Gazprom Orenburg
Pátek 03.08.2012, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Vemex Cup

Je dobojováno. Energie vstoupila do druhého ročníku Vemex Cupu vítězně, když v prvním zápase porazila ruský Gazprom Orenburg 5:2. Hráči Karlových Varů sehráli dobré utkání, vytvořili si řadu brankových příležitostí a zaslouženě vyhráli. (20:11:01)

60:00

59:22
    Za podražení vyloučen domácí Aleš Půlpán.

58:52
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:41
    Nepříjemnou střelu teď vyslal na Habala Mitrochin, ale karlovarský brankář byl pozorný a kotouč vyráží.

57:00
    Šik to zkoušel z levé strany, ale branku netrefil.

56:51
    Za potyčku jde na trestnou lavici hostující Seljankin a domácí Zadražil.

56:42
    Několik dobrých šanci domácího celku, ale ani jedna neskončila brankou.

55:59
    Do dobré šance se prokličkoval hostující Dziov, který obehrál několik protihráčů, ale sám před Habalem neuspěl. Domácí brankář jeho pokus vyrazil nad branku.

54:39
    Ruští hráči přidali na důrazu a drží se před brankářem Habalem.

53:43
    Harkabus mohl přidat třetí branku. Řítil se sám na Aljapkina, zkoušek kličku, ale hostujícího brankáře nepřekonal.

52:58

52:16
    Domácí vyslali na Aljapkina několik střel, ale ani jedna neskončila za jeho zády.

51:04
    Piskoř v obrovské šanci trefuje ruského brankáře.

50:51
    Seljankin dostává také dvě minuty.

50:29
    Vyloučen hostující Mitrochin za faul loktem.

49:47

49:14
    Střelu Trapičkina zneškodnil Habal.

48:40
    Domácí obránce vyhazuje přes všechny čáry.

47:47
    Martin Gombár vyloučen za držení.

47:47
    Buly před brankářem Habalem.

47:18
    Do obrovské šance se dostal aktivní Dominik Piskoř, který postupoval z levé strany sám na ruského brankáře, ten ale jeho střelecký pokus vyrazil.

46:32

45:50
    Do velké šance se dostal Trapičkin. Na brankovišti rozhýbal domácího brankáře, ale puk poslal mimo tři tyče. Obrovská šance ruského celku na snížení.

45:05
    Domácí vyhazují.

44:28
    Oto Táborký vyloučen za hákování.

43:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Kapitán Kverka našel DOMINIKA PISKOŘE, který popáté překonává ruského brankáře. Asistence: Jaromír Kverka, David Troška

43:00
    Domácí rozjíždějí další útok.

42:26
    Hraje se nahoru dolu a do šancí se dostávají hráči obou týmů.

41:05
    Orenburg právě vstřelil branku!
    Hosté z Orenburgu ale z následné akce snižují. Před Habalem se po chybě v rozehrávce prosadil VASILENKOV. Asistence: Mitrochin

40:54
    Hráči Karlových Varů se prosazují počtvrté. Před brankovištěm se nejlépe zorientoval MAREK ŠVEC a prostřelil bezmocného Aljapkina. Asistence: Otto Novák, Vojtěch Šik

30:34
    Kverka dostal parádní přihrávku za obranu, počkal na najíždějícího Adama Schussera, ten ale hostujícího brankáře nepřekonal.

40:00
    Za potyčku na konci druhé třetiny byl vyloučen domácí Aleš Půlpán a hostující Seljankin.

40:01

Druhá třetině je minulostí. Viděli jsme v ní dvě branky a obě vstřelil domácí celek. Ve třicáté minutě propálil ruského brankáře Tomáš Harkabus a ten stejný hráč vstřelil i další branku. Zhruba 40 sekund před koncem druhé třetiny sebral karlovarský útočník puk ze vzduchu a z pravé strany propálil Aljapkina. Energie je jasně lepší a zaslouženě vede. Nutno dodat, že domácí hráči neproměnili další dobré šance. Třetí třetina začne přibližně v 19:41.

40:00

39:12
    A ke konci třetiny viděli diváci třetí branku v síti ruského celku. Puk si sebral ze vzduchu domácí TOMÁŠ HARKABUS, který jel sám z pravé strany na ruského brankáře, kterého propálil. Asistence: Adam Schusser

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:36

38:09
    Do šance si najížděl Jaromír Kverka, ale puk se k němu nakonec nedostal.

37:48
    Další střelu poslal na Aljapkina David Troška, ale opět zasáhla lapačka ruského brankáře.

37:26
    Od modré pálil aktivní Martin Funk, ale Aljapkinova lapačka byla opět připravena.

36:36
    Trapičkin vyloučen za dvě minuty za vysokou hůl.

36:31
    Z velké dálky vystřelil Funk, s jeho pokusem neměl žádný problém ruský brankář.

36:24
    Buly ve středním pásmu.

35:23
    Hezká akce domácích. Po levé straně ujel Dominik Piskoř, který perfektně přihrál před branku ruského týmu, kde byl osamocený Patrik Novák, ten ovšem trefil pouze připravenou lapačku Aljapkina.

34:32
    Energie kombinuje před brankou Orenburgu.

33:23

33:11
    Ke střele od modré se dostal Seljankin, ale Habala nepřekonal. Ten ukryl puk ve své lapačce.

32:43
    Energetici opět vyhazují přes všechny čáry.

32:07
    Energie ale útočí i ve čtyřech. Od modré pálil Otto Novák, ale ruský brankář stál na svém místě.

31:23
    Za hákování vyloučen domácí Jaromír Kverka.

30:59
    Domácí dnes výborně brání. Hosté se zatím nedostali do žádné vyložené šance.

30:10
    Energie teď ruský celek tlačí a vytváří si i řadu šancí.

29:14
    A domácí už vedou o dvě branky. Od modré střílel jeden z karlovarských obránců, puk se odrazil za branku, zpět ho vrátil Vrána a ten doskákal až k TOMÁŠI HARKABUSOVI, který prostřelil Aljapkina. Asistence: Lukáš Vrána

28:22
    Domácí David Troška teď vyslal na Aljapkina dvě dobré střely, ale ani jedna nenašla cíl.

28:21

27:37
    Mezi kruhy napřáhl Flek, ale hostující brankář vyráží pravým betonem.

26:46
    Hostující útočník ujížděl na jediného obránce Energie, ale tím byl Adam Schusser, který celou situaci vyřešil parádním bodyčkem.

26:26
    Střelu Schussera chytá Aljapkin.

26:20
    Vyloučen hostující Dziov za faul kolenem.

25:45
    Domácí jeli dva na jednoho. Celou akci vyřešil prudkou střelou zápěstím Dominik Piskař, ale ruského brankáře nepřekonal.

24:54
    Hezký obranný zákrok v podání Martina Funka.

24:36

24:24
    Ofsajd domácího celku.

23:38
    Energie zatím dobře brání a ruské hráče k ničemu nepouští.

23:12
    Domácí vyhazují až k ruského brankáři.

22:35
    Za podražení vyloučen domácí Jakub Flek.

22:31
    Buly po pravici Vladislava Habala.

22:22
    Dopředu se hnali hráči ruského týmu, ale jejich útok skončil na pozorné domácí obraně.

22:00

20:40
    Od modré pálil kapitán Kverka, ale nemířil přesně.

20:00
    Vyloučen jeden z hráčů Orenburgu za zdržování hry.

20:01

V první třetině jsme viděli jednu branku a k radosti domácího publika ji vstřelila Energie. V 8. minutě tečoval střelu Martina Funka kapitán Jaromír Kverka a poslal Karlovy Vary do vedení. Energie si v prvním dějství vytvořila ještě další dobré šance, ale ani jednu se domácím hráčům nepovedlo proměnit. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 18:54.

20:00

19:27
    Domácí to ještě zkoušeli, ale puk ukryl pod svojí výstroji Aljapkin.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:00

17:36
    Funk dostal přihrávku mezi kruhy, ale ke střele se nakonec nedostal. Hosté vyhazují.

16:28
    Schusser to zkusil od modré, ale jeho pokus skončil těsně mimo.

15:58
    Šanov vyloučen za podražení.

15:58
    Před branku Orenburgu se výborně dostal Aleš Půlpán, zkoušel udělat brankáři kličku, ale byl přitom faulován a nepřekonal ho.

14:56

14:37
    Střelu Seljankina zblokoval karlovarský obránce mimo ledovou plochu.

14:16
    Domácí vyhazují až k ruskému brankáři.

13:16
    Střela Winklera letěla těsně mimo.

12:56
    Martin Funk putuje na trestnou lavici. Dvě minuty za faul kolenem.

12:36
    Vhazuje se po pravici karlovarského brankáře.

11:26
    Špatnou rozehrávku ruského týmu vystihl Jakub Flek, který se hnal sám na brankáře Orenburgu, ale nedokázal ho ani nadvakrát prostřelit.

10:57
    Krásná kombinační akce Energie. Až před ruského brankáře se dostal Patrik Novák, který si ho položil, ale nepropasíroval puk přes jeho beton.

10:03
    Do rychlého brejku se hnal Patrik Novák, jeho střelu z kruhu ale ruský brankář vyráží.

09:46
    Střelu Levandovskiho kryje dobře postavený Vladislav Habal.

09:00
    Od modré čáry střílel Mitrochin, ale jeho pokus v pohodě kryje domácí brankář.

08:10
    Vhazování v obranném pásmu Energie.

07:34
    A domácí přesilovku okamžitě využívají. Od modré čáry střílel Martin Funk a jeho pokus těsně před brankářem tečoval domácí kapitán JAROMÍR KVERKA. Asistence: Martin Funk, Dominik Piskoř

07:23
    Za sekání byl vyloučen Jeništa.

07:00
    Střelu Šutkina opět vyráží domácí Habal.

06:06
    Dobrou střelu vyslal na Habala Šutkin, ale domácí brankář vyráží levým betonem.

05:44

04:48
    V obrovské šanci se ocitl domácí Jakub Flek, ale na brankovišti netrefil kotouč.

04:29
    Z levé strany napřáhl Dominik Piskoř, ale trefil hrudník ruského brankáře.

04:08
    Buly po levici ruského brankáře

03:59
    Do dobré šance se dostal Csamango, ale jeho pokus zneškodnil lapačkou Sandyrev.

03:44
    Za držení byl vyloučen Seljankin.

03:10
    Hráči Energie zatím dobře napadají, ale do šance se nedostávají. Další zakázané uvolnění Orenburgu.

02:50
    Za brankou Orenburgu vybojoval puk Kverka, ale zpětnou přihrávkou nenašel žádného spoluhráče.

02:32
    Zakázané uvolnění ruského celku.

02:02
    Na branku Orenburgu střílel Harkabus, ale nemířil přesně.

01:52
    Zatím bylo k vidění několik ostrých soubojů

01:14
    Jejich další útok ale zastavil rozhodčí, ofsajd.

00:30
    Hráči Energie se tlačí před branku ruského týmu.

00:02
    Úvodní buly vyhrál Orenburg.

00:01

Pro karlovarské mladíky je to druhé přípravné utkání. V tom prvním remizovali ve středu s ruským Petrohradem (MHL) 1:1, ale v samostatných nájezdech se domácímu týmu dařilo a připsal si na své konto cenou výhru. Uvidíme, jak se bude dařit Karlovým Varům dnes a jak vstoupí do tohoto prestižního turnaje.

Přeji krásný den všem hokejovým fanouškům. Na programu je druhé utkání juniorského hokejové turnaje s názvem Vemex Cup a my budeme sledovat utkání mezí domácí Energií a Gazpromem Orenburg, tedy týmem, který hraje prestižní Mládežnickou hokejovou ligu (MHL).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Kopřiva

Branky a nahrávky: 8. Kverka (Funk, Piskoř), 30. Harkabus (Vrána), 40. Harkabus (Schusser), 41. Švec (Novák, Šik), 44. Piskoř (Kverka, Troška) - 42. Vasilenkov (Mitrochin)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Krajčovič) - Schusser, Funk, Šik, Troška, Klimíček, Gombár, Hroch, O. Novák, P.Novák - Kverka (C), Piskoř, Švec, Flek, Zadražil, Harkabus, Vrána, Csamango, Táborký, Kubáč, Půlpán
    Gazprom Orenburg: Aljapkin (Sandyrev) - Šutkin, Mitrochin, Pisarev, Trapičkin, Dziov, Levandovskij, Šanov, Orlov, Perminov, N.Zajcev, Gavva, T.Zajcev, Dmitriev, Seljankin, Vasilenkov, Kombačjov, Melnikov, Komaprov, Jeništa, Winkler