Litoměřice – Sparta 4:2 (kon.) | Jihlava – Francie 3:4 (kon.) | Olomouc – Skalica 4:4 (kon.)
Motor ČB – Barys 5:4 (po s.n.) | Litvínov – Slavia 1:2 (kon.)
po s.n.
Banes Motor České Budějovice
5:4 (3:2, 0:1, 1:1)
Barys Nur-Sultan
Pátek 03.08.2012, 17:30Přípravné zápasy

HC Mountfield si připsal cenný výsledek, když před kulisou 1850 diváků v prvním přípravném zápase remízoval s účastníkem KHL, aby byl následně úspěšnější na nájezdy. Z Českých Budějovic je to vše, pěkný večer přeje Michal Špírek. (19:51:06)

65:00
    Mountfield právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ KNOTEK si připisuje vítěznou branku.

Knotek proměnil krásně provedeným kouskem a Jihočeši vítězí na nájezdy!

Upper si položil Sáblíka a zakončil do tyče!

Neproměnil ani Robin Soudek, po dvou sériích je to stále 0:0.

Sáblík přečetl blafák Dowse.

Za domácí najížděl Šimánek, bekhendem nedal.

Kazaši nedali.

O vítězi budou rozhodovat nájezdy.

V základní hrací době tedy HC Mountfield uhrál s účastníkem KHL remízový výsledek.

60:00

59:43
    Knotek pálil ze strany jen do připraveného Lassily.

59:28
    Atmosféra v Budvar aréně je, jako kdyby se hrálo o body. Mikuš střílel a před gólmanem nádherně tečoval pod víko PAVEL KAŠPAŘÍK. Jihočeši vybojovali cennou remízu. Asistence: Peter Mikuš, Lukáš Květoň.

59:06
    A tlak bude umocněn vyloučením Boyda, který obdržel 2+10 minut za úder do hlavy a krku. Domácí si berou oddechový čas.

59:04
    Sáblík upaluje z brány, domácí hrají powerplay.

58:51
    Buly před Sáblíkem.

58:40
    Mountfield se snaží o srovnání a bojuje.

58:01
    Astana právě vstřelila branku!
    RUDENKO dvě minuty před koncem prostřelil z vrcholu kruhu stínující hráče a klečícího Sáblíka. Díky této přesné ráně jde Astana do vedení.

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 8. Polodna, 12. Mertl (Šimánek), 20. Mikuš (Kašpařík, Mertl), 60. Kašpařík (Mikuš, Květoň), 65. Knotek - 1. Upper (Aleksandrov), 4. Dows, 31. Spiridonov (Polishak, Ermolaev), 59. Rudenko

Banes Motor České Budějovice: Sáblík (Bláha) - Mikuš (C), Plášil, Frühauf, Kolarz (A), Vráblík, Prokop, Dietz, Makovský - Šimánek (A), Kašpařík, Mertl, Soudek, Knotek, Květoň, Suja, Červený, Marek, Ferebauer, Přibyl, Polodna.
    Barys Nur-Sultan: Lassila (Poluaktov) - Hatchinson, Junland, Novopaschin, Grigoriev, Schemelin, Ischmametiev, Bachurin, Grebenshikov - Boyd, Dows, Bochenski, Upper, Rudenko, Aleksandrov, Polishak, Spiridonov, Ermolaev, Solarev, Belgebaev, Starchenko.

Rozhodčí: Hodek, Pešina - Jindra, Kostka.