Karviná – Pardubice 1:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Bohem. Pr. 0:0 (kon.) | Znojmo – HFK Olomouc 0:0 (kon.)
Varnsdorf – Ústí n. L. 1:0 (kon.)
MFK Karviná
1:0 (1:0)
FK Pardubice
Neděle 05.08.2012, 17:00 • Městský stadion v Ráji • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V obnovené premiéře ve druhé lize zavítal dnes pardubický nováček na hřiště jednoho ze spolufavoritů soutěže - MFK OKD Karviná. Oba týmy mají za sebou vydařenou letní přípravu a v kádru několik nových tváří. Vydatně posilovala především domácí Karviná, v jejímž kádru najdeme několik jmen s prvoligovými zkušenostmi - Bolf, Hoffmann, Besta, Wojnar, Fischer, O. Cverna či Bosňan Vladavič.

1

5
    První vzruch před pardubickou bránou. Besta nehlavičkoval po centru Wojnara důrazně ani přesně.

6
    Knötig se prokličkoval před pardubické vápno, jeho pokus je zblokován na roh.

11
    Pardubický nováček hraje v poli nebojácně, už dvakrát zahrozil po pravé straně.

13
    Po rohu hlavičkuje domácí Bolf a po něm O. Cverna těsně vedle růžku pradubické svatyně.

18
    První tutovka zápasu a v ní hostující Sklenář, který nepropálil Rakovana. Ten nyní podržel Karvinou.

22
    Domácí Petr Wojnar vidí první žlutou kartu utkání.

24
    Vladavičův přímý kop z 20 metrů nyní směřuje nad bránu. Shejbal nemá starosti.

29
    Žlutou kartou je potrestán i hostující David Petrus.

30
    Po úvodní půlhodině je stav stále bezbrankový, domácí se nemohou prosadit proti dobře zformované obraně hostů a občas si nerozumí ani sami se sebou.

37
    Po pasáži, ve které se nic nedělo, předvedli dobrou akci Karvinští. Besta ustál souboj, předložil míč Cikuovi, který se snažil kolmicí za obranu najít Vladaviče, ten byl v koncovce zablokován.

44
    První velká šance domácích. Fischer se po odraženém balonu dostal k balonu, obhodil si obránce, ale brankář Shejbal zasáhl.

45
    Karviná právě vstřelila branku!
    Po ostřelování pardubické brány se pár metrů za šestnáctkou krásně do míče opřel Roman FISCHER a trefil parádně - 1:0.

45
    Gólu předcházela akce O. Cverny, který sám mohl dát gól, ale v ideální pozici nenahrál, ani nevystřelil přesně. Karvinští v závěru poločasu sevřeli hosty do kleští a vytěžili úvodní branku.

46

47
    První šance druhé půle náleží Karviné, Ciku připravil balon na nohu Wojnarovi, ten v koncovce selhal.

50
    Žlutou kartu vidí Ondřej Cverna, nová posila domácích z Baníku Ostrava.

52
    Pardubický Pavel Němeček vidí rovněž žlutou kartu.

52
    Následný přímý kop posílá Vladavič nad.

54
    Petrus se teď prohnal kolem Bolfa, ale jeho ránu uklidil na roh Knötig. Po něm hlavičkuje mimo Dittrich, ale je máván ofsajd.

56
    Petrus teď obehrál Knötiga a v jasné pozici před Rakovanem trefil boční síť. Tutovka zůstala nevyužita.

58
    Karviná střídá, když Petra Wojnara, kterému se dnes moc nedařilo, nahrazuje mladý Richard Vaněk, další posila z ostravského Baníku.

59
    Po Fischerově volném kopu se domácí tlačí do hlavičky, míč končí těsně mimo.

62
    Teď utekl obraně hostů Aleš Besta a minul v úniku jen o metr vedle!

64
    Po akci z levé strany překopl bránu z pár metrů Ciku!

67
    Pardubice mění hráče. Za Jakuba Sklenáře si přijde zahrát Martin Hundák.

70
    Aleš Besta v další obrovské příležitosti, kterou hlavičkou doslova zazdil. Karviná má ve druhé půli jednoznačně navrch.

75
    Za taktický faul vidí karvinský René Bolf žlutou kartu.

76
    Pardubice střídají, útok přijde posílit Tomáš Dubský, který nahradil Jana Řezníčka.

76
    Pardubice pořádně zahrozily, když po trestném kopu nedostal míč do brány zblízka Přibyl!

79
    Kapitán René Bolf se při svém "žlutém" zákroku asi zranil, střídá jej Václav Cverna. Kapitánskou pásku přebírá Josef Hoffmann.

82
    Autor zatím jediné branky utkání Roman Fischer jde z placu, nahrazuje jej Slovák Emil LeGiang.

86
    Richard Vaněk je dalším držitelem žluté karty.

86
    Pardubice střídají, Janecký si přijde kopnout za Javůrka na posledních pět minut.

89
    Domácí brání hubené vedení.

90
    A je konec. Po gólu nové posily ze slovenské Senice, Romana Fischera, vyhrává Karviná nad nováčkem soutěže těsným, ale zaslouženým výsledkem 1:0.

Konec zápasu. (18:53:55)