HV71 – HC Slovan 2:0 (kon.) | Hamburg – Plzeň 3:2 (kon.) | Linköping – Vienna Capitals 3:4 (po s.n.)
TPS – Pardubice 2:4 (kon.) | Kärpät – Motor ČB 3:1 (kon.) | Kuopio – Chomutov 3:4 (po s.n.)
Jokerit – Ingolstadt 2:1 (kon.) | Eisbären – Kometa Brno 6:1 (kon.) | Luleå – Salzburg 7:2 (kon.)
JYP – Sparta 4:5 (po pr.)
Luleå Hockey
7:2 (4:2, 1:0, 2:0)
EC Red Bull Salzburg
Neděle 19.08.2012, 17:00European Trophy

Je dobojováno. Domácí Luleå velkým rozdílem poráží rakouský Salcburk a připisuje si další body do tabulky. Přeji příjemný večer. (19:38:25)

60:00

59:01
    Probíhá poslední minuta zápasu.

57:55
    Luleå právě vstřelila branku!
    Domácí tým využívá výhodu dvou mužů v poli. Pohlednou souhru zakončil TONI KOIVISTO. Asistence: Jens Jakobs, Johan Fransson.

57:28
    Hosté jdou do tří. Potrestán Kristler (SLZ) - 2 minuty za hrubost.

56:10
    Vyloučen Kinasewich (SLZ) - 2 minuty za hákování.

53:12
    Luleå utkání již jen dohrává. Naopak Salzburk se snaží výsledek alespoň trochu ještě upravit.

50:01
    Zápas se přehoupnul do poslední desetiminutovky. Domácí si drží pohodový náskok.

49:24
    Luleå se nedokázala prosadit. Soupeř je znovu v pěti.

47:24
    Další početní výhoda pro domácí tým. Vyloučen Bischofberger (SLZ) - 2 minuty za hákování.

46:25
    Jens Jakobs přihrál zpoza branky volnému JANU SANDSTRÖMOVI, jenž našel skulinku v horním rohu rakouské klece. Asistence: Jens Jakobs, Niklas Olausson.

45:46
    Mannberg se dostal přes dva obránce Salzburku, ovšem ani to nevedlo ke gólu. Hostující gólman úspěšnější.

40:01
    Red Bull vystřídal na začátku třetí třetiny gólmany. Mezi tyče se postavil Shawn Hunwick.

43:31
    Hosté jsou již v plném počtu. Luleå odehrála poměrně dobrou přesilovku, ale chyběl jí gól.

42:54
    V dobré pozici byl Vihko, ale nakonec minul branku.

41:31
    Potrestán Keller (SLZ) - 2 minuty za hru vysokou holí.

40:30
    Domácí tým hraje v plném počtu.

40:01

Ve druhé třetině se prosadili pouze domácí, kteří tak soupeři odskočili o další branku. Byli jsme svědky také bitky u střídaček.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 4. Hedman (Abbott Ch., Abbott Ca.), 13. Mannberg (Jacobson, Kilström), 18. Abbott Ca. (pen.), 20. Koivisto (Olausson, Gunnarsson), 32. Fabricius (Vihko, Fransson), 47. Sandström (Jakobs, Olausson), 58. Koivisto (Jakobs, Fransson) - 16. Kinasewich (Regier), 20. DiBenedetto (Keller, Glenn)

Luleå Hockey: Rautio (Gustafsson) - Skrbek, Fransson, Sandström, Gunnarsson, Kilström, Jacobsson, Svensson, Mannberg - Koivisto, Olausson, Jakobs - Klasen, Hirschovits, Fabricius - Ca. Abbott, Ch. Abbott, Hedman - Vihko, Fogström, Berglund.
    EC Red Bull Salzburg: Auld (40. Hunwick) - Glenn, Lupaschuk, Welser, Trattnig, Pöck, Kristler, Ross, Pallestrang - Duncan, Kinsewich, Regier - DiBenedetto, Keller, Grenier - Bischofberger, Komarek, Latusa - Heinrich, Maxwell, Raffl.

Rozhodčí: Björk, Öhlund - Ahlström, Käck