Litvínov – Ústí n/L 1:1 (kon.) | Slavia – Znojmo 4:2 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:0 (kon.)
Havlíčkův Brod – Benátky n/J 4:3 (kon.) | Beroun – Kadaň 3:1 (kon.) | SHK Hodonín – Havířov 1:2 (kon.)
Milevsko – Jindř. Hradec 2:4 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 4:1 (kon.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 2:4 (kon.)
Břeclav – Prostějov 4:3 (po s.n.) | Vsetín – Nový Jičín 7:3 (kon.) | Hr. Králové – Šumperk 2:2 (kon.)
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Úterý 21.08.2012, 17:30 • ZS Kotlina • Přípravné zápasy

Děkuji za pozornost a dovolím si vás pozvat na čtvrteční utkání HC Rebel Havlíčkův Brod - Královští lvi Hradec Králové. (19:41:05)

Vyrovnané utkání, v němž se oba týmy přetahovaly po celých šedesát minut o vedení, končí těsnou výhrou Havlíčkova Brodu. O výhře rozhodl ve třetí části Milan Kostourek.

Ještě jsme to měli s divadlem! Po závěrečném hvizdu se do sebe pěstně pustili Meidl s Vlachem. Pořádnou bitku uklidňují rozhodčí.

60:00

59:58
    Puk je ve středním pásmu, už se nic nestane.

59:48
    Soldán také zkusil trefit odkrytou klec, ale puk neměl takovou rychlosti, aby se dostal do branky.

59:37
    Oddechový čas pro hosty.

59:35
    Endál z otočky před brankou vyhazoval na odkrytou klec, ale minul. Je z toho tak pouze zakázané uvolnění.

59:14
    Benátky to zkouší v šesti hráčích v poli.

57:53
    Kosourek mohl definitivně rozhodnout. Rytnauer jej uvolnil v přečíslení, načež Kostourek sám před Blažíčkem zkusil blafák do bekhendu. Gólman hostí výborně zasáhl betonem.

56:45
    Mohlo být vyrovnáno! Vařecha se prosmýkl podél mantinelu, naservíroval kotouč na vzdálenější tyč Lukáši Kruckému, kterého skvěle vychytal lapačkou Suchan!

56:18
    Až Bortňák po delší době prověřil Suchana. Střelou z rohu kluziště však neměl příliš šancí na úspěch.

55:29
    Benátkám se vůbec nedaří přechod do pásma. Domácí již působí dojmem, že by rádi za tohoto stavu utkání dohráli, a šetří tak čas nejdéle, jak mohou.

53:57
    Domácí drží kotouč na svých holích a bez větších obtíží kontrolují hru.

52:19
    Rebelové třikrát za sebou po buly v obranném pásmu zahráli na zakázané uvolnění. Jejich lajna byla na ledě už příliš dlouho a tímto chtěli získat čas na střídaní. Vyšlo to až na čtvrtý pokus.

51:24
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Útočný tlak nakonec Rebelové zužitkovali na jedničku. Rytnauer si vyměnil puk s Moravou, který z rohu kluziště našel na druhé tyči číhajícího MILANA KOSTOURKA. Přesná střela z první pod břevno končí čtvrtým gólem domácích! Asistence: Marian Morava, Ladislav Rytnauer.

50:24
    Krásná individuálně akce Václav Meidla. Útočník Rebelů se protáhl kolem mantinelu a musel podržet puk v rohu, jelikož jeho spoluhráči střídali. Následně se k puku dostal Protivný, jenž velmi tvrdou střelou zaměstnal Blažíčkovy betony.

49:09
    Sledujeme sice hokej hraný stylem "nahoru-dolů", zároveň se ale zadáci obou soupeřů prezentují skvělou obranou hrou a nepouštějí útočníky do střeleckých pozic.

47:24
    Dva hráči proti jednomu teď dělali na chvíli starosti Janu Pavlíkovi. Vít Jonák přihrávkou hledal svého spoluhráče, jenže nepřihrával přesně, a tak domácí Pavlík zažehnal nebezpečnou akci.

46:45
    Na druhé straně z mezikruží do protipohybu pálil Ostrčil. Těsně minul vzdálenější tyč.

46:09
    Adam Chlapík z vlastního pásma vybruslil z úhlu až před Suchana. Jeho bekhendový pokus sráží domácí gólman do rohu.

45:48
    Rychlý přechod do útoku Benátkám nevyšel. Nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

44:44
    Na druhé straně se o založení útoku snažili domácí a rychle byli zastaveni zákrokem, po němž se bude vylučovat na obou stranách. Za hrubost jsou současně vyloučeni Štich (BEN) a Třetina (HBR). Oba týmy tak hrají ve čtyřech.

44:18
    Velký závar před Suchanem po dalším útočném buly. Akci končí hvizd rozhodčího zrovna ve chvíli, kdy se puk vykutálel zpod výstroje domácího brankáře.

44:10
    Benátky jsou po skončení přesilové hry aktivní. Po vyhraném buly v útočném pásmu střílel Liška, jehož pokus byl sražen a neposedný kotouč nakonec doskákal až do Suchanovy lapačky.

43:50

43:35
    Nahození od modré tečoval v mezikruží Jonák. Puk končí těsně vedle tyče domácí svatyně.

42:49
    A znovu. Tentokráte zásluhou Novotného.

42:28
    Hosté v plném počtu. Domácí mají puk za bránou a můžou vyhodit.

41:50
    ...za nedovolené bránění putuje na trestnou Marian Morava (HBR).

41:50
    Chyba domácích, po níž ujížděl Bortňák. Nakonec se dostal jen do nevýrazného zakončení, protože byl faulován...

41:10
    Třetina si při průniku do pásma troufl jít do tří hráčů, což bylo zákonitě nad jeho síly.

40:36
    Benátečtí okamžitě vyhazují.

40:28
    Zároveň je vyloučen Adam Jánošík za sekání.

40:28
    Domácí dobře napadali a dvakrát zachytili rozehrávku hostí na jejich polovině. Ta druhá ovšem končí ofsajdem.

40:01

Druhá třetina nabídla stejně jako ta první tři branky. Přesto jsme si příliš hokejové krásy neužili. Šťastnější po druhé dvacetiminutovce jsou Rebelové, kterým se po gólech Endála a Polodny podařilo srovnat. Poslední část začíná přibližně v 19.05 hod.

40:00

39:53
    Ještě to zkoušel Protivný, ale ani jeho střelu nikdo nedokázal před brankou přesně tečovat.

39:27

39:03
    Po závaru před brankou raději Blažíček ukryl puk ve své výstroji. Vhazuje se po jeho levici.

38:42
    Benátky se konečně osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

38:29
    Endál prostrčil před branku na Knotka, který byl ovšem okamžitě odstaven od puku.

37:56
    Soldánův pokus od modré nikdo netečoval, a tak Blažíček neměl při zásahu betonem těžkou práci.

Menší trest za Říhu odpyká Adam Chlapík.

37:28
    Musil tvrdě sražen na útočné modré, za což si jde trest odpykat Jiří Říha (BEN). Dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

37:15
    Snahu Benátek o odpověď zastavuje ofsajd.

36:17
    Konečně nudnější pasáže hry oživila branka! Třetina se vytáhl podél mantinelu a velmi tvrdou střelou zaměstnal Blažíčka, který puk vyrazil. Letící kotouč výstrojí zasáhl najíždějící Rytnauer, jenže trefil opět jenom ležícího gólmana hostí. Ke smůle Benátek se však puk znovu odrazil před branku, kde jej pohodlně do sítě usměrnil PETR PODLODNA. Asistence: Ladislav Rytnauer, Miroslav Třetina.

35:20
    Špatná rozehrávka domácích končí icingem.

34:55
    Na druhé straně rychlost nabral Vlach, obhodil si jednoho obránce, před tím druhým však kotouč ztratil. Druhá klička už takový úspěch neměla.

34:24
    Po hluchých částech hry se opět ke slovu přihlásili Rebelové. Na modré napřáhl Pavlík. Tvrdý pokus orazítkoval hrazení.

33:01
    Opět Rytnauer. Tentokrát z otočky v mezikruží přestřelil.

32:37
    Ve středním pásmu nabral rychlost Rytnauer a za modrou to zkusil. Jeho střela ovšem končí jenom na zadním mantinelu.

32:00
    Hra se uklidnila a nyní sledujeme především souboje u mantinelů a nahazované puky ve snaze založit útok.

30:55
    Po sympatickém nahození Soldána sahali před brankou dva Rebelové. Nakonec letící puk do lapačky ukryl Blažíček.

30:37
    Střela Ostrčila ihned po buly byla sražena vysoko do ochranné sítě.

30:30
    Domácí opět dostali Benátek trochu pod tlak. Hosté na to odpovídají zakázaným uvolněním.

29:22
    Po delší době jsou na puku v útoku i domácí. Rychle ale jejich tlak v útočném pásmu skončil.

28:11

27:45
    Ze středního pásma dostal Bortňák přihrávku na útočnou modrou a okamžitě se hnal do samostatného úprku. Okamžitě se na něj jako vosy vrhli dva Rebelové a včas ho odstavili od puku.

26:47
    Jan Plodek zamotal Suchanovi hlavu. Útočník Benátek obkroužil kolem branky a už to vypadalo, že by mohl zakončovat za ležícího gólmana, jenže v tom se o slovo opět přihlásili rozhodčí. Akce končí pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

26:40
    Tvrdá Kolmannova střela od modré končí na zadním mantinelu.

26:11
    Lukáš Vařecha vypálil z mezikruží do betonů Jaroslava Suchana. Akce následně skončila hvizdem rozhodčího, protože Třetina (HBR) se provinil sekáním.

25:59
    Hosté jsou i nadále při chuti a opět drží pásmo.

24:23
    Benátky právě vstřelily branku!
    Hosté dlouho drželi puk v útočném pásmu, a když už to vypadalo, že jejich tlak končí, přichází překvapivý gól. Liškovo nahození na branku vyrazil Suchan před sebe, z těžkého úhlu překvapivě vystřelil JOSEF SKOŘEPA, jehož pokus proletěl Suchanovi nad ramenem a končí v síti. Asistence: Tomáš Liška, Adam Jánošík.

23:25
    Propagační střelu Davida Šticha prakticky od poloviny kluziště drží Suchan v lapačce.

23:07

21:40
    Klasická přesilovková souhra končí gólem domácího mužstva. Rebelové si dlouho vyměňovali puk v útočném pásmu, až se LUKÁŠ ENDÁL na vrcholu kruhu odhodlal ke střele. Zápěstní pokus zapadl přesně k bližší tyči. Asistence: Radim Ostrčil, Roman Vondráček.

21:07
    Benátky jdou do tří hráčů. Pronikajícího Meidla zastavil podražením David Štich (BEN).

20:35
    Na druhé straně napřáhl u mantinelu Lukáš Endál. Blažíček bez větších problémů chytá.

20:10
    Velice rychlá akce Benátek. Skalický zachytil přihrávku, uvolnil Vitáska, jenže před Suchanem provětral betony havlíčkobrodského gólmana.

20:01

Máme za sebou první třetinu. V poměru 2:1 jí vyhrály Benátky nad Jizerou. Hosté těžili zejména z vysokého počtu přesilovek, díky kterým byli aktivnějším týmem a po zásluze vedou. Druhá třetina začne přibližně v 18.17 hod.

20:00

19:48
    Za podražení je potrestán Jan Plodek (BEN).

19:30
    Petr Kolmann ještě prověřil Suchanovu pozornost. Vysokou a tvrdou střelu gólman Brodu vyrazil do plexiskla.

18:42
    Postavení mimo hru i na druhé straně.

18:26
    Hosté se po dlouhé době dostali ze sevření a vyrazili do útoku. Na modré čáře je však zastavil hvizd rozhodčího - ofsajd.

18:03
    Ondráčkova lajna drží hosty už několik desítek vteřin v jejich obranné třetině. Rebelové zaznamenali několik střeleckých pokusů, které však Blažíčka nemohly ohrozit.

16:40

16:35
    Benátky ještě v klasické přesilové hře kombinovaly před Suchanem. Pavlík dokázal vypíchnout puk a uháněl kupředu. Před brankou v situace dvou hráčů proti jednomu hledal Třetinu, jenže jeho pas byl příliš dlouhý.

15:15
    Hosté dlouhou přesilovku pěti proti třem nakonec přece jenom využívají. ADAM CHLAPÍK se z úhlu v oblasti pravého kruhu prezentoval nádhernou střelou. Přes obránce přesně vymetl bližší růžek Suchanovy branky. Asistence: David Štich, Tomáš Mrkvička.

14:37
    Havlíčkův Brod jde opět do tří! Tomáš Protivný (HBR) se provinil faulem loktem.

14:28
    Opět Kellner v gólovce. Rebelové už byli ve čtyřech kdy pálil před brankou z otočky. Suchan výborně zasáhl pravým betonem.

13:52
    Tři hráči proti jednomu. Domácí se špatně vrátili a málem z toho byl gól. Bortňák namazal Kellnerovi do mezikruží, ten vypálil z první a trefil jen Suchanovu náruč.

13:37
    Další vyhození...

13:20
    Tvrdá střela Vlacha na úrovni Suchanovi levé tyče. Domácí gólman se stačil včas přesunout a betonem nebezpečný pokus zlikvidovat.

12:58
    Potlesk pro domácí. Již dvakrát se jim podrařilo ve dvojnásobném oslabení vyhodit.

12:41
    Z trestné lavice Havlíčkova Brodu se stává druhá střídačka. Radim Ostrčil (HBR) obdržel dvě minuty za držení protihráče.

12:21
    Hosté v plném počtu. začíná jim přesilovka pěti proti třem.

12:06
    A opět zbytečné oslabení! Milan Kostourek (HBR) před brankou soupeře chtěl zastavit rozehrávku, jenže se provinil podražením.

11:22
    Miroslav Třetina (HBR) zbytečným faulem posílá domácí do čtyř. Po souboji u mantinelu se provinil sekáním.

10:21
    Za držení jde na trestnou Petr Kolmann (BEN).

10:21
    Musil v ponechané výhodě nahodil před branku na Štěpánka, který těsně přestřelil. O pár vteřin později sám Musil ve snaze dopravit vysoký puk do branky zahrál vysokou holí.

08:46
    To je odpověď! Benátkám stačilo na vyrovnání pouze několik desítek vteřin. Vít Jonák nejprve trefil boční síťku, pak se ale puku za branku chopil znovu a naservíroval jej před Suchana volnému DANIELU SKALICKÉMU, který se trefil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Vít Jonák.

08:04
    Tlak domácího mužstva vyústil úvodní brankou. Po vyhraném vhazování v útočné třetině za modrou napřáhl PETR POLODNA a propálil vše, co mu stálo v cestě. Chvíli to vypadalo, že Blažíček drží kotouč ve výstroji. Nakonec mu ale puk vypadl a doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Miroslav Třetina.

08:00
    Rebelové jsou při chuti. Nyní sám před Blažíčkem zakončoval Kapec. Gólman hostí zasáhl vyrážečkou.

07:15
    Po přihrávce z rohu mezi kruhy pálil Endál. Kotlinou se rozezněla branková konstrukce!

07:05

06:28
    Ondráček se ocitl v mezikruží proti jednomu zadáku hostí. U tyče našel volného Kostourka, který mohl zamést puk do odkryté klece, jenže neposedný kus černé gumy mu v rozhodující chvíli poskočil na hokejce.

05:35

05:35
    Adam Chlapík se z vlastního obranného pásma hnal za pukem a dostal se do situace dva na jednoho. Úlohu střelce vzal na sebe, ovšem pálil pouze do Suchanovy náruče.

05:05
    Síly na ledě se srovnají. Tomáš Liška (BEN) dvě minuty za sekání.

04:59
    Ovšem tato kombinace mohla skončit gólem. Pohledná přesilovková souhra však byla přetažená a vyústila pouze střelou Lišky z těžkého úhlu.

04:20
    Hosté se vyhnali do středního pásma. Zatím se jim přesilovka vůbec nedaří.

03:56
    Rebelové se rychle bez větších problémů osvobozují.

03:33
    Tlak Benátek vyústil v obranný faul. Petr Štěpánek (HBR) dosává dvě minuty za držení protihráče.

02:18
    Velká příležitost na druhé straně. V situaci dva na jednoho újížděli Ondráček s Rytnauerem. Druhý jmenovaný sám před Blažíčkem pálil mimo.

02:02
    Nakonec jsme se dočkali. David Kellner z úhlu prověřil Suchana, který vyráží betony.

02:04
    Domácí rozehrávají zpoza branky, stále čekáme na první střelu.

01:25
    Teď se pro změnu dopředu hnal Vlach, jenže už na útočné modré byl odstaven od puku.

01:15
    Na puku jsou častěji Rebelové, zatím ale beze střel.

00:25
    Blažíček špatně rozehrál za brankou. Toho využil Vondráček a dlouho s první lajnou kombinoval v útočném pásmu. Nakonec se domácí sami vyhnali do středního pásma.

00:01

Fanoušci hokeje v Havlíčkově Brodě dnes očividně dali přednost slunnému počasí. Ochozy v Kotlině pár minut před zápasem téměř zejí prázdnotou.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Opršal) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Pavlík "A", Blažek, Morava "C", Knesl, Novotný - Vondráček, Knotek, Endál, Polodna "A", Třetina, Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Musil, Štěpánek

HC Benátky nad Jizerou: Blažíček (Stejskal) - Jánošík, Vitásek, Mrkvička, Kolmann, Štich, Ulrych, Pabiška, Říha - Jonák, Plodek "A", Skalický, Liška, Skořepa "C", Vlach, Kellner, Bortňák, Bárta, Vařecha, Chlapík, Krucký

Rozhodčí: Doležal - Honza, Kukeně.

První vzájemný přátelský zápas:

Benátky - HC Rebel 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Havlíčkobrodští zaspali úvod zápasu a již po patnácti vteřinách prohrávali 0:1. Opršala pokořil Klimt. Benátky byly i nadále aktivnější, ale trefily jen tyčku Opršalovy klece. Nakonec však v desáté minutě trefil Skořepa prostor mezi betony gólmana a s Rebely to nevypadalo dobře. Ovšem rychle se dokázal trefit Morava, který dostal svůj tým na dostřel. Před koncem třetiny si vybral slabší chvilku Opršal, který neudržel nedůraznou střelu od modré a pro Vlacha nebyl problém zasunout.
    Druhou třetinu opět začaly lépe Benátky, ale Lišku famózně vychytal Opršal. Ten si však o chvilku později neuhlídal mezeru mezi betony a Vařecha toho využil. Rebelové se však také dostávali do šancí, které však zůstaly nevyužity, jelikož své kvality ukázal brankář Vošvrda. Neudeřili Rebelové, udeřily Benátky. Šimek zaznamenal první branku v seniorské kategorii, když zvedl puk pod břevno a Opršal byl bez šance.
    Do branky domácích nastoupil na třetí třetinu Stejskal, který se vytáhl proti Rytnauerovi, kterého vychytal betonem. Benátky však nakonec přidaly i šestou branku. Jaroměřského střelu ještě Opršal výborně vytěsnil, ale na dorážku Skořepy byl již krátký.

Branky a nahrávky: 1. Klimt (Skořepa), 10. Skořepa (Vlach, Jaroměřský), 13. Vlach (Vitásek), 29. Vařecha, 39. Šimek (Král, Jonák), 58. Skořepa (Jaroměřský) - 13. Morava (Rytnauer). Rozhodčí: Macháč - Holec, Záhora. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 105. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Benátky: Vošvrda (41. Stejskal) - Jaroměřský, Vitásek, Pabiška, Říha, Mrkvička, Vála, Šimek, Kolmann - Klimt, Skořepa, Vlach, Jonák, Plodek, Skalický, Kopic, Král, Miškovský, Liška, Jech, Vařecha

Havlíčkův Brod: Opršal (Dolejš) - Protivný, Soldán, Blažek, Pavlík, Ostrčil, Morava, Knesl, Jelínek, Novotný - Vondráček, Knotek, Endál, Polodna, Třetina, Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Musil, Štěpánek, Stehlík, Kapec

Rebelové zatím odehráli přesně o polovinu zápasů méně jak Benátečtí. A výsledky jsou také odlišné. Rebelové nejprve senzačně udolali vicemistra z Brna, když se hattrickem blýsknul Endál, ale na to je porazily právě Benátky vysoko 6:1. V zatím posledním zápase se Rebelové rozešli smírně se Šumperkem.

Rebelové v přípravě:
    HBR - Kometa 4:3
    Benátky - HBR 6:1
    HBR - Šumperk 3:3

Minulý zápas:

HC Rebel - Šumperk 3:3 (2:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Polodna (Meidl), 18. Polodna (Meidl, Třetina), 50. Vondráček (Endál), 60. Třetina - 2. Vrdlovec (Skoumal), 8. Vrdlovec (Cink), 40. Prokopec (Podešva). Rozhodčí: Jaromír Vampola - Jan Kubát, Tomáš Kukeně. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.

Havlíčkův Brod: Dolejš (Suchan) - Knesl, Morava "C", Novotný, Protivný, Jelínek, Blažek, Ostrčil, Pavlík - Třetina, Polodna, Knotek, Vondráček, Endál, Ondráček, Blažek, Meidl, Wasserbauer, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek

Benátky nad Jizerou začaly přípravné období ve skvělé formě. Zatím našly jen jednoho přemožitele, jímž byl Liberec. Jinak jsou zatím hokejisté od Jizery stoprocentní. Tvrdost benátecké ofenzivy, posílené od elitního útočníka Jana Plodka a trojici mladíků Daniela Miškovského, Patrika Maďara a Ladislava Bittnera, poznali již i Rebelové, kteří v Benátkách dostali za vyučenou a prohráli vysoko 1:6. Dobře se uvedl také mladý brankář Juraj Hollý, který přišel z Třince.

Beroun - Benátky 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Klhůfek (Padělek), 21. Vostřák (Doležal), 40. Gengel (Malý) - 9. Jech (Král), 12. Král (Jech), 35. Plodek (Liška), 48. Plodek (Liška). Rozhodčí: Lacina - Beneš, Větrovský. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 25:31.

Benátky: Stejskal (33. Blažíček) - Štich, Vitásek, Jaroměřský, Kolmann, Pabiška, Ulrych, Vála, Mrkvička - Plodek, Skalický, Klimt, Skořepa, Liška, Kopic, Král, Jech, Vařecha, Kouřil, Chlapík, Maďar

Vítáme vás u on-line přenosu z předsezonního přátelského zápasu. Od 17:30 započne utkání, v němž vyzvou havlíčkobrodští Rebelové tým Benátek nad Jizerou.

Pavel Buňat

Branky a nahrávky: 9. Polodna (Třetina), 22. Endál (Ostrčil , Vondráček), 37. Polodna (Rytnauer, Třetina), 52. Kostourek (Morava, Rytnauer) - 9. Skalický (Jonát), 16. Chlapík (Štich, Mrkvička), 25. Skořepa (Liška, Jánošík)

Rozhodčí: Doležal - Honza, Kukeně